Blackjack Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2024

Kazinotë online të drejtpërdrejta e kanë bërë Live Blackjack më të përshtatshëm se kurrë më parë. Veprimi emocionues i Live Blackjack tani mund të përjetohet kudo dhe kurdo që të zgjidhni. Teknologjia e integruar e opsioneve më të mira të kazinosë live blackjack e bën të thjeshtë përfshirjen në veprim në çdo pajisje, pavarësisht nëse është një smartphone, tabletë ose PC. Luani kundër tregtarëve të vërtetë, bisedoni me lojtarë të tjerë dhe bëni thirrje strategjike në moment, të gjitha nga komoditeti i telefonit tuaj inteligjent. Live Blackjack online e vendos fuqinë e lojës në duart tuaja, duke ju lejuar të luani kudo dhe kurdo që të zgjidhni.

Blackjack Kazino Drejtpërdrejt më e mirë në 2024
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Image

Çfarë është Blackjack Live Online?

Si një nga lojërat më të njohura, në blackjack live, lojtarët në internet përballen me një tregtar të vërtetë live, i cili transmetohet në një video live. Komunikimi midis tregtarit dhe lojtarëve është në kohë reale me mirësjellje të një funksioni të bisedës live.

Lojtari përdor një ekran kompjuteri për të vendosur një bast përmes një tastierë. Çdo problem teknik që mund të lindë zgjidhet nga një menaxher teknologjie. Kazinotë e drejtpërdrejta janë një mënyrë gjithnjë e më popullore për të luajtur kumar në internet. Për të gjetur kazinotë më të mira live blackjack, një lojtar mund të shikojë listën e plotë të kazinove online blackjack live që ka renditur CasinoRank.

Të mirat dhe të këqijat e Blackjack Live Online
Image

Tregtar në internet Blackjack Live

Ekziston gjithmonë një tregtar i vërtetë njerëzor në kazinotë Live Blackjack. Ky tregtar ndërvepron me lojtarët dhe lehtëson lojën. Lojtarët mund të bashkohen në pajisje celulare ose desktop nga e gjithë bota.

Lojtarët komunikojnë me tregtarin live Blackjack përmes bisedës dhe vendosin baste gjithashtu në mënyrë dixhitale. Në fillim, Blackjack live u kritikua për problemet e tij teknologjike. Shpejtësia e dobët e internetit dhe teknologjia e papërshtatshme e harduerit bënë që videoja shpesh të ngrinte, duke ndërprerë lojën dhe përvojën për lojtarët. Por kohët e fundit, përhapja e shpejtësisë së lartë të internetit së bashku me përparimet e tjera teknologjike e ka bërë Live BlackJack shumë më të butë dhe shumë më të besueshëm.

Një tjetër ndryshim i fundit në Blackjack live është aftësia për të zgjidhni gjuhën e tregtarit tuaj. Ofruesit ofrojnë shumë gjuhë të ndryshme me shpresën se kjo do t'i bëjë lojtarët më të rehatshëm dhe do të përmirësojë përvojën e tyre. Këto përmirësime në lojë kanë çuar në një rritje të shpejtë të popullaritetit të saj dhe kumarxhinjtë të gjejnë tregtarin më të mirë live Blackjack të përshtatshëm për ta.

Gjithçka rreth shitësve online të Blackjack live
Image

Si të luani Blackjack live në internet

Pasi lojtarët të kenë zgjedhur kazinotë më të mira të blackjack live, loja jep më të mirën nga të dy botët; komoditeti i lojërave të fatit në internet si dhe ndjesia tradicionale e një loje klasike Blackjack. Teknologjia e njohjes optike të karaktereve përdoret për të përkthyer rezultatet e shpërndarjes fizike të kartave në të dhëna, në mënyrë që lojtarët të mund të ndërveprojnë me lojën në një mënyrë të ngjashme me atë që do të bënin në një lojë kazino virtuale. Zakonisht ka një menaxher teknologjie të punësuar për të siguruar që problemet teknike të zgjidhen shpejt.

Blackjack i kazinosë live ndryshon në varësi të ofruesit. Por shumica e variacioneve përdorin rregullat e Las Vegas Strip si standard.

Rregullat e Blackjack live

Kur lojtarët e kumarit kanë gjetur kazinonë e tyre më të mirë online të blackjack live, është thelbësore të kuptoni rregullat. Në një kazino live blackjack, qëllimi i një lojtari është të grumbullojë një numër total letrash që janë më afër 21 për të mposhtur tregtarin. Tregtari dhe lojtarët fillojnë me 2 letra. Në çdo raund, lojtari ose mund të godasë tregtarin (të marrë një kartë) ose të qëndrojë (të mos marrë kartë). Ata gjithashtu mund të dyfishojnë ose rrisin bastin me 100% në maksimum.

Ndërsa Live Blackjack mund të ndryshojë pak nga ofruesit, shumica ndjekin rregullat standarde të Las Vegas Strip. Qëllimi i lojtarit është që të ketë një total më afër 21 sesa tregtari. Totali i referohet shumës së letrave në dorën e lojtarit.

Ndërsa një tavolinë zakonisht ka 7 vende, secili lojtar konkurron individualisht kundër tregtarit. Të gjithë lojtarët dhe tregtari fillojnë me një dorë prej 2 letrash. Në çdo raund lojtarët zgjedhin një nga këto opsione:

 • Goditi - Për të marrë një kartë tjetër nga tregtari.
 • Qëndroni - Për të mos marrë më letra nga tregtari.
 • Dyfisho Poshtë - Rritni bastin fillestar deri në 100%. Nëse një lojtar zgjedh të dyfishojë, ai do të marrë vetëm një kartë më shumë.
 • Ndarë - Nëse një lojtar merr dy letra me të njëjtën vlerë në fillim të lojës, ai mund të zgjedhë t'i ndajë këto letra në dy duar. Lojtari duhet të vendosë një bast shtesë të barabartë me origjinalin e tij. Lojtari tani ka dy duar të veçanta dhe tregtari do të tërheqë një kartë shtesë për secilën. Ka disa kufizime të vendosura në një dorë të ndarë. Një ACE dhe një kartë me vlerë 10 trajtohen si 21, jo si blackjack. Një as i ndarë do të marrë vetëm një kartë shtesë, që do të thotë se një lojtar nuk mund të godasë përsëri.

Aset llogariten si 11 ose 1, letrat e fytyrës si 10 dhe letrat me numra vlejnë vlerën e tyre të shkruar. Nëse dy letrat tuaja të para janë një ACE dhe një kartë me dhjetë vlera, atëherë ju keni BlackJack dhe fitoni 1.5 herë bastin tuaj. Nëse vlera totale e letrave tuaja është më afër 21 sesa tregtarët, ju fitoni shumën e bastit tuaj. Nëse totali i letrave tuaja është 21, atëherë ju 'bust' dhe sigurisht humbisni bastin tuaj.

Nëse barazoni me tregtarin, ky është totali juaj dhe totali i tregtarit është i së njëjtës vlerë, atëherë asnjëri prej jush nuk fiton dhe basti ju kthehet. Kjo quhet "shtytje" dhe ndodh vetëm nëse totali i kartës është më i lartë se 17.

Live BlackJack përdor 8 kuverta letrash. Blackjack online i tregtarit të drejtpërdrejtë duhet të tërheqë të gjitha totalet prej 16 ose më pak dhe të qëndrojë në të gjitha totalet prej 17 deri në 21. Kjo mund të ndryshojë pak në varësi të rregullave të ofruesit në lidhje me nëse totali duhet të jetë 17 i butë apo i fortë. Dyfishimi lejohet në çdo çift fillestar.

Dyfishimi pas një ndarje zakonisht lejohet dhe rindarja zakonisht lejohet gjithashtu. Kartat zakonisht përzihen ose nga një makinë ose në një tryezë të veçantë. Kjo zakonisht bëhet brenda shikimit të lojtarit. Kartat shpërndahen nga tregtarët nga e majta në të djathtë.

Kartat

Ashtu si Poker dhe Baccarat, një kazino live blackjack ofron një paketë standarde prej 52 letrash. Por loja me gjashtë kuvertë është më e zakonshme, duke siguruar 312 letra. Tregtari i drejtpërdrejtë mban një kartë plastike bosh që nuk shpërblehet kurrë. Ajo shënon fazën në të cilën kartat kanë nevojë për riorganizim. Përzierja bëhet nga një makinë RNG. Pastaj letrat shpërndahen nga e majta në të djathtë.

Si të fitoni në Blackjack Live

Fillestarët këshillohen të fillojnë me blackjack online falas. Një nga këshillat për blackjack live për të fituar lojën është kapja e një 10 dhe një asi gjatë raundit të parë me 2 letra. Qëllimi është të fitoni një numër total letrash pothuajse në 21 ose të bëni që tregtari të dështojë.

Lojtari e mund tregtarin nëse ky i fundit ka një numër total letrash që i kalon 21. Ka koncepte matematikore që mund të përdoren për të rritur shanset për të fituar. Këto formula varen nga kartela me fytyrë lart e tregtarit dhe nëse numri i përgjithshëm i letrave është i butë apo i fortë.

Një total i butë është ai që përfshin një ACE. Një total i vështirë nuk ka një as. Një rregull i mirë praktik është të zgjidhni lojëra me më pak kuverta letrash. Një kuvertë e vetme është më e lehtë, megjithëse e rrallë në kazinotë në internet. Bastet anësore mund të rrisin gjithashtu shanset për të fituar.

Këshilla dhe truket për Blackjack live online
Image

Ofruesit e softuerit në internet Blackjack Live

Ofruesit kryesorë kryesorë të softuerit të blackjack live janë Evolution Gaming dhe NetEntertainment.

Evolution Gaming

Evolution Gaming është lider botëror në lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ato ofrojnë studio cilësore të prodhimit online të kazinosë blackjack live me bazë në Letoni dhe Maltë. Shërbimet e tyre ofrohen me komision për operatorët e lojërave.

Ekzistojnë 7 ulëse thelbësore në çdo tryezë live. Lojtarë të tjerë mund të përfshihen duke u bashkuar përmes veçorisë 'Bat Behind'. Kjo veçori e bën lojën e tyre Blackjack shumë të shkallëzueshme. Blackjack Party është një variant i Blackjack standard Live të ofruar nga Evolution. Në këtë version loja udhëhiqet nga një tregtar dhe bashkë-zotë, të cilët punojnë për të siguruar një përvojë argëtuese për lojtarët.

Paravendimi është një tjetër veçori e Evolution's Live Blackjack, ku lojtarët mund të marrin vendimin e tyre për të goditur, qëndruar, dyfishuar ose ndarë ndërsa presin radhën e tyre. Kjo i jep më shumë kohë lojërave aktive për lojtarët, si dhe më shumë lojëra në orë për operatorët.

Net Entertainment

NetEnt ka qenë një ofrues argëtimi dixhital për mbi 20 vjet. NetEnt Live ofron zgjidhje të personalizuara për ofruesit e lojërave që operojnë si në pajisjet mobile ashtu edhe në ato desktop.

NetEnt ofron disa variante të lojërave live Blackjack si:

 • Blackjack Live Common Draw- kjo lojë është vendi ku një numër i pakufizuar lojtarësh mund të marrin pjesë në lojë.
 • Live Perfect Blackjack- është vendi ku lojtarëve u shpërndahen letra sipas strategjisë së përsosur të Blackjack.

Kjo do të thotë se skaji i shtëpisë është ulur në 0.5 për qind. NetEnt është ofruesi i vetëm në treg që ofron autoplay. Live Perfect Blackjack është i shpejtë, i lehtë për t'u përdorur dhe i popullarizuar në mesin e përdoruesve të rinj.

Image

Metodat më të mira të pagesës në kazinotë Blackjack Live

Blackjack është loja bankare e kazinove më e luajtur në botë. Kjo lojë popullore është një variant i njëzet e një, me dy deri në shtatë lojtarë që vënë baste në rezultatin e një deri në tetë kuvertën standarde të letrave. Nëse jeni duke kërkuar për blackjack live online, ka shumë kazino për të zgjedhur. Transmetimi i drejtpërdrejtë i blackjack-ut është përhapur në mbarë botën, me kazinotë që ofrojnë qasje të lehtë dhe zgjidhje të thjeshta pagese.

Nga Visa dhe Mastercard te Skrill, Neteller dhe PayPal, opsionet e mëposhtme të pagesës janë të disponueshme:

Viza

Si ofruesi kryesor i pagesave në botë, Visa ka siguri dhe shtrirje të pakrahasueshme. Mund të përdoret në shumicën e objekteve të kazinosë live online blackjack. Visa mbështetet nga sistemi i vërtetimit Visa Secure dhe mbështetet nga tarifa të ulëta, depozita të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Viza në kazinotë live këtu.

Mastercard

Si një ofrues global i besueshëm i pagesave, Mastercard përdoret nga kazinotë në mbarë botën. Ofron mbrojtje të besueshme të blerjeve, mbështetje të besueshme ndaj klientit dhe certifikim të fuqishëm global. Kjo zgjidhje pagese ka tarifa të ulëta, depozita të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Mastercard në kazinotë live këtu.

Skrill

Si një nga kuletat dixhitale kryesore në botë, Skrill ka mbështetje në të gjithë industrinë e kazinosë. Ai mbështetet nga Mastercard me parapagesë dhe lloje të tjera pagesash. Kjo zgjidhje lejon transaksione me email dhe depozitime të menjëhershme, dhe siguron integrim të plotë të kriptomonedhës. Lexoni më shumë rreth Skrill në kazinotë e drejtpërdrejta këtu.

Neteller

Si një ofrues kryesor i portofolit dixhital, Neteller përdoret nga kazinotë live në çdo cep të botës. Ai ofron opsione të shumta të transferimit të parave dhe mbështetje për kriptomonedhën. Ky shërbim gjithashtu nuk ofron tarifa, depozita të menjëhershme dhe arkëtime nga çasti deri në 48 orë. Lexoni më shumë rreth Neteller në kazinotë live këtu.

PayPal

Si zgjidhja më e vjetër në botë e pagesave në internet dhe portofolit dixhital, PayPal mbështetet gjerësisht dhe plotësisht i sigurt. PayPal ofron mekanizma mosmarrëveshje transaksionesh, pa tarifa për shumicën e përdoruesve, depozita të menjëhershme dhe arkëtime nga çasti në 48 orë. Ky opsion është ideal për blackjack live online. Lexoni më shumë rreth PayPal në kazinotë live këtu.

Image

Ofertat më të mira të bonusit të Blackjack

Nëse dëshironi të gjeni kazinonë perfekte live blackjack për nevojat tuaja, duhet ta kuptoni bonuse. Disponueshmëria e këtyre bonuseve mund të varet nga vendndodhja juaj, shuma e depozitave dhe historia e depozitave. Mundësitë e shumta të bonusit janë të disponueshme, si në vijim:

Bonus i mirëseardhjes

Bonuset e mirëseardhjes ofrohen nga shumë kazino të drejtpërdrejta. Ky lloj bonusi është i lehtë për t'u kuptuar, me lojtarët e rinj që u jepen para falas kur regjistrohen për një shërbim. Ka dallime midis bonuseve të mirëseardhjes, megjithatë, me disa kazino që ofrojnë një shumë të caktuar dhe të tjera që ofrojnë një shumë bazuar në shumën e depozitës tuaj. Lexoni më shumë rreth bonuseve të mirëseardhjes në kazinotë live këtu.

Bonusi i kthimit të parave

Bonuset e kthimit të parave u ofrojnë lojtarëve një shumë të caktuar parash nëse fitojnë apo humbin. Ky bonus është krijuar për t'i mbajtur lojtarët të angazhuar me një shërbim specifik kazinoje ose lojërash fati. Kur jeni duke hulumtuar ofertat e kazinosë live në internet blackjack, është e rëndësishme të rishikoni dhe krahasoni opsionet e kthimit të parave. Lexoni më shumë rreth bonuseve të kthimit të parave në kazinotë live këtu.

Bonus VIP

Bonuset VIP, të njohura gjithashtu si bonuse ekskluzive, janë krijuar për të tërhequr role të larta duke u dhënë atyre akses në përfitime të ndryshme. Kazinotë live ofrojnë opsione të shumta VIP në varësi të kritereve specifike të përshtatshmërisë. Së bashku me bonuset financiare, përfitime të tjera mund të jenë të disponueshme për të promovuar besnikërinë midis VIP-ave. Lexoni më shumë rreth bonuseve VIP në kazinotë live këtu.

Pa bonus depozite

Bonuset pa depozite u japin lojtarëve të rinj fonde shtesë kur ata regjistrohen për një shërbim kumari. Nëse dëshironi të shijoni blackjack live online dhe të përfitoni nga mundësitë e reja të basteve, këto bonuse janë një avantazh i madh. Asnjë bonus depozite nuk ofron shpërblime pa rreziqe. Lexoni më shumë rreth bonuseve pa depozite në kazinotë live këtu.

Bonusi i pagesës së Filialit

Bonuset e pagesave të filialeve ofrojnë shpërblime financiare kur bëni depozita përmes një ofruesi specifik pagese. Për shembull, disa kazino mund të kenë një marrëdhënie me Bitcoin, dhe të tjera mund të jenë partnere me një ofrues të portofolit dixhital. Nëse nuk keni një preferencë kur bëhet fjalë për depozitat, këto bonuse mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të shtuar fonde në llogarinë tuaj.

Image

Blackjack RTP

Përqindja e kthimit te lojtari, ose RTP, është përqindja e pritshme e kthimit nga një lojë specifike e fatit kur analizohet në një bazë afatgjatë. Kjo përqindje mund të llogaritet ose matematikisht ose të përpunohet përmes simulimit. Blackjack-i live online zakonisht ka një RTP midis 98-99%, me RTP-në e saktë për blackjack-un që varet nga rregullat shumë të ndryshueshme të lojës.

Ndërsa shtëpia ka gjithmonë një avantazh në blackjack, ky avantazh ndryshon shumë. Për shembull, pagesa natyrale e blackjack-ut 3 deri në 2 ul skajin e shtëpisë me 1,39%, duke përdorur një kuvertë të vetme e ul atë me 0,47%, dhe dyfishimi në çdo dy letra ul skajin e shtëpisë me 0,25%. Rregulla të tjera hyjnë gjithashtu në lojë, duke përfshirë soft 17, DAS, ri-ndarjen e aseve dhe dorëzimin e vonë.

Blackjack House Edge

Kur lojtarët marrin pjesë në lojërat live kazino blackjack, do të ketë një avantazh të shtëpisë së lojërave të kazinosë për të cilin duhet të jenë të vetëdijshëm. Kjo është në thelb e kundërta e RTP (kthimi te lojtari) dhe i referohet përqindjes së fitimeve të lojtarit që kazinoja do të mbajë.

Kjo do të thotë nëse një lojtar fiton 100 dollarë në një lojë live kazino blackjack por mban vetëm 98 dollarë, shtëpia ka marrë 2 dollarë si tarifë. Kjo e vendos avantazhin e shtëpisë në 2%.

Si të dalloni lojën e kazinosë Blackjack me skajin më të ulët të shtëpisë

Kur kërkoni për skajin më të ulët të mundshëm të shtëpisë blackjack, çfarë duhet të kenë kujdes lojtarët? Hidhini një sy disa tarifave tipike.

 • Buza e shtëpisë së blackjack konsiderohet e ulët nëse është nën 2%.
 • Një skaj i shtëpisë blackjack midis 2% dhe 5% është mesatar.
 • Skaji i shtëpisë në blackjack konsiderohet i lartë nëse është mbi 5%.
Image

Shteti dhe Rajonet

Kur filloni të përdorni kazinotë live, mund të luani blackjack dhe lojëra të tjera nga kudo në botë. Blackjack transmetohet dhe transmetohet në një lidhje video të drejtpërdrejtë, gjë që e bën të lehtë shikimin e veprimit, vënien e basteve dhe komunikimin me tregtarin përmes kompjuterit tuaj. Në varësi të vendit tuaj, kazino të shumta mund të jenë të disponueshme për të zgjedhur.

Nëse jeni duke kërkuar për një kazino live online blackjack, është e rëndësishme të mbani parasysh këshillat e mëposhtme. Merreni vetëm me kazino të licencuara dhe të respektuara mirë, me komente të disponueshme gjerësisht në internet. Përveç kësaj, është e rëndësishme të zgjidhni një shërbim që përdor gjuhën tuaj amtare dhe monedhën vendase. Ndërsa ka shumë kazino atje për të zgjedhur, qasja në lojëra dhe shpërblime specifike mund të varet nga vendndodhja juaj.

Për blackjack-un më të mirë të drejtpërdrejtë në internet, ju lutemi rishikoni përzgjedhjen tonë.

Image

Blackjack bastesh live

Çdo lojtar duhet të vendosë një bast përpara tregtarit. Ekziston një zonë e caktuar me patate të skuqura për baste përpara tregtarit. Në blackjack shpejtësie, dy letrat e para nga lojtari trajtohen normalisht.

Kur marrëveshja është bërë, lojtarëve u jepet një shans për të goditur, ndarë ose dyfishuar. Kushdo që merr vendimin më të shpejtë, i ndahet karta e mëpasshme i pari.

Sa baste ka në Blackjack Live?

Bast anësorNjë bast anësor vë në rezultate specifike. Zakonisht shoqërohet me çmime të mëdha.
Bast prapaNjë lojtar vë bast në dorën e një lojtari tjetër ndërsa pret të marrë një vend. Është një bast i pakufizuar.
Goditni Split AcesKëtu, lojtari mund të marrë vetëm një kartë më shumë kur ata ndajnë një palë ace.
PërsëritjeKur një lojtar ndan dy letra të ngjashme për të marrë një palë tjetër të ngjashme, ata lejohen të ndahen përsëri.
Dyfisho Çdo 2Ky është një lloj basti ku lojtarët dyfishohen në rast të një kombinimi letrash, pra më shumë liri zgjedhjeje.
Dopio 9-11Ky bast jep fuqinë për të dyfishuar kur një lojtar mban një 9, 10 ose 11. Basti dyfishohet dhe ata marrin një kartë shtesë.
DorëzimiKur një lojtar dorëzon dorën para radhës. Ata marrin gjysmën e bastit të tyre prapa.
Image

Lloje të ndryshme Blackjack

Blackjack është një nga lojërat më të njohura atje. Prandaj, për të mbajtur lojtarët të interesuar, ofruesit kanë krijuar shumë lloje të reja dhe të ndryshme të Blackjack. Disa prej tyre janë:

Classic Live Blackjack

Përveç Blackjack live, ekziston loja tradicionale Blackjack që të gjithë e njohim dhe e duam. Lojtarët përpiqen të mbledhin letrat e tyre më afër 21 sesa dora e tregtarit. Funksioni Evolutions Bet Behind lejon lojtarë të tjerë (më shumë se 7 që ulen në tavolinë) të marrin pjesë duke vënë baste për ata që ulen në tavolinë.

Blackjack i pafund

Infinite Live Blackjack është një lojë që lejon një numër të pafund lojtarësh të përfshihen. Të gjithë lojtarëve u shpërndahet e njëjta dorë fillestare me dy letra. Nga këtu, lojtarët marrin vendimet e tyre dhe bastojnë sipas dëshirës. Më pas lojtarët përfundojnë me dorën e tyre unike të letrave.

Strategjitë e Blackjack live

Strategjia më efektive për kazino online blackjack live është ndjekja e grafikut. Grafiku i strategjisë tregon lojërat më të mira. Lëvizja e duhur varet nga ajo që zotëron tregtari. Përdorimi i strategjisë optimale mund të zvogëlojë skajin e shtëpisë me një përqindje të caktuar.

Ka tre mënyra për të fituar BlackJack Live:

 • Për të marrë Blackjack, do të thotë të marrësh një ACE dhe një 10 në dy letrat e para.
 • Për të pasur një total përfundimtar më afër 21 se tregtari.
 • Që tregtari të dështojë, që do të thotë se totali i tregtarit kalon 21.

Ndërsa opsioni i parë i lihet rastësisë, dy të tjerët ndikohen nga strategjia e lojës. Lojtarët mund të ndjekin formulat matematikore për të përmirësuar shanset e tyre për të mposhtur tregtarin.

Këto strategji varen nga letra me fytyrë lart e tregtarit, totali i lojtarit dhe nëse ky total është i fortë apo i butë. Një total është i butë nëse përfshin një as dhe i fortë ndryshe.

Dyfisho Poshtë

Dyfishimi është një metodë emocionuese që rrit aksionet e Live BlackJack. Kur përdoret si duhet mund të rrisë probabilitetin që lojtari të fitojë në aksione më të larta.

Dyfishimi përdoret më së miri kur lojtari mban një 9 të fortë dhe tregtari tregon një kartë midis 2 dhe 7. Një moment tjetër i mirë për të dyfishuar është kur lojtari mban një soft 16 deri në 18 dhe tregtari tregon një kartë midis 2 dhe 6.

Blackjack Live Online vs Blackjack Tradicional
Image

Çfarë është Blackjack me pagesë të hershme?

Xhekpoti me pagesë të hershme është një zhvillim interesant në botën e kazinove në internet. Lojtarët gëzojnë të gjitha pjesët normale të blackjack-ut, por kanë mundësinë të marrin një pagesë të hershme. Megjithatë, nuk është si dorëzimi i blackjack. Në atë lojë, lojtarët marrin një kthim standard prej 50% kur dorëzohen përpara se tregtari të tërheqë letrat e tyre përfundimtare.

Blackjack-u me pagesë të hershme ka disa ngjashmëri, por ndryshimi kryesor është se lojtarët marrin shanse të ndryshme në varësi të fuqisë së letrave të tyre. Nëse një lojtar e kupton se ka letra të dobëta, atëherë ai mund të dorëzohet dhe të marrë shanse më të ulëta. Megjithatë, nëse letrat janë më të forta kur dorëzohen, atëherë lojtari do të marrë shanse më të larta dhe më shumë çipa.

Është e qartë se çdo lojtar që dëshiron të mbrojë fondet e tij duhet të minimizojë humbjet e tyre sa më shumë që të jetë e mundur dhe këtë e bën blackjack-i me pagesë të hershme. Nëse tregtari ka një dorë të fortë dhe letrat janë më të mira për tregtarin, atëherë blackjack-u me pagesë të hershme mund të parandalojë një humbje.

Lojtarët që numërojnë letrat zakonisht kanë njëfarë kuptimi se letrat e këqija ose të mira janë në rrugën e tyre, kështu që aftësia për t'u dorëzuar me shanse të ndryshme mund të jetë e dobishme kur letrat më të forta janë në tryezë. Sidoqoftë, shanset më të dobëta të kartave mund të jenë aq të ulëta saqë dorëzimi mund të jetë një opsion më i mirë për ata që ende po mësojnë litarët e lojës. Kjo për shkak se kthimi i sheshtë 50% është më i mirë për letrat më të dobëta.

Blackjack-u me pagesë të hershme është një opsion serioz për lojtarët që duan të mbrojnë kotelen e tyre, por ai nuk është i disponueshëm nga të gjithë tregtarët live të blackjack. Në fakt, është e rëndësishme të kërkoni përreth për këtë opsion përpara se të luani. Është mirë të dini se lojtarët kanë shumë opsione të ndryshme bastesh, por është e rëndësishme të merren parasysh avantazhet e shtëpisë dhe opsionet e tjera.

Sigurimi

Sigurimi ofrohet nga shumica e ofruesve online live Blackjack Live. Ofrohet kur karta e përballur e tregtarit është një ACE. Është një bast anësor që trajtohet veçmas nga basti kryesor. Paguhet 2:1 nëse karta tjetër e tregtarit ka vlerën 10, që do të thotë se tregtari ka një Blackjack.

Image

Historia e Blackjack live

Megjithëse nuk ka konsensus midis studiuesve për origjinën e Blackjack, referenca e parë e njohur daton në shkrimet e një lojtari spanjoll në fillim të shekullit të 17-të. Romani i Miguel de Cervantes 'Rinconete y Cortadillo' tregoi historinë e një çifti mashtruesish që u përpoqën të mposhtnin tregtarin në një lojë shumë të ngjashme me BlackJack.

Numri në Blackjack live 21 erdhi nga emri Vingt-et-Un, fjala franceze për 21. Objektivi i lojës ishte të arrinim 21 pikë pa kaluar, ashtu siç janë rregullat e Blackjack sot. Kjo lojë, e njohur si Twenty-One, u përhap më pas në të gjithë Spanjën, Francën dhe shumë vende të tjera evropiane.

BlackJack është versioni amerikan i kësaj loje. Emri vjen nga një marrëveshje speciale e ofruar nga kazinotë amerikane kur loja u prezantua për herë të parë.

Lojtarët nxiteshin të luanin me një pagesë dhjetë me një nëse dora e tyre përfshinte një ACE me majë ose një blackjack. Nofka ngeli shumë kohë pasi oferta ishte hequr.

Image

Blackjack live me para të vërteta

Pasi lojtarët të jenë njohur me rregullat dhe strategjinë e kazinosë live të BlackJack, hapi tjetër është të filloni të luani me para të vërteta. Kur një lojtar dëshiron të luajë Blackjack live me para të vërteta, është shumë i ngjashëm me versionet falas të lojës, i vetmi ndryshim është se lojtarët tani bastojnë me para të vërteta.

Lojtarët regjistrohen drejtpërdrejt në kazinonë blackjack, vendosin një depozitë dhe fillojnë të vendosin pagat. Shumica e ofruesve pranojnë opsione krediti dhe debiti, kupona me parapagesë dhe kuleta elektronike si PayPal.

Sigurisht, lojtarët gjithashtu duhet të vendosin se cili variant i Live Blackjack u përshtatet më shumë. Ka disa variante të lojës. Evolution, për shembull, ofron Classic Live BlackJack dhe Infinite Live BlackJack.

Image

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Shfaq më shumë

Blackjack Live Online vs Blackjack Tradicional

Blackjack Live Online vs Blackjack Tradicional

Gjatë viteve të fundit, kazinotë e drejtpërdrejta në internet janë bërë normalja e re midis adhuruesve të basteve në internet në një shtrirje globale. Por gjithsesi, ka disa prej jush që pëlqejnë të luajnë në kazinotë tokësore.

Gjithçka rreth shitësve online të Blackjack live

Gjithçka rreth shitësve online të Blackjack live

Nëse ju pëlqen të luani blackjack në internet, ndoshta keni dëgjuar për tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Ato tavolina janë perfekte nëse doni të luani një version më realist të lojës, në vend të atyre robotikë që ofrohen në seksionin e rregullt të kazinosë.

Këshilla dhe truket për Blackjack live online

Këshilla dhe truket për Blackjack live online

Blackjack është një nga lojërat më të luajtura me letra në shkallë globale. Në ditët e sotme, me rritjen e kazinove në internet, ju mund të shijoni blackjack duke përdorur kompjuterin tuaj desktop apo edhe smartphone.

Numërimi i kartave në Blackjack Live Online

Numërimi i kartave në Blackjack Live Online

Blackjack ishte dhe do të mbetet një nga lojërat më të luajtura me letra si në kazinotë online ashtu edhe në ato fizike. Kur luani blackjack, duhet të jeni me fat që të merrni letrat më të mira dhe të fitoni sa më shumë që të jetë e mundur. Por ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke pasur një strategji të mirë.

Të mirat dhe të këqijat e Blackjack Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Blackjack Live Online

Çdo dashnor i lojërave të fatit është i vetëdijshëm për faktin se blackjack ka një nga shanset më të mira nga të gjitha lojërat e kazinosë. Nëse zbatoni një strategji për këtë lojë, mund të merrni edhe një avantazh të lehtë mbi kazinonë.

Të rejat e fundit

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live
2023-11-07

6 gabime të zakonshme që duhen shmangur gjatë luajtjes së Blackjack live

Blackjack live nuk është një lojë e komplikuar. Rregullat janë të thjeshta dhe çdokush mund të fillojë të luajë lojën pasi të kalojë disa minuta për ta mësuar atë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk mund të bëjnë ndonjë gabim gjatë lojës së drejtpërdrejtë Blackjack. Është shumë e zakonshme që fillestarët në blackjack live të bëjnë gabime.

Si të fitoni në Blackjack Live: Udhëzues për lojtarët e avancuar
2023-10-08

Si të fitoni në Blackjack Live: Udhëzues për lojtarët e avancuar

Mirë se vini, strategë me përvojë dhe entuziastë të mprehtë të kartave! Ju keni zotëruar bazat dhe keni përmirësuar aftësitë tuaja, dhe tani ju kërkoni emocionin e fitores në mbretërinë e Blackjack live. Ky udhëzues nuk është një udhëzues fillestar; është një hartë thesari për lojtarin me përvojë që lundron në ujërat e gjalla të lojës live të kazinosë në internet. Gati për të thelluar ekspertizën tuaj? Le të gërmojmë në botën ku strategjia takohet me lojën në kohë reale.

Vlera e një Blackjack natyral në tregtarin e drejtpërdrejtë
2023-09-22

Vlera e një Blackjack natyral në tregtarin e drejtpërdrejtë

Në botën elektrizuese të blackjack-ut me tregtarë të drejtpërdrejtë, pak momente përputhen me emocionin e të qenit "Natyror"—një term që adhuruesit e blackjack-ut e duan. Por çfarë është saktësisht një Natyrore? E thënë thjesht, është kur dy letrat tuaja të para shtohen në 21, duke përfshirë një ACE dhe një kartë me 10 vlera. Kjo dorë qëndron si më e lakmuara dhe më e fuqishme në blackjack, duke u ofruar lojtarëve jo vetëm një fitore pothuajse të garantuar, por edhe pagesën më të mirë të mundshme.

Stakelogic do të prezantojë tiparin Super Stake në Tabelat e tij Live Blackjack
2023-09-04

Stakelogic do të prezantojë tiparin Super Stake në Tabelat e tij Live Blackjack

Stakelogic Live, një furnizues kryesor i përmbajtjes inovative të kazinosë live, ka njoftuar planet për të rritur përvojën e kazinosë live blackjack për lojtarët e saj. Kjo ndodhi pasi kompania me bazë në Maltë tha se do të shtonte veçorinë në tendencë Super Stake në tavolinat Live American Blackjack.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

A mund t'i besohet blackjack live?

Blackjack live është një shtesë e mirëpritur në botën e basteve në internet dhe mund t'i besohet për shumë arsye. Së pari, kazinotë live blackjack auditohen rregullisht nga një palë e tretë për të siguruar që sistemet janë të drejta për lojtarët. Gjithashtu, shumë nga lojtarët e mëdhenj si Microgaming, Playtech, Evolution Gaming dhe NetEnt aksionojnë reputacionin e tyre në drejtësinë e tyre. Kjo do të thotë se ata do të mbajnë përgjegjësi para lojtarëve dhe aksionarëve të kompanisë. Me pak fjalë, ata nuk mund të përballojnë t'i bëjnë lojërat e tyre të padrejta ose t'i shqyejnë lojtarët. Shumica e kazinove online janë gjithashtu të licencuara dhe duhet të respektojnë rregullat e kësaj licence. Përveç kësaj, informacioni i pagesës është i koduar. Softueri më i fundit përdoret për të parandaluar mashtrimet dhe hakerat.

A mund të fitoni para duke luajtur blackjack live?

Sigurisht, është e mundur të fitosh para duke luajtur blackjack, por mund të duhet pak kohë për të vendosur një strategji të mirë. Lojtarët duhet të marrin parasysh bankrollin e tyre dhe metodën më të mirë për ta. Kjo mund të jetë e huaj për lojtarët fillestarë. Sidoqoftë, sa më shumë që një person di për lojën, aq më shumë shanse për të qenë në gjendje të fitojë.

Si t'i rris shanset e mia për të fituar blackjack?

Ka disa mënyra të ndryshme për të rritur shanset për të fituar një blackjack. Praktika standarde është të numëroni letra dhe të kuptoni se sa nga çdo lloj karte ka mbetur në një kuvertë. Kjo rrit probabilitetin për të bërë lëvizjen e duhur. Është shkruar shumë për mënyrën se si të mposhtet tregtari. Duhet të përdoren disa lexim dhe zbatim të strategjive të mira për të ulur skajin e shtëpisë. Lojtarët shpesh përdorin një tabelë strategjie të blackjack-ut, e cila përmban duart më të mira për të bërë. Kartat duhet të memorizohen që kjo strategji të jetë efektive. Sidoqoftë, është gjithashtu e mundur të shihet një version online.

Cila është strategjia më e mirë e blackjack-ut?

Nuk ka një strategji që funksionon më mirë. Megjithatë, ka shumë mënyra për të përmirësuar shanset për të fituar ose minimizuar humbjet. Lojtarët zakonisht kombinojnë numërimin e letrave, tabelat dhe dijen kur të dorëzohen ose të mos luajnë.

Ku mund të luaj blackjack në internet?

Ka shumë opsione të blackjack-ut në internet dhe lojtarët duhet vetëm të përdorin internetin për të parë një paraqitje të shkurtër të kazinove të ndryshme blackjack. Fillestarët duhet të jenë të kujdesshëm në lidhje me disa nga kazinotë e palicencuara. Zgjedhja e një kazinoje të njohur me licencë është një ide e mirë, për të filluar. Gjithashtu, kërkoni lojëra blackjack nga disa prej krijuesve më të shquar të softuerit. Ata kanë shumë protokolle në vend për të siguruar që softueri i tyre të përdoret në mënyrë legjitime.

Cili është blackjack-u më i njohur në kazinotë live?

Shikoni emra si 1XBet, 888 Casino, 22 Bet, Melbet, 1xSlots, Gunsbet, Loki, Bao dhe shumë të tjera. Hidhni një sy disa nga bonuset e mirëseardhjes dhe promovimet e vazhdueshme për të bërë një zgjedhje të mirë.

A është i manipuluar blackjack live?

Disa nga kazinotë më të vogla të palicencuara mund të jenë të manipuluara, por është e vështirë për shumicën e kazinove të mashtrojnë. Ata nuk duan të thyejnë rregullat e një marrëveshjeje licence dhe shumë nga krijuesit më të rëndësishëm të softuerit nuk do t'i lejojnë kazinotë të përdorin produktet e tyre nëse kazinoja në internet është një rrezik potencial.

Çfarë është një soft 17 në blackjack?

Një 17 e butë në blackjack i referohet një dore që përbëhet nga një Ace (vlerësuar me 11) dhe një 6, me gjithsej 17. Kjo dorë quhet "e butë" sepse Ace mund të vlerësohet gjithashtu me 1, që do të thotë se totali mund të jetë gjithashtu 7. Prandaj, lojtari ka fleksibilitet në zgjedhjen e lëvizjes së radhës pa rrezikun e goditjes me një kartë shtesë.

Pse ofrohen kaq shumë versione të ndryshme blackjack në internet?

Ka kaq shumë versione të ndryshme të lojës për shkak të popullaritetit të saj. Prandaj, për të mbajtur lojtarët të interesuar dhe të argëtuar, kompanitë në biznesin e lojërave të fatit duan të krijojnë versione të reja.

Ku e ka origjinën blackjack?

Blackjack ka origjinën në Francë.