Arsyet për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta në kazino më shpesh

Lajme

2022-10-30

Eddy Cheung

Shumë kazino online nuk mund të humbasin një shans për t'u ofruar lojtarëve një përvojë të drejtpërdrejtë. Veprimi ndodh brenda një studioje të pajisur me kamera të shumta dhe një tregtar i vërtetë shpërndan letrat, hedh topin ose rrotullon timonin. Por, pavarësisht nga avantazhet e dukshme të luajtjes së lojërave të kazinosë live, disa lojtarë janë ende skeptikë në lidhje me idenë. Pra, ky lexim i shkurtër shpjegon pse duhet të ndaloni së luajturi lojëra RNG në favor të një përvoje të drejtpërdrejtë në faqen e internetit.

Arsyet për të luajtur lojëra të drejtpërdrejta në kazino më shpesh

Përvojë realiste e lojërave në kazino

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë transmetohen në kohë reale nga studiot me bazë tokësore, duke u dhënë lojtarëve një përvojë të drejtpërdrejtë të lojërave të fatit. Operatorët dekorojnë bukur këto studio për t'u dhënë lojtarëve një atmosferë autentike të kazinosë kur ata nisin lojën. Do të takoni një tregtar profesionist dhe të qeshur live, i cili do të sigurojë që ju të ndiheni si në shtëpinë tuaj duke shpjeguar gjithçka rreth veçorive dhe rregullave të lojës. 

Pothuajse të gjitha lojërat e kazinosë live kanë një veçori të bisedës live për ta bërë përvojën edhe më realiste. Kjo platformë e mesazheve të drejtpërdrejta u lejon lojtarëve të komunikoni menjëherë me tregtarin e drejtpërdrejtë dhe lojtarë të tjerë. Tregtari i drejtpërdrejtë do t'ju udhëzojë se si të vendosni bastin tuaj të parë, të kontrolloni statistikat në lojë, të shpjegoni rregullat e lojës dhe më shumë. Por mbajeni gjithmonë profesionistin e komunikimit, përndryshe do të dëboheni nga dhoma e drejtpërdrejtë e kazinosë. 

Lojëra e përshtatshme dhe fleksibël

A ju kujtohet viti 2020, kur Coronavirus ishte në kulmin e tij? Shumë industri vuajtën, veçanërisht lojërat e fatit me pakicë. Shumë kazino dhe dyqane bastesh në tokë mbyllën biznesin pasi qeveritë vendosën kufizime për të frenuar përhapjen e virusit. Ata që përfundimisht hapën dyert e tyre disa muaj më vonë kishin rregulla strikte për distancimin shoqëror që e vështirësuan jetën brenda kazinosë. 

Por shumica e këtyre lojtarëve nuk pushuan kurrë së luajturi, falë kazinove live. Këto lojëra janë të disponueshme për t'u luajtur në telefona celularë ose PC nëse pajisja ka një lidhje interneti. Gjithashtu, lojërat janë të disponueshme 24/7, që do të thotë se nuk keni nevojë të krijoni një seancë specifike për lojëra. Dhe mbi të gjitha, nuk keni nevojë të lini mënjanë para për benzinë, për të dhënë bakshish nga tregtari, për të blerë pije dhe më shumë. 

Drejtësi dhe transparencë

Ekziston një mit i kahershëm që kazinotë në internet manipulojnë lojërat në favor të tyre. Pavarësisht garancive të shumta se këto lojëra janë të drejta dhe transparente, lojtarët skeptikë ende thonë të kundërtën. Por për të qenë të drejtë me këta lojtarë, shumë lojëra RNG i reduktojnë lojtarët në kalimtarë të thjeshtë që nuk e dinë se si vijnë rezultatet. Merrni lojëra elektronike, për shembull. Lojtarët shohin vetëm rrotat që rrotullohen, dhe këtu përfundon. 

Por duke luajtur në një kazino live të rregulluar është më transparent pasi do të shihni se si do të përfundojnë të gjitha veprimet. Lojtarët shohin gjithçka në tryezë falë kamerave të gjithanshme. Ata gjithashtu mund të ndërveprojnë me tregtarët profesionistë që tërheqin letrat ose rrotullojnë rrotën e parave pikërisht përpara ekranit. Mund t'i pyesni se si i gjenerojnë rezultatet përmes veçorisë së bisedës live. Dhe po, lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë nga Ezugi, Evolution, Microgaming dhe të tjera zakonisht testohen për drejtësi. 

Qindra variante loje

Sa lojëra tavoline dini përveç blackjack-ut, ruletit, pokerit, craps-it, baccarat-it dhe sic bo-së? Ndoshta asnjë! Por grumbulluesit e kazinove të drejtpërdrejta i zgjerojnë këta tituj në qindra variante për t'iu përshtatur stileve të ndryshme të lojës duke ruajtur rregullat klasike të lojës. Disa zhvillues si Evolution Gaming madje shkojnë deri në prezantimin e rrotave të mëdha të parave dhe shfaqjeve të lojërave. 

Merrni ruletën, për shembull. Do të gjeni dhjetëra variante të ruletit të drejtpërdrejtë, duke përfshirë Ruletën e Shpejtë, Ruletën Rrufeja, Ruletën Automatike dhe më shumë. Këto lojëra kanë veçori unike si raundet e shpejta të lojës, shumëzuesit e rastësishëm, një ndjenjë VIP luksoze; ju emërtoni ato. Por objektivi mbetet fitimi i basteve të jashtme ose të brendshme. Pra, një kazino live nuk është vendi për t'u mërzitur shpejt. 

Lojëra me pagesë të lartë

Kjo pikë është disi e ndërthurur me variantet e lojës. Siç u tha më parë, variantet e lojës live vijnë me shumëfishues të shumtë që mund t'u japin lojtarëve një shumë që ndryshon jetën. Tifozët e Blackjack mund të provojnë fatin e tyre në Evolution's Lightning Blackjack, i cili e ka huazuar lojën e tij nga Lightning Roulette i vlerësuar me çmime. Lojtarët mund të marrin shumëzues nga 2x deri në 25x në një dorë fituese. Shumëzuesi mund të arrijë 500x në Lightning Roulette dhe 2000x në XXXtreme Lightning Roulette. Tani ju nuk do ta merrni atë me Blackjack RNG.

Ndërkohë, këto lojëra gjithashtu mburren me disa nga avantazhet më të ulëta të shtëpive në industrinë e lojërave të fatit. Një shembull i mirë është Infinite Blackjack nga Evolution, i cili i jep shtëpisë një avantazh të ulët prej 0,53%. Tani merrni parasysh këtë; shumica e automatëve rrallë ofrojnë diçka më të ulët se 3%. Shumica e tyre arrijnë maksimum 4% ose 5%, me lojëra elektronike jackpot që shkojnë deri në 10%. 

Lojëra me aftësi dhe strategji

Lojërat e kazinosë në internet mund të jenë ose të bazuara në aftësi ose të bazuara në fat. Lojërat e bazuara në aftësi janë variante ku lojtarët mund të përdorin aftësitë për të rritur shanset e tyre të fitimit. Në poker, për shembull, lojtarët vendosin se kur të godasin, të qëndrojnë, të dyfishojnë, të marrin sigurime dhe të kryejnë lëvizje të tjera duke mbajtur një sy se çfarë do të bëjë kundërshtari i tyre më pas. Por lojtarët janë në mëshirën e fatit pasi rrotullojnë rrotat në lojërat e fatit si lojëra elektronike. 

Por kjo nuk do të thotë se të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë bazohen në aftësi. Opsionet si mut, baccarat dhe ruletë konsiderohen lojëra fati. Megjithatë, këto lojëra i lejojnë lojtarët të përdorin strategji dhe sisteme bastesh për të fituar më shpesh. Lojtarët inteligjentë të ruletit luajnë baste me para çift si kuqe/zi, lartë/e ulët dhe tek/çift duke përdorur sisteme bastesh si Martingale dhe Paroli. 

Një fjalë kujdesi!

Luaj në kazino të drejtpërdrejta nëse nuk je adhurues i automateve. Këto lojëra kanë qindra variante të transmetuara në kohë reale nga studiot e kazinove të përhapura në mbarë botën. Ju gjithashtu mund të konsideroni të luani shfaqje lojërash si Dream Catcher, Monopoly Live dhe Crazy Time për të fituar një shumë që të ndryshon jetën në rrotën e madhe. 

Por përpara se të luajmë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë, ne gjithmonë krijojmë një buxhet për lojërat e fatit. Puna është se këto lojëra mund të luhen vetëm duke përdorur para të vërteta. Me fjalë të tjera, nuk mundesh përdorni një bonus mirëseardhjejeose shpërblimet e besnikërisë në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Por fatmirësisht, shumica e lojërave të kazinosë live lejojnë baste minimale prej 0,10 dollarë deri në 1 dollarë, duke i bërë ato perfekte për lojtarët me buxhet.

Të rejat e fundit

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live
2023-05-25

Pragmatike Play Delights Live Kazino Lojtarët me Snakes & Ladders Live

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €