Lajme

June 23, 2021

Arsyet për të luajtur më shpesh në tabelat e luajtjes së dyfishtë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pas lëshimit të kazinosë së parë në internet me para reale në 1996, pritshmëritë ishin të larta. Në të vërtetë, lojtarët nuk janë zhgënjyer, falë risive si lojërat e fatit në celular dhe pagesa me kriptomonedhë.

Arsyet për të luajtur më shpesh në tabelat e luajtjes së dyfishtë

Megjithatë, është debutimi i kazinosë së parë live nga Playtech që i tejkaloi pritjet. Kjo do të thotë që lojtarët tani mund të luajnë në një mjedis të ngjashëm me një mjedis kazinoje në jetën reale të menaxhuar nga tregtarë profesionistë. Dhe sikur kjo të mos mjaftonte, tabelat e lojërave të dyfishta po e çojnë gjithë këtë përvojë të lojës në një nivel tjetër.

Histori e shkurtër e kazinove të drejtpërdrejta në internet

E para lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë doli drejtpërdrejt në 2003 pasi Playtech debutoi platformën e saj të kazinosë live. Por është në vitin 2006 që industria mori një drejtim krejtësisht të ri pasi Evolution Gaming dhe Microgaming prezantuan platformat e tyre të lojërave të drejtpërdrejta. Deri në vitin 2008, lojërat e drejtpërdrejta të kazinove ishin bërë aq të zakonshme sa që asnjë sajt kumari që respektonte veten nuk do ta anashkalonte ofrimin e kësaj përvoje.

Siç pritej, Evolution ishte i pari që prezantoi funksionin Dual Play Table në 2015. Tabela e tij e ruletës Dual Play u transmetua drejtpërdrejt nga Dragonara Casino në Maltë. Një vit më vonë, kompania lançoi dy tavolina të tjera të lojërave të dyfishta, me të tretën që do të dilte drejtpërdrejt në 2017. Kjo vendosi ritmin që zhvilluesit e tjerë të lojërave live me para reale të ndiqnin shembullin.

Sa funksionojnë saktësisht tabelat e luajtjes së dyfishtë?

Me konkurrencën e ashpër për lojtarët e kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë në industri, zhvilluesit duhej të gjenin mënyra të reja për t'i mbajtur lojtarët të angazhuar dhe të lumtur. Duke inovuar tavolinat e lojërave të dyfishta, lojtarët e drejtpërdrejtë të kazinosë mund të freskojnë supet me lojtarët e kazinove me bazë tokësore dhe të shijojnë disa veprime të kazinosë në kohë reale. Me fjalë të tjera, lojtarët e kazinosë në jetën reale dhe kazinove të drejtpërdrejta mund të luajnë në të njëjtën tryezë.

Gjithashtu, kjo teknologji do të thotë që lojtarët në internet nuk duhet të merren me kufizimin e tavolinës 'të mërzitshme' se kur mund të uleni në tavolinë. Dhe përveç kësaj, softueri funksionon pa probleme në pajisjet mobile si telefonat inteligjentë dhe tabletët.

Lojërat e mbështetura në tabelat e luajtjes së dyfishtë

Kjo veçori emocionuese filloi duke përdorur dy lojëra të njohura të kazinosë live - ruletë live dhe ruletë live. Arsyeja? Këto lojëra kanë një plan urbanistik që nuk i lejon lojtarët të marrin shumë vendime. Në vend të kësaj, të gjitha zgjedhjet e basteve zgjidhen në fillim të lojës, pa asnjë informacion shtesë të kërkuar më vonë.

Lojërat tavoline si poker live dhe blackjack live janë lënë jashtë sepse kërkojnë më shumë aftësi dhe vendime të jetës reale për t'u luajtur. Kjo, mendon zhvilluesi, mund të mos funksionojë në mënyrë efikase me teknologjinë. Pra, duket se lojtarët e kazinosë live do të mjaftohen me baccarat dhe ruletë në tavolinat e lojërave të dyfishta për momentin.

Lojë dhe rregulla me tabela të dyfishta të luajtjes

Për sa i përket lojës, tavolinat e lojërave të dyfishta nuk ndryshojnë nga lojërat e tjera të tavolinës së kazinosë live. Këtu, lojtarët ndajnë tryezën me lojtarë të tjerë në internet dhe me tregtarin që mbikëqyr të gjitha veprimet në tryezë. Për shembull, kur vendosni baste, do të shihni një shenjë që ju kërkon të paraqisni një aksion, ashtu si do të bënit në një tryezë të rregullt live.

Ndërkohë, lojtarët mund të rregullojnë pamjen e lojës dhe nivelin e zhurmës. Kjo për shkak se rrota dhe tavolina janë shkrepur nga kënde të ndryshme, duke mbuluar çdo cep të seancës. Nëse keni nevojë për rregullime të mëtejshme, opsioni i cilësimeve të avancuara i lejon lojtarët të zgjedhin mënyrën e shikimit, të rregullojnë zhurmën e sfondit dhe të ruajnë bastet e preferuara. Dhe po, ju mund të bisedoni me tregtarin dhe lojtarët e tjerë nëpërmjet Chat Box.

A ja vlen koha juaj tavolinat e luajtjes së dyfishtë?

Për shkak se këto tavolina mund të presin disa lojtarë në të njëjtën kohë, është arsye e mjaftueshme për të luajtur në to. Do të thotë që do të shijoni një ngjarje shoqërore tërheqëse dhe autentike që nuk mund ta gjeni në tavolinat standarde të drejtpërdrejta. Gjithashtu, pozicionet e kamerës janë të vendosura në mënyrë të shkëlqyeshme dhe për të mos përmendur linjën e komunikimit të drejtpërdrejtë përmes Chat Box. Në përgjithësi, tavolinat e lojërave të dyfishta u ofrojnë lojtarëve të ruletit dhe baccarat-it diçka të ndryshme nga tavolinat standarde të drejtpërdrejta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme