Lajme

July 6, 2023

Duke luajtur Live 3 Card Poker nga Evolution Gaming

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kur flasim për lojën e pokerit, shumica e lojtarëve do të imagjinonin lehtësisht një skenar ku ata krahasojnë një dorë me 5 letra me atë të tregtarit. Ju nuk mund t'i fajësoni ata, duke pasur parasysh se lojërat si Texas Hold'em dhe Caribbean Stud janë disa nga variantet më të njohura.

Duke luajtur Live 3 Card Poker nga Evolution Gaming

Por kumari në internet ka hapur një botë plot me mundësi të reja. Evolution Gaming dhe Scientific Games u bashkuan për të lëshuar një version unik të video pokerit, Live Three Card. 

Çfarë është Live Three Card Poker nga Evolution?

Poker me tre letra është ndër variantet më të pëlqyera të pokerit në kazinotë tokësore në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara. Kjo lojë përdor tre letra në vend të pesë letrave standarde në shumicën e lojërave të pokerit. Me pak fjalë, tregtari dhe lojtari marrin tre letra, dhe pala me renditjen më të lartë fiton raundin. 

Tani mund të shijoni këtë përvojë emocionuese pokeri në faqet më të mira të rregulluara të kazinove të drejtpërdrejta, falë inovacionit të Lojëra evolucionare. 

Nëse keni luajtur versionin tokësor të kësaj loje, mos prisni të merrni bastin e njohur anësor Prime në versionin online. Ky bast zakonisht paguhet nëse kartat tuaja kanë ngjyra që përputhen. Por fatmirësisht, versioni i drejtpërdrejtë strehon bastet anësore me 6 Card Bonus dhe Pairs.

Lojë e drejtpërdrejtë e pokerit me tre letra dhe baste anësore

Objektivi i kësaj lojë live kazino në internet është krijimi i një dore me 3 letra që mund atë të tregtarit. Ashtu si shumica e varianteve të tjera të pokerit, Live Three Card Poker përdor 52 letra loje, të përziera pas çdo raundi.

Më poshtë janë vlerat e duarve në këtë lojë pokeri:

  • Kartë e lartë
  • Çift
  • Tre të një lloji
  • Drejt
  • Flush
  • Fluturim drejt
  • Flush mbretëror

Është thelbësore të mësoni se si funksionon renditja e dorës, megjithëse kjo nuk duhet të jetë problem nëse keni luajtur ndonjë version të Lojë pokeri me 5 letra. Për shembull, flush mbretëror përbëhet nga një Ace, Mbret dhe Mbretëreshë.

Për sa i përket pagesës, lojtarët marrin një pagesë të barabartë me para (1:1) nëse mposhtin dorën kualifikuese të tregtarit. Por nëse dora e tregtarët e gjallë është më mirë, ju humbni raundin. Dhe një gjë tjetër, lojtarët marrin një rimbursim nëse të dyja duart janë të njëjta.

Pagesa rritet deri në 1000 herë në varësi të bastit anësor që zgjidhni. Për shembull, basti anësor Pair Plus mund të paguajë 100:1 nëse lojtarët krijojnë një flush mbretëror të të njëjtit kostum. E njëjta dorë ka gjithashtu një pagesë 1000:1 në bastin anësor të Bonusit me 6 Karta. Por kini kujdes sepse RTP teorike për këtë bast është 91.44%.

Kjo është një nga alternativat më emocionuese ndaj varianteve tradicionale të pokerit live me 5 letra. Por është e rëndësishme të mbani mend se RTP është relativisht e ulët për një lojë pokeri, në 96.63%. Pra, jini të kujdesshëm me bankrollin tuaj.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme