Lajme

July 8, 2021

Evolucioni më në fund debuton në gjuetinë e thesarit të Gonzo-s

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Kredia aty ku duhet; Evolucioni është mjeshtër i inovacionit në botën e kazinosë live. Pas muajsh ngacmimesh dhe premtimesh, kompania më në fund njoftoi më 9 qershor 2021, se Gonzo's Treasure Hunt do të dilte drejtpërdrejt.

Evolucioni më në fund debuton në gjuetinë e thesarit të Gonzo-s

Kjo lojë novatore është e para e këtij lloji që përzien veçoritë e lojës kazino live dhe lojëra elektronike në internet, me modalitetin VR (Realiteti Virtual) që ofron një dimension krejt të ri të lojës. Pra, a jeni gati për veprim?

Një përvojë e drejtpërdrejtë e kazinosë me shumë drejtime

Para së gjithash, loja përmban të gjitha argëtimet dhe intrigat e videoslotit Gonzo's Quest të lëshuar në 2013 nga NetEnt. Në lojën e rinovuar live, lojtarët do të ndihmojnë Gonzo për të përfunduar një mision tjetër. Por këtë herë, ju do të keni një host të drejtpërdrejtë të lojës për t'ju udhëhequr gjatë lojës. Loja është e para ndonjëherë nga Evolution që përdor NetEnt IP pas blerjes së markës në fund të vitit të kaluar.

Në lojë, lojtarët do të kenë për detyrë të zbulojnë thesaret e fshehura brenda murit gjigant prej 70 gurësh. Por kjo është vetëm maja e saj. Versioni i fundit e sheh aventurierin më të famshëm në botë, Gonzo, të gjallërohet si personazh VR dhe t'i bashkohet lojtarëve dhe mikpritësit të drejtpërdrejtë në kërkimin e thesarit. Siç u tha, ju mund të përdorni një kufje VR për të shijuar një përvojë zhytëse të drejtpërdrejtë si kurrë më parë.

Si të luani Gonzo's Treasure Hunt

Para çdo gjëje tjetër, lojtarët duhet së pari të vendosin gurët që dëshirojnë të mbledhin në murin e madh. Në rrjetin e basteve, ju do të zgjidhni nga gjashtë gurë me ngjyra të ndryshme, ku secili gur ka një vlerë pagese të lidhur me të. Pagesat janë 1x, 2x, 4x, 8x, 20x dhe 65x aksionet fillestare. Si zakonisht, shumëzuesit me vlerë më të lartë kanë më pak gjasa të gjenden.

Më pas, do të vazhdoni të zgjidhni zgjedhjet për të blerë. Lojtarët blejnë një maksimum prej 20 zgjedhjesh për çdo raund të lojës. Me çdo zgjedhje, ju mund të zgjidhni një gur të vetëm gjatë lojës. Pra, sa më shumë zgjedhje të blini, aq më të larta janë shanset për të gjetur gurin e duhur. Por megjithatë, kjo ka një çmim.

Për shembull, mund të bastni 20 dollarë për të gjetur gurin 4x në mur në pesë zgjedhje. Tani, kjo do të thotë që ju duhet një bankroll prej 100 dollarësh (20 x 5 dollarë). Prandaj, merrni madhësinë e bankrollit tuaj menjëherë përpara se të luani këtë lojë.

Tipari Prize Drops

Gonzo's Quest Treasure Hunt nuk ka të bëjë vetëm me argëtimin dhe shfaqjet VR. Këtu, veçoria Prize Drops mund të rrisë fitimet deri në 20,000 herë më shumë se guri individual. Sapo Gonzo kthen çelësin e artë, shtohen pagesa shtesë. Në këtë pikë, do të shihni çmime bonus në pjesën e sipërme të murit, të cilat mund të bien në një gur të zgjedhur rastësisht nëse ka një hapje në rreshtin e poshtëm.

Nëse kjo ndodh, mund të ndodhë një nga gjërat e mëposhtme:

  • Çmimet e bonusit do të shtojnë vlerën e gurit të fshehur midis 3 dhe 100 çdo herë.

  • Mund të shfaqen shumëzues 2x deri në 10x, duke rritur të gjitha vlerat e dukshme të murit.

  • Mund të shfaqet një ikonë Re-Drop, duke shkaktuar një raund të ri Prize Drops. Kjo shton eksitim dhe mundësi shtesë për të shtuar vlerën e çmimit.

Komentet nga Evolution

Sipas Todd Haushalter, Shef i Produktit në Evolution, ky është produkti i parë nga kompania që kombinon më të mirat e Evolution dhe NetEnt. Ai tha se kompania është e ngazëllyer për partneritetin me stafin e mrekullueshëm inovativ të NetEnt që nga blerja.

Ndërkohë, Haushalter shtoi se prezantimi i personazhit më të famshëm të lojërave elektronike në internet te lojtarët e tyre live të kazinosë është vetëm fillimi. Ai vazhdon se loja është e para ndonjëherë që u jep lojtarëve kontroll të plotë mbi strategjitë e lojës dhe rezultatet e mundshme. Kjo, tha ai, është provë e mjaftueshme e angazhimit të Evolution për t'u ofruar lojtarëve një përvojë krejt të re të lojrave.

Një gjë është e sigurt; edhe nëse nuk e keni vizituar më parë botën origjinale të Gonzo-s, ky version inovativ padyshim që do t'ju bëjë të dëshironi të hyni, të qëndroni dhe të pushtoni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme