Lajme

May 4, 2023

Evolution njofton rrotullimet epike shtesë të shumëpritura

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Për fansat e Lojëra evolucionare, një furnizues i përmbajtjes së kazinosë live me bazë në Suedi, ka kaluar një përjetësi që kur kompania shpalli një lojë të re të kazinosë live. Pritja më në fund mbaroi pasi kompania deklaroi se e shumëpritura Extra Chilli Epic Spin do të godiste së shpejti faqet e kazinove të drejtpërdrejta në internet

Evolution njofton rrotullimet epike shtesë të shumëpritura

Extra Chilli Epic Spins është një titull unik që ndërthur në mënyrë të përsosur përvojat e lojërave elektronike në internet dhe shfaqjet live të lojërave. Siç sugjeron emri, loja merr frymëzim nga Ftohtë shtesë, një automat jashtëzakonisht i popullarizuar nga Big Time Gaming. Vini re se BTG është pjesë e konglomeratit të gjerë Evolution, i cili përfshin zhvillues të tjerë kryesorë si NetEnt, Nolimit City, Red Tiger dhe Ezugi. 

Në një njoftim zyrtar për shtyp, Evolution thotë se kjo lojë u ofron lojtarëve një "slot në kohë reale me miqtë" përvojë e lojërave në internet. Kjo për shkak se Extra Chilli Epic Spins kombinon veprimin popullor me gjashtë rrotulla Megaways të Extra Chilli me argëtim i drejtpërdrejtë i shfaqjes së lojërave. Bobina dytësore horizontale e poshtme mund të strehojë simbole 'WILD' që mund të zëvendësojnë çdo simbol, duke rritur gjasat për të formuar një kombinim fitues.

Tregu i gjallë dhe shumëngjyrësh meksikan

Aksioni i lojërave elektronike të drejtpërdrejta zhvillohet në një treg plot gjallëri meksikane. Aksioni fillon me një lojë bazë, ku të gjithë lojtarët marrin pjesë në të njëjtin raund pasi marrin pesë rrotullime të njëpasnjëshme. Duke rreshtuar shkronjat "HOT" në bobina, lojtarët mund të marrin gjithashtu shumëzues shtesë dhe të fillojnë me deri në 16 rrotullime falas.

Kjo nuk është e gjitha. Lojtarët mund të marrin pjesë deri në katër të tjera Rrotullime falas dhe fitoni edhe më shumë shumëzues gjatë fazës së lojës "Rrota e kumarit". Kjo veçori ofron mundësinë e pagesave të mëdha potenciale. Pritësi i lojës do të rrotullojë dy rrotat aktuale ku lojtarët mund të fitojnë një çmim që të ndryshojë jetën. 

Duke komentuar lojën, Todd Haushalter, Shefi i Produkteve të Evolution, vërejti: 

“Që nga blerja jonë e BTG, Nick Robinson [Themeluesi i BTG] dhe unë kam menduar mënyra për të kombinuar botën e live dhe lojërave elektronike. Bashkëpunimi ynë i parë është bashkuar këtu në një lojë unike që, edhe një herë, ripërcakton lojërat në internet. Luajtja e lojërave elektronike në internet mund të jetë një përvojë e vetme dhe ne donim ta bënim atë më të përbashkët dhe të shoqërueshëm. Ne e dimë nga shfaqjet tona të lojërave të drejtpërdrejta që lojtarët e duan përvojën 'me miqtë', siç e quaj unë, dhe tani ne e kemi sjellë atë përvojë të lojërave në një nga lojërat më të mira në botë".

Haushalter shtoi:

"Kjo lojë e re është e mbushur plot argëtim, duke përfshirë dy rrota fizike bonusi, si dhe dramën e organizatorit të lojës që thyen një Piñata me shkop. Ishte e rëndësishme për ne që ne ofrojmë përvoja fizike, në studio që nuk janë e mundur në një lojë standarde slot – dhe kjo është ajo që ne kemi bërë. Extra Chilli Epic Spins është krejtësisht i vetëm në një kategori të re slot dhe mendoj se lojtarëve do t'ju pëlqejë".

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme