Luaj Game Shows Today - Fito para të vërteta

Lojërat e kazinosë dhe televizioni kanë ecur krah për krah për shumë vite. Në të gjithë botën - kudo ku lejojnë rregulloret lokale - kanalet televizive transmetojnë lojëra emocionuese për lojtarët që të thërrasin dhe të provojnë fatin e tyre. Në epokën dixhitale, megjithatë, gjërat janë pak më ndryshe.

Në tregun e sotëm, lojtarët mund të përdorin pajisje kompjuterike dhe internet celular për t'u lidhur me shfaqjet live të lojërave të kazinove në internet. Ndërsa këta lojtarë kërkojnë lojërat më të mira të kazinove të drejtpërdrejta në internet dhe shfaqjet më të mira të lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë, ka shumë faktorë për të cilët duhet të jeni të vetëdijshëm. Lexoni për të eksploruar opsionet e ndryshme të disponueshme në këtë treg intrigues.

Live Football Studio
Live Football Studio
Live Football Studio
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
ResearcherRajesh NairResearcher

Shfaq kazinotë kryesore të lojërave të drejtpërdrejta të kazinove të rishikuara dhe të renditura

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ofrojnë eksitimin e mjedisit fizik të kazinosë dhe e paketojnë këtë me komoditetin e lojërave të fatit në internet. Një shfaqje e drejtpërdrejtë e lojërave të kazinosë funksionon në një mënyrë të ngjashme, por është një propozim krejtësisht i ndryshëm për lojtarët.

Me një shfaqje të drejtpërdrejtë të lojërave të kazinosë, nivelet e komoditetit dhe lehtësisë së aksesit mbeten të larta. Megjithatë, emocioni është rritur edhe më tej. Duke përsëritur emocionet e lojërave të drejtpërdrejta televizive, këto produkte kazino i bëjnë vetë lojtarët yjet e shfaqjes.

Si funksionon loja Live Casino

Në një shfaqje të drejtpërdrejtë të lojërave të kazinosë, rrotullimet, rrotullimet dhe veprimet e tjera trajtohen nga një host profesionist dhe shumë i aftë. Ashtu si në televizion, është drejtuesi i lojës së kazinosë ai që e mban lojën në lëvizje dhe i mban lojtarët të lumtur, të angazhuar dhe të emocionuar.

Nga këndvështrimi i lojtarit, ata thjesht kanë nevojë për një lidhje në internet dhe një pajisje të aktivizuar me internet. Klienti hyn në llogarinë e tij të kazinosë dhe zgjedh lojën e tij të zgjedhur ashtu si do të bënte çdo produkt tjetër. Nga kjo llogari, lojtari mund të lidhet me shfaqje emocionuese të lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë që imitojnë emocionet e televizionit të drejtpërdrejtë.

Shfaqjet më të mira të lojërave live

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë ofrojnë disa opsione për lojtarët, megjithëse disa lojëra janë më të njohura se të tjerat. Në seksionet e mëposhtme, ky udhëzues do të shqyrtojë disa nga këto zgjedhje më të njohura në më shumë detaje. Ky seksion, megjithatë, thjesht do të ofrojë një përmbledhje të shkurtër të disa prej këtyre shfaqjeve më të mira të lojërave të kazinosë live. Disa nga shfaqjet më të mira të lojërave të kazinosë live përfshijnë:

 • Monopoli i drejtpërdrejtë i Evolution Gaming
 • Rrotullimi i monedhës së çmendur të Evolution Gaming Live
 • Mega Ball i Evolution Gaming
 • Ëndrra tërheqëse e Evolution Gaming
 • Marrëveshja e Evolution Gaming ose pa marrëveshje
 • Studio e futbollit live e Evolution Gaming
 • Paratë ose rrëzimi i Evolution Gaming
 • Zare rrufe të Evolution Gaming
 • Mega Rrota e Play Pragmatike
 • Playtech's Adventures Beyond Wonderland
 • Playtech's Money Drop Live
 • Kush dëshiron të bëhet milioner i Playtech?
 • Buffalo Blitz i Playtech
 • Keno e Ezugit
 • Basti i Ezugit mbi numrat

Ndërsa lista e mësipërme dominohet kryesisht nga lojërat nga Evolution Gaming, treg kazino live është e larmishme dhe e larmishme. Ka shumë opsione për lojtarët që dëshirojnë të provojnë lojëra nga zhvillues dhe ofrues të ndryshëm softuerësh. Mund të jetë një ide e mirë që lojtarët të eksperimentojnë me kompani të ndryshme softuerësh pasi kërkojnë përshtatshmërinë më të mirë.

Leximi i rishikimeve të ofruesve më të mirë të shfaqjeve të lojërave të kazinosë drejtpërdrejt mund t'u japë klientëve njohuri të mëtejshme. Shqyrtimet e drejtpërdrejta të kazinove bazohen në të dhëna nga vetë përdoruesit e jetës reale, duke e ofruar këtë në një mënyrë të lehtë për t'u kuptuar që do t'i ndihmojë klientët e rinj të bëjnë zgjedhjen e tyre.

Lojërat më të njohura të shfaqjes së tregtarëve të drejtpërdrejtë

Lojtarët mund të gjejnë kënaqësi nga një sërë shfaqjesh të ndryshme lojërash të drejtpërdrejta të kazinosë dhe ky diversitet është një faktor i rëndësishëm pas popullaritetit të këtij lloji të lojërave. Por cilat janë lojërat më të njohura të shfaqjes së tregtarëve të drejtpërdrejtë?

Lojërat më të mira live ofrojnë një përvojë emocionuese për lojtarët. Ndërsa ka shumë mënyra për lojtarët individualë për të vlerësuar se cilat lojëra janë më të mirat për ta, shikimi i lojërave më të njohura ofron një hyrje të dobishme për shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta. Lexoni për të mësuar më shumë rreth disa prej lojërave më të pëlqyera nga tregu global.

Mega Rrota

Mega Rrota ofrohet nga Pragmatic Play - një ofrues dhe studio e softuerit të lojërave të kazinosë live. Pritësi i studios rrotullon timonin, i cili përmban 54 segmente të numëruara. Lojtarët duhet të bëjnë parashikime të thjeshta por emocionuese se si do të rrotullohet rrota dhe cili numër do të shfaqet kur rrotullimi të lëshohet.

Deri më tani, Mega Wheel tingëllon pothuajse si ruletë live. Ndërsa kjo është e vërtetë - elementët bazë të dy lojërave janë të njëjta - ka shumë veçori të tjera që lojtarët mund të përdorin për të rritur bastet e tyre dhe për të shtuar emocione shtesë.

Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje

Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje ndjek lojën e shfaqjes së njohur televizive. Lojtarët zgjedhin një kuti dhe më pas eliminojnë kutitë e tjera nga loja ndërsa përparojnë në lojë. Në pika të caktuara, atyre do t'u ofrohet një marrëveshje - në thelb mundësia për të marrë para.

Nëse lojtarët mund të eliminojnë kutitë me vlerë më të lartë në lojë, rreziku për shtëpinë rritet së bashku me marrëveshjen e parave të gatshme. Nga ana tjetër, nëse kutitë me vlerë më të ulët eliminohen herët, marrëveshja e arkëtimit do të jetë më e ulët. Për këtë lojë kërkohet një vendimmarrje e kujdesshme.

Live Monopol

Monopol është një lojë tavoline e provuar dhe e testuar që ka qenë e preferuara e familjes për breza. Versioni i shfaqjes live të kazinosë i Monopoly sjell edhe më shumë eksitim dhe argëtim në përvojë. Lojtarët mund të shijojnë një lojë me të cilën janë njohur gjatë shumë viteve në një mjedis të ri.

Loja e lojës për Monopoly live është pak më ndryshe nga shumëllojshmëria e lojërave në bord. Në vend që të bëjnë rrugën e tyre nëpër tabelë, të blejnë prona dhe të shmangin pronat e të tjerëve, fati i lojtarit diktohet nga rrotullimet e timonit. Kjo e bën Monopoly live të ngjashëm me lojërat e tjera të bazuara në rrota, ndërkohë që ende përdor shumë nga konceptet që janë të njohura për lojtarët me përvojë të Monopoly.

Koha e Çmendur

Koha e Çmendur është gjenerata e ardhshme e një prej produkteve të njohura të Evolution Gaming - Dream Catcher. Lojtarët vendosin baste në segmente të ndryshme në timon, të mbikëqyrur nga një pritës profesionist. Pritësi rrotullon timonin dhe bastet fitohen dhe humbasin në këtë rrotullim.

Një numër lojërash të ndryshme bonus i shtojnë kompleksitet dhe interes përvojës për lojtarët. Këto lojëra shtesë anësore përfshijnë Pachinko, Coin Flip, Cash Hunt dhe lojën e titullit Crazy Time. Pavarësisht variacionit dhe ndjenjës me ritëm të shpejtë të shtuar nga katër lojërat anësore, Crazy Time mbetet e lehtë për lojtarët për t'u përdorur, me një kurbë mësimi të butë dhe miqësore.

Mega Ball live

Mega Ball është një tjetër shfaqje live e ofruar nga Evolution Gaming. Kur luajnë këtë lojë, klientët punojnë me 51 topa të numëruar, të dorëzuar në një format që do të jetë i njohur për lojtarët e lotarisë. Loja lëviz shpejt - duke shtuar emocione dhe intriga, ndërsa mbetet relativisht miqësore për përdoruesit dhe e lehtë për t'u mësuar nga lojtarët.

Për të fituar akses në këto topa të numëruar, lojtarët blejnë letra të ndryshme me një vlerë deri në 200 për raund të lojës. Përputhja e letrave me topat ndërsa vizatohen krijon një atmosferë emocionuese. Një sërë shumëzuesish të ndryshëm vlerash e rrit më tej këtë eksitim.

Shfaqjet më të mira të lojërave të drejtpërdrejta në kazino në internet për të luajtur

Nga Dream Catcher dhe Deal or No Deal te Monopoly Live dhe shumë të tjera, një numër shfaqjesh lojërash të drejtpërdrejta janë bërë të famshme që nga viti 2017. Të gjithë këta tituj i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë drejtpërdrejt me mikpritësit dhe të ndjekin garuesit ndërsa luftojnë për të fituar çmime . Megjithatë, si shumë gjëra në jetë, zgjedhja e shfaqjes më të mirë të lojës live varet nga shumë faktorë. Këto mund të përfshijnë atmosferën e studios së kazinosë live, turmat dhe prezantuesit. Po, tërheqja e shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta nuk ka të bëjë vetëm me shikimin e rrotës shumëngjyrëshe rrotulluese ose të hamendësosh kutinë e duhur; përkundrazi, bëhet fjalë për përvojën unike që ofrojnë këto lojëra.

Prezantuesit

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë janë krijuar për të imituar një përvojë të vërtetë të kazinosë. E njëjta gjë është e vërtetë për shfaqjet live të lojërave të kazinosë ku prezantuesit njerëzorë bëjnë çmos për të siguruar që lojtarët të shijojnë argëtimin më të mirë të mundshëm. Shtimi i audiencës, pamjeve vizuale mahnitëse dhe transmetimit me cilësi të lartë në përzierje e afron atë edhe më pranë marrëveshjes reale.

Çmimet

Ndërsa argëtimi duhet të jetë arsyeja kryesore për t'u kënaqur me shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta, çmimet janë një tjetër aspekt jetik i përvojës. Lojtarët që marrin pjesë në këto shfaqje loje sigurisht që shpresojnë të marrin një shpërblim. Me paratë e vërteta të përfshira në përzierje, përvoja dhe emocionet arrijnë në një nivel krejtësisht të ri. Sigurisht, asnjë shfaqje lojërash nuk do të dukej njësoj pa çmime parash. Në mënyrë tipike, lojtarët shkojnë për shfaqje lojërash live me çmime të larta.

Loja shfaqet me kufijtë më të lartë të basteve

Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për kufijtë e basteve kur zgjedhin një lojë kazino live. Këtu janë parametrat e basteve për t'u kujdesur:

 • Basti maksimal - Basti më i lartë i mundshëm për lojë.
 • Bast minimal - Basti më i ulët i mundshëm për të fituar akses në lojë.
 • Shumëzuesi maksimal - Një kapak i vendosur mbi shumëzuesit që mund të përdoret gjatë lojës.
 • Fitimet totale maksimale - Një kapak për fitimet e marra në tryezë.
 • Tërheqja maksimale - Shuma më e madhe e parave që mund të tërhiqet nga llogaria e lojtarit.
 • Tërheqja minimale - Shuma më e ulët e mundshme e parave që mund të tërhiqet nga llogaria e kazinosë.

Loja shfaqet me kufijtë më të ulët të basteve

Kufijtë më të ulët të basteve janë një temë prekëse kur bëhet fjalë për shfaqjet live të lojërave të kazinosë. Disa lojtarë nuk gjejnë ndonjë vlerë në vendosjen e basteve me qindarkë kur luajnë në tavolina të drejtpërdrejta që përfshijnë fitime të mëdha pa u lodhur shumë. Megjithatë, ka gjithmonë një kurbë mësimi që lojtarët duhet të negociojnë. Me para të vërteta në linjë, ata duhet të jenë në maksimumin e tyre përpara se të përpiqen të shkojnë në aksione të mëdha.

Ndryshe nga prova e një versioni të ndryshëm të blackjack live ku rregullat janë në thelb të njëjta, zhvilluesit e shfaqjeve të lojërave vijnë me një titull krejtësisht të ri sa herë që krijojnë. Kjo shpjegon pse lojtarët duhet të fillojnë me baste të vogla dhe të mësojnë se si funksionon çdo shfaqje loje përpara se të rrisin aksionet e tyre. Në fakt, kjo qasje është deri tani mënyra më e mirë për të mësuar nga gabimet. Dhe nëse lojtarët zgjedhin një bonus, shanset janë që ata të mund të presin dhëmbët në një shfaqje loje pa prekur as centin e tyre. Në fakt, shumë kazino live e kuptojnë nevojën për praktikë dhe kjo është arsyeja pse ato ofrojnë gjithmonë shfaqje lojërash me kufijtë më të ulët të basteve.

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave me kufijtë më të ulët të basteve përfshijnë;

 • Qyteti i basteve anësore - 0,5 dollarë
 • Marrëveshje e drejtpërdrejtë ose pa marrëveshje - 1 dollarë
 • Studio e futbollit live - 1 dollarë
 • Live Wheel of Fortune - 1 dollarë

Ofruesit kryesorë të lojërave për shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave

Ka shumë ofruesit e lojërave të kazinosë live në treg, kështu që lojtarët kanë shumë zgjedhje. Sidoqoftë, ka kuptim që lojtarët - veçanërisht fillestarët - do të dëshironin të zgjidhnin një ofrues të provuar dhe të testuar me vlerësime të shkëlqyera nga lojtarët. Lojtarët duhet të kujdesen për disa nga ofruesit kryesorë të lojërave të kazinosë live, duke përfshirë sa vijon:

 • Evolution Gaming — Udhëheqësit e tregut me tavolina dhe studio në vende të ndryshme në të gjithë Evropën dhe pjesën tjetër të botës.
 • Playtech - Një tjetër markë e themeluar prej kohësh e themeluar në Estoni në 1999.
 • Lojëra Pragmatike - Një ofrues lojërash me një listë të gjerë produktesh, megjithëse jo aq të vendosura sa Evolution dhe Playtech.
 • Ezugi — Një nga ofruesit kryesorë për më shumë se 10 vjet, i operuar tani nga Evolution Gaming.

Metodat kryesore të pagesës në Game Show Live Casinos

Për të hyrë në shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta në kazinotë në internet, lojtarët duhet të kenë fonde në llogarinë e tyre të kazinosë me tregtar të drejtpërdrejtë. Kjo i lë lojtarët me një pyetje - çfarë menyra pagese a duhet të përdorin ata për të siguruar financimin e kësaj llogarie?

Për t'iu përgjigjur kësaj pyetjeje, është e dobishme që lojtarët të kuptojnë mënyrat kryesore të pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta. Lexoni më tej për të zbuluar më shumë rreth disa prej formave kryesore të pagesës të disponueshme për lojtarët e shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta.

Kartat dhe Llogaritë Bankare

Kartat e pagesave dhe llogaritë bankare vazhdojnë të jenë disa nga mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë e drejtpërdrejta, duke përfshirë produktet e shfaqjes së lojërave të drejtpërdrejta. Pagesat me Visa dhe Mastercard mbështeten nga shumica e kazinove, ndërsa ofruesit e tjerë mund të mbështesin karta të ndryshme.

Kriptovalutat

Kriptovalutat të tilla si Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe XRP, ndër të tjera, po bëhen gjithnjë e më të pranuara në të gjithë botën. Kjo është gjithashtu e vërtetë në shumë kazino të drejtpërdrejta - një numër në rritje i kazinove janë të prirur të pranojnë kripto-n si një opsion pagese.

Kuletat elektronike

Shumë klientë preferojnë të paguajnë për lojërat e kazinosë live duke përdorur Kuletat elektronike. Meqenëse lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë kryesisht një medium dixhital – megjithëse ato transmetohen drejtpërdrejt nga një vendndodhje fizike – ka kuptim që shumë klientë të përdorin shërbimet e pagesave dixhitale për të mbështetur lojën e tyre.

Kartat me parapagesë dhe kuponat

Kartat e parapaguara ndihmoni lojtarët të mbajnë kontrollin kur hyjnë në lojëra të drejtpërdrejta. Nuk ka asnjë lehtësi mbitërheqjeje ose ndonjë formë kredie – të vetmet fonde të disponueshme për lojtarin janë ato që i kanë ngarkuar paraprakisht në kartën e tyre. Kjo e bën më të lehtë arritjen e lojës së përgjegjshme, duke i ndihmuar lojtarët të sigurojnë që përvoja e tyre të mbetet argëtuese dhe emocionuese.

Disa kazino mund të ofrojnë gjithashtu kupona, të cilët mund të përdoren për të paguar për shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta. Këto kupona funksionojnë në mënyrë të ngjashme me kartat me parapagesë dhe nuk ka mbitërheqje ose kredi në dispozicion.

Ofertat më të mira të bonusit të shfaqjes së lojërave të drejtpërdrejta

Ndërsa bonuset janë gjithmonë tërheqëse, bonuset më të mira të shfaqjes së lojërave të kazinosë live janë ata që mbështesin lojtarët në vend që t'i udhëheqin ata në një drejtim të caktuar. Për shembull, nëse lojtari tashmë po kërkonte të vinte shumë para në një shfaqje loje, bonusi i lartë me rul mund t'i ndihmojë ata të përfitojnë më shumë nga kjo strategji. Në mënyrë të ngjashme, nëse klientët kërkojnë të eksperimentojnë me lojëra të ndryshme, bonuset e rrotullimit falas janë perfekte.

Qëllimi duhet të jetë gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi. Lojtarët duhet të marrin parasysh me kujdes bonuset dhe të zgjedhin opsionin që i përshtatet më së miri stilit dhe objektivave të tyre të lojës. Ata gjithashtu duhet të sigurohen që bonuset e tyre të dëshiruara të jenë të disponueshme në lidhje me lojën e tyre të zgjedhur. Lexoni më tej për të mësuar më shumë rreth disa nga bonuset kryesore të disponueshme për lojtarët.

Bonuset e depozitave

Ofruesit e shfaqjeve të drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë mund t'u ofrojnë klientëve një përqindje të depozitave të tyre si bonus. Në disa raste, ata mund t'i ofrojnë lojtarit 100% të depozitës. Kjo në thelb i lejon klientët të luajnë me dy herë më shumë kapital.

Rrotullime falas

Rrotullimet falas janë në thelb prova falas në një lojë. Kazinoja mund të ofrojë rrotullime falas si një mënyrë që lojtarët të eksperimentojnë me shfaqje të reja lojërash të drejtpërdrejta të kazinosë ose thjesht si shpërblime për t'i mbajtur lojtarët të kthehen në lojërat e tyre të preferuara.

Bonuset me rul të lartë

Një bonus i lartë rul është një ofertë ekskluzive e rezervuar për lojtarët që janë të gatshëm të depozitojnë shumë para përpara. Lojtarët duhet të bastojnë gjithmonë me përgjegjësi kur hedhin një depozitë dhe kurrë nuk duhet të vënë bast para që nuk mund t'i përballojnë.

Bonusi i kthimit të parave

Në disa raste, kazinotë mund të ofrojnë një bonus për të ndihmuar lojtarët pas një serie humbjesh në një shfaqje të drejtpërdrejtë të lojërave të kazinosë. Ata mund t'u japin lojtarëve mundësinë për të fituar disa nga paratë e tyre me rrotullime falas, ose mund të ofrojnë një nxitje për financimin e llogarisë së tyre për t'i ndihmuar ata të vazhdojnë të luajnë.

Këshilla dhe truket për shfaqjet e lojërave në kazino

Mësoni më shumë se si lojtarët mund të maksimizojnë shanset e tyre në shfaqjet live të lojërave të kazinosë.

 • Mos ndiqni fitore të mëdha - Shumë shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave të kazinove janë të orientuara drejt një kohe më të gjatë të lojës, kështu që lojtarët duhet të bastojnë pak dhe të maksimizojnë fitoret e tyre të mundshme me kalimin e kohës.
 • Mbështetni lojën me bonuse - Lojtarët duhet të zgjedhin vetëm bonuse që mbështesin stilet dhe objektivat e tyre specifike të lojërave. Për shembull, ata nuk duhet të tundohen nga bonuse të larta nëse depozitat e mëdha nuk ishin kurrë pjesë e planit.
 • Eksperimentoni me ofrues të ndryshëm — Ka një numër ofruesish të programeve kompjuterike të shfaqjeve të drejtpërdrejta të lojërave dhe lojtarët duhet të gjejnë atë që u përshtatet më së miri. Konsumatorët duhet të zgjedhin ofruesin e mbështetur më mirë nga lidhja e tyre e internetit për të maksimizuar shanset për një fitore.
 • Hulumtoni normat e RTP - RTP, ose kthimi te lojtari, u tregon klientëve se sa nga fitimet e tyre mund të presin të mbajnë. Lojtarët duhet të zgjedhin ofruesit me normën më konkurruese.

Cilat janë RTP e shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta?

Duke qëndruar për 'Kthehu te Lojtari,' RTP përfaqëson një pagesë teorike për çdo lojë kazino. Duke supozuar se një lojë kazino ka një RTP prej 96%, do të thotë se shtëpia ruan rreth 4% të totalit të basteve të vendosura. Megjithëse RTP-të e lojërave individuale ndryshojnë herë pas here, një humbje është gjithmonë e garantuar në afat të gjatë. Kjo është arsyeja pse çdo lojtar kazino duhet të kujtojë thënien e vjetër; shtëpia fiton gjithmonë. Duhet të theksohet se sa më i lartë RTP, aq më i ulët është buza e shtëpisë.

Pra, cilat janë RTP-të e shfaqjeve të lojërave të drejtpërdrejta? Epo, RTP-të për shfaqjet e lojërave të drejtpërdrejta ndryshojnë në varësi të vendit ku dikush vendos një bast. Për shembull, çdo numër në Dream Catcher ka RTP-në e vet, siç tregohet më poshtë:

 • 1- 95,34%
 • 2- 95,51%
 • 5- 91,22%
 • 10- 96,55%
 • 20- 92,67%
 • 40- 90,67%

Në Monopoly Live, shifrat janë si më poshtë:

 • 1- 92,88%
 • 2- 96,23%
 • 5- 91,30%
 • 10- 96,02%

RTP mesatare

Thënë kështu, është e rëndësishme të theksohet se çdo lojë ka një RTP mesatare. Këtu janë shifrat mesatare të disa prej shfaqjeve më të njohura të lojërave live:

 • Ëndrra tërheqëse - 96,58%
 • Monopoly Live- 96,23
 • Spin A Fitore - 97,22%
 • Koha e çmendur - 96.08%
 • Mega Ball - 95.40%
 • Marrëveshje ose pa marrëveshje - 95.42%
 • Cash ose Crash Live - 99,59%

Historia e shfaqjeve të lojërave të kazinove të drejtpërdrejta

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë lejojnë lojtarët e kazinosë të jenë yje të shfaqjes ashtu si ato që shohin në TV, me përjashtim të faktit që e para vjen me një ndryshim të kazinosë. Ato janë zakonisht një kombinim i lojërave të tavolinës së kazinosë, lojërave me rrota dhe formulës fituese të shfaqjeve të lojërave të njohura. Por si erdhën këto produkte në trend?

Ndërsa lojërat e tavolinës kanë një ndjekës të madh, lojërat elektronike janë padyshim zhanri më i popullarizuar i lojërave të kazinosë. Dhe megjithëse kazinotë e drejtpërdrejta po tërhiqnin fansat e klasikëve si baccarat, blackjack dhe ruletë, entuziastët e lojërave elektronike rrallë herë ndërronin kampin për t'u bashkuar me dishepujt e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Kjo e bëri të nevojshme që zhvilluesit e lojërave të konsideronin nisjen e shfaqjeve të lojërave, me Evolution Gaming që u shfaq si zhvilluesi i parë që lëshoi ​​një produkt të tillë - Dream Catcher (në 2017) - një lojë me një host të vërtetë që rrotullon një rrotë gjigante me shumë ngjyra.

Me lëshimin e parë të mirëpritur nga adhuruesit e lojërave të fatit, zhvilluesi vazhdoi të lëshojë disa lojëra të tjera, duke përfshirë Monopoly Live dhe Deal ose No Deal, për t'i trajtuar lojtarët me një përvojë gjithëpërfshirëse të lojërave. Zhvillues të tjerë si Playtech ndoqën shembullin, duke lëshuar tituj të ngjashëm, duke përfshirë Spin A Win.

About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix
About

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Shfaq më shumë

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit në shfaqjet e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit në shfaqjet e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta

Shfaqjet e drejtpërdrejta të lojërave të kazinosë po transformojnë botën e lojërave të fatit në internet, duke ofruar një përzierje emocionuese argëtimi dhe mundësinë për të fituar të mëdha. Këto lojëra inovative janë një hit në arenën e kazinove të tregtarëve të drejtpërdrejtë, ku lojtarët mund të përjetojnë zhurmën e një shfaqjeje loje direkt nga ekranet e tyre. Me hostet karizmatikë, lojën interaktive dhe grupet e ndezura, ato sjellin një nivel krejtësisht të ri emocioni në kazinotë në internet. Ndërsa popullariteti i tyre rritet, ia vlen të eksploroni të mirat dhe të këqijat e këtyre lojërave të gjalla dhe tërheqëse. Ky artikull shqyrton atë që e bën lojën e drejtpërdrejtë të kazinosë të tregojë një zgjedhje unike dhe çfarë duhet të marrin parasysh lojtarët përpara se të zhyten.

Të rejat e fundit

Play Pragmatic ofron argëtim të pafund me shfaqjen e tij më të fundit të lojërave të drejtpërdrejta
2023-07-27

Play Pragmatic ofron argëtim të pafund me shfaqjen e tij më të fundit të lojërave të drejtpërdrejta

Industria e kazinosë live është e emocionuar për publikimin më të ri nga Pragmatic Play, një ofrues kryesor i përmbajtjes. Kompania debutoi një shfaqje tjetër interesante të lojës, Vegas Ball Bonanza, duke premtuar se do të sjellë një ton shkëlqim dhe magjepsje.

Fito një pagesë në Rabona's Crazy Time të martën dhe Gameshow të Enjten
2023-05-16

Fito një pagesë në Rabona's Crazy Time të martën dhe Gameshow të Enjten

Nisur në vitin 2019, Kazino Rabona është një faqe kazino live e licencuar nga Curacao e famshme për koleksionin e saj prej 8,500+ lojërash. Përveç ofrimit të qindra lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë nga zhvilluesit e programeve të njohura, Rabona rrit shanset tuaja për pagim me bonuse të shumta të përshtatura për lojtarët e kazinosë live. Ky artikull zbërthen kutitë e të Martave të Crazy Time dhe të Enjteve të Gameshow të kazinosë për të ditur se çfarë ju pret.

Si të krijoni një karrierë të suksesshme të tregtarit të kazinosë live në internet
2022-12-25

Si të krijoni një karrierë të suksesshme të tregtarit të kazinosë live në internet

A duket se karriera juaj e lojërave të fatit në internet ka arritur në një qorrsokak pasi keni marrë të gjitha lojërat me letra që ofrohen? Të bëhesh një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë në internet nuk është një mendim i largët. Kompanitë e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë si Pragmatic Play, Ezugi dhe Evolution kërkojnë gjithmonë individë të përkushtuar për t'u bërë krupierë në studiot e tyre të reja. Dhe pagesa është e mirë, meqë ra fjala.