Lajme

June 15, 2021

Evolution zgjeron partneritetin me Entain në MB

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Evolution Gaming, specialisti në ofrimin e lojërave të kazinosë live, njoftoi më 5 maj 2021, se do të dilte drejtpërdrejt në MB në markat Coral dhe Ladbrokes të grupit Entain. Marrëveshja përfshin gjithashtu Gala Bingo dhe Gala Casino. Përpara marrëveshjes, Evolution ishte tashmë në partneritet me Entain për të ofruar shërbime të kazinosë në internet në tregje të shumta të rregulluara në SHBA dhe Evropë.

Evolution zgjeron partneritetin me Entain në MB

Deklaratë nga Evolution dhe LadbrokesCoral

Duke folur menjëherë pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje shumë të rëndësishme, Richard Barr, Drejtori i Lojërave të LadbrokesCoral, tha se grupi është i ngazëllyer për të argëtuar MB dhe lojtarët globalë me lojërat e kazinosë live të klasit botëror të Evolution.

Nga ana e tij, Gavin Hamilton, Drejtor Tregtar Evropian i Evolution, tha se tregu i lojërave të fatit në internet në Mbretërinë e Bashkuar është një treg vendimtar për kompaninë. Ai shtoi se ata janë të kënaqur që fansat e tyre në Mbretërinë e Bashkuar në Gala, Coral dhe Ladbrokes më në fund do të kenë akses në lojërat Evolution që mburren me risitë më të fundit të lojërave.

Cilat lojëra do të transmetohen drejtpërdrejt në LadbrokesCoral?

Evolution Gaming do të debutojë gamën e saj të plotë të lojërave në këto platforma pas marrëveshjes. Kjo përfshin shfaqje të njohura të lojërave si Lightning Roulette dhe Crazy Time. Lojtarët do të kenë gjithashtu akses në të gjitha lojërat RNG të personit të parë të Evolution në këto kazino të drejtpërdrejta.

Aktualisht, Entain's Ladbrokes, Coral dhe Galla u ofrojnë lojtarëve të tyre tituj argëtues nga markat NetEnt dhe Red Tiger të Evolution. Nëse jeni një lojtar me përvojë, do ta dini se NetEnt është ideja prapa lojërave elektronike të njohura në internet si Gonzo's Quest, Starburst, Jack Hammer 2 dhe më shumë.

Vështrim i shkurtër i Gjuetisë së Thesarit të Gonzo-s të Evolution

Evolution vazhdon teknikën e tij shumë inovative të krijimit të një hibridi midis lojërave elektronike RNG dhe përvojës së drejtpërdrejtë të tregtarit. Këtë herë, kompania po kërkon të konvertojë Gonzo's Quest të NetEnt në një seri lojërash live. Është interesante se Gonzo's Treasure Hunt do të jetë i pari i këtij lloji që do të luhet duke përdorur një kufje VR (Realiteti Virtual).

Ashtu si slot-i origjinal i videos, Gonzo's Treasure Hunt është vendosur brenda tempullit Incan, ku lojtarët zgjedhin gurë me vlera të ndryshme për të vendosur baste. Qëllimi kryesor është të vini bast mbi gurët që përputhen me ata që zgjidhni më vonë.

Ju filloni duke zgjedhur një gur/gurë për të gjetur gjatë seancës së Gjuetisë së Thesarit. Ka deri në gjashtë gurë me ngjyra dhe shumëzues të ndryshëm. Ato përfshijnë:

  • Grey Stone – 1x aksioni fillestar.
  • Guri i Verdhë – 2x aksioni fillestar.
  • Guri i purpurt – 4 herë aksioni fillestar.
  • Guri i Gjelbër – 8x aksioni fillestar.
  • Guri blu – 20 herë aksioni fillestar.
  • Guri i Kuq – 65 herë aksioni fillestar.

Është e rëndësishme të mbani mend se gjetja e gurëve më të vlefshëm në mur është më e ndërlikuar sesa gjetja e atyre më pak të vlefshme. Kjo do të thotë që lojtarët kanë njëfarë kontrolli mbi zgjedhjen e paqëndrueshmërisë së lojës.

Pasi të zgjidhni një gur, ju do të zgjidhni numrin e zgjedhjeve që do të merrni gjatë seancës së Gjuetisë së Thesarit. Ju mund të zgjidhni nga një deri në 20 zgjedhje, ku secila zgjedhje zbulon një gur të vetëm në një mur që përmban 70 gurë të fshehur. Sigurisht, sa më shumë të zgjidhni, aq më të larta janë shanset për të fituar.

Në përgjithësi, është e vështirë të imagjinohet që kjo lojë të mos jetë një hit në markat e kazinove online të Entain dhe faqet e tjera të lojërave të fatit të fuqizuara nga Evolution. Loja madje mund të rezultojë të jetë më e njohur se Gonzo's Quest origjinale pas lëshimit të saj. Pra, jini të vëmendshëm!

Përmbledhja

Marrëveshja me Entain është padyshim një marrëveshje e rëndësishme për Evolution, kazinotë online të Entain dhe lojtarët në Mbretërinë e Bashkuar. Lojtarët do të shijojnë lojërat e drejtpërdrejta të Evolutions që përdorin teknologjinë më të fundit për të ofruar një përvojë të vërtetë.

Këta lojtarë do të kenë gjithashtu një ndjenjë të lojës së vetme dhe të vetme Live Craps të Evolution, e lansuar në dhjetor të vitit të kaluar. Pra, në përgjithësi, lojtarët e kazinosë live në Mbretërinë e Bashkuar do të kenë një kënaqësi të paharrueshme, falë kësaj marrëveshjeje.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme