Lajme

June 17, 2021

Ezugi do të ofrojë përvojë të drejtpërdrejtë të kazinosë në Kolumbi pas marrjes së licencës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Ezugi në pronësi të evolucionit më në fund ka marrë të drejtat e plota për të ofruar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë në tregun e rregulluar kolumbian të lojërave të fatit. Kjo pasi zhvilluesi i softuerit të kazinosë në internet mori miratimin nga e Kolumbisë rregullatori i lojrave, Coljuegos. Pra, çfarë do të thotë kjo arritje për lojtarët kolumbianë të kazinosë live dhe Ezugi?

Ezugi do të ofrojë përvojë të drejtpërdrejtë të kazinosë në Kolumbi pas marrjes së licencës

Studio Kolumbiane e Vetë Ezugi

Pas certifikimit, Ezugi tani ka të drejtë të hapë studion e saj në tregun me rritje të shpejtë të lojërave të fatit. Është këtu që operatori do të transmetojë lojërat e tij të drejtpërdrejta të kazinosë në kohë reale. Studioja më e fundit do të shfaqë shtatë lojërat e tavolinës së Ezugi, duke përfshirë variantet e njohura Baccarat, Blackjack dhe Roulette.

Duke folur pas marrjes së miratimit, zëvendëspresidentja e Ezugi në Amerikë, Monica Umafia, tha se kompania është e kënaqur që merr certifikimin. Ajo tha se kjo konfirmon se studiot, lojërat dhe teknologjitë e Ezugi përmbushin standardet e nevojshme të tregut për tregun kolumbian të lojërave të fatit në rritje të shpejtë.

Monica shtoi gjithashtu se ata besojnë se lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë do të bëhen me shpejtësi një vertikale e zakonshme në tregun e rregulluar kolumbian. Ajo premtoi se kompania do të nisë lojërat e saj me operatorë të shumtë kolumbianë në muajt e ardhshëm.

Interesante, ajo tha se kompania fillimisht do të lansonte deri në shtatë tavolina lojërash që flasin gjuhën amtare. Megjithatë, ky numër pritet të dyfishohet vetëm gjatë vitit 2021, pasi kompania përpiqet të kontrollojë tregun kolumbian të lojërave të fatit. Edhe më mirë, ata planifikojnë t'u ofrojnë lojtarëve kolumbianë tavolina private në përputhje me kërkesat e lojtarëve.

Tavolina Live Ofruara nga Ezugi

E themeluar në vitin 2012, Ezugi transmeton lojërat e saj nga studiot e saj në Balltik, Evropën Lindore dhe Amerikën Latine. Pra, nisja e studios së saj në Kolumbi vetëm sa do të zgjerojë shtrirjen e saj në treg.

Thënë kështu, më poshtë janë disa lojëra të njohura Ezugi që lojtarët e kazinosë live kolumbiane duhet të presin të luajnë:

21 Blackjack i pakufizuar

Ezugi's Unlimited Blackjack është një nga variantet më të njohura të blackjack live. Siç lë të kuptohet emri, kjo lojë lejon një numër të pakufizuar lojtarësh të bastojnë në një dorë të ngjashme blackjack. Loja është e aksesueshme në një mjedis me shumë tavolina dhe ka një ndërfaqe të drejtpërdrejtë. Gjithashtu, funksionaliteti i bisedës së drejtpërdrejtë i lejon lojtarët të flasin me tregtarin dhe t'i japin bakshish nëse gjithçka shkon mirë.

Bast Blackjack Pas

Basti Blackjack Behind është një tjetër variant argëtues i blackjack nga Ezugi. Ndryshe nga Unlimited 21 Blackjack, kjo lojë tavoline me shumë lojtarë mbështet vetëm deri në shtatë vende. Megjithatë, veçoria Bet Behind i lejon lojtarët të bashkohen në seancën e lojërave dhe të vendosin baste përkrah lojtarëve të ulur. Çuditërisht, veçoria Bet Behind është e disponueshme edhe për lojtarët e ulur.

Kazino Hold'em

Casino Hold'em është një variant pokeri që mund të luhet në telefona inteligjentë, tabletë dhe kompjuterë. Në këtë lojë, ka rregullime të pakufizuara të ndenjëseve, që do të thotë se shumë lojtarë mund të bashkohen në seancë. Në mënyrë tipike, loja luhet kundër kazinosë dhe vjen me bastin opsional të bonusit, i cili ofron një normë më të lartë pagese.

Tigri i Dragoit

Dragon Tiger është në thelb versioni më i thjeshtë i baccarat që mund të luani në çdo kazino live. Këtu shpërndahen dy letra, një për Tigrin dhe një tjetër për Dragoin. Më pas, lojtarët vënë bast në lojën me vlerën më të lartë. Ashtu si lojërat e tjera të kazinosë live Ezugi, kjo lojë lejon një numër të pakufizuar lojtarësh.

Bast në numra

Bet on Numbers transmetohet drejtpërdrejt nga studioja Baltike e zhvilluesit. Në këtë lojë të stilit të lotarisë, lojtarët mund të bastojnë deri në 36 kombinime të numrave të ndryshëm si shuma totale e topave të tërhequr dhe kombinimi i ngjyrave. Pasi vendos një bast, tregtari tërheq gjashtë topa, duke u dhënë lojtarëve një përvojë emocionuese të barazimit të drejtpërdrejtë.

konkluzioni

Këto janë disa lojëra kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë që lojtarët e kazinosë live kolumbiane duhet të presin nga studio Ezugi. Tituj të tjerë të njohur përfshijnë Keno, Baccarat Super 6, Baccarat Dragon Bonus, e kështu me radhë. Në përgjithësi, tregu i rregulluar kolumbian i lojërave të fatit të kazinove të drejtpërdrejta është gati të shpërthejë në jetë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme