Lojërat shkencore blejnë lojëra autentike për të hyrë në tregun e kazinove të drejtpërdrejta

Lajme

2022-03-10

Benard Maumo

Këto ditë, pothuajse të gjithë zhvilluesit e lojërave të kazinove në internet duan një pjesë të tortës së kazinosë live. Por, megjithëse kompani si Evolution dhe Ezugi dominojnë gjerësisht industrinë, Authentic Gaming po u jep atyre një vrapim për paratë e tyre. Për shkak të aftësive të AG në industrinë e kazinosë live, Scientific Games (SG) vendosi të blinte markën për një tarifë të pazbuluar në nëntor 2021. Pra, çfarë është marrëveshja?

Lojërat shkencore blejnë lojëra autentike për të hyrë në tregun e kazinove të drejtpërdrejta

Debutoni në hapësirën e kazinosë live

Marrëveshja shënoi një moment historik të rëndësishëm për Lojërat Shkencore, të cilat ende nuk kanë hyrë në kazino live skenë. Kjo është në përputhje me qëllimet afatgjata të SG për mundësitë strategjike të investimeve dhe diversifikimin e lojërave. Marrëveshja është një tjetër dëshmi e angazhimit të kompanisë për të pushtuar tregjet amerikane dhe evropiane. Mos harroni se pjesa e tregut global të lojërave të fatit të kazinove të drejtpërdrejta është afërsisht 30%, gjë që është shumë e mirë për t'u injoruar.

Ndërkohë, është një sekret i hapur se me bazë në Maltë Authentic Gaming është një zhvillues kryesor i lojërave për kazinotë online me bazë tokësore dhe live. Zhvilluesi është i famshëm në tregun evropian, falë vertikaleve argëtuese të kazinove të drejtpërdrejta të krijuara me tendencat e tregut dhe shijet e lojtarëve në mendje. Authentic Gaming aktualisht fuqizon mbi 30 kazino të drejtpërdrejta, duke përfshirë 888 Casino, Leo Vegas, Mr Green, etj. 

Vlen gjithashtu të përmendet se Authentic Gaming ka një reputacion të merituar si një nga specialistët më të mirë të ruletit live. Variantet e tyre të ruletit live u japin lojtarëve një përvojë emocionuese, qoftë në celular ose në PC. Këto lojëra transmetohen në cilësi të qartë HD nga studiot më të fundit dhe disa nga kazinotë më luksoze në tokë në botë. Portofoli i tyre i drejtpërdrejtë përfshin gjithashtu lojëra si auto roulette dhe blackjack live. 

Çfarë thanë për marrëveshjen

Të dy kompanitë nuk humbën kohë për ta mbushur marrëveshjen me lëvdata. Ja çfarë thanë ata:

"Ne jemi të emocionuar që kemi Authentic Gaming t'i bashkohet familjes Scientific Games dhe të zgjerojmë portofolin tonë të produkteve premium ndërsa zbatojmë vizionin tonë për t'u bërë kompania lider globale e lojërave ndër-platformë. Fuqia kolektive e Authentic, titujt tanë të provuar të Lojërave të Tavolinës dhe Platforma OpenGaming na lejon të përfitojmë nga një mundësi në rritje e tregut amerikan me qasjen tonë unike omni-channel." Barry Cottle, CEO i Lojërave Shkencore.

Nga ana tjetër, Dylan Slaney, CEO i Games Scientific Games iGaming, tha: "Si rezultat i mirëseardhjes Authentic to Scientific Games, ne do të pozicionohemi në mënyrë unike për të vazhduar të emocionojmë dhe argëtojmë lojtarët për të kapur si mundësitë e rritjes që ekzistojnë brenda Live Casino dhe konvergjenca e lojtarëve në nivel global nëpër kanale dixhitale dhe me bazë tokësore duke ofruar përvoja kryesore zhytëse. Ne jemi të ngazëllyer të punojmë me ekipin e talentuar në Authentic për të përmirësuar propozimin tonë të iGaming si për operatorët ashtu edhe për lojtarët."

Jonas Delin, CEO dhe themeluesi i AG, komentoi: "Pozicioni drejtues i Lojërave Shkencore në SHBA, fokusi i tyre në përmbajtjen e lojërave cilësore dhe platforma iGaming lider në treg i bën ato shtëpinë ideale për Authentic për të zgjeruar gjurmën tonë në tregjet e SHBA dhe Evropës. . Teknologjia jonë e provuar dhe platforma e tregtarëve të drejtpërdrejtë është gati për shkallë dhe tani, si pjesë e Lojrave Shkencore, ne jemi në gjendje të fillojmë me forcën e plotë të zgjerimit të studios tonë dhe strategjisë së diversifikimit të lojërave."

Më në fund, Delin shtoi, "Strategjia jonë drejtohet nga një fokus i pamëshirshëm në ofrimin e përmbajtjes së drejtpërdrejtë të tregtarëve me cilësi premium, ku vëmendja ndaj detajeve, personalizimi i klientit dhe inovacioni janë gurët e themelit mbi të cilat bazohen lojërat tona unike të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Ky partneritet do ta shtyjë këtë mision dhe bëhu një ndërrues i lojës në segmentin me rritje më të shpejtë në industrinë e lojërave."

Shkencor Games heq marrëveshjen SciPlay

Në lajme të tjera të lidhura, SG njoftoi më 22 dhjetor 2021, se kishte hequr dorë nga plani ambicioz për të blerë 19% interes të kapitalit në SciPlay. Në vend të kësaj, kompania do të mbajë 81% të aksioneve të saj në grumbullues dhe do të fokusohet të bëhet zhvilluesi kryesor i lojërave ndër-platformë. 

Agregatori shfrytëzoi gjithashtu këtë mundësi për të njoftuar shitjen e bizneseve të tij të basteve sportive dhe llotarisë për një marrëveshje me vlerë 7 miliardë dollarë. Këto marrëveshje pritet të finalizohen në tremujorin e dytë të 2022. Fondet do t'i mundësojnë SG-së të investojë në bizneset kryesore që do të nxisin strategjitë e saj të rritjes. 

Më pas, kohët e fundit në janar 2022, SG njoftoi se gjurma e saj në SHBA do të rritej edhe më e gjerë pasi kishte nënshkruar një marrëveshje grumbullimi me studion fituese të çmimeve, Wazdan. Të dy kompanitë do të bashkëpunojnë për t'u ofruar lojtarëve të New Jersey dhe West Virginia lojëra miqësore me celularë me cilësi të lartë që nga tremujori i parë i 2022. Lojëra si Relic Hunters, Power of Gods dhe Black Horse Deluxe do të jenë të disponueshme.

Diçka për lojërat shkencore

Lojëra shkencore (SG) është një zhvillues kryesor i lojërave në industrinë e llotarisë dhe lojërave të fatit në internet. Kompania krenohet me 85 vjet përvojë dhe e ka selinë në Las Vegas. Në industrinë e kazinove në internet, SG është e njohur për titujt e saj argëtues si Buffalo Spirit, Black Knight, Kronos dhe Super Jackpot Party. Dhe, sigurisht, shtimi i varianteve live të Authentic Gaming vetëm sa do ta bëjë këtë koleksion më të larmishëm.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme