Lajme

June 23, 2023

Marrëveshja Stakelogic dhe Aspire Global Reach në Evropë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Stakelogic Live, një furnizues kryesor i përmbajtjes gjithëpërfshirëse të kazinosë live, ka nënshkruar një marrëveshje me Aspire Global. Marrëveshja do të bëjë që Stakelogic të furnizojë lojërat e saj të drejtpërdrejta për markat kryesore të kazinove të furnizuesit në të gjithë Evropën dhe më gjerë.

Marrëveshja Stakelogic dhe Aspire Global Reach në Evropë

Pariplay, një tjetër furnizues kryesor i përmbajtjes iGaming në Evropë, do të ofrojë një platformë të pandërprerë të integrimit të përmbajtjes në këtë partneritet historik. Stakelogic Live tani do ta shohë atë të gjithë grupin e lojërave lançimi në kazinotë kryesore të drejtpërdrejta në tregjet kryesore të rregulluara.

Pas marrëveshjes, Aspire Global do të sigurojë titujt e Stakelogic nëpër juridiksionet kryesore, duke përfshirë:

  • Mbretëria e Bashkuar
  • Danimarka
  • Malta
  • Suedia

Aspire Global, ose AG Communications, është një operator i njohur kazinoje në Evropë dhe në mbarë botën. Kompania aktualisht operon markat e njohura të lojrave si:

Lojtarët në këto faqet e rregulluara të kazinove të drejtpërdrejta do të ketë akses në argëtimin, realitetin dhe ndërveprimin për të cilin njihen titujt e Stakelogic Live. Ndër titujt që do të lançohen në këto sajte të lojërave të fatit përfshijnë American Roulette, European Blackjack dhe Game Shows.

Këto lojëra kazino transmetohen në kohë reale nga studio moderne e Stakelogic Live në Maltë. Kjo studio transmeton lojëra në cilësi të qartë HD me teknologji të përditësuara transmetimi. Ka mikrofon të fuqishëm dhe kamera të gjithanshme për t'u dhënë lojtarëve përvojën më realiste të lojërave të drejtpërdrejta.

Ndërkohë, tavolinat e lojës krenohen me sfonde emocionuese me drita neoni, një depo industriale dhe një studio lojërash. Ndërsa brenda në studio, lojtarët do të ndërveprojnë me të tregtarë të drejtpërdrejtë me përvojë dhe profesionistë, gati për të asistuar, duke i bërë lojtarët të ndihen si në shtëpi.

Kjo është një nga shumë marrëveshjet e fundit të kazinove të drejtpërdrejta të mbyllura nga Stakelogjike. Më 14 qershor, kompania zgjeroi gjurmën e saj evropiane më pas nënshkrimi i një kontrate me një nga operatorët kryesorë të kazinosë live në Holandë. Marrëveshja do të bëjë që operatori të ofrojë përmbajtje Stakelogic Live shumë të lokalizuar.

Duke komentuar partneritetin e tyre më të ri, Richard Walker, Drejtor i Kazinosë Live në Stakelogic Live, vërejti:

"Aspire Global fuqizon disa nga markat më të mëdha të kazinove në internet në tregjet kryesore si Britania e Madhe, Suedia dhe Danimarka. Ky integrim do të thotë që lojërat e drejtpërdrejta që duhet t'i keni tani janë të disponueshme për lojtarët e tyre, duke rritur ndjeshëm shtrirjen e titujve tanë. Një kazino live është një vertikale më vete, dhe ashtu si me lobet e tyre të lojërave elektronike, operatorët duhet të rezervojnë lojëra për një gamë të gjerë ofruesish. Në Stakelogic Live, misioni ynë është të bëhemi ofruesi numër një në hapësirën e kazinosë live dhe integrimi me partnerë të tillë pasi kjo me Aspire tregon se jemi në rrugën tonë të mirë për ta arritur këtë qëllim."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme