Lajme

November 6, 2022

Play Pragmatic lëshon PowerUp Roulette

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Pragmatic Play, fuqia e iGaming, ka qenë në përpjekje për të rritur hollin e saj të drejtpërdrejtë të kazinosë kohët e fundit. Kohët e fundit, më 28 shtator, kompania lançoi Live Spanish Roulette duke synuar lojtarët e tyre latinisht dhe spanjishtfolës. Para kësaj, në korrik, kompania lançoi dy variante live baccarat, Fortune 6 dhe Super 8.

Play Pragmatic lëshon PowerUp Roulette

Trendi vazhdoi më 12 tetor pasi kompania njoftoi debutimin e PowerUp Roulette. Është një variant angazhues dhe gjithëpërfshirës i ruletës live me një kthesë moderne duke ruajtur vlerat thelbësore të kësaj klasike të kazinosë live. PowerUp Roulette është regjistruar në 4K nga studioja më e fundit e Pragmatic Play, me transmetim me vonesë jashtëzakonisht të ulët. 

Tërheqjet kryesore këtu janë pesë lojërat bonus PowerUp. Aktivizimi i çdo raundi bonusi PowerUp dyfishon çmimin, me një pagesë maksimale prej 2600x deri në 8000x në raundin e pestë. Pagesa maksimale nga loja bazë dhe pesë raundet e bonusit PowerUp është 500,000 €. 

Sipas Irina Cordines, Drejtoreshë Operative e Pragmatic Play, portofoli i produkteve të kompanisë fokusohet në ofrimin e argëtimit me cilësi të lartë. Zyrtari tha se ata janë jashtëzakonisht krenarë për ekipin e prodhimit për ofrimin e PowerUp Roulette. Cordines shtoi se ky krijim i jashtëzakonshëm i shton një interpretim të freskët të përjetshmit lojëra klasike të kazinosë live

Si të luani PowerUp Roulette

Si fillim, PowerUp Roulette përdor standardin Rregullat evropiane të ruletit. Kjo do të thotë që tabela ka 37 numra, duke përfshirë seksionin e vetëm zero. Loja fillon me një raund bastesh që zgjat rreth 20 sekonda. Është e rëndësishme të mbani mend se vetëm bastet Straight Up janë të pranueshme për shumëzuesit PowerUp. 

Përpara fillimit të lojës, loja do të zgjedhë automatikisht tre, katër ose pesë shifra si numrat e PowerUp. Më pas, tregtari do të rrotullojë manualisht rrotën në drejtim të akrepave të orës ose në të kundërt, në varësi të rrotullimit të fundit. Do të marrësh një pagesë nëse topi i ruletës ndalon në numra të pazgjedhur direkt. Por nëse topi ndalon në numrat PowerUp, raundet e bonusit do të fillojnë.

Ndërkohë, çdo numër në rrjetin e basteve ka një shumëzues. Pra, nëse topi ulet në një numër PowerUp, shumëzuesi dyfishohet dhe tregtari rrotullon përsëri timonin. Shumëzuesit mund të arrijnë 8000x, 4000x, 2000x, 1000x dhe 500x për raundin e parë deri në të pestën e bonusit. Pra, është teorikisht e mundur të fitosh shumëzuesin 15525x pas basteve për çdo numër gjatë çdo loje. 

Pagesat e PowerUp Roulette dhe RTP

Siç pritej, PowerUp Roulette përdor të njëjtën tabelë pagese si ruleta evropiane, përveç bastit të drejtpërdrejtë, i cili paguhet në 24:1 në vend të 35:1 të zakonshme. Kjo për shkak se basti i drejtpërdrejtë është në qendër të mënyrës se si funksionojnë shumëzuesit. Kjo është mjaft normale në variantet e ruletit live këto ditë. 

Për shembull, Roulette Lightning e vlerësuar me çmime nga Evolution Gaming ka një pagesë 29:1 për bastet e drejtpërdrejta për të kompensuar shumëzuesit. Kjo do të thotë se PowerUp Roulette po shkon mirë, duke pasur parasysh se shumëzuesi maksimal është shumë më i madh se 2000x në Lightning Roulette. 

Për sa i përket RTP-së, të gjitha bastet përveç bastit të drejtpërdrejtë kanë një kthim 97,30% te lojtari. Numrat e drejtpërdrejtë kanë një RTP 97.19%, ndoshta për shkak të paqëndrueshmërisë së shtuar. Edhe pse ky ndryshim është relativisht i vogël, ai mund të ndikojë në bankrollin tuaj nëse jeni një lojtar me buxhet. 

A ka PowerUp Roulette një strategji specifike?

Kjo është një pyetje prej një milion dollarësh. Puna është se ruleta është një lojë fati, ashtu si lojëra elektronike, bingo, letra gërvishtëse dhe më shumë. Me fjalë të thjeshta, asnjë strategji nuk është e sigurt për të reduktuar avantazhin e shtëpisë kazinotë më të mira të ruletit live. Por t'i afrohesh PowerUp Roulette pa një plan është si të japësh të gjithë bankrollin tënd pa luftë. Pra, zbatoni këto strategji për të rritur shanset tuaja për të fituar:

Ndiqni Numrat

Të gjithë numrat në një ruletë evropiane kanë një shans 1:37 për të arritur një fitore. Por besoni apo jo, disa numra mund të shfaqen më shpesh se të tjerët. Për këtë arsye, përdorni tabelën gjithëpërfshirëse të statistikave në ruletën PowerUp për të përcaktuar numrat e nxehtë dhe të ftohtë. Ky grafik shfaq 500 rezultatet më të fundit me pesë numrat e mëparshëm të nxehtë dhe të ftohtë. Megjithatë, asgjë nuk është e sigurt!

Mos luani bastet e jashtme

Në një lojë ruletë pa shumëzues, luajtja e basteve të jashtme si çift/tek dhe e kuqe/e zezë është një opsion tërheqës. Por pagesa 1:1 nuk ia vlen telashet, veçanërisht me një çmim të mundshëm që të ndryshojë jetën që varet nga numrat e drejtpërdrejtë. Prandaj, është më mirë të luani bastet e drejtpërdrejta dhe të thyeni edhe kur vjen një fitore. Asnjëherë nuk e dini se kur yjet do të rreshtohen.

Menaxhimi i Bankrollit

Zbatimi i të gjitha strategjive të PowerUp Roulette më sipër do të çojë në një destinacion - menaxhimin e bankrollit! E vërteta është se do t'ju duhet një bankroll i madh për të marrë diçka nga bastet e ndërlikuara të drejtpërdrejta. Por edhe me një bankroll të madh, mos harroni të mbani vlerat e çipit sa më të ulëta që të jetë e mundur për të shijuar një kohë të gjatë luajtjeje. Luajtja e bastit të drejtpërdrejtë me shumën minimale është një strategji inteligjente. 

konkluzioni

Kjo lojë e re ruletë live e tregon qartë këtë Loja Pragmatike po kërcënon status quo-në e Evolution. Loja qëndron nga këmbët në këmbë kundër titujve kryesorë të Evolution, si Lightning Roulette, XXXtreme Roulette dhe Quantum Roulette. Shumëzuesi 8000x është, në fakt, fitorja më e madhe e mundshme nga një lojë online ruletë live. Por loja sakrifikon pagesat e drejtpërdrejta të basteve për të sjellë shumëzuesit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës
2024-04-03

Zotërimi i artit të kartës së tretë në Baccarat: Një udhëzues gjithëpërfshirës

Lajme