Lajme

December 16, 2020

Rritja e shpejtë e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Për shkak të përparimeve të teknologjisë së sotme, të cilat ishin patjetër të nevojshme, kazinove të drejtpërdrejta u krijuan me qëllim që njerëzit të shijojnë mundësinë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara të kazinosë pa lënë shtëpinë e tyre. Në këto kazino ka disa lojëra që mund të luani, qoftë edhe përmes telefonit inteligjent.

Rritja e shpejtë e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë

Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë në këto kazino në internet janë të njëjtat që mund të gjeni në ato fizike. Sidoqoftë, këto mund të luhen nga kudo në çdo kohë, gjë që është një avantazh i madh. Pra, nëse dëshironi të argëtoheni shumë dhe gjithashtu të provoni diçka të re, ju rekomandojmë t'i provoni këto lojëra live. Përveç kësaj, do të keni një njeri të vërtetë, i cili është tregtari, me të cilin mund të ndërveproni në kohë reale. Këto lojëra përdorin pajisjet e zakonshme ashtu si letrat (për blackjack dhe gjithashtu për baccarat) dhe topat dhe rrotat e ruletit. Sigurisht, nuk ka patate të skuqura.

Lojërat e transmetimit të videove janë gjenerata e ardhshme

Lojëra të drejtpërdrejta me tregtarë në të vërtetë funksionon në të njëjtën mënyrë si transmetimi i videos, që është diçka që shumë lojtarë e shijojnë. Është e mundur të ndërveprosh me tregtarin, si zakonisht në një kazino fizike. Kjo është për shkak se në të vërtetë ekziston një person i vërtetë që merret me kartat dhe jo një kompjuter. Biseda e drejtpërdrejtë është e disponueshme, diçka për të cilën shumë lojtarë janë të emocionuar pasi fillojnë të luajnë kazino live. Kjo bisedë është për të bërë pyetje për lojën, për shembull, dhe tregtari do t'u përgjigjet atyre sa më shpejt të jetë e mundur.

Ka më shumë se një kamera që transmeton lojën. Për shembull, ruleta ka kamera të ndryshme për një pamje të timonit, tryezës dhe një ekran të përgjithshëm që përfshin tregtarin. Pastaj është njësia e kontrollit të lojës, e cila është përgjegjëse për kodimin e videos së transmetuar.

Lojërat më të mëdha të tregtarëve të drejtpërdrejtë në internet

Pasi të jeni regjistruar në një kazino online, atëherë do të gjeni disa lojëra të drejtpërdrejta. Ka shumë marka që i janë përkushtuar vetëm zhvillimit të këtyre llojeve të lojërave, kështu që është normale që ju të gjeni vetëm këto lojëra prej tyre. Ka të ngjarë që ju të gjeni:

Blackjack live

Kjo lojë përdor tetë kuverta me 52 letra në një këpucë. Ju mund ta luani këtë lojë përmes kompjuterit tuaj apo edhe përmes pajisjes tuaj celulare. Qëllimi i kësaj loje është të merrni një rezultat më të lartë se tregtari, por pa kaluar mbi 21 pikë. Kjo lojë ka shanse të mahnitshme. Kjo do të thotë që buza e shtëpisë është shumë e vogël.

Poker live

Në poker ka disa lojtarë dhe të gjithë po luajnë kundër njëri-tjetrit. Megjithatë, me ekzistencën e poker me tregtar të drejtpërdrejtë tani është e mundur të luash kundër shtëpisë. Ka shumë variante të pokerit, por disa janë më të njohur se të tjerët:

Secili ka rregullat e veta të duhura dhe nëse doni të luani një, atëherë duhet të mësoni për të.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë është e njëjtë me ruletën "normale" që do të luanit në kazinotë fizike. Sidoqoftë, kur luani drejtpërdrejt, tregtari do të rrotullojë timonin dhe do të lëshojë topin, të gjitha drejtpërdrejt në mënyrë që të mund të shihni. Ka variante të kësaj loje:

  • Ruletë evropiane – Shanset janë më të mira me këtë variant në 2.7%. Kur bëhet fjalë për amerikanin, ato janë 5.26%.
  • Ruleta amerikane – Ky është varianti i dytë i preferuar, pas tipit evropian. Dallimi është se amerikani ka 38 numra në vend të 37.
  • Ruleta franceze – Ruleta franceze dhe ajo evropiane janë shumë të ngjashme. Megjithatë, ata dallohen kur bëhet fjalë për zbatimin e Rregullit En Prison dhe Rregullit La Partage. Kjo bën që buza e shtëpisë të ulet nga 2.7% në 1.35%.

Si të luani lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë në internet

Të luash lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë është shumë e thjeshtë. Ju do të duhet të gjeni një kazino në internet që i ka ato dhe sa më shumë, aq më mirë. Pasi të gjeni më të mirën për ju, atëherë është koha të krijoni një llogari për veten tuaj. Ju do të jeni në gjendje të gjeni shumë lojëra të disponueshme dhe variante gjithashtu. Ju mund të zgjidhni cilindo që ju pëlqen.

Diçka e rëndësishme është të zgjidhni një tryezë me një kunj që është e përshtatshme për ju. Ka disa tavolina me aksione të ndryshme dhe ju mund të zgjidhni më të mirën për portofolin tuaj. Atëherë është vetëm koha për të luajtur.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme