Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!

Lajme

2022-06-19

Benard Maumo

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e thyeni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Rrota 1P Live Roulette – Luaj pa shumë rreziqe!

Por nëse e luani lojën për vetëm 1 qindarkë, do të shijoni disa raunde pa mbaruar shpejt bankrollin tuaj. Pra, ku mund të gjejnë lojtarët tavolinat më të lira të ruletit për të luajtur? Më poshtë janë disa rekomandime. 

Slingshot Auto Roulette (Evolution Gaming)

Evolution Gaming ka qenë shumë i suksesshëm në departamentin e ruletës live. Për shembull, varianti Lightning Roulette u votua për lojën e vitit në EGR 2018. Por ndërsa kjo lojë fiton lavdi, Slingshot Auto Roulette vazhdon të tërheqë lojtarë me buxhet në masë. Mund ta rrotullosh timonin me 0,10p dhe deri në 500 £. 

Auto Roulette është një lojë me ritme të shpejta ku lojtarët mund të rrotullohen deri në 80 raunde në orë. Tani nëse luani më shumë raunde me vetëm një qindarkë, mund ta ndryshoni atë në fitore të vogla por jetike. Për më tepër, loja përdor rregullat standarde të Ruletës Evropiane, që do të thotë se skaji i shtëpisë është 2,70%. Por mjerisht, kjo lojë nuk ka asnjë baste anësore. 

Ruletë Pearl (Playtech)

Ruletë Pearl nga ofruesi i softuerit të kazinosë live Playtech është një tjetër ruletë e drejtpërdrejtë e kazinosë që apelon për të gjitha buxhetet. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta të Playtech lejojnë bastorët të luajnë këtë lojë magjepsëse për 0,50 p deri në 100 £. Disa kazino madje mund t'ju lejojnë të vendosni 0,10 p deri në 80,000 £. 

Playtech's Pearl Roulette përdor rregullat evropiane të ruletës si shumica e lojërave të ruletës live. Përveç RTP-së miqësore për lojtarët, kjo lojë u jep lojtarëve një performancë optimale në desktop dhe telefona celularë. Videoja transmetohet në cilësi HD me veçorinë e integruar të bisedës live duke u dhënë lojtarëve një shans për të biseduar me tregtarët miqësorë. 

Ruletë me llastiqe (Playtech)

Slingshot Roulette është një tjetër lojë ruletë e drejtpërdrejtë e Playtech e transmetuar nga studio e zhvilluesit në Letoni. Ju mund ta luani këtë lojë ruletë live me 0,25p deri në 1000 £, megjithëse disa kazino insistojnë në 1 deri në 5000 £. Kjo lojë zbaton rregullat e zakonshme Evropiane të Ruletës me një prekje të lojës me automat. 

Çuditërisht, nuk do të gjeni tregtarë të drejtpërdrejtë të kazinosë kudo në këtë lojë, e ngjashme me Roulette Auto të Evolution. Kjo do të thotë që rrota rrotullohet automatikisht në intervale të krijuara nga kompjuteri. Për ata që preferojnë lojëra me ritme të shpejta ku mund të rrotullojnë rrotat sa më shpejt që të jetë e mundur, kjo mund të mos jetë loja e drejtpërdrejtë e ruletës për ju. 

Ruletë e shpejtësisë (Lojërat e Evolution)

Speed Roulette është një nga versionet më të njohura të ruletës së Evolution deri më tani. E lëshuar në vitin 2018, është një lojë me ritme të shpejta që zgjat vetëm 25 sekonda ndërmjet rrotullimeve. Kjo është rreth 50% më e shpejtë se Roulette Immersive dhe shumica e versioneve standarde të ruletës live. Në këmbim, adhuruesit e ruletës gëzojnë më shumë eksitim dhe mundësi bastesh. 

Ndërkohë, ju mund të luani Speed Roulette për vetëm 0,50 p deri në 8,000 £. Megjithatë, kjo mund të ndryshojë ndërmjet operatorëve pasi disa do të marrin nga 1 deri në 5000 £. Një veçori tjetër emocionuese e Speed Roulette është "teknologjia e njohjes së videove" për njohjen automatike të numrave fitues. Kjo shton një shtresë tjetër transparence në lojë. 

Ruletë Azure (Luaj pragmatike)

Pragmatic Play lançoi Azure Roulette dhe Blackjack Azure në 2020. Këto lojëra shfaqin lojë interaktive me opsione si statistikat e lojërave, Pistë Race dhe baste unike si Full Complete dhe Finales a Cheval. Gjithashtu, dizajni i përmirësuar përmban thekse blu të thellë, duke u dhënë këtyre lojërave një ndjenjë të stilit të lartë. 

Por ylli kryesor i shfaqjes në Azure Roulette dhe Blackjack Azure janë tabelat shtesë me më shumë kufij bastesh. Në Azure Roulette, lojtarët gëzojnë një gamë bastesh miqësore prej 0,10p deri në 5,000 £. Kjo lojë ruletë është gjithashtu një nga titujt e paktë të drejtpërdrejtë që transmetohet në 4K. Plus, rrotullimet e rrotullimit janë mjaft të shpejta, megjithëse Ruleta e Shpejtësisë së Evolution është ende më e shpejtë se shumica.

Ruletë futbolli drejtpërdrejt (Playtech)

Në vitin 2018, Playtech rilançoi Ruletën e Fundjavës së Futbollit si Ruletë e Futbollit Live. Me rilançimin erdhi veçoria dhe mbulimi emocionues i Basteve nga Goal Side për të gjitha ligat kryesore të futbollit, duke përfshirë Ligën e Kampionëve UEFA. Gjithashtu, loja zëvendëson sfondin e ekranit të gjelbër me një mjedis të dedikuar me temë sportive. 

Ruleta e futbollit live pranon baste deri në 0,50 p dhe deri në 1000 £. RTP për bastin kryesor është 97,30%, me bastin e shtuar në anën e qëllimit që arrin në 95,29%. Por nëse zgjidhni bastin anësor, ju merrni shumëzues nga 3x deri në 100x. Në përgjithësi, loja e lojës është saktësisht e njëjtë me Ruletën Live Evropiane. 

Koha për të luajtur ruletë me aksione të ulëta!

Është e qartë se lojtarët nuk kanë nevojë për një bankroll të madh për të luajtur dhe për të fituar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Megjithëse këto lojëra nuk kanë versione demo si homologët e tyre RNG, aksionet e ulëta e bëjnë përvojën më emocionuese. 

Por përpara se të luani ruletë me aksione të ulëta, zgjidhni me kujdes bastet. Është praktika më e mirë të luani baste të jashtme me para të barabarta pasi ato u ofrojnë lojtarëve më shumë se 45% shanse për të fituar një bast. Kjo gjithashtu i bën ato perfekte për strategjitë e ruletës si bastet e sheshta dhe Martingale. Shijoni shfaqjen!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme