Shtrydhni funksionin në Baccarat Live

Lajme

2020-09-15

Për ata që nuk e dinë se çfarë është baccarat , është një lojë letrash që është e pëlqyer si në kazinotë online ashtu edhe në kazinotë me tulla dhe llaç. Përparësia e saj e ulët dhe rregullat e drejtpërdrejta e kanë bërë këtë lojë kazino të popullarizuar në mesin e kumarxhinjve. Kumarxhinjtë mund të bastojnë në tre opsione, barazimin, bankierin ose lojtarin. Edhe pse baccarat konsiderohej një lojë e të famshmëve dhe të pasurve, sot pothuajse çdo lojtar i fatit provon fatin. Ngjashëm me lojërat e tjera të kazinosë, lojtarët e baccarat janë supersticioz dhe përdorin strategji dhe besime për të fituar. Një koncept i tillë është përdorimi i teknikës së shtrydhjes kur luani. Lexoni më tej për të gjetur se për çfarë bëhet fjalë kjo veçori.

Shtrydhni funksionin në Baccarat Live

Shpjegohet shtrydhja e kartës Baccarat

Kur kërkoni për atë që është kumar baccarat, lojtarët janë të detyruar të ndeshen me termin squeezing. Një pjesë e lojtarëve të baccarat-it besojnë se shtrydhja e letrave rrit shanset e tyre për të marrë një kartë me fat. Ai përfshin zbulimin e një pjese të kartës për lojtarët e tjerë dhe është përdorur për disa vite në tavolinat e baccarat. Shtrydhja përfshin shfaqjen e pjesës së sipërme, të jashtme të kartës. Lojtarët duhet të mbulojnë numrat e kartave, por të zbulojnë suita si lopata, shkopinj, zemra ose diamante. Nëse një lojtar sheh një fotografi, ajo përkthehet ose në një Q, J ose K. Kartat e tilla kanë vlerë zero dhe kumarxhinjtë duhet t'i japin fund shtrydhjes së tyre herët.

Teknika e shtrydhjes

Nëse një lojtar shikon një simbol në krye, ai mund të jetë ose 3 ose 2. Një shtrëngim këtu mund të japë një dorë të mirë ose të keqe. Dy simbole të dukshme tregojnë se karta është ose 10, 9, 8, 7, 6, 5 ose 4. Lojtarët duhet ta kthejnë një kartë të tillë. Nëse një lojtar i bixhozit sheh dy simbole, përkthehet në një 4 ose 5. Është praktikë e zakonshme t'i ktheni këto letra në pozicionet e tyre të mëparshme dhe të filloni t'i shtrydhni përsëri. Tre simbole sinjalizojnë një 8, 7 ose një 6. Lojtarët gjithashtu duhet ta kthejnë këtë kartë në pozicionin origjinal dhe ta shtrydhin. Katër simbole tregojnë një 9 ose 10.

Shtrydhja në Baccarat Live Online

Ky artikull i shpjeguar baccarat gjithashtu mbulon se si të shtrydhni baccarat të gjallë. Evolution Gaming është zhvilluesi që fuqizon këtë variant baccarat. Shtrydhja fillon pasi të jenë vendosur bastet dhe tregtari i drejtpërdrejtë i ka shpërndarë letra bankierit dhe lojtarit. Letrat duhet të shpërndahen me fytyrë poshtë. Karta me fytyrë poshtë shtrydhet duke e hapur dhe zbuluar nga cilido skaj. Ngjashëm me kazinotë tokësore, versionet standarde të shtrydhjes jo-live lejojnë lojtarët të palosen ose hapen. Loja bazë ka një RTP prej 98,94% për bankierin, ndërsa bastet anësore kanë përqindje të ndryshme RTP. Lojtarët mund të marrin variantin e shtrydhjes në çdo faqe të mirë të kazinosë.

Çfarë është Squeezing? Shpjegohet veçoria e shtrydhjes së Baccarat

Tipari i shtrydhjes sjell një element emocioni dhe emocioni në baccarat. Mësoni se si funksionon funksionimi i shtrydhjes si në kazinotë tokësore ashtu edhe në ato online.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €