Baccarat Live Casino më e mirë në 2023

Baccarat është një lojë e njohur me letra që luhet në kazino të drejtpërdrejta, të cilat janë të disponueshme në shumë variacione të ndryshme. Lojtarët mund të shijojnë lojën emocionuese dhe pagesat e mëdha. Këtu në LiveCasinoRank, ne kemi mbledhur gjithçka që ju duhet të dini për Baccarat live. Informacioni që ne ofrojmë është gjithçka nga ajo që është Baccarat live, mënyra e lojës, strategjitë dhe rregullat dhe historia interesante e lojës. Lojtarët do të marrin këshilla se si mund të përfitojnë sa më shumë nga kjo lojë baccarat kazino live dhe si të luajnë me para të vërteta.

Baccarat Live Casino më e mirë në 2023
Çfarë është baccarat live në internet?

Çfarë është baccarat live në internet?

Intensiteti i Baccarat është ai që tërheq lojtarët në lojë. Është një nga lojërat më të vjetra me letra krahasuese. Duke filluar nga ushtarët francezë në shekullin e 15-të, loja e krahasimit me letra i ka argëtuar njerëzit për një kohë të gjatë.

Loja baccarat live është zhvilluar me kalimin e kohës në një lojë të njohur kazino, veçanërisht në mesin e lojtarëve me përvojë. Bacarat live merr lojërat tradicionale me letra dhe i bën ato të aksesueshme për të gjithë, nga kudo. Ka disa variante të Baccarat që mund të luhen personalisht, megjithatë shumica dërrmuese e baccarat live ndjek versionin Punto Banco të lojës.

Për të gjetur kazinotë më të mira të baccarat live, lojtarët mund të shikojnë listën e plotë që ka renditur CasinoRank.

E konsideruar në mënyrë të padrejtë një lojë për njerëzit e famshëm dhe të pasur, baccarat është, në fakt, një lojë për të gjithë. Kur bëhet fjalë për versionin e saj live, lojtarët që duan të përmbushin fantazinë e tyre të James Bond, por nuk arrijnë të hyjnë në katet e një kazinoje me bazë tokësore, nuk duhet të shqetësohen. Loja mund të luhet drejtpërdrejt në ekranin e një kompjuteri ose smartphone. Kjo është e gjitha falë shumë faqeve të kazinosë live baccarat, të cilat e bëjnë të mundur.

Çfarë është baccarat live në internet?
Si të luani Baccarat live

Si të luani Baccarat live

Pra, si mund të luani baccarat live? Epo, mënyra më e mirë për të treguar se si funksionon kjo është ndoshta të shikoni hapat që përfshin një raund i plotë.

 1. Regjistrimi me një kazino të besueshme live baccarat në internet. Ky nuk duhet të jetë problem duke pasur parasysh se loja është një element kryesor në shumicën e faqeve të kazinove të drejtpërdrejta.
 2. Zgjedhja e një aksioni dhe vendosja e basteve. Ekzistojnë tre opsione kryesore të basteve: Banker, Player dhe Barazim.
 3. Tregtari i drejtpërdrejtë shpërndan dy letra përballë Bankierit dhe dy letra të tjera Lojtarit.
 4. Përcaktimi nëse një pjesë e tretë i shpërndahet Bankierit, në varësi të totalit të saj dhe kartës së tretë të Lojtarit. Ky është ndoshta aspekti i vetëm kompleks i lojës, dhe lojtarët mund të kenë nevojë për pak praktikë për të ditur se kur duhet të tërheqin një të tretën. Nëse njëra dorë arrin 8 ose 9, ato (duart) qëndrojnë të dyja. Nëse Lojtari arrin pesë ose më pak, atëherë lojtarit i jepet një kartë e tretë. Përndryshe, Lojtari qëndron në këmbë. Asnjë dorë nuk mund të marrë më shumë se tre letra.
 5. Krahasimi i duarve përfundimtare dhe zgjidhja e çdo basti. Ai më afër 9 fiton.
 6. Pasi të zgjidhen bastet, letrat riorganizohen dhe fillon raundi tjetër. Një raund baccarat zgjat rreth 12 sekonda.

Rregullat e Baccarat Live Online

Siç u përmend më lart, lojtarët mund të zgjedhin nga tre baste. Objekti vihet bast për dorën që do të shënojë nëntë ose më afër tij pasi të keni tërhequr dy ose tre letra. Bakarat e tregtarit të drejtpërdrejtë përmban ose gjashtë ose tetë kuvertë, me të gjitha pagesat që qëndrojnë në 1:1, përveç bastit Tie. Këtu janë rregulla të tjera të baccarat live për t'u mbajtur në mend:

 • Aset do të llogariten gjithmonë si një
 • Kartat dy deri në nëntë kanë gjithmonë vlerën e tyre nominale
 • Një fitore natyrale ndodh kur ndonjë nga dy duart merr një tetë ose nëntë duke përdorur vetëm dy letra; është një kravatë nëse të dyja duart mbajnë të njëjtin total.
 • Letrat dhjetë e mbi të gjitha numërohen si 10. Kjo është në mënyrë ideale zero.
 • Kostumet janë zakonisht të parëndësishme, përveç basteve anësore.

Çfarë duhet të mendoni kur luani Baccarat live në internet

Baccarat është një lojë me ritme të shpejta. Shumë lojtarë, veçanërisht ata të rinj, frikësohen nga shpejtësia e tij. Kjo është arsyeja pse ata duhet së pari të kuptojnë rregullat dhe të provojnë lojën në një mënyrë falas përpara se të vendosin para të vërteta. Për më tepër, luajtja e bastit Banker është strategjia më themelore e baccarat live. Pse? Sepse paguan më shpesh se Lojtari.

Rregulli i kartës së tretë

Ka një sërë rregullash që përcaktojnë nëse lojtari dhe bankieri marrin ose jo një kartë të tretë. Ato janë renditur më poshtë.

 • Nëse secila dorë ka gjithsej 8 ose 9, quhet natyrale dhe ajo anë fiton automatikisht.
 • Lojtari gjithmonë do të vlerësohet i pari. Nëse lojtari ka gjithsej 6 ose 7, ai do të qëndrojë. Në këtë rast, lojtari fiton nëse bankieri ka gjithsej 7. Nëse bankieri ka gjithsej 6, do t'i shpërndahet një kartë tjetër.
 • Nëse lojtari ka një total prej 5 ose më pak, do t'i jepet një kartë e tretë. Nëse karta e tretë e lojtarit 9,10 ose ACE, bankieri barazon kur ata kanë 0-3 dhe qëndron me 4-7.
 • Nëse letra e tretë e lojtarit është 8, bankieri tërheq kur ata kanë 0-2 dhe qëndron me 3-7.
 • Nëse letra e tretë e lojtarit është 6 ose 7, bankieri tërheq kur ata kanë 0-6.
 • Nëse letra e tretë e lojtarit është 4 ose 5, Bankeri tërheq kur ata kanë 0-5 dhe qëndron me 6 ose 7.
 • Së fundi, nëse letra e tretë e lojtarit është 2 ose 3, bankieri tërheq kur ata kanë 0-4 dhe qëndron me 5-7
Si të luani Baccarat live
Ofruesit kryesorë të softuerit të baccarat live në internet

Ofruesit kryesorë të softuerit të baccarat live në internet

Kumari i kazinosë live është një industri e njohur, ku ofruesit e softuerëve janë ata që e bëjnë gjithçka të ndodhë. Bacarat live ka disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike atje për kumarxhinjtë që të shijojnë. Disa nga ofruesit kryesorë të softuerit për Baccarat live janë:

Lojëra evolucionare

Ka disa ofrues të shkëlqyer të Live Baccarat, megjithatë, si me shumë lojëra të tjera të lojërave të fatit live, Evolution gaming është lideri aktual botëror për sa i përket cilësisë, besueshmërisë dhe popullaritetit të softuerit të tij. Që nga publikimi i tij në 2016, Evolution ka mbajtur vlerësime pozitive midis përdoruesve dhe vazhdon të zgjerojë risitë e tij. Softueri është i licencuar dhe i rregulluar nga

 • Autoriteti i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar
 • Autoriteti i Lojërave të Maltës
 • Komisioni i lojërave të fatit Alderney

Lojëra në Azi

Lojëra në Azi (AG) doli në skenë në vitin 2012 dhe shpejt u rrit në popullaritet për shkak të kombinimit të lojërave tradicionale të kazinosë dhe lojërave klasike aziatike të kumarit. E vendosur në Filipine, AG ka një fokus të fortë në të qenit 'i drejtë, i drejtë dhe i hapur' dhe kjo ka kontribuar gjithashtu në popullaritetin e saj në mesin e përdoruesve.

PlayTech

Playtech ofron disa versione të Live Baccarat. Këto përfshijnë Baccarat Squeeze, ku tregtari i gjallë i baccarat-it kryen 'shtrydhjen' supersticioze, duke imituar Baccarat tradicionale me bazë tokësore.

NetEnt

NetEnt ofron vetëm dy versione të Live Baccarat Pro; kufiri i ulët dhe kufiri i lartë. Nëse jeni fillestar, është më mirë të filloni me një ofrues tjetër derisa të jeni të kënaqur me bazat.

Ofruesit kryesorë të softuerit të baccarat live në internet
Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live baccarat

Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live baccarat

Baccarat është një lojë e njohur me letra që luhet në kazino në mbarë botën. Nëse dëshironi të shijoni një lojë live baccarat nga komoditeti i shtëpisë tuaj, ka shumë zgjedhje në dispozicion. Kazinotë e drejtpërdrejta ofrojnë mundësi të shumta pagese, nga kartat standarde të kreditit si Visa dhe Mastercard te kuletat dixhitale dhe kriptovalutat. Nuk ka qenë kurrë më e lehtë të gjesh një tregtar të drejtpërdrejtë të baccarat në internet.

Opsionet e mëposhtme të pagesës janë gjerësisht të disponueshme:

Viza

Visa është ofruesi më i madh dhe më i besuar i pagesave në botë. Me një reputacion të madh dhe veçori të avancuara sigurie, Visa është perfekte për kazinotë online baccarat live. Visa ofron sistemin e vërtetimit VISA Secure, së bashku me tarifa të ulëta, depozitime të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Visa në kazinotë live këtu.

Mastercard

Mastercard është një ofrues global pagesash me mbrojtje të avancuar të blerjeve dhe mbështetje të pakrahasueshme për klientët. E disponueshme në qindra kazino në mbarë botën, Mastercard është e çertifikuar ndërkombëtarisht dhe e rregulluar me tarifa të ulëta, depozita të menjëhershme dhe opsione të shumta kartash. Lexoni më shumë rreth Mastercard në kazinotë live këtu.

Skrill

Skrill është një zgjidhje popullore e portofolit dixhital e mbështetur nga Mastercard me parapagesë dhe lloje të tjera pagesash. Ai ofron transaksione me email, pagesa celulare dhe integrim të kriptomonedhave. Meqenëse Skrill nuk ofron tarifa dhe depozita të menjëhershme, është ideale për lojëra baccarat me tregtarë të drejtpërdrejtë. Lexoni më shumë rreth Skrill në kazinotë live këtu.

Paysafecard

Paysafecard është një ofrues i portofolit dixhital me mbrojtje të avancuar të sigurisë. Me një sistem të parapaguar me kupon PIN, Paysafecard pranohet globalisht dhe disponohet në shumë kazino online baccarat live. Nuk përmban tarifa dhe depozita të menjëhershme, por nuk mund të përdoret për tërheqje. Lexoni më shumë rreth Paysafecard në kazinotë live këtu.

EcoPayz

EcoPayz është një zgjidhje dixhitale e portofolit e disponueshme në shumë kazino në mbarë botën. Një Mastercard me parapagesë është në dispozicion për banorët e BE/ZEE/MB, së bashku me lehtësitë e transferimit të parave dhe metoda të shumta bankare. EcoPayz është i rregulluar nga FCA dhe në përputhje me PCI DSS. Nuk ka tarifa dhe depozita të menjëhershme. Lexoni më shumë rreth EcoPayz në kazinotë live këtu.

Bitcoin

Bitcoin është kriptomonedha kryesore në botë. Shumë i sigurt dhe plotësisht anonim, ky opsion pagese i decentralizuar është i hapur për lojtarët në mbarë botën. Tarifat ndryshojnë për të përdorur këtë shërbim, me depozita të disponueshme nga 10 minuta deri në 1 orë dhe paratë e gatshme nga 10 minuta deri në 6 orë. Lexoni më shumë rreth Bitcoin në kazinotë live këtu.

Me besim

Trustly është një sistem i sigurt dhe i respektuar i transfertave bankare i përdorur nga shumë kazino të drejtpërdrejta baccarat online. Ky shërbim është i lidhur me PayPal dhe TransferWise dhe përmban vërtetim me dy faktorë. Trustly është një zgjidhje e licencuar nga PSP pa tarifa, depozita të menjëhershme dhe para të gatshme brenda 72 orëve. Lexoni më shumë rreth Trustly në kazinotë live këtu.

Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live baccarat
Ofertat kryesore të bonusit të baccarat live

Ofertat kryesore të bonusit të baccarat live

Kur krahasoni kazinotë më të mira të baccarat live, është e rëndësishme të merrni parasysh bonuset. Merrni kohë për të krahasuar opsionet bazuar në disponueshmërinë dhe përshtatshmërinë e bonuseve. Një gamë e gjerë e bonuset ofrohen në kazinotë live, duke përfshirë sa vijon:

Bonus i mirëseardhjes

Bonusi i mirëseardhjes është bonusi më i zakonshëm i disponueshëm në kazinotë live. Ai është krijuar për të tërhequr dhe nxitur lojtarë të rinj që mund të regjistrohen në një kazino dhe të kenë akses në fonde në çast. Bonuset e mirëseardhjes janë të disponueshme për shuma të ndryshme dhe në formate të shumta, kështu që është gjithmonë e rëndësishme të përgatitni printimet e imta. Lexoni më shumë rreth bonuse të mirëseardhjes në kazinotë live këtu.

Bonusi i kthimit të parave

Bonusi popullor i kthimit të parave është i preferuari në mesin e lojtarëve të kazinosë live. Skemat e kthimit të parave janë të lehta për t'u kuptuar, me lojtarët që u kthehen një shumë të caktuar parash nëse fitojnë ose humbasin. Shuma e kthimit të parave, e cila bazohet në shumën totale të luajtur në kumar, ndihmon për të mbajtur lojtarët të angazhuar. Lexoni më shumë rreth Bonuset e kthimit të parave në kazinotë live këtu.

Bonus ekskluziv ose VIP

Bonuset ekskluzive janë krijuar për të tërhequr lojtarë VIP duke u ofruar atyre përfitime të ndryshme. Kazinotë live kanë opsione të ndryshme VIP, me lojtarët që duhet të plotësojnë kriteret specifike të përshtatshmërisë. Këto bonuse janë krijuar për të tërhequr role të reja të larta dhe për të promovuar besnikërinë midis VIP-ave ekzistues. Lexoni më shumë rreth Bonuset VIP në kazinotë live këtu.

Pa bonus depozite

Një bonus pa depozite u lejon lojtarëve të rinj të provojnë një kazino falas. Bonuset pa depozite ofrojnë fleksibilitet dhe dinamizëm, me lojtarët në gjendje të përfitojnë nga mundësitë e reja pa asnjë rrezik. Asnjë bonus depozite nuk është krijuar për të tërhequr lojtarë të rinj duke ulur pengesën e hyrjes. Lexoni më shumë rreth bonuse pa depozite në kazinotë e drejtpërdrejta këtu.

Bonusi specifik i pagesës

Disa kazino të drejtpërdrejta kanë marrëveshje bashkëpunëtore me ofrues të veçantë pagesash, nga Bitcoin te ofruesit e portofolit dixhital. Këto bonuse janë krijuar për të nxitur depozitat përmes kanaleve specifike të pagesave. Për lojtarët pa preferenca për depozitat, kjo mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të marrë fonde shtesë.

Ofertat kryesore të bonusit të baccarat live
Variacione baccarat live

Variacione baccarat live

Ekzistojnë forma të ndryshme të Live Baccarat në dispozicion në ofruesit e ndryshëm të softuerit. Ndryshimet ndryshojnë në shpejtësinë e tyre, numrin e vendeve në tavolinë, komisionet e paguara dhe shtrydhjen e kartave. Disa variacione baccarat janë:

 • Loja më e shpejtë e Live Baccarat është 27 sekonda, e ofruar nga Evolution Gaming.
 • Single Player Baccarat është loja standarde e ofruar nga kazinotë online. Edhe pse lojtari do të ndihet sikur është lojtari i vetëm, në fakt, një numër i pakufizuar lojtarësh lejohen të bashkohen në lojë dhe të luajnë të njëjtën dorë. Shumica e furnitorëve përdorin një kuvertë me 8, ndërsa disa përdorin 6 kuvertë.
 • Baccarat me shumë lojtarë është një version i ndryshëm ku tavolinat kanë 8 vende dhe lojtarët mund të shohin bastet që vendosen nga lojtarët e tjerë.
 • Speed Baccarat është një version tjetër përsëri, i krijuar për të qenë një lojë e shpejtë pa bujë. Si të tilla, të gjitha letrat shpërndahen me fytyrë lart.
 • Baccarat Squeeze është një version që luan në besëtytninë se sa më ngadalë të zbulohen letrat, aq më i mirë është rezultati për lojtarin. Në Baccarat Squeeze, lojtarit që ka vënë më shumë para do t'i shtrydhen letrat nga tregtari.
Variacione baccarat live
Strategjitë e drejtpërdrejta të kazinosë baccarat në internet

Strategjitë e drejtpërdrejta të kazinosë baccarat në internet

Kur zgjedh një strategji në çdo lojë kumari, ka dy gjëra që një lojtar kërkon.

 1. Keni një strategji logjike
 2. Keni një strategji që i jep lojtarit shansin më të mirë të mundshëm për të rritur probabilitetin e tij për të fituar mbi shtëpinë.
 3. Kriteri i tretë; se strategjia është edhe e lehtë për t'u kuptuar dhe mbajtur mend.

Bakarat e njëanshme

Baccarat e njëanshme është një strategji që është me siguri e thjeshtë dhe e lehtë për t'u kuptuar. Çuditërisht, është gjithashtu një nga mënyrat më logjike për lojtarët për të ulur skajin e shtëpisë. Ashtu siç thotë emri, ndjekja e kësaj strategjie Baccarat do të thotë të zgjedhësh një anë dhe t'i përmbahesh asaj. Nëse skuadra juaj humbet tri herë radhazi, është mirë të ndaloni bastet derisa skuadra juaj të kthehet si fituese.

Njëanshmëria mbështetet në parimin që shanset lëvizin në një anë të caktuar në një pikë të caktuar të lojës, në varësi të letrave që tashmë janë tërhequr. Pasi të keni fituar një numër të caktuar herë, le të themi 4 herë, është më mirë të ndaloni bastet dhe të largoheni nga tavolina përpara se shanset të kthehen prapa dhe të jenë jashtë favorit tuaj.

Bast për bankierin

Bastet në Banker janë një tjetër strategji e zakonshme. Siç sugjeron emri, kjo strategji përfshin gjithmonë bast mbi Bankerin pasi rregullat klasike të Baccarat i japin një avantazh të lehtë Bankerit. Edhe pse kjo tingëllon si një strategji e shkëlqyer, për fat të keq, shumica e kazinove përbëjnë këtë avantazh duke aplikuar një komision prej 5% për fitimet nga Banker. Ky komision mohon avantazhin e bastit mbi Banker.

Duke u dyfishuar

Doubling Down është një tjetër strategji që mund t'i ndihmojë lojtarët të kapërcejnë avantazhin e shtëpisë. Rezultatet e Baccarat zakonisht ndjekin një nga dy tendencat, duke kaluar midis secilit çdo 4 ose 5 raunde.

 1. Tendenca e parë është një trend zig-zagg, ku fituesi i çdo raundi kalon midis Lojtarit dhe Bankierit.
 2. Tendenca e dytë është e grupuar, kështu që Lojtari fiton radhazi përpara se fituesi i njëpasnjëshëm të kalojë në Banker. Për të dyfishuar në mënyrë efektive lojtarët duhet të dyfishohen direkt pas humbjes në mes të një trendi zigzag. Në këtë mënyrë, lojtarët përfitojnë nga modelet që kanë vërejtur dhe rrisin ndjeshëm probabilitetin e tyre për ta përfunduar lojën me më shumë para se sa kanë filluar.
Strategjitë e drejtpërdrejta të kazinosë baccarat në internet
Baccarat RTP

Baccarat RTP

Përqindja e kthimit te lojtari, ose RTP, është përqindja e pritshme e kthimit të një loje specifike për një periudhë të zgjatur kohore. RTP mund të llogaritet në dy mënyra - ose nëpërmjet një qasjeje matematikore ose përmes një simulimi të bazuar në llojin specifik të lojës. Kazinotë në internet baccarat live ofrojnë një RTP prej rreth 99%, me lojtarët që fitojnë ose thyejnë edhe rreth 49% të kohës. Ndërsa shtëpia ka gjithmonë një avantazh, ajo është e kufizuar në krahasim me disa lojëra të tjera.

Baccarat është një nga lojërat më të thjeshta të disponueshme në kazinotë live, ku lojtarët mund të vënë bast vetëm për lojtarin, bankierin ose për një barazim. Për një periudhë të gjatë kohore, dora e bankierit do të fitojë 45,8% të rasteve, dora e lojtarit do të fitojë 44,6% të rasteve dhe barazimet do të fitojnë 9,6% të rasteve. Kur faktorizon kravatën, dora e bankierit fiton rreth 51% të rasteve.

Baccarat RTP
Kazino jetojnë buzë shtëpisë baccarat

Kazino jetojnë buzë shtëpisë baccarat

Lojërat e kazinosë do të kenë një avantazh shtëpiak, duke përfshirë lojërat baccarat të luajtura në kazino të drejtpërdrejta. Pra, çfarë do të thotë buza e shtëpisë së baccarat? Me fjalë të thjeshta, kjo është përqindja e fitimeve të lojtarëve që do të marrë kazinoja live.

Për shembull, nëse një lojtar fiton 100 dollarë dhe merr 97 dollarë, shtëpia ka marrë 3 dollarët e mbetur. Kjo do të thotë se skaji i shtëpisë është 3%.

Si të dalloni një lojë kazino baccarat me avantazhin më të ulët të shtëpisë

Si mund të dallojnë lojtarët nëse avantazhi i shtëpisë së lojës së tyre të kazinosë është i mirë apo i keq? Ka disa gjëra që lojtarët duhet të kenë parasysh kur luajnë baccarat në një kazino live.

 • Kur buza e shtëpisë bie nën 2%, lojtarët në përgjithësi marrin një normë të mirë.
 • Kur buza e shtëpisë është diku midis 2% dhe 5%, kjo është një normë mesatare.
 • Kur skaji i shtëpisë rritet përtej 5%, kjo është e lartë dhe nuk është e mirë për lojtarët.
Kazino jetojnë buzë shtëpisë baccarat
Vendi dhe rajonet

Vendi dhe rajonet

Kazinotë live ju japin një mundësi unike për të luajtur lojëra të ndryshme kazino në mbarë botën. Këto lojëra shfaqen përmes një lidhjeje video streaming, në kohë reale nga një tavolinë live kazino. Lojtarët online bastojnë në kompjuterët e tyre dhe komunikojnë drejtpërdrejt me tregtarët. Lojtarët aktivë të drejtpërdrejtë janë gjithmonë në kërkim të vendeve të reja, me kombe dhe rajone të shumta të disponueshme për të zgjedhur.

Kur zgjidhni një kazino për një lojë baccarat live, është e rëndësishme të zgjidhni një kazino e respektuar, e projektuar mirë dhe e licencuar me një faqe interneti në gjuhën tuaj amtare. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni opsionet e monedhës vendase, së bashku me disponueshmërinë e lojërave dhe shpërblimeve specifike bazuar në vendndodhjen tuaj.

Për baccarat-in më të mirë të tregtarit të drejtpërdrejtë në internet kudo në botë, ju lutemi rishikoni përzgjedhjen tonë.

Vendi dhe rajonet
Duke luajtur Baccarat live me para të vërteta

Duke luajtur Baccarat live me para të vërteta

Bakarat falas është një opsion i shkëlqyeshëm për lojtarët e kazinosë që duan të përmirësojnë aftësitë e tyre në lojë. Megjithatë, emocioni i të luajturit me para të vërteta është i pakrahasueshëm. Pra, pse njerëzit e duan baccarat me para të vërteta? Kjo mund të përgjigjet më së miri duke parë ndryshimin midis parave të vërteta dhe pa bacarat me para të vërteta.

Të luash me para të vërteta do të thotë që lojtarët mund të fitojnë para të vërteta në këmbim sepse ata shpenzojnë para të vërteta në lojë. Po, është e mundur të fitosh në çdo lojë kazino, pavarësisht nëse është një lojë fati, aftësie ose një kombinim i të dyjave, dhe baccarat nuk bën përjashtim. Megjithatë, një gjë që duhet mbajtur parasysh është se shtëpia fiton gjithmonë. Të fitosh herë pas here nuk do të thotë se lojtarëve u garantohet ndonjë fitim në planin afatgjatë. Nuk është çudi që ata tregtojnë me kujdes në çdo lëvizje. Sigurisht, aftësia nuk ndihmon shumë në baccarat, por një strategji mund të jetë një ndihmë e madhe.

Bacarat falas, nga ana tjetër, nuk u ofron lojtarëve një shans për të fituar para aktuale. Në fakt, lojtarët nuk kanë nevojë të financojnë llogaritë e tyre për të hyrë në lojë.

Blerjet LIVE Baccarat

Një gjë tërheqëse për baccarat live kazino është se një tavolinë mund të strehojë një numër të pakufizuar lojtarësh. Rrjedhimisht, shuma minimale e aksioneve në këtë lojë mund të jetë mjaft e ulët, me disa variante që i lejojnë lojtarët të bastojnë deri në 0,1 dollarë. Në mënyrë tipike, një bast minimal baccarat qëndron në 1 $, i cili është mjaft i përballueshëm për lojtarët mesatarë

Duke luajtur Baccarat live me para të vërteta
Luaj me përgjegjësi

Luaj me përgjegjësi

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë. Varësitë ndaj lojërave të fatit mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

Luaj me përgjegjësi

Lajmi i fundit

5 lojëra për të luajtur si fillestar në një kazino të drejtpërdrejtë
2023-01-22

5 lojëra për të luajtur si fillestar në një kazino të drejtpërdrejtë

Lojëra të reja shtohen vazhdimisht në kazinotë e drejtpërdrejta pasi popullariteti i tyre është rritur kohët e fundit, duke e bërë atë sfiduese për lojtarët e rinj. Megjithatë, për shkak të komoditetit dhe përfitimeve që ofrojnë, kazinotë live po bëhen më të njohura çdo ditë. Duke pasur parasysh se ato janë duke u përmirësuar vazhdimisht, kazinotë live janë ekskluziviteti i së ardhmes në industrinë e lojërave të fatit. Lojërat më të mira për fillestarët mund të gjenden në një kazino live, e cila ofron një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë.

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?
2022-12-27

A mund ta mposhtin lojtarët shitësin e kazinosë live?

Shpikja e teknologjive Android dhe iPhone nuk do të kishte ardhur në një kohë më të mirë për kumarxhinjtë në internet. Këto ditë, lojtarët që nuk u besojnë lojërave RNG mund të luajnë kundër tregtarit të drejtpërdrejtë në një mjedis kazinoje të ngjashme me jetën. Këto lojëra transmetohen në kohë reale nga studiot moderne të kazinove me kamera të gjithanshme për më shumë transparencë dhe emocion.

Rregullat e kartës së tretë të Baccarat-it të tregtarit të drejtpërdrejtë – Dini kur të vizatoni!
2022-07-13

Rregullat e kartës së tretë të Baccarat-it të tregtarit të drejtpërdrejtë – Dini kur të vizatoni!

Kazino live baccarat është një lojë relativisht e drejtpërdrejtë. Lojtarët thjesht zgjedhin një anë për të bastuar - anën e bankierit ose të lojtarit. Bastorët gjithashtu mund të parashikojnë një barazim, megjithëse ky bast rrallë shpërblehet. Objektivi është të zgjidhni një anë që krijon një vlerë dore prej 8 ose 9 (natyrale) me dy letrat e shpërndara në secilën anë.

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat
2022-07-05

Strategjia e basteve të sheshta në Blackjack live dhe Baccarat

Të luash live blackjack dhe baccarat është argëtuese dhe shpërblyese. Këto nuk janë vetëm disa nga lojërat më të drejtpërdrejta dhe më shpërblyese, por lojtarët mund të përdorin gjithashtu një sistem bastesh për të minimizuar humbjet. Ju ndoshta i njihni sistemet e basteve Martingale dhe D'Alembert, apo jo?

FAQ

Gjithçka që duhet të dini për kazinotë

A ka ndonjë strategji për të jetuar Baccarat?

Live Baccarat nuk ka të bëjë vetëm me fatin, dhe ka disa mënyra për të rritur shanset për të fituar. Zgjedhja e njërës anë, si p.sh. tregtari ose lojtari, dhe qëndrimi në të për një periudhë të gjatë mund të rezultojë në më shumë fitore. Një strategji tjetër përfshin bast mbi bankierin për shkak të avantazhit të shtëpisë. Ekzistojnë strategji të tjera. Bëni disa kërkime të kujdesshme përpara se të luani.

Pse është kaq popullor Live Baccarat?

Live Baccarat është popullor sepse kërkon vetëm pak strategji dhe vendimmarrje. Gjithashtu, versioni live ka një ndjenjë të jetës reale. Ndërveprimi i tregtarit është pothuajse si gjëja e vërtetë. Lojtarët gjithashtu kanë një shans më të madh për të fituar në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë.

A është Live Baccarat një lojë fati?

Ashtu si shumë lojëra kazino, ka një sasi të mjaftueshme fati. Shanset rriten duke menduar për skajin e shtëpisë dhe disa strategji. Megjithatë, ndryshe nga lojërat e tjera si pokeri, pak vendime mund të ndryshojnë rezultatin për një lojtar.

A është i manipuluar Live Baccarat në internet?

Mashtrimi Live Baccarat është i kufizuar nga licencimi, auditimet e palëve të treta dhe legjislacioni. Sidoqoftë, mund të ketë një shans të vogël që një lojë live të manipulohet kur përdorni një kazino online të palicencuar. Mundësia e një lojtari për t'u mashtruar është shumë e ulët. Përdorni një kazino online të licencuar dhe të besuar.

A ka ndonjë aftësi për të jetuar Baccarat?

Kërkohet më pak aftësi sesa për lojërat e tjera të kazinosë, sepse ka vetëm tre rezultate të mundshme për versionin standard. Kjo do të thotë se ka më pak vendime dhe shanse për të ndikuar në rezultatin e lojës. Sidoqoftë, loja kërkon ende një analizë të kujdesshme të zgjedhjeve të drejtimeve dhe strategjisë.

Cili është Baccarat më i njohur Live?

Zgjidhni Live Baccarat nga lojtarët më të mirë si 1xBet, 888, 22 Bet, Melbet dhe shumë marka të tjera të besuara të kazinove. Përveç kësaj, krijuesit e programeve kompjuterike si NetEnt dhe Playtech ofrojnë shumë lojëra Live Baccarat.

Si mund të fitoj në Live Baccarat?

Me pak fjalë, mënyra më e mirë për të fituar është ose të kesh një strategji të mirë të vendosur ose thjesht të vësh bast për bankierin. Sigurisht, bastet për bankierin nuk janë seksi, por ju japin një shans më të mirë për të marrë disa fitime.

Pse ofrohen kaq shumë versione të ndryshme Baccarat në internet?

Variacione të ndryshme ofrojnë diçka të re dhe emocionuese për lojtarët. Megjithatë, një arsye tjetër është të sigurohemi që loja të mbetet fitimprurëse për kazinonë online.