SimplePlay i nominuar për Five IGA Awards 2022

Lajme

2022-03-14

Eddy Cheung

Të tilla si Evolution, NetEnt, Big Time Gaming dhe Microgaming kanë dominuar skenën e lojërave për vite me radhë. Por megjithëse këto janë disa nga markat më të mëdha në industri, ato nuk i kanë të gjitha. Lojtarët modernë janë më të prirur të luajnë lojëra lokale ose të personalizuara me një prekje të kulturës së tyre. Dhe këtu lulëzon SimplePlay.
SimplePlay është një zhvillues i lojërave automate me tituj të shumtë të përshtatur për tregjet më të mëdha aziatike dhe perëndimore. Në fakt, kompania ka shkëlqyer aq shumë në këtë kategori sa që ka marrë një nominim IGA për të marrë pjesë në pesë kategori konkurruese. Ngjarja do të mbahet më 11 prill 2022, në Savoy Hotel, Londër. 

SimplePlay i nominuar për Five IGA Awards 2022

Pesë nominime në lëvizje

Së pari, Pok Deng i SimplePlay do të jetë një finalist për kategorinë Loja e Vitit. Kjo është një lojë me letra tajlandeze ku lojtarët synojnë të krijojnë një dorë më të fortë se dora e tregtarit. Në këtë kategori, SimplePlay do të përballet me emrat kryesorë si Yggdrasil, Pragmatic Play, SA Gaming, ndër të tjera.

Agregatori gjithashtu u nominua për Furnizuesin e Vitit të Teknologjisë të Përqendruar në Australi/Azi. Siç u tha më parë, katalogu i lojërave të Simple Play është përshtatur kryesisht për audiencën aziatike. Në këtë kategori, zhvilluesi do të përballet me SA Gaming, Tangam Systems dhe BBIN. 

Një kategori tjetër që do të tërheqë shumë vëmendje në eventin e sivjetmë të IGA është Novator i Vitit. Kjo kategori zakonisht nderon risitë e shkëlqyera si mekaniku i Megaways, të cilët kanë formësuar industrinë e iGaming. Kjo kategori e mbushur me njerëz ka si IGT, BGaming, Push Gaming, etj.

E fundit, por padyshim jo më e rëndësishmja, SimplePlay do të marrë pjesë në Furnizuesin e Vitit të Kazinosë RNG. Kjo kategori i jep përparësi gjërave si përvoja e përdoruesit, inovacioni dhe zhvillimi i produktit. Finalistët në këtë kategori përfshijnë Booming Games, Yggdrasil, Pragmatic Play, ThunderSpin dhe të tjerë.

Dhe së fundi, SimplyPlay do të ketë një shans për të fituar çmimin Ofruesi i Sloteve të Vitit. Kompania do të konkurrojë kundër CT Gaming, Gameburger Studios, Yggdrasil, Tom Horn Gaming, vetëm për të përmendur disa. Fat i mirë për të gjithë pretendentët nga ekipi LiveCasinoRank!

Njihni dhe festoni më të mirët

Pra, pse është i lakmuar IGA (International Gaming Awards) midis zhvilluesve të lojërave dhe operatorëve të kazinove? E mbajtur çdo vit, IGA është një ngjarje transparente e lojrave për nderimin dhe festimin e punës së palodhur dhe inovacionit në industri. Ky konkurs rendit kandidatët bazuar në informacionin e mbledhur nga mijëra lexues të iGaming Post dhe të dhënat nga palët e tjera të interesuara të industrisë. Ata konsiderojnë gjëra të tilla si profesionalizmi, inovacioni, teknologjia, e kështu me radhë.
Duke thënë këtë, marrja e një nominimi për ndonjë nga kategoritë e IGA është një arritje e rëndësishme, lëreni vetëm fitimin e njërës. Siç mund ta dini, konkurrenca për lojtarë midis kazino live online është i prerë. Pra, është e qartë se një zhvillues lojërash ose kazino live me portofolin më të mirë do të tërheqë më shumë lojtarë. 

Shikoje kete; shumica e lojtarëve të automatëve dhe kazinove në internet do të favorizonin lojtarët nga fituesi i Ofruesit të Sloteve të Vitit. Nga ana tjetër, kush nuk do të donte të luante lojën e vitit 2022? Sigurisht që jo ju! Pra, gjithçka ka të bëjë me rritjen e apelit të përgjithshëm të kompanisë, duke hapur kështu më shumë mundësi zgjerimi. 

Më shumë lojëra tavoline SimplePlay do të vijnë së shpejti

SimplePlay krenohet me disa lojëra argëtuese tavoline, veçanërisht Pok Deng ose Pok Kao. Loja me letra në Tajlandë ka të bëjë me rrahjen e dorës së tregtarit dhe mund të luhet me deri në 17 lojtarë, duke përfshirë edhe tregtarin. Secili lojtar merr dy letra, pas së cilës ata mund të vendosin të tërheqin një tjetër kartë ose të qëndrojnë. Më pas, tregtari do të krahasojë duart përpara se të përcaktojë fituesin. Asgjë e komplikuar!

Por për të qenë i sinqertë, koleksioni i lojërave tavoline të SimplePlay nuk është më i miri. Fokusi kryesor i kompanisë ka qenë në lojërat slot me temë aziatike për një kohë tani. Por gjithçka do të ndryshojë këtë vit pasi më shumë lojëra tavoline do të godasin bibliotekën gjithnjë në zgjerim. Kjo për shkak se SimplePlay planifikon të fillojë transmetimin e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë me tregtarë të mrekullueshëm, cilësi HD dhe tavolina të ndershme.

Fatkeqësisht, fansat e SimplePlay do të presin deri në tremujorin e dytë të 2022 për të vënë duart në këto lojëra. Pritet gjerësisht që baccarat, 'mbreti' i tavolinave të kazinove aziatike, të jetë i pari që do të nisë. Sigurisht, loja do të shfaqë funksione fantastike si fitore të mëdha, bonuse dhe avatarë. Ky mund të jetë viti kur SimplePlay më në fund pretendon vendin e tij të merituar në hapësirën e kazinosë live.

Diçka rreth SimplePlay

SimplePlay është një zhvillues relativisht i ri i lojërave të kazinosë në internet, pasi është lançuar në vitin 2019. Por pavarësisht kësaj, kompania tashmë krenohet me 60+ tituj lojërash me më shumë lançime rregullisht. Slotet e tyre të videove shfaqin karakteristika unike si zgjerimi i rrotullave dhe 3,125 linja pagese. Është gjithashtu e zakonshme të gjesh të egra, shpërndarje, rrotullime falas, simbole të grumbulluara, etj.
Një lojë tjetër që ndihmon SimplePlay të dallohet është Fisherman Gold i bazuar në aftësi, i cili mbështet modalitetin me shumë lojtarë. Loja ka gjithashtu një shumëzues topash emocionues deri në 10 herë të shumës, të cilin nuk do ta gjeni shpesh. Dhe për të siguruar transparencë dhe drejtësi, të gjitha lojërat SimplePlay testohen nga BMM Testlabs.

Lajmi i fundit

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!
2023-01-31

Si të dështoni në kazinotë live në internet: Shmangni këto gabime në menaxhimin e parave!

Lajme