Lajme

September 29, 2020

Strategjia e Blackjack live

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Blackjack është padyshim i njohur si një nga aktivitetet më të njohura globalisht dhe ku aftësia bën të gjithë ndryshimin. Pavarësisht se janë të preferuar nga tifozët, shumë lojtarë nuk janë të njohur me procedurat dhe rregulloret e lojës. Në këtë drejtim, strategjia e blackjack live u hartua për t'u kujdesur për lojtarët që ende po mësojnë bazat e lojës. Ekziston një mënyrë e vendosur matematikore për të luajtur dhe për të fituar blackjack live online. Kur përdoret siç duhet, kjo strategji bazë zvogëlon skajin e shtëpisë dhe rrit shanset për të fituar lojën. Strategjia e blackjack live i pajis lojtarët me aftësi se si të luajnë çdo dorë. Këtu janë disa strategji blackjack live.

Strategjia e Blackjack live

Goditni ose qëndroni

Në blackjack live online, vendimi më kritik që një lojtar mund të marrë është kur të godasë ose të qëndrojë në këmbë. Termi "goditje" i referohet kërkesës për një kartë tjetër për ta shtuar në dorën aktuale. Nëse lojtari ka një probabilitet më të lartë për të arritur një dorë të barabartë ose më afër 21, ai mund të kërkojë një goditje. Megjithatë, një "qëndrim" do të thotë që lojtarët do të mbeten me letrat në dorë. Nëse dora e tregtarit mbështetet në 10, J ose Q, lojtarët do të "qëndrojnë" nëse kanë 17 ose më shumë. Kur karta e tregtarit është 7, 8 ose 9, atëherë 10 dhe 11 u ofrojnë lojtarëve një shans të madh për të marrë 20 ose 21.

Duke u dyfishuar

Qasja e dyfishtë i lejon lojtarët të dyfishojnë shumën e tyre të bastit për një kartë të vetme. Dyfishimi është një opsion që do t'i shihte pjesëmarrësit të bënin dyfishin e fitimit. Në blackjack live online, kazinotë u japin lojtarëve lirinë të dyfishojnë çdo dy letra. Lojtari duhet gjithmonë të dyfishojë në 11 kundër 10 të tregtarit. Në një lojë me shumë kuvertë që kërkon që tregtari të qëndrojë në një 17 të butë, lojtari duhet të godasë kundër Ace të një tregtari. Tregtari i drejtpërdrejtë i blackjack në internet i kujton lojtarit vetëm rregullat bazë. Kuptimi i grafikut të strategjisë është thelbësor për suksesin.

Ndani çifte dhe dorëzohu

Pjesëmarrësit duhet të ndajnë gjithmonë Aces dhe një palë 8. Kjo për shkak se Aces do të lehtësojnë fitore të rëndësishme për lojtarin, ndërsa 8-të i lejojnë lojtarët të fitojnë më shumë para ose të shkurtojnë humbjet e tyre. Ky opsion është i mundur kur dy letrat e para janë një palë. Nga ana tjetër, dorëzimi mund të sugjerohet kur duart e lojtarit janë gjithsej 16 dhe karta e shitësit live të blackjack online është 9, 10 ose Ace. Në kazinotë që ofrojnë këtë opsion, lojtari duhet të dorëzohet në dy letrat fillestare. Në mënyrë ideale, kthimi është 50% e bastit fillestar.

Strategjitë themelore të Blackjack live: Si të maksimizohen fitimet

Lojtarët me përvojë fitojnë një avantazh konkurrues ndërsa luajnë blackjack live në internet. Lojtarët duhet të mësojnë dhe të mësojnë përmendësh grafikun e strategjisë së blackjack-ut.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme