6 Aktivitetet kryesore të lojërave të fatit që mbështeten thjesht në aftësi

Lojëra

2021-09-30

Benard Maumo

Për një kohë të gjatë, kumar live kazino është konsideruar i bazuar në fat. Kjo sepse nuk mund të zgjohesh vetëm një mëngjes dhe të vendosësh të fitosh xhekpotin e gjatë të video-pokerit. Nëse do të ishte kështu, atëherë shumica e kazinove të drejtpërdrejta në internet do të dilnin jashtë qytetit.

6 Aktivitetet kryesore të lojërave të fatit që mbështeten thjesht në aftësi

Realiteti është se ju duhet një kombinim i aftësive dhe fatit për të fituar në çdo formë kumari. Pra, cilat janë këto aktivitete të lojërave të fatit që kanë nevojë për një qasje strategjike? Më poshtë janë disa emra të shquar:

Blackjack

Nëse keni dy as dhe dy tetë, cili është lëvizja juaj e radhës? Ky është vetëm një nga vendimet me aksione të larta që do t'ju duhet të merrni në një tavolinë blackjack. Me pak fjalë, lojtarët e blackjack-ut që dinë të ndahen, të dyfishojnë, të numërojnë letrat dhe në përgjithësi të përdorin strategji fitojnë më shpesh.

Strategjia ka rëndësi mënjanë, blackjack është padyshim loja më e thjeshtë e kazinosë për t'u luajtur. Thjesht sigurohuni që dora juaj të jetë më e lartë se ajo e tregtarit ose ji i pari që arrin 21. Gjithashtu, luani blackjack live për të shijuar një përvojë më autentike. Ky variant ju lejon të shihni duart e kundërshtarëve tuaj dhe të numëroni letrat. Sidoqoftë, tregtari i përzien këpucët mjaft shpesh këtu.

Texas Hold'em Video Poker

Duke pasur parasysh numrin e madh të turneve, Texas Hold'em konsiderohet me të drejtë loja më e njohur e video-pokerit. Kjo lojë me letra luhet duke përdorur një kuvertë standarde me 52 letra me dy deri në dhjetë lojtarë.

Duke thënë këtë, është më e thjeshtë të parashikosh dorën e kundërshtarit sepse do të merresh vetëm me 52 letra. Kjo është ndryshe nga blackjack, ku mund të keni më shumë se 400 letra. Pasi t'ju ndahen dy letra me fytyrë poshtë, ju duhet të dini se kur të telefononi, ngritni, dyfishoni, etj.

Jacks or Better Video Poker

Jacks or Better mund të mos jetë domosdoshmërisht loja më e mirë e pokerit në internet, por është një nga ato me strategjitë më të drejtpërdrejta. Me këtë lojë, ju mund të gjeni një tabelë pagese 9/6 dhe të shijoni një RTP 99,5%.

Përveç kësaj, ju mund të merrni një shpërblim që ju lejon të luani me një kthim 100% në përgjithësi pasi t'i bashkoheni klubit të lojtarëve. Dhe ashtu si blackjack, lojtarët e tjerë në tavolinë e kanë bërë tashmë llogaritjen për ju.

Pokeri i Karaibeve

Në Caribbean Stud Poker, ju do të jeni kundër tregtarit. Ata shpërndajnë deri në pesë letra (një ballë lart dhe katër me fytyrë poshtë) vetes dhe pesë letra të hapura për ju. Sigurisht, objektivi është të krijoni një dorë më të fortë dhe të mbani tenxheren.

Mjerisht, nuk dihet një strategji për të fituar këtë lojë. Kjo për shkak se ekziston vetëm një kuvertë e vetme, e zëvendësuar pas çdo raundi të lojës. Por megjithatë, ju mund të studioni kartat e hapura të tregtarit dhe të parashikoni nëse ata kanë një dorë më të fortë apo jo.

Video Slots

Nëse mendoni se të gjitha lojërat elektronike kanë të bëjnë me rrotullimin e bobinave dhe pritjen e rezultatit, gaboheni. Në vend të kësaj, disa video lojëra elektronike ju lejojnë të ndikoni drejtpërdrejt në rezultatin e lojës.

Pas rrotullimit të bobinave, do të prisni për rezultatin e gjeneruar nga RNG, ashtu si në automatet tradicionale. Por këtu është kapja; këto lojëra i lejojnë lojtarët të shkaktojnë një raund bonus duke vendosur një simbol scatter. Sidoqoftë, RTP mund të jetë më i lartë.

Baste sportive

Bastet sportive janë padyshim tregu më i spikatur i lojërave të fatit në internet në nivel global. Ky aktivitet i lojërave të fatit i lejon lojtarët të zgjedhin thjesht një ngjarje sportive dhe të parashikojnë nëse skuadra e tyre e preferuar humbet apo fiton.

Por kjo është vetëm një perde tymi. Gjuajtësit duhet të jenë tepër të kujdesshëm për të fituar. Për shembull, duhet të analizoni formën aktuale të ekipit, formacionin (lëndimet), statistikat kokë më kokë, e kështu me radhë. Me pak fjalë, ndërtoni një sistem vlerësimi të lojërave për ta ulur atë në bastet sportive.

konkluzioni

Në përgjithësi, luani gjithmonë blackjack nëse doni një shans të vogël për të mposhtur shtëpinë. Megjithëse strategjitë mund të duken frikësuese në letër, ato janë të drejtpërdrejta me praktikën. Mund të përfundoni duke rritur RTP në më shumë se 99.5%.

Variantet e pokerit si Jacks or Better dhe Caribbean Stud janë gjithashtu opsione të shkëlqyera, megjithëse fillimisht duhet të gjeni makinën e duhur. E thënë thjesht, luani me një strategji për të qenë një lojtar profesionist.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme