A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?

Lojëra

2022-05-10

Benard Maumo

Kur Microgaming hapi kazinonë e parë në internet në 1994, pritshmëritë nuk ishin aq të larta. Por ndërsa teknologjia kompjuterike dhe e internetit vazhduan të përparonin, lojtarët prisnin më shumë. Zhvilluesit e lojërave filluan të shikonin përtej lojërave RNG njëdimensionale, prandaj lindën lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë në fillim të viteve 2000. 

A kërcënojnë lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ekzistencën e lojërave RNG?

Më poshtë në vitin 2022, të dy këto stile të lojërave janë ende jashtëzakonisht të njohura në botë kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet. Por cili stil i lojës ka avantazhin mbi tjetrin? Ky artikull i përgjigjet kësaj pyetjeje.

Komoditeti dhe ndërfaqja e përdoruesit

Emëruesi i përbashkët midis lojërave të kazinosë në internet dhe lojërave të kazinosë live është se të dyja luhen në internet. Si i tillë, ju mund të shijoni lojën tuaj të preferuar në lëvizje duke përdorur një smartphone ose tablet. Por kur bëhet fjalë për mësimin e lojës, fillestarët duhet të jenë më mirë të luajnë lojëra RNG.

Lojtarët për herë të parë mund të ndjehen të frikësuar dhe të mbingarkuar nga cilësimet e studios live. Këta lojtarë duhet të mësojnë se si të vendosin baste, të përdorin udhërrëfyesit, të vendosin baste anësore, etj. Megjithatë, zhvilluesit e lojërave të kazinosë live si Evolution, Ezugi, dhe Lojëra në Azi janë inovativë për t'i bërë ndërfaqet e tyre të lojës më miqësore. Edhe më mirë, kruperi profesionist i drejtpërdrejtë do të jetë pranë për të ndihmuar. 

Përvoja sociale

Disa lojtarë betohen duke luajtur në kazinotë e tyre të preferuara në tokë për shkak të anës sociale të gjërave. Këto kazino i lejojnë ata të shoqërohen me lojtarë dhe tregtarë të tjerë. Gjithashtu, rezultatet janë të zhveshura për t'i parë të gjithë. Por megjithëse shumica e lojërave RNG ofrojnë modalitete me shumë lojtarë, kjo ende nuk është e mjaftueshme për t'i bindur këta lojtarë.

Faqet e lojërave të fatit live, nga ana tjetër, ofrojnë të njëjtën përvojë si kazinotë me bazë tokësore. Megjithatë, lojtarët kënaqen në komoditetin e shtëpive të tyre. Tregtarët tërheqin kartat pikërisht përpara jush, duke shtuar një shtresë tjetër transparence. Gjithashtu, studiot e kazinove live vijnë me veçorinë e bisedës live për komunikim pa probleme dhe tabela drejtuese për gjurmimin e rezultateve të mëparshme. Çfarë tjetër ju duhet?

Kufijtë e basteve dhe bankroll

Më në fund, lojërat RNG shënojnë një mbi lojërat e kazinosë live. Lojërat me fuqi RNG mburren me kufij shumë të ulët bastesh në krahasim me variantet live për arsye të dukshme. Shpesh, do të gjeni lojëra me letra RNG me kufizime bastesh deri në 0,20 kredite. Mund të gjeni edhe lojëra elektronike për qindarkë nëse gërmoni më thellë. 

Sa për lojërat e kazinosë live, vendosja e një basti kushton më shumë se 1 dollarë. Akoma më keq, kazinotë live nuk ofrojnë versione demo falas të lojërave të tyre. Pse? Këto kazino investojnë shumë për të transmetuar lojëra me cilësi HD nga studiot e tyre moderne. Gjithashtu, studiot live menaxhohen nga tregtarë profesionistë të drejtpërdrejtë dhe punonjës të tjerë që duhet të paguhen. Dhe kjo mund të vijë vetëm nga kufijtë më të lartë të basteve. 

Shumëllojshmëri lojërash

Shumëllojshmëria e lojërave është një fushë tjetër ku lojërat e bazuara në RNG shkëlqejnë. Sot, pothuajse të gjithë zhvilluesit e lojërave kanë lojëra klasike tavoline në variante të ndryshme. Ju mund të luani lojëra tavoline RNG si ruletë, baccarat, blackjack, poker dhe shumë të tjera në kazinotë kryesore të drejtpërdrejta në internet. Dhe po, nuk do të përfundoni as të krehni bibliotekën e lojërave elektronike.

Por zhvilluesit e lojërave si Evolution, SA Gaming, Asia Gaming, Ezugi dhe të tjerë po punojnë shumë për të ndryshuar këtë fakt. Mund të gjeni tituj të drejtpërdrejtë të tregtarëve, duke përfshirë shfaqje unike lojërash argëtuese si Cash or Crash, Monopoly Live, Deal ose No Deal Live, etj. Lojtarët mund të luajnë edhe lojëra të drejtpërdrejta VR si Gonzo's Treasure Hunt by Evolution.

Pagesat dhe jackpotet

Kur bëhet fjalë për pagesa të larta dhe jackpots, lojërat elektronike në internet fitojnë çdo ditë. Por duke supozuar se lojërat elektronike në internet nuk llogariten, në këtë rast, titulli shkon në variante të drejtpërdrejta. Sot, shumica e varianteve të lojërave të drejtpërdrejta vijnë me shumëzues të rastësishëm për të rritur pagesën tuaj të përgjithshme. Një shembull i mirë është Lightning Roulette nga Evolution, i vlerësuar me çmime, me një vlerë shumëzuese maksimale 500x.

Sa i përket xhekpotit, nuk është e lehtë të gjesh lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me jackpot progresive. Por siç u tha më parë, pagesat mund të ndryshojnë jetën në disa skenarë. Konsideroni Mega Ball Live, për shembull, i cili ka një çmim kryesor prej 999,999:1. Tani kjo është shumë më tepër se ajo që mund të gjeni në automatet 'mesatare'. 

Bonuset dhe promovimet

Një fushë tjetër ku lojërat RNG shkëlqejnë janë bonuset dhe promovimet. Në shumicën e rasteve, kazinotë nuk ofrojnë shpërblime në lojërat e tyre të drejtpërdrejta të kazinosë. Në vend të kësaj, kazinotë i kufizojnë bonuset e tyre në slot machines dhe, në disa raste, lojëra tavoline RNG. 

Por ky duhet të jetë një tregues i qartë se lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë janë më të mira. Lojëra të tilla si poker dhe blackjack i lejojnë lojtarët të përdorin strategji bastesh në kazino live. Lojtarët e pokerit mund të vendosin se kur të godasin, thërrasin, ngritin, etj. Nga ana tjetër, lojtarët me përvojë të blackjack-ut mund të numërojnë letrat dhe të rrisin shanset e tyre për të fituar. Pra, harro bonuset dhe në vend të kësaj, luaj lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë.

Vendimi përfundimtar

Nëse jeni pas një loje të shpejtë pa ato paraqitje frikësuese, është më mirë të luani lojëra tavoline RNG. Por kjo ka të bëjë vetëm me këtë sepse lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ofrojnë më shumë. Dhe meqë ra fjala, mos u joshni nga bonuset e kazinosë sepse shtëpia fiton gjithmonë në lojëra elektronike të bazuara në fat. Bëhu i zgjuar!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme