Aftësitë e menaxhimit të parave të Blackjack

Blackjack

2021-02-19

Allan

Qoftë në kazinotë tokësore ose kazino live online, blackjack është me të vërtetë një nga më të pëlqyerit lojëra. Ndërsa disa e luajnë për shkak të pagesës së shkëlqyer, të tjerëve e duan për shkak të lojës argëtuese dhe presionit nga lojtarët e tjerë.

Aftësitë e menaxhimit të parave të Blackjack

Por një gjë që është konstante gjatë gjithë karrierës suaj të lojës është menaxhimi i parave. Pa e përfshirë këtë aspekt jetik në lojën tuaj, ka shumë të ngjarë të hiqni dorë nga të luajturit fare. Pra, uluni fort dhe ndriçohuni me disa gjëra thelbësore blackjack këshilla për menaxhimin e parave.

Rregulli numër 1. Keni një bankroll specifik

Edhe pse ky rregull duket si sens i përbashkët për shumë njerëz, shumica e njerëzve e neglizhojnë atë, çuditërisht. Për të qenë një lojtar i suksesshëm i blackjack-ut, duhet të keni gjithmonë një kufi të caktuar dhe t'i përmbaheni atij. Mos vazhdoni të ngushëlloni veten duke thënë "një dorë më shumë". Ju duhet të njihni disa lojtarë të blackjack-ut që tregojnë historitë e tyre të trishtuara të një kohe kur ishin qindra dollarë për ta humbur atë më shpejt se sa e fituan. Pra, nëse jeni duke fituar apo duke humbur, mos e tejkaloni kurrë limitin tuaj të bankrollit.

Rregulli numër 2. Koha për të luajtur

Koha është thelbësore nëse jeni duke luajtur blackjack, poker ose ndonjë lojë tjetër të drejtpërdrejtë të kazinosë. Sipas hulumtimeve të shumta, koha mesatare e shpenzuar për të luajtur nga shumica e lojtarëve është 90 minuta. Këtu është gjëja; kazinotë e dinë se qëndrimi përtej kohës mesatare të lojës mund të ndryshojë vëmendjen tuaj dhe të rezultojë në humbje të konsiderueshme. Ata gjithmonë përpiqen t'ju mbajnë të luani për më gjatë me veçori të tilla si sigurimi i blackjack-ut. Por kjo nuk do të thotë se duhet të ndaleni në mes të një serie të nxehtë fitoresh. Thjesht vendosni alarmin ose vishni një orë për të ditur se kur duhet të hiqni dorë.

Rregulli 3. Zgjidhni tabelën me mençuri

Çdo tavolinë blackjack (në internet ose në tokë) vjen me një shumë minimale që një lojtar mund të bast. Në këtë rast, është jetike të zgjidhni një tabelë që korrespondon me bankrollin tuaj. Përndryshe, shanset tuaja për të fituar ndonjë gjë, në planin afatgjatë, zvogëlohen. Për shembull, nëse tabela e basteve ka një bast minimal prej $5 dhe një lojtar vjen me një bankroll prej $200, kjo do të thotë se ai do të humbasë bankrollin e tij shpejt pas 40 raundeve. Ekspertët rekomandojnë që bankroll-i juaj të jetë të paktën 100 herë më i madh se basti minimal.

Rregulli numër 4. Përdorni skajin e shtëpisë me dinakëri

Bukuria e të luajturit blackjack duke përdorur strategji bazë është se skaji i shtëpisë është reduktuar ndjeshëm. Megjithatë, kjo nuk është aq e fuqishme sa për të mposhtur avantazhin e integruar të kazinosë. Edhe me planin e përsosur, avantazhi i shtëpisë sigurisht që do të dëmtojë bankën tuaj në planin afatgjatë.

Pra, supozoni se uleni në një tavolinë me një skaj të shtëpisë 0.36%. Ju do të duhet të shumëzoni skajin e shtëpisë me madhësinë mesatare të bastit dhe duart në orë. Duke supozuar se zakonisht vini bast mesatarisht 30 dollarë për dorë. Kjo do të përkthehet në rreth 80 duar në orë. Prandaj, humbja juaj afatgjatë për orë do të jetë 8,64 dollarë (0,36 x 30 x 80)/100. Për të arritur në këto shifra, merrni përvojë të mjaftueshme dhe përdorni skajin e shtëpisë për të llogaritur humbjet tuaja në orë.

Rregulli numër 5. Po në lidhje me softuerin e kazinosë në internet?

Siç mund ta dini tashmë, zhvillues të shumtë softuerësh fuqizojnë kazino të ndryshme në internet. Prandaj, sigurohuni që të mund të luani lojëra të shumta blackjack nga furnitorë të ndryshëm. Dhe po, kjo përfshin variante të tregtarëve të drejtpërdrejtë të ofruara kryesisht nga Evolution Gaming. Mos u detyroni të luani vetëm një "grusht" lojërash. Nëse është e mundur, shikoni për alternativa të lokalizuara (dmth., Blackjack Canada).

Mendime mbyllëse

A jeni më në fund gati për të filluar të luani blackjack? Shpresoj keshtu! Siç mund ta shihni, blackjack ka të bëjë kryesisht me aftësitë dhe menaxhimin e parave. Thjesht ruajini fondet tuaja me kujdes, aplikoni pak strategji dhe jeni në rrugën e duhur për t'u bërë një lojtar profesionist i blackjack-ut. Dhe mos harroni të argëtoheni.

Të rejat e fundit

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET
2023-09-18

REEVO vazhdon Run mbresëlënëse 2023 pas nënshkrimit të marrëveshjes me TVBET

Lajme