Këshilla dhe truket për Blackjack live online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Blackjack është një nga lojërat më të luajtura me letra në shkallë globale. Në ditët e sotme, me rritjen e kazinove në internet, ju mund të shijoni blackjack duke përdorur kompjuterin tuaj desktop apo edhe smartphone.

Blackjack është një lojë shumë e kënaqshme për t'u luajtur, megjithëse ka të bëjë me shansin dhe çfarë letrash do të merrni. Pra, nëse jeni fillestar, mund të jetë e vështirë të jesh i suksesshëm në këtë lojë.

Në këtë artikull, ne do t'ju japim këshillat më të mira për blackjack, të cilat mund t'ju ndihmojnë të rrisni shanset tuaja për të fituar dhe për t'u bërë një lojtar më i mirë i blackjack-ut.

Këshilla dhe truket për Blackjack live online

Rregullat themelore të Blackjack-ut të drejtpërdrejtë

Para se të zhyteni në këshilla, është e rëndësishme të kuptoni rregullat themelore të blackjack live. Loja synon të marrë vlerën e kartës sa më afër 21 të jetë e mundur.

Secilit lojtar i shpërndahen dy letra, duke përfshirë edhe tregtarin, i cili merr një fytyrë lart e një fytyrë poshtë. Më pas ju keni mundësinë të "godisni" dhe të merrni një kartë tjetër, ose të "qëndroni" dhe të mbani dorën tuaj aktuale. Më pas, tregtari do të zbulojë kartën e tij me fytyrë poshtë dhe do të vazhdojë të tërheqë letra derisa të arrijnë 17 ose më shumë. Ju fitoni nëse dora juaj rreh dorën e tregtarit pa kaluar mbi 21.

Këshilla të drejtpërdrejta për shitësit e Blackjack

 • Zgjidhni tabelën e duhur - Kërkoni një tabelë me një bast minimal që i përshtatet bankrollit tuaj. Gjithashtu, kushtojini vëmendje rregullave të tregtarit dhe numrit të kuvertave në lojë.
 • Filloni me baste të vogla - Filloni me baste më të vogla derisa të merrni një ndjenjë për lojën dhe të ndërtoni besimin tuaj.
 • Përdorni Strategjinë Bazë - Mësoni bazën strategji për blackjack, që përfshin të dish se kur të godasësh ose të qëndrosh në këmbë në bazë të dorës dhe kartës së tregtarit.
 • Kushtojini vëmendje kartës së shitësit - Karta e shitësit mund t'ju japë informacion të vlefshëm për dorën e tij, gjë që mund t'ju ndihmojë të merrni vendime më të mira.
 • Menaxhoni bankrollin tuaj - Vendosni një buxhet për veten tuaj dhe qëndroni në të. Mos i ndiqni humbjet tuaja dhe shmangni bastet më shumë se sa mund të përballoni.
 • Dije kur të godasësh ose të qëndrosh - Strategjia bazë mund t'ju ndihmojë të përcaktoni nëse duhet të goditni apo të qëndroni. Për shembull, duhet të goditni nëse dora juaj është 12 ose më pak, dhe fytyra e tregtarit është 7 ose më e lartë.
 • Shmangni marrjen e basteve të sigurimit - Bastet e sigurimeve mund të jenë joshëse, por në përgjithësi nuk ia vlen të rrezikohen. Është më mirë t'i përmbahemi strategjisë bazë.
 • Praktika e bën të përsosur - Praktikoni strategjinë tuaj duke luajtur lojëra blackjack falas në internet përpara se të filloni të vini baste me para të vërteta.

Këshilla të mirësjelljes

Etiketa është një pjesë e rëndësishme e çdo lojë live kazino, duke përfshirë blackjack live. Pra, njohja e rregullave të mirësjelljes është thelbësore, edhe nëse luani në një kazino live online.

 • Jini të sjellshëm dhe të respektueshëm ndaj tregtarit dhe lojtarëve të tjerë.
 • Përdorni sinjalet e dorës në vend që të prekni kartat ose çipat.
 • Shmangni dhënien e këshillave të pakërkuara ose kritikimin e vendimeve të lojtarëve të tjerë.
 • Qëndroni të fokusuar në lojë dhe shmangni shpërqendrimet.
 • Merrni vendime në kohën e duhur për të mbajtur lojën në lëvizje.
 • Shmangni diskutimin e rrjedhës ose strategjisë së lojës gjatë lojës.
 • Konsideroni bakshishjen e tregtarit si një gjest të këndshëm.

Duke ndjekur këto këshilla bazë të mirësjelljes për blackjack live, ju mund të ndihmoni në krijimin e një atmosfere pozitive dhe të këndshme në tavolinë live blackjack.

Gabimet që duhen shmangur kur luani Blackjack live

 • Duke luajtur pa një strategji - Duke marrë parasysh që shanset janë gjithmonë për shtëpinë, do të ishte shumë e vështirë për ju të jeni të suksesshëm, qoftë edhe me një strategji, prandaj sigurohuni që të bëni një të mirë.
 • Testimi i shumë variacioneve Blackjack - Blackjack ka shumë variacione, megjithatë, ju duhet t'i përmbaheni atyre që ju pëlqejnë më shumë. Nëse provoni shpesh të ndryshme, mund të përfundoni duke shpenzuar shumë.
 • Dështimi për të menaxhuar bankrollin tuaj - Menaxhimi i bankrollit është thelbësor për çdo lloj kumari në internet.
 • Ndjekja e humbjeve - Nëse ndiqni humbjet tuaja, ndoshta do të humbni edhe më shumë. Pra, nëse humbni, është më mirë të bëni një pushim.
 • Duke luajtur në gjendje të dehur ose të mërzitur emocionalisht - Të luani nën ndikim ose të mërzitur emocionalisht mund të turbullojë gjykimin tuaj dhe të çojë në vendime të këqija.

Në përmbledhje

Blackjack ishte dhe do të mbetet një nga lojërat me letra më të luajtura në shkallë globale. Megjithatë, është një lojë fati, duhet të jeni me fat nëse doni të keni sukses, ose mund të përdorni këshillat më të mira për blackjack që ne nga CasinoRank ju japim në këtë udhëzues. Nëse i zbatoni ato në udhëtimin tuaj të lojërave të fatit, do të rrisni në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar në kazinotë më të mira live online.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si fitoni në blackjack live?

Për të fituar në blackjack live, ju duhet të keni një strategji solide që merr parasysh kartën me fytyrë lart të tregtarit dhe dorën tuaj. Strategjitë bazë, si të dish se kur të godasësh ose të qëndrosh në këmbë, mund të ndihmojnë në rritjen e gjasave për të fituar.

A mund të fitoni para në blackjack live?

Po, është e mundur të fitosh para në blackjack live. Megjithatë, blackjack është një lojë fati, kështu që rreziku për të humbur është gjithmonë aty. Për të shmangur marrjen e ndonjë rreziku të padëshiruar, ne nga CasinoRank ju këshillojmë që të vendosni gjithmonë kufijtë tuaj dhe të jeni përgjegjës kur luani ndonjë lojë kazino.

A është më mirë të godasësh 16 blackjacks live?

Nëse do të goditni ose do të qëndroni në 16 në blackjack live varet nga karta e drejtuar nga tregtari. Në shumicën e rasteve, është më mirë të godasësh 16 nëse karta e tregtarit është 7 ose më e lartë, pasi probabiliteti që tregtari të dështojë është më i madh.

Cila është probabiliteti për të fituar vazhdimisht në blackjack live?

Probabiliteti për të fituar në blackjack është gjithmonë në favor të shtëpisë. Megjithatë, nëse keni një strategji të mirë dhe vendosni kufij që i ndiqni në të vërtetë, mund të rrisni shanset tuaja për të fituar shumë.

A ekzistojnë tavolina Blackjack $1 në faqet e kazinove të drejtpërdrejta në internet?

A ekzistojnë tavolina Blackjack $1 në faqet e kazinove të drejtpërdrejta në internet?

Blackjack ka qenë gjithmonë një yll në tavolinat e kazinove dhe sharmi i tij nuk është zbehur në botën online, veçanërisht në formatet e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Ndërsa lojtarët kërkojnë emocionin e kësaj loje klasike nga komoditeti i shtëpive të tyre, shpesh lind një pyetje: A ka tavolina blackjack $1 në kazinotë online të drejtpërdrejta? Ky nivel i përballueshëm i aksioneve mund të jetë një ndryshim i lojës për shumë entuziastë. Në këtë artikull, ne zbulojmë nëse këto tabela buxhetore ekzistojnë dhe si krahasohen ato me homologët e tyre me aksione më të larta. Bashkohuni me ne ndërsa eksplorojmë sferat e blackjack-ut në internet, ku strategjia takohet me fatin në kthesën e një karte.

Aftësitë e menaxhimit të parave me tregtar të drejtpërdrejtë Blackjack

Aftësitë e menaxhimit të parave me tregtar të drejtpërdrejtë Blackjack

Qoftë në kazinotë tokësore apo në kazino live online, blackjack është me të vërtetë një nga lojërat më të pëlqyera. Ndërsa disa e luajnë për shkak të pagesës së shkëlqyer, të tjerëve e duan për shkak të lojës argëtuese dhe presionit nga lojtarët e tjerë.

Blackjack Live Online vs Blackjack Tradicional

Blackjack Live Online vs Blackjack Tradicional

Gjatë viteve të fundit, kazinotë e drejtpërdrejta në internet janë bërë normalja e re midis adhuruesve të basteve në internet në një shtrirje globale. Por gjithsesi, ka disa prej jush që pëlqejnë të luajnë në kazinotë tokësore.

Blackjack privat

Blackjack privat

Në botën dinamike të lojërave të fatit në internet, blackjack-u privat në kazinotë live është shfaqur si një përvojë e shquar, duke ofruar një përzierje të ndërveprimit të personalizuar, ekskluzivitetit dhe joshjes klasike të blackjack-ut. Ndërsa lojërat në internet vazhdojnë të pasqyrojnë dhe ndonjëherë tejkalojnë eksitimin e kazinove fizike, blackjack privat dallohet për qasjen e tij të përshtatur, duke u ushqyer lojtarëve që kërkojnë një mjedis më intim dhe më të rafinuar lojrash. Ky artikull eksploron nuancat e blackjack-ut privat, një aspekt i veçantë por gjithnjë e më popullor në peizazhin e kazinove në internet, tërheqës veçanërisht për ata që vlerësojnë privatësinë, aksionet e larta dhe përvojat e personalizuara të lojërave.

Gjithçka rreth shitësve online të Blackjack live

Gjithçka rreth shitësve online të Blackjack live

Nëse ju pëlqen të luani blackjack në internet, ndoshta keni dëgjuar për tavolinat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Ato tavolina janë perfekte nëse doni të luani një version më realist të lojës, në vend të atyre robotikë që ofrohen në seksionin e rregullt të kazinosë.

Lojëra elektronike të drejtpërdrejta kundër Blackjack live - cili është më i mirë

Lojëra elektronike të drejtpërdrejta kundër Blackjack live - cili është më i mirë

A keni pyetur ndonjëherë se cila lojë është më e mirë, midis lojërave elektronike të drejtpërdrejta dhe blackjack-ut live, përveç faktit që kazinotë live janë superiore ndaj kazinove tokësore? Nuk mund të dimë se cila lojë është më e mirë tani, kështu që le të flasim së pari në thellësi për secilën nga avantazhet dhe disavantazhet e lojës.

Mitet për Blackjack Live Online që duhen hedhur poshtë

Mitet për Blackjack Live Online që duhen hedhur poshtë

Blackjack live, me përzierjen e tij të aftësive dhe shanseve, është bërë një gur themeli i botës së kazinosë live online. Joshja e tij nuk qëndron vetëm në potencialin për fitore të mëdha, por edhe në emocionin dhe thellësinë strategjike që ofron. Megjithatë, si me çdo lojë popullore, blackjack është i mbuluar me një re mitesh dhe keqkuptimesh. Këto variojnë nga besimet për lojën e manipuluar deri te keqkuptimet për numërimin e letrave dhe ndikimin e lojtarëve të rinj. Ky artikull synon të shpërndajë këto mite, duke hedhur dritë mbi realitetin e blackjack live online dhe duke u ofruar lojtarëve një kuptim më të qartë të asaj që duhet të presin në tavolinat virtuale.

Numërimi i kartave në Blackjack Live Online

Numërimi i kartave në Blackjack Live Online

Blackjack ishte dhe do të mbetet një nga lojërat më të luajtura me letra si në kazinotë online ashtu edhe në ato fizike. Kur luani blackjack, duhet të jeni me fat që të merrni letrat më të mira dhe të fitoni sa më shumë që të jetë e mundur. Por ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke pasur një strategji të mirë.

Si të luani Soft 17 në Blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë në internet

Si të luani Soft 17 në Blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë në internet

Nëse jeni një lojtar me përvojë në kazino, atëherë blackjack soft 17 nuk është një term i panjohur për ju. Zakonisht, lojtarët ngatërrohen midis qëndrimit në këmbë, goditjes dhe dyfishimit kur ndeshen me këtë dorë. Pra, ky udhëzues shpjegon këtë strategji blackjack në detaje dhe si të luhet me saktësi.

Strategjia dhe këshilla për Blackjack live

Strategjia dhe këshilla për Blackjack live

Ashtu si shumica e lojërave të tjera të kazinosë, blackjack live është një lojë që mbështetet shumë te fati. Pavarësisht se sa ekspert jeni në lojën e blackjack live, nëse jeni duke kaluar një ditë të keqe, mund të përfundoni duke humbur çdo lojë që luani atë ditë. 

Të mirat dhe të këqijat e Blackjack Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Blackjack Live Online

Çdo dashnor i lojërave të fatit është i vetëdijshëm për faktin se blackjack ka një nga shanset më të mira nga të gjitha lojërat e kazinosë. Nëse zbatoni një strategji për këtë lojë, mund të merrni edhe një avantazh të lehtë mbi kazinonë.