Blackjack

March 3, 2021

RNG Blackjack Vs. Tregtar i drejtpërdrejtë Blackjack

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Sfera e kazinosë ka parë shumë risi kohët e fundit. Ashtu si kumarxhinjtë po mësohen të luajnë online, opsioni i tregtarit të drejtpërdrejtë tashmë po bën përparime. Një nga lojërat më të mira të tavolinës që mund të luani në internet për para të vërteta është blackjack. Pra, ky artikull hedh një vështrim më të afërt në Blackjack RNG vs blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë krahasimi për të gjetur se cila është më e mira për ju.

RNG Blackjack Vs. Tregtar i drejtpërdrejtë Blackjack

Çfarë është Blackjack RNG (Random Number Generator)?

Kur luani në një kazino në internet, ka shumë të ngjarë të gjeni këtë variant të kontrolluar nga softueri. Në këtë rast, ju do të luani kundër sistemit për t'u afruar me 21 pa u shkatërruar. Por çfarë është saktësisht RNG? Ky është një softuer kompleks i mundësuar nga një algoritëm matematikor për të ofruar rezultate të shpejta dhe të paanshme. Me fjalë të tjera, blackjacks RNG nuk kanë asnjë manipulim të jashtëm nga lojtari ose operatori i kazinosë. Ato janë 100% të ligjshme dhe të miratuara nga eCOGRA dhe agjenci të tjera testimi.

Çfarë është Live Dealer Blackjack?

Nga ana tjetër, lojërat e tavolinës me tregtarë të drejtpërdrejtë heqin ndërhyrjen e bezdisshme kompjuterike. Në vend të kësaj, lojtarët mbyllen në një dhomë virtuale live me një tregtar (kryesisht një femër e bukur) dhe e shikojnë atë duke shpërndarë letrat. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë organizohen nga një studio e drejtpërdrejtë kazinoje. Ju do të përdorni mikrofonin dhe kamerën e pajisjes për të transmetuar lojën pa probleme.

Por a janë blackjacks me tregtarë të drejtpërdrejtë të drejtë si homologët e tyre RNG? po! Ndryshe nga besimet, krupierët profesionistë organizojnë lojëra tavoline me tregtarë të drejtpërdrejtë. Ata janë të ditur dhe miqësorë, ashtu si ata që gjen në një kazino me bazë tokësore. Gjithashtu, letrat shpërndahen pikërisht para jush. Në përgjithësi, lojërat e drejtpërdrejta të tregtarëve janë kopja e një përvoje me tulla dhe llaç, vetëm se këtë herë do të luani nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Si funksionon Blackjack i tregtarit të drejtpërdrejtë

Deri në këtë pikë, ju tashmë dini disa gjëra rreth tregtarit të drejtpërdrejtë 21. Por si funksionon transmetimi i lojës? Kur luani këto lojëra, transmetimi zakonisht bëhet përmes një teknologjie OCR dhe kamerave të shumta. Në shumicën e rasteve, transmetimi vjen nga një ofrues i platformës së palëve të treta si Playtech dhe Microgaming. Sot, Evolution Gaming është ofruesi më i suksesshëm i platformës së lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Kur bëhet fjalë për përvojën e lojës, patjetër që do të ndjeni më shumë presion sesa kur luani lojëra kazino online blackjack të mbështetur nga RNG. Kjo për shkak se lojtarët duhet të jenë gjithmonë të vetëdijshëm për rrethinën e tyre dhe të marrin vendime të shpejta. Mos harroni se njerëzit e tjerë janë duke pritur për lëvizjen tuaj të ardhshme. Kjo mund të rrisë tensionin, duke e bërë këtë version blackjack shumë emocionues për t'u luajtur.

Besimi është çelësi

Siç u tha më parë, manipulimi i blackjacks me tregtarë të drejtpërdrejtë ose ndonjë lojë tjetër tavoline është e pamundur. Në një sesion të drejtpërdrejtë të tregtarit, kartat nxirren nga një paketë e duhur ndërsa shikoni me kujdes. Prandaj, nëse vëreni një varg të gjatë letrash të ulëta, menjëherë filloni të përgatiteni për disa më të larta dhe anasjelltas. Megjithatë, nuk ka asnjë garanci pasi kuvertat përzihen rregullisht. Pra, numërimi i kartave nuk funksionon këtu.

RNG Blackjack Vs Blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë – Cili është më i mirë?

Para së gjithash, objektivat e lojës mbeten të njëjta në të dy formatet e blackjack. Lojtarët duhet të afrohen me 21 pa u rrëzuar për të kërkuar shpërblimin. Ndërsa e bëni këtë, dora juaj duhet të jetë më e mirë se ajo e tregtarit. Sidoqoftë, softuer të ndryshëm blackjack kanë paraqitje dhe veçori të ndryshme. Por në përgjithësi, loja është shumë e ngjashme, cilido version që zgjidhni.

Për ta shkurtuar historinë, zgjedhja midis një blackjack me tregtar të drejtpërdrejtë dhe një blackjack RNG varet kryesisht nga preferenca e lojtarit. Për greenhorns, mund të dëshironi të filloni të luani me blackjacks RNG përpara se të kaloni gradualisht në versionin e tregtarit të drejtpërdrejtë. Sido që të jetë, sigurohuni që lidhja juaj e internetit të jetë e nivelit të lartë për të shijuar lojën e qetë. Plus, luani në një kazino të rregulluar në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme