Si të përdorni matematikën për të luajtur Blackjack në internet dhe për të fituar

Blackjack

2021-02-23

Matematika është një djall me të cilin shumica e kumarxhinjve duhet të jetojnë. Lojtarët duhet të llogarisin bankrollin e tyre, shanset e lojës, RTP tarifat, e kështu me radhë. Një lojë kazino që mbështetet fort në matematikë është blackjack. Përqafimi i aritmetikës pas lojës garanton fitore të shpeshta. Pra, lexoni deri në fund për të mësuar disa këshilla se si luaj blackjack online dhe fitoni duke përdorur matematikën.

Si të përdorni matematikën për të luajtur Blackjack në internet dhe për të fituar

1. Blackjack RTP (Kthimi në përqindjen e lojtarit) dhe House Edge

Në mënyrë tipike, matematika është në qendër të asaj se sa kazino live dhe loja er bën. Çdo lojë blackjack që luani në internet ka një normë RTP dhe një avantazh shtëpie. Ky algoritëm përcakton se sa humbni pas çdo seance të lojës. RTP llogaritet duke zbritur avantazhin e shtëpisë nga 100%. Për shembull, nëse avantazhi i shtëpisë është 2%, RTP është 98%. Pra, nëse një lojtar blackjack vë bast 100 dollarë, maksimumi që mund të fitojë është 98 dollarë. Prandaj, zgjidhni skajin më të ulët të mundshëm të shtëpisë.

2. Shanset e bazuara në një grup letrash

Kur luani shitës të drejtpërdrejtë të blackjack online, një grup letrash kontrollon lojën. Çdo kuvertë ka 52 letra, edhe nëse ka 8 ose 6 kuverta në tryezë. Nga ana tjetër, loja bazë përdor vetëm 13 grupe, sepse foleja e lopatës dhe foleja e diamanteve janë të njëjta. Pra, pa marrë parasysh numrin e kartave të përdorura, vetëm 13 radhë letrash dhe kuverte janë të disponueshme. Përdoreni këtë informacion jetik çdo herë tjetër që luani në kazino të drejtpërdrejta ose në kazino me bazë tokësore.

3. Dyfishimi

Kur luan blackjack, dobia e matematikës vazhdon kur një lojtar duhet të dijë shanset e tij për të fituar dhe për të marrë më shumë para. Nëse mbani një 9, 10 ose 11 të fortë, është më mirë të dyfishoni menjëherë sesa të godisni. Kjo ju lejon të merrni më shumë karta për të plotësuar dorën tuaj dhe të dyfishoni paratë në dorë. Nëse dora e tregtarit mban një ACE dhe ju keni një 11 të vështirë, duhet të dyfishoni. Sa për një 10 të vështirë, tregtari duhet të ketë një kartë 10-pikësh ose një ACE që ju ta dyfishoni. Së fundi, dyfishoni nëse tregtari ka një 3 deri në 6 dhe ju keni një 9.

4. Numërimi i kartave

Kur luani blackjack dhe poker online, numërimi i letrave është një praktikë e zakonshme. Thënë kështu, do të përballeni me skajin e pamëshirshëm të shtëpisë edhe kur përdorni një kartë strategjie. Kjo do të thotë se humbja e parave është e pashmangshme. Për fat të mirë, ju mund t'i ktheni gjërat kundër kazinosë duke numëruar letrat. Për ta bërë këtë, mbani gjithmonë gjurmët e letrave të ulëta dhe të larta dhe bëni një bast të madh nëse keni avantazhin. Megjithëse kjo strategji mund të duket e vështirë në fillim, është një nga mënyrat e pakta për të qëndruar përpara shtëpisë përmes matematikës.

5. Matematika e Sigurimit Blackjack Shpjegohet

Mos e pranoni ofertën e sigurimit gjatë lojës së blackjack, pavarësisht nga situata. Nëse nuk e dini, sigurimi është një bast anësor i ndarë nga aksioni origjinal. Është i disponueshëm vetëm kur tregtari ka një ACE si kartë lart. Por edhe pse pagesa 2:1 mund t'ju joshë, sigurimi i blackjack është një bast thithës. Mos e përdorni këtë truk nëse nuk jeni të sigurt se kuverta juaj është "10 e pasur". Thjesht hidheni djersën dhe prisni që tregtari të luajë dorën e tij.

konkluzioni

Me këto truke të thjeshta, ju mund ta mposhtni shtëpinë në lojën e tyre duke përdorur matematikën e blackjack. Fillon me të kuptuarit e kartave të blackjack dhe si t'i përdorni ato. Më pas, njihni skajin e shtëpisë dhe normën e RTP pasi këta faktorë do të përcaktojnë se sa mund të fitoni në afat të gjatë. Pra, përdorni matematikën për të krijuar strategjinë më të mirë të blackjack-ut në tryezë.

Të rejat e fundit

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots
2023-05-30

Kërkoni një bonus të rimbushjes së kazinosë deri në 200 € në 24Slots

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 €
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:390 € Me kod bonus CASINORANK
22BET
22BET:Deri në 300 €