A mund të jetë fitimprurëse për lojtarët Ruleta Live Online?

Ruletë

2022-05-22

Ethan Tremblay

Vetëm dy lojëra kazino në internet luhen në një rrotë - ruletë dhe lojëra elektronike. Edhe pse shumica e lojtarëve e duan këtë të fundit, i pari u bën thirrje lojtarëve me përvojë. Ndryshe nga lojërat elektronike, ruleta live është e disponueshme për të luajtur në kazinotë më të mira live, që do të thotë se lojtarët nuk duhet të merren me rezultate të krijuara rastësisht. 

A mund të jetë fitimprurëse për lojtarët Ruleta Live Online?

Por duke qenë një lojë e bazuar në fat, seancat tuaja të humbura në ruletë mund të jenë më shumë se sa pritej. Megjithatë, mos e humbni shpresën sepse ekspertët e LiveCasinoRank janë këtu për t'ju pajisur me disa këshilla fitimprurëse për ruletën.

Rrota evropiane mbi rrotën amerikane

Mirë, kjo pikë mund të jetë paksa e dukshme për lojtarët me përvojë. Por nëse jeni ende i ri në këtë temë, mund të jetë një shpëtim. Asnjëherë mos luani Rouletën Amerikane nëse mund ta gjeni versionin evropian kudo, përfshirë në një kazino tjetër live.

Ndërsa varianti evropian vjen me një xhep të vetëm të gjelbër "0", versioni amerikan ka xhepa "0" dhe "00". 

Pra, cila është puna e madhe, duke pasur parasysh se do të merrni një pagesë 1:35 pasi të keni vendosur numrin e duhur në të dyja ndeshjet? Dallimi është se lojtarët kanë një shans 1 në 37 për të shënuar numrin e duhur të vetëm në lojën evropiane. Shanset janë pak të gjata në versionin amerikan në 1 në 38. 

Duke pasur parasysh se të dy rrotat kanë një plan urbanistik dhe pagesë të ngjashme, zgjedhja e drejtpërdrejtë është Ruleta Evropiane. Skaji i shtëpisë prej 2.7% është pothuajse dy herë më i vogël se norma prej 5.27% në timonin amerikan. 

Bëni baste të jashtme për shanse më të mira fitimi

Tani që mund të zgjidhni një rrotë ruletë live, është koha të shikoni bastet. Në thelb, një tavolinë standarde ruletë ka dy lloje kryesore bastesh - baste të jashtme dhe të brendshme.

Bastet e jashtme janë llojet kryesore të basteve të ruletit. Këtu mund të parashikoni nëse rezultati është tek/çift, i kuq/e zi ose i lartë/i ulët (1-18/19-36). 

Nga ana tjetër, bastet e brendshme përfshijnë parashikimin e rezultatit të numrave specifikë. Për shembull, mund të parashikoni që topi do të ulet në 16 dhe do të fitojë një pagesë 35:1. Ju gjithashtu mund ta ndani bastin tuaj të brendshëm midis 2 deri në 6 numra ngjitur me njëri-tjetrin në timon. 

Tani, duhet vetëm sens i përbashkët për të kuptuar se ju keni një rrezik më të ulët për të humbur një parashikim me baste të jashtme. Kjo për shkak se ju keni një shans 50/50 për të goditur këto baste. Megjithatë, këto baste paguajnë edhe para në 1:1. Kjo mund të jetë një shtyrje për disa lojtarë me rul të lartë. 

Përdorni sistemet e basteve me moderim

Kush tha që sistemet e basteve nuk janë fitimprurëse në lojërat e bazuara në fat si ruleta? Edhe pse këto truket e lojërave të fatit nuk garantojnë një fitore, ato mund të reduktojnë ndjeshëm seancat tuaja të humbjes. Thjesht merrni një bankroll mjaft të madh dhe plotësoni atë me shtëpinë.

Sistemet e basteve Martingale dhe D'Alembert kanë rezultuar shumë efektive në disa baste ruletë dhe craps për disa lojtarë. Në sistemin Martingale, lojtarët dyfishojnë kufijtë e basteve të humbur derisa të regjistrojnë një fitore. Por në D'Alembert, kufiri i bastit zvogëlohet me një njësi pas një fitoreje dhe rritet pas një humbjeje.

Por mos përdorni këto sisteme bastesh asnjë bast ruleti. Është e këshillueshme që të zbatohen këto truke bastesh në baste me para çift si tek/çift, e kuqe/e zezë dhe 1-18/19-36. Në craps live, ju mund të zgjidhni baste kalim, mos kaloni, ejani dhe mos vini.

Strategjitë e basteve Martingale dhe D'Alembert janë krijuar për të punuar në baste me pothuajse 50% shanse për të fituar. Me fjalë të tjera, lojtarët kanë shanse të barabarta për të fituar bastin tjetër pas një humbjeje. Por shënoni këtë, asgjë nuk është e garantuar.

Luaj variante ruletë live

Konkurrenca në skenën e lojërave të fatit në internet ka sjellë më të mirën nga grumbulluesit e përmbajtjeve të drejtpërdrejta. Këto ditë, zhvilluesit po nxjerrin variante më të reja dhe shumë shpërblyese të lojërave të tavolinës. 

Luaj variante të ruletit live sepse këto lojëra ruajnë vlerat thelbësore të lojës klasike të ruletës. Me fjalë të tjera, ju do të luani në të njëjtën tryezë/rrota dhe bastet e brendshme dhe të jashtme mbeten të njëjta.

Por operatorët u japin këtyre lojërave një kuptim krejtësisht të ri duke shtuar baste opsionale anësore. Këto baste anësore mund të kenë pagesa joshëse që mund të ofrojnë një shumë që të ndryshojë jetën në një ditë me fat.

Për shembull, luani XL Roulette Live by Lojëra autentike, i cili ka katër mënyra loje me shumëzues 50 deri në 500x në numrat e drejtpërdrejtë. Ju gjithashtu mund të luani Lightning Roulette të vlerësuar me çmime nga Evolution dhe të luani në një frëngjisht kur me një shumëzues maksimal 500x.

Kjo nuk është e gjitha. Variantet e ruletës së drejtpërdrejtë i lejojnë lojtarët të ngadalësojnë lojën, duke mbrojtur paratë e tyre. Përsëri, Authentic Gaming është mjeshtri absolut i kësaj, me variante si Casino Floor Live Roulette dhe Grand Roulette Live që u lejojnë lojtarëve deri në 55 sekonda për të vënë një bast.

konkluzioni

Shihni, ka strategji ruletë që në të vërtetë funksionojnë. Bastet në baste të jashtme rritin shanset tuaja për të fituar, megjithëse pagesa është paksa e shkurtër. Por kur ta mendosh këtë, kumari duhet të jetë në radhë të parë për argëtim. Por rritja e bankrollit tuaj me këto këshilla fituese nuk është kurrë një gjë e keqe.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme