Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Pasi të keni lexuar këtë artikull, do të dini se si të fitoni ruletë live duke zbatuar këshilla dhe truket e dobishme. Nëse nuk e dinit më herët për këtë, atëherë nuk ka nevojë të shqetësoheni, pasi nuk është kurrë vonë.

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Zgjidhni variacionin e duhur të lojës

kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet, do të gjeni tre lojëra ruletë live: evropiane, amerikane dhe franceze. Këto tre janë më themeloret dhe më të luajturat, kështu që ju duhet të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri.

  • Versioni standard i ruletës ka 36 xhepa të rregullt dhe një zero të gjelbër në ruletën evropiane.
  • Ngjashëm me Ruletën Evropiane, Ruleta Amerikane përfshin një 0 dhe një 00. Ruleta Amerikane duhet të luhet më pak, pasi avantazhi i shtëpisë është dyfishuar.
  • Ashtu si varianti evropian, ruleta franceze përfshin një zero. La Partage dhe En Prison, dy rregulla të shkëlqyera, janë pjesë e këtij versioni. La Partage nënkupton që nëse humbisni një bast Even Money si Red/Black, ju humbni vetëm gjysmën e bastit tuaj fillestar. En Prison tregon se edhe bastet e parave nuk konfiskohen menjëherë. Basti juaj bartet në raundin pasues nëse humbni një. Ju e mbani bastin tuaj nëse basti ka sukses në këtë raund tjetër.

Shtëpia më e ulët që do të gjeni do të jetë në Roulette Franceze. Pra, duhet të jetë prioriteti juaj të luani në tryezën e ruletës franceze live. Sidoqoftë, nëse jeni gati për një sfidë, mund të zgjidhni ruletën evropiane. Skaji i shtëpisë së ruletës evropiane nuk është shumë, por është më i ulët se ruleta amerikane.

Mësimi i miteve

Si për lojtarët ashtu edhe për operatorët, ruleta ka një histori të gjatë dhe të frytshme. Ka pasur disa suksese të dukshme gjatë viteve, si dhe dështime të shumta shkatërruese. Njerëzit filluan të shpërndanin tregime në një përpjekje për të gjetur dikë që të fajësohej për performancën e tyre të dobët të lojërave.

Disa prej tyre, veçanërisht ato për rrotat e montuara, nuk ishin shumë larg realitetit. Në fund të fundit, nuk ka pasur gjithmonë rregullim dhe licencim adekuat të industrisë së lojrave. Mitet ekzistojnë edhe sot, por shpesh janë aq të rreme sa mund të jenë.

Njëri prej tyre pretendon se rrotat e njëanshme të ruletës së drejtpërdrejtë bëjnë që topi të ulet në fusha të veçanta. Ide të tjera inkurajojnë bastet mbi gjysmën e fushave të rrotave dhe janë pak më të matura.

Lojtarët mendojnë se shanset e tyre do të rriten ndjeshëm nëse përdorin këtë metodë. Edhe pse ky është rasti, ju duhet të kuptoni shumën e saktë që do t'ju lejojë të ribashkoheni në konkurs. Pra, mitet në thelb shpërfillen dhe këshillohet që ato të injorohen gjatë zhvillimit të çdo lloj strategjie rulete.

Ju duhet të luani sipas rregullave të tabelave

Ka edhe më shumë variacione të ruletit live, pasi të lartpërmendurat janë vetëm ato më të zakonshmet. Lojërat e reja të ruletit kanë veçori dhe rregullore unike që mund të ndryshojnë ndjeshëm mënyrën se si funksionon gjithçka. Merrni Ruletë Rrufeja, një version jashtëzakonisht i popullarizuar me shumëzues nga Evolution.

Me sa duket duhet t'i përfshini ato në bastet tuaja pasi shumëzuesit ndikojnë vetëm në bastet e drejtpërdrejta. Nëse jo, mund të luani edhe në një tryezë tjetër. Por me pagimin më të ulët të bazës, a nuk e ulin vërtet shumëfishuesit RTP (Kthimi te lojtari)? Po, RTP është teknikisht pak më i ulët, por nuk është arsyeja pse luani lojëra të rrezikshme si Lightning ose Quantum Roulette. Ju merrni pjesë në to për emocionet dhe çmimet maksimale të mëdha.

Ju duhet të modifikoni strategjinë tuaj duke marrë parasysh rregulloret dhe karakteristikat e lojës që po luani. Përndryshe, zgjidhni një tabelë bazuar në taktikat që dëshironi të përdorni. Për shembull, gjeni një tavolinë standarde të Rouletës Franceze nëse dëshironi të vazhdoni me baste edhe me para. Nga ana tjetër, kërkuesit e emocioneve që vendosin baste të drejtpërdrejta mund të dëshirojnë të marrin parasysh variacionet me shumëzues dhe shanse më të mira.

Kuptimi i sistemit të basteve

Një nga strategjitë më të përdorura është sistemet e basteve të ruletit, megjithëse nuk janë më të optimizuar për fitim se të tjerët. Këto sisteme në thelb përbëhen nga llogaritjet matematikore të zhvilluara prej kohësh dhe formula të sakta. Disa prej tyre kanë aplikime në industri të tjera ose lojëra kazino. Megjithatë, kur bëhet fjalë për ruletën e tregtarëve të drejtpërdrejtë, një pjesë e vogël e zgjedhur duket të jetë më e dukshme.

  • Sistemi Martingale: Me ndihmën e kësaj taktike, lojtarët mund të kthehen në një vrapim humbës dhe të rrisin fitimet e tyre.
  • Sistemi D'Alembert: D'Alembert është një teknikë e shkëlqyer bastesh rulete dhe funksionon më mirë edhe me baste parash. Në këtë rast, shumat e basteve duhet të rriten me 1 (njësi) për çdo humbje dhe të ulen me 1 (njësi) për çdo triumf.
  • Sistemi Fibonacci: Ai bazohet në sekuencën e numrave Fibonacci, në të cilën çdo numër tjetër është shuma e dy para tij.

Kuptoni shanset

Çdo lojë fati ka shanse të veçanta për mundësinë e fitimit të lojtarit. Këto mund të ndryshojnë varësisht se cilat baste kanë më shumë gjasa të fitojnë se të tjerët. Mundësia për shpërblim ndikohet gjithashtu nga shanset e ndryshme. Me fjalë më të thjeshta, sa më shumë shanse për të fituar, aq më i vogël është shpërblimi.

Prandaj, për të pasur sukses në lojë, një kapje e plotë e shanseve është thelbësore. Këshillohet që të filloni me rregullat, të përparoni nëpër lëvizje të ndryshme dhe më pas të arrini në shanset e veçanta. Të kuptuarit e mekanikës së lojës në mënyrë të pashmangshme do të vërë gjithçka në perspektivë.

Ju mund të zgjidhni madhësinë e bastit, llojin e bastit që jeni gati të vendosni dhe nivelin e rrezikut që jeni gati të pranoni. Mënyra më e mirë për të kuptuar ruletën përtej lojës bazë është përmes kësaj.

Së pari provoni versionin falas

Përpara se të luani ruletë live për para të vërteta, duhet të kaloni një pjesë të kohës tuaj duke luajtur ruletë falas. Kështu do të kuptoni bazat e lojës.

Sidoqoftë, duhet të dini se ruleta live nuk mund të luhet falas. Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë përfshijnë një bast, të paktën në shumicën e tavolinave. Kërkoni për një lojë të bazuar në RNG si një alternativë. Megjithëse nuk janë metoda më e mirë apo më interesante për të luajtur ruletë në internet, ato janë të shkëlqyera për praktikë. Testoni metoda, baste dhe taktika të ndryshme bastesh. Shikoni se cilat funksionojnë dhe cilat nuk funksionojnë. Praktikoni mirëmbajtjen e bankrollit tuaj gjithashtu; një kumarxhi do ta ketë gjithmonë të vlefshme këtë aftësi.

Mbroni bastet tuaja

Shumica e këshillave dhe trukeve për ruletë në botimet e kazinosë theksojnë vlerën e basteve edhe me para. Ato janë bastet më pak të rrezikshme, gjë që i bën ato të përshtatshme për fillestarët. Kjo strategji është në kundërshtim me të gjithë arsyen që ne luajmë kumar në radhë të parë. Pavarësisht se sa logjike mund të jetë, kufizimi i kthimeve në 1:1 është i mërzitshëm. Ne dëshirojmë të përpiqemi të luajmë Lightning Roulette për shpërblimin 999:1.

Thjesht vendosja e disa basteve është një zgjidhje e lehtë. Të bësh një para të barabartë dhe një bast të drejtpërdrejtë për raund është një ilustrim i bukur. Basti i drejtpërdrejtë ekziston për të ndjekur fitime ose shumëzues të rëndësishëm. Nga ana tjetër, edhe bastet e parave janë atje për të mbajtur bankrollin tuaj të lartë dhe në rritje.

Përdorni Bonuset e Kazinosë

Për sa i përket strategjive të ruletës së kazinosë, kjo mund të duket paksa e dukshme, por bazohet në matematikë. Të qenit fitimprurës është më e rëndësishme sesa të fitosh shumicën e basteve ndërkohë që duke luajtur lojëra kazino. Ju jeni në rrugën e duhur nëse përfundoni me më shumë para se sa në fillim.

Për shkak të kësaj, bonuset e kazinosë live në internet mund t'ju ndihmojë. Ju tashmë po fitoni para pasi ju dhanë para falas për të vënë bast. Thjesht luani atë në kohë të mjaftueshme për të arritur bastet e kërkuara. Ju jeni mirë të shkoni nëse paratë tuaja të bonusit e bëjnë këtë procedurë.

konkluzioni

Mos harroni të zgjidhni kazino live online me reputacion me praktika të sigurta dhe të drejta lojrash për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të këndshëm loje. Gjithmonë luani kumar në mënyrë të arsyeshme dhe brenda mundësive tuaja. Për më tepër, mbani në mend se ruleta live online është një lojë fati dhe se nuk ka një strategji të caktuar për të siguruar fitime të besueshme. Është thelbësore t'i qasemi realisht dhe ta mendojmë atë si kënaqësi dhe jo një mënyrë për të fituar para. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë apo fillestar, të luash ruletë live në internet mund të jetë emocionuese dhe argëtuese për orë të tëra.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si fitoni në ruletë live?

Çelësi për të fituar në ruletë është të menaxhoni siç duhet bastet tuaja në mënyrë që të dilni përpara financiarisht. Kjo është e mundur me strategji bastesh dhe menaxhim të kujdesshëm të parave. Vetëm mbani në mend se aplikimi i strategjisë nuk do t'ju ndihmojë të fitoni më shumë lojëra shpesh. Në afat të gjatë, thjesht do të humbni më pak para.

A është ruleta live 100% e rastësishme?

Do të ishte teorikisht e pamundur që tregtari të gjeneronte një seri të rastësishme numrash të plotë. Në vend të kësaj, loja do të zgjidhte një seri numrash me një model kaq të ndërlikuar dhe afër rastit të pastër sa askush nuk mund të parashikonte se cilin numër do të zgjidhte më pas. Prandaj, duke e bërë atë sa më afër rastit që mund të bëhet.

Si mund ta dalloni se ku zbret një top ruleti?

Në një lojë ruletë, prerja e sektorit ose kërkimi i nënshkrimit të tregtarit, është një metodë për të hamendësuar se ku do të bjerë topi. Sipas këtij nocioni, tregtari mund të godasë të njëjtat numra më shpesh si rezultat i mënyrës së rrotullimit të timonit.

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të përshkruajmë se si të zgjidhni kazinonë më të mirë të ruletit live. Njerëzit shpesh i japin përparësi komoditetit mbi të gjithë faktorët e tjerë, por kazinotë live ofrojnë jo vetëm komoditetin më të madh, por edhe një sërë përfitimesh të tjera.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni. 

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e prishni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz. 

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Roulette është një lojë klasike e kazinosë që shijohet nga lojtarët në mbarë botën. Kjo lojë tavoline u ofron lojtarëve një mënyrë unike për të testuar aftësitë dhe fatin e tyre, thjesht duke parashikuar se ku do të bjerë topi pasi të ndalojë rrota. Megjithatë, versioni online i lojës ka evoluar për të përfshirë garat e turneut. Këto turne i shtojnë eksitim lojës klasike pasi lojtarët konkurrojnë për çmime të mëdha. Pra, ky udhëzues shikon se çfarë është një turne ruletë në internet dhe përfitimet e të luajturit në të. Ai gjithashtu ofron këshilla dhe burime për të fituar në ngjarje të tilla. 

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin në konsideratë edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemet e Ruletës Live Online

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta është një klasik që e ka gjetur jetën e saj të gjallë dixhitale në kazinotë live online. Ndërsa është një lojë e bazuar kryesisht në rastësi, shumë lojtarë përpiqen të mposhtin timonin me strategji të ndryshme. Megjithatë, jo të gjitha strategjitë janë krijuar të barabarta. Disa janë plotësisht të rrezikshëm, duke i çuar lojtarët entuziastë në rrugën e humbjeve të mundshme. Ky artikull hedh dritë mbi disa nga strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletit që kanë qarkulluar nëpër botën e drejtpërdrejtë të kazinosë. Të kuptuarit pse këto strategji nuk funksionojnë është thelbësore, pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose thjesht rrotulloni timonin për herë të parë në skenën live të ruletës në internet.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.