Sistemet e Ruletës Live Online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Nëse nuk dini për ruletën live dhe sistemet e saj, nuk keni pse të shqetësoheni për këtë. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë gjithçka.

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemi i Ruletës Live

Për sa kohë që lojë ruletë ka ekzistuar, njerëzit janë përpjekur të fitojnë (ose të paktën të zvogëlojnë gjasat për të humbur). Fakti është se asnjë metodë në botë nuk mund t'ju premtojë një probabilitet fitues prej 100% ose diçka të afërt me të. Megjithatë, ka pasur disa përparime për ta bërë më të thjeshtë për lojtarët e ruletit në internet.

Llojet e Sistemeve të Ruletës Live

Gjëja e parë që duhet të kuptoni është se sistemi i ruletës në internet ka rezultate krejtësisht të rastësishme. Nuk ka asnjë mënyrë për të parashikuar ose ndikuar në cilin numër apo edhe zonë do të ulet topi. Kjo do të thotë se çdo teknika e basteve në ruletë që ju zgjidhni do të rrisë shanset tuaja për të fituar vetëm kur shanset janë tashmë në favorin tuaj.

Pavarësisht se është shumë e pamundur, kjo mundësi ndodh. Ekziston gjithashtu një fushë zero në lojë që shumëfishon shumë herë aksionin e lojtarit, por ndodh shumë më rrallë.

Ne do të dëshironim të përshkruanim dhe demonstronim disa metoda ruletë, në mënyrë që t'i provoni dhe të gjeni ato që funksionojnë më mirë për ju. Teknikat progresive dhe jo progresive të ruletës janë dy kategoritë kryesore.

Bast progresiv

Bastet progresive referohen si një qasje fitimprurëse, pasi ju lejon të rrisni bastet tuaja pasi të keni humbur një dhe të bëni akoma një fitim. Edhe pse kjo është teknikisht e saktë, kushdo që ka një njohuri bazë të matematikës mund të kuptojë se sa para do t'ju duhen të vendosni në llogarinë tuaj.

Bastet progresive kërkojnë vendosjen e basteve gjithnjë e më të mëdha në rast humbjeje dhe ruajtjen e bastit tuaj origjinal. Më poshtë janë disa nga strategjitë më të mira që mund të përdorni:

Martingale

 • Kjo teknikë e ruletës është sistemi më i zakonshëm dhe ndoshta më i mirë i ruletës së drejtpërdrejtë, i cili sugjeron që sa herë që humbisni, duhet të dyfishoni bastin tuaj.
 • Nëse humbisni një bast në të zezën, duhet gjithashtu të vendosni bastin tuaj të ardhshëm më të lartë në të zezë.
 • Nëse humbisni edhe një herë, dyfishoni shumën e mëparshme dhe vazhdoni derisa të errësohet përfundimisht.
 • Lidhur me avantazhet e kësaj taktike, ju mund të rifitoni të gjitha paratë që keni humbur në bastet e mëparshme në një raund të vetëm.

Fibonacci

 • Çdo numër në sekuencën Fibonacci është shuma e dy para tij.
 • Shtoni dy shifrat e fundit çdo herë për të përcaktuar vazhdimin e sekuencës.
 • Në këtë mënyrë, lojtari mund të ketë ende një fitim edhe nëse numri i përgjithshëm i basteve të humbura tejkalon numrin total të basteve të fituara.

Martingale inverse ose Paroli

 • Lojtarët zgjedhin të kthejnë teknikën e ruletës Martingale në kokën e saj pasi kanë marrë parasysh të metën e saj.
 • Meqenëse shumat e shumë lojtarëve të fatit shpesh nuk mund të durojnë humbje të gjata, vendimi ishte të dyfishohej një bast vetëm në rast fitoreje.
 • Kjo taktikë do të kërkojë gjithashtu shpenzime të konsiderueshme.
 • Mund të vazhdoni të luani derisa të keni konsumuar të gjitha paratë tuaja financiare ose të keni arritur kufirin tuaj të caktuar të shpenzimeve.

D'Alembert

 • Basti juaj duhet të bëhet në të kuqe ose të zezë, ashtu si me strategjitë Martingale dhe Inverse Martingale.
 • Dallimi kryesor midis tyre është se pas një humbjeje, shuma që do të duhet të vini bast rritet me shumën e caktuar dhe jo me dy.
 • Në varësi të buxhetit të tyre, lojtarët vendosin për këtë shumë individualisht.
 • Këshillohet të zgjidhni jo më shumë se 1% të të gjithë bankrollit; megjithatë, 0.5% ose edhe më pak do të ishte një opsion më i sigurt.

Sistemi i basteve Paroli

Për lojtarët fillestarë, disa ekspertë të mundësive të ruletit sugjerojnë metodën Paroli. Kjo është për shkak të natyrës pozitive të sistemit, i cili ju inkurajon të ndërtoni sukseset e mëparshme. Lojtarët e Paroli në thelb mbështeten në idenë se fitoret çojnë në më shumë fitore. Ngjashëm me teknikat Martingale, fati juaj do të përcaktojë shanset tuaja për të përjetuar një vrapim fitues.

Le të themi se keni vënë bast 10 dollarë dhe keni sukses. Nëse më pas fitoni bastin prej 20 dollarësh, atëherë do të vendosni një bast prej 40 dollarësh. Nëse keni sukses për herë të tretë, mbani fitimet tuaja dhe filloni një seri të re të basteve me aksionet prej 10 dollarësh.

Bast jo progresiv

Një lloj jo-progresiv i basteve është ndër taktikat e tjera të suksesshme të ruletës. Kumarxhinjtë nuk do të kishin nevojë të ndryshonin bastet e tyre në mënyrë eksponenciale ose në një sasi të caktuar, ndryshe nga ato progresive.

Xhejms Bond

Parimi kryesor i strategjisë së James Bond është se për të rritur shanset tuaja për të fituar, duhet të mbuloni 25 nga 37 numrat e fushës. Edhe pse e shtrenjtë, mund të jetë mjaft fitimprurëse. Në përputhje me vlerat e treguara më poshtë, rrisni ose zvogëloni sasitë si më poshtë:

 • 5 dollarë për gjashtë numra midis 13 dhe 18 dhe 14 dollarë në segmentin "19-36".
 • 1 dollar me 0.
 • Ju do të fitoni 16 dollarë nëse vini bast në zero, krahasuar me 8 dhe 10 dollarë nëse vini bast në 19-36 dhe gjashtë shifra.

Bast në numrat fqinjë

Numrat e ruletit shpërndahen në mënyrë të rastësishme. Mos u mashtroni se sa afër janë këto shifra. Numrat janë aq larg sa mund të jenë në bobinën aktuale nëse topi rrotullues ndalon në 2 ndërsa basti juaj është në 1. Në vend të kësaj, ju mund të zgjidhni një sekuencë deri në 10 numra afër dhe të bëni baste të barabarta për secilin.

Gjëja më e bukur e kësaj strategjie të basteve në ruletë është se thjesht duhet t'i përmbaheni sekuencës që keni zgjedhur. Nuk ka kufizime të ngurta për t'u ndjekur. Në varësi të asaj se sa të guximshëm jeni, ju mund të zgjasni dhe kontraktoni sekuencën tuaj.

Teknika Romeosky Roulette

 • Kjo qasje, një nga më të komplikuarat e disponueshme, përdor 32 numra dhe 8 çipa çdo raund.
 • Lojtarët duhet të heqin dorë nga pesë shifrat.
 • Me një normë fitoreje prej 86%, kjo taktikë i kalon të tjerat.

Llojet e basteve në sistem

Llojet e bastevePagesa
Drejt lart35-1
Ndarë17-1
Rruga11-1
Këndi8-1
Gjashtë rreshta5-1
Kolona/Dyzinë2-1
Çift/Tek, E kuqe/E zezë, E ulët/E lartë1-1

konkluzioni

Live Roulette është një nga lojërat më të luajtura në të kazino live online për shkak të shumë gjërave të ndryshme. Midis tyre, më unike është veçoria e tregtarit të drejtpërdrejtë. Ata lojtarë që nuk e kuptojnë sistemin online të ruletës live duhet të mësojnë për dy llojet e basteve: bastet progresive dhe bastet jo progresive.

Këto janë gjërat kryesore që duhet të mësoni në mënyrë që të mësoni më shumë rreth sistemit të ruletës live. Tani mund ta shijoni edhe më shumë lojën!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A ka një sistem ruletë live që funksionon?

Kur krahasohet me sistemet e tjera progresive të ruletit si Martingale, strategjia Fibonacci është një nga bastet më të sigurta. Sekuenca Fibonacci ka potencialin të rezultojë në disa fitore për ju.

Cili është sistemi më efektiv i ruletës live?

Duke qenë se ruleta është një lojë fati, asnjë metodë rulete nuk mund të konsiderohet si më e suksesshmja. Megjithatë, ka disa situata ku përdorimi i një të tillë është i favorshëm.

Cili është sistemi më i mirë i ruletës live?

Sistemi më i mirë i ruletës së drejtpërdrejtë është sistemi Martingale. Ky sistem ju lejon të rifitoni pothuajse çdo bast që keni humbur.

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të përshkruajmë se si të zgjidhni kazinonë më të mirë të ruletit live. Njerëzit shpesh i japin përparësi komoditetit mbi të gjithë faktorët e tjerë, por kazinotë live ofrojnë jo vetëm komoditetin më të madh, por edhe një sërë përfitimesh të tjera.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni. 

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e prishni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz. 

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Roulette është një lojë klasike e kazinosë që shijohet nga lojtarët në mbarë botën. Kjo lojë tavoline u ofron lojtarëve një mënyrë unike për të testuar aftësitë dhe fatin e tyre, thjesht duke parashikuar se ku do të bjerë topi pasi të ndalojë rrota. Megjithatë, versioni online i lojës ka evoluar për të përfshirë garat e turneut. Këto turne i shtojnë eksitim lojës klasike pasi lojtarët konkurrojnë për çmime të mëdha. Pra, ky udhëzues shikon se çfarë është një turne ruletë në internet dhe përfitimet e të luajturit në të. Ai gjithashtu ofron këshilla dhe burime për të fituar në ngjarje të tilla. 

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin në konsideratë edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta është një klasik që e ka gjetur jetën e saj të gjallë dixhitale në kazinotë live online. Ndërsa është një lojë e bazuar kryesisht në rastësi, shumë lojtarë përpiqen të mposhtin timonin me strategji të ndryshme. Megjithatë, jo të gjitha strategjitë janë krijuar të barabarta. Disa janë plotësisht të rrezikshëm, duke i çuar lojtarët entuziastë në rrugën e humbjeve të mundshme. Ky artikull hedh dritë mbi disa nga strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletit që kanë qarkulluar nëpër botën e drejtpërdrejtë të kazinosë. Të kuptuarit pse këto strategji nuk funksionojnë është thelbësore, pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose thjesht rrotulloni timonin për herë të parë në skenën live të ruletës në internet.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.