Ruletë

April 20, 2021

Këshilla profesionale se si të fitoni në ruletë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Duke luajtur drejtpërdrejt ruletë në internet është padyshim argëtues dhe shpërblyes. Megjithatë, humbja dhe fitimi janë të gjitha pjesë e lojës. Si shumë të tjera kazino online lojëra, fati luan një rol të rëndësishëm në rezultatin e një basti ruletë. Por fati nuk është gjithçka këtu. Pasi të keni përjetuar një humbje të dhimbshme, mund të merrni parasysh disa pikë fituese të ruletit. Pra, ky artikull ka përpiluar disa teknika fituese që me siguri do t'ju kthejnë në mënyra fituese.

Këshilla profesionale se si të fitoni në ruletë

Merrni parasysh të luani ruletë falas

Ju mund të kaloni vite duke testuar sistemet e ruletit për çdo dobësi me zero sukses. Por një gjë është e sigurt, të luash ruletë falas të lejon të njohësh të gjitha aspektet e lojës pa paguar asnjë monedhë. Me opsionin freeplay, ju mund të mprehni aftësitë tuaja të lojës pa rrezikuar asgjë. Në shumicën e rasteve, kazinotë në internet u ofrojnë lojtarëve të rinj para bonus falas për t'u praktikuar dhe për të fituar në ruletë nëse janë me fat. Vetëm mos harroni të lexoni më parë termat dhe kushtet e bonusit.

Kontrolloni kufijtë e tabelës

Lojtarët e kalitur të kazinosë në internet e dinë se madhësia e bankrollit mund ta bëjë ose të prishë karrierën tuaj. Por kjo nuk është çështja këtu sepse bankrolli juaj i madh mund të shterohet brenda pak minutash nëse zgjidhni tabelën e gabuar. Kufijtë e tavolinës janë shumat minimale dhe maksimale të basteve të lejuara gjatë lojës. Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet i lejojnë lojtarët të bëjnë baste duke filluar nga 1 dollarë në 5 dollarë. Pra, nëse një lojë ka një bankroll prej 200 dollarësh dhe zgjedh një tabelë prej 5 dollarësh, do të thotë se ata kanë vetëm 40 raunde, që është një grusht.

Ruleta Amerikane vs. Ruletë evropiane

Ndërsa kjo strategji e ruletës në internet tingëllon e qartë për lojtarët më me përvojë, ajo mund të jetë konfuze për fillestarët. Nëse nuk e dini, çdo lojtar i ruletës që ia vlen të ndihet, nuk duhet të luajë versionin amerikan. Arsyeja? Rrota amerikane me zero të dyfishtë (00) ul shanset tuaja të fitimit në një në 38 për çdo bast me numra të vetëm. Me pak fjalë, ju keni një shans në çdo 38 për të fituar gjatë një basti të vetëm. Nga ana tjetër, ruleta evropiane ju ofron një mundësi fitimi në çdo 37 baste me numra të vetëm. Prandaj, luani versionin evropian në çdo ditë, në çdo kohë.

Ndani fitimet tuaja nga Bankroll

Kjo është një tjetër strategji e dukshme e ruletës që shumica e lojtarëve e harrojnë. Për shembull, një lojtar mund të hyjë me një bankroll prej 100 dollarësh dhe të përdorë 15 dollarë në bastin e tij të parë. Më pas fati buzëqesh dhe lojtari fiton 30 dollarë në një kolonë. Tani kjo do të thotë që ju keni bërë një fitim prej 15 dollarësh me bankrollin tuaj origjinal ende të paprekur. Në një skenar të tillë, gjëja më e mirë për të bërë është të tërhiqni 15 dollarë për të shmangur tundimin për të shkuar në shifra të mëdha. Pra, luani gjithmonë me bankrollin origjinal dhe largohuni nga tavolina sapo të fitoni.

Bëhuni një vëzhgues i mprehtë

Ndërsa lloji i tryezës që zgjidhni mund të bëjë ndryshimin, sjellja juaj në timon është gjithashtu e rëndësishme. Në përgjithësi, nuk ka asnjë të keqe të presësh për disa rrotullime të rrotës së ruletës përpara se të vendosni bastin tuaj të parë. Merrni parasysh aspektet e vogla por thelbësore, të tilla si nëse rrota e ruletës është e pjerrët ose lëkundet. Ju gjithashtu mund të shikoni nëse tregtari është i qëndrueshëm në rrotullimin e timonit. Dhe më e rëndësishmja, shmangni shumë alkool pasi mund të humbni lehtësisht gjurmët e basteve.

Fjalët e fundit

Të luash ruletë falas duhet të jetë strategjia e parë e ruletës në internet që përdoret para çdo gjëje tjetër. Ndërsa nuk do të fitoni asgjë në shumicën e rasteve, përvoja që fitoni do t'ju vijë në ndihmë gjatë atyre seancave me para reale. Në përgjithësi, luani në kazinotë online të rregulluara pasi ka shumë të ngjarë t'ju ofrojnë drekë falas.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire
2024-04-17

Eksplorimi i emocioneve: Ruleta e vullkanit dhe Vikings Multifire

Lajme