Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e prishni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë.

Por nëse e luani lojën për vetëm 1 qindarkë, do të shijoni disa raunde pa mbaruar shpejt bankrollin tuaj. Pra, ku mund të gjejnë lojtarët tavolinat më të lira të ruletës për të luajtur? Më poshtë janë disa rekomandime.

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë me ruletë me aksione të ulëta

Lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë ofrojnë një përvojë emocionuese dhe të arritshme, dhe ruleta me aksione të ulëta është një opsion i shkëlqyeshëm për lojtarët që duan të menaxhojnë rrezikun e tyre duke shijuar ende përvojën gjithëpërfshirëse të një kazinoje live. Si një portë për në botën e ruletës, ruleta me aksione të ulëta është e përkryer si për të sapoardhurit ashtu edhe për lojtarët me përvojë. Në këtë hyrje, ne do të eksplorojmë joshjen e lojërave të ruletit live që lejojnë baste modeste, duke diskutuar se si ato ofrojnë një platformë ideale për lojtarët që të familjarizohen me dinamikën e ruletit, strategjitë e testimit dhe të shijojnë ndërveprimin social dhe sharmin profesional të live. tregtarët – të gjitha me lehtësinë e basteve më të vogla. Pavarësisht nëse po kërkoni të zgjasni kohën tuaj të lojës, të praktikoni taktikat tuaja ose thjesht të kënaqeni në atmosferën e kazinosë pa angazhim të madh financiar, ruleta live me aksione të ulëta është një zgjedhje bindëse.

Slingshot Auto Roulette (Evolution Gaming)

Evolution Gaming ka qenë shumë i suksesshëm në departamentin e ruletës live. Për shembull, varianti Lightning Roulette u votua si loja e vitit në EGR 2018. Por ndërsa kjo lojë fiton lavdi, Slingshot Auto Roulette vazhdon të tërheqë lojtarë me buxhet të shumtë. Mund ta rrotullosh timonin me 0,10p dhe deri në 500 £.

Auto Roulette është një lojë me ritme të shpejta ku lojtarët mund të rrotullohen deri në 80 raunde në orë. Tani nëse luani më shumë raunde me vetëm një qindarkë, mund ta ndryshoni atë në fitore të vogla por jetike. Përveç kësaj, loja përdor rregullat standarde të Ruletës Evropiane, që do të thotë se skaji i shtëpisë është 2,70%. Por mjerisht, kjo lojë nuk ka asnjë baste anësore.

Ruletë Pearl (Playtech)

Ruletë Pearl nga ofruesi i softuerit të kazinosë live Playtech është një tjetër ruletë e kazinosë live që apelon për të gjitha buxhetet. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta të Playtech lejojnë bastorët të luajnë këtë lojë magjepsëse për 0,50 p deri në 100 £. Disa kazino madje mund t'ju lejojnë të vendosni 0,10 p deri në 80,000 £.

Playtech's Pearl Roulette përdor rregullat evropiane të ruletës si shumica e lojërave të ruletës live. Përveç RTP-së miqësore për lojtarët, kjo lojë u jep lojtarëve një performancë optimale në desktop dhe telefona celularë. Videoja transmetohet në cilësi HD me veçorinë e integruar të bisedës live duke u dhënë lojtarëve një shans për të biseduar me tregtarët miqësorë.

Ruletë me llastiqe (Playtech)

Slingshot Roulette është një tjetër lojë ruletë e drejtpërdrejtë e Playtech e transmetuar nga studioja e zhvilluesit në Letoni. Ju mund ta luani këtë lojë ruletë live me 0,25p deri në 1000 £, megjithëse disa kazino insistojnë në 1 deri në 5000 £. Kjo lojë zbaton rregullat e zakonshme Evropiane të Ruletës me një prekje të lojës me automat.

Çuditërisht, nuk do të gjeni tregtarët e kazinosë live kudo në këtë lojë, e ngjashme me Roulette Auto të Evolution. Kjo do të thotë që rrota rrotullohet automatikisht në intervale të krijuara nga kompjuteri. Për ata që preferojnë lojëra me ritëm të shpejtë ku mund të rrotullojnë rrotat sa më shpejt që të jetë e mundur, kjo mund të mos jetë loja e drejtpërdrejtë e ruletës për ju.

Ruletë e shpejtësisë (Lojërat e Evolution)

Speed ​​Roulette është një nga versionet më të njohura të ruletës së Evolution deri më tani. E lëshuar në vitin 2018, është një lojë me ritme të shpejta që zgjat vetëm 25 sekonda ndërmjet rrotullimeve. Kjo është rreth 50% më e shpejtë se sa Immersive Roulette dhe shumica e versioneve standarde të ruletës live. Në këmbim, adhuruesit e ruletës gëzojnë më shumë eksitim dhe mundësi bastesh.

Ndërkohë, ju mund të luani Speed ​​Roulette për vetëm 0,50p deri në 8000 £. Megjithatë, kjo mund të ndryshojë ndërmjet operatorëve pasi disa do të marrin nga 1 deri në 5000 £. Një veçori tjetër emocionuese e Speed ​​Roulette është "teknologjia e njohjes së videos" për njohjen automatike të numrave fitues. Kjo shton një shtresë tjetër transparence në lojë.

Ruletë Azure (Luaj pragmatike)

Pragmatic Play lançoi Azure Roulette dhe Blackjack Azure në 2020. Këto lojëra shfaqin lojë interaktive me opsione si statistikat e lojërave, Pistë Race dhe baste unike si Full Complete dhe Finales a Cheval. Gjithashtu, dizajni i përmirësuar përmban thekse blu të thellë, duke u dhënë këtyre lojërave një ndjenjë të stilit të lartë.

Por ylli kryesor i shfaqjes në Azure Roulette dhe Blackjack Azure janë tabelat shtesë me më shumë kufij bastesh. Në Azure Roulette, lojtarët gëzojnë një gamë bastesh miqësore prej 0,10p deri në 5000 £. Kjo lojë ruletë është gjithashtu një nga titujt e paktë të drejtpërdrejtë që transmetohet në 4K. Plus, rrotullimet e rrotullimit janë mjaft të shpejta, megjithëse Ruleta e Shpejtësisë së Evolution është ende më e shpejtë se shumica.

Ruletë futbolli live (Playtech)

Në vitin 2018, Playtech rilançoi Ruletën e Fundjavës së Futbollit si Ruletë e Futbollit Live. Me rihapjen erdhi funksioni dhe mbulimi emocionues Goal Side Bet për të gjitha ligat kryesore të futbollit, duke përfshirë Ligën e Kampionëve UEFA. Gjithashtu, loja zëvendëson sfondin e ekranit të gjelbër me një mjedis të dedikuar me temë sportive.

Ruleta e futbollit live pranon baste deri në 0,50p dhe deri në 1000 £. RTP për bastin kryesor është 97.30%, me bastin e shtuar në anën e qëllimit që arrin 95.29%. Por nëse zgjidhni bastin anësor, ju merrni shumëzues nga 3x deri në 100x. Në përgjithësi, loja e lojës është saktësisht e njëjtë me Ruletën Live Evropiane.

Përparësitë e Ruletës Live me aksione të ulëta

Ruleta Live me aksione të ulëta është padyshim alternativa më e mirë për ata që kërkojnë të bastojnë në mënyrë modeste, ndërkohë që gradualisht ndërtojnë bankrollin e tyre. Ja pse bie në sy.

Në këtë lojë, ju keni lirinë të zgjidhni nivelin tuaj të rrezikut me çdo rrotullim, diçka që zakonisht nuk gjendet në forma të tjera të lojërave të fatit.

Ruleta ofron 17 lloje të ndryshme bastesh. Rreziku dhe shpërblimi më i lartë vijnë nga basti Straight Up, i cili jep një pagesë 35:1. Në anën më të sigurt, bastet si Kuq/Zi ofrojnë edhe para, duke paguar 1:1.

Strategjitë për ruletë me aksione të ulëta

Të luash ruletë me aksione të ulëta është njësoj si të eksperimentosh në një laborator, ku mund të testosh strategji të ndryshme për të rritur llogarinë tënde, duke u përgatitur përfundimisht për lojëra me aksione më të larta me një strategji të cilës i beson.

Disa lojtarë zgjedhin një qasje me rrezik të lartë, duke vendosur baste me shanse më të ulëta, por me pagesa më të larta. Kjo metodë rrit variancën dhe zvogëlon gjasat për të fituar, por një fitore mund t'ju shtyjë me shpejtësi në gradat, duke lejuar një lojë më konservatore me baste më të mëdha më vonë.

Nga ana tjetër, nëse preferoni një ritëm të qëndrueshëm me fitore të vogla dhe të qëndrueshme, qasja më e mirë është të mbuloni më shumë nga rrota e ruletës. Kjo strategji mund të rrisë shanset tuaja për të fituar në 60 për qind ose më shumë.

Shumë lojtarë përdorin tabela me aksione të ulëta si një terren testimi për strategji të reja bastesh, duke rritur madhësinë e basteve të tyre vetëm pasi të rezultojnë fitimprurëse. Kjo qasje është më e arsyeshme sesa eksperimentimi me aksione të larta, duke ofruar një mënyrë praktike për të rafinuar strategjinë tuaj pa rrezik të konsiderueshëm.

Low-Risk Bets in RouletteDescriptionInside Bets – Higher-Risk Roulette BetsDescription
Red/BlackBetting on either all red numbers or all black numbers. Offers almost a 50% chance of winning.Straight UpBetting on a single number, including zero. Offers high payouts but with low odds of winning.
Even/OddBetting on either all even numbers or all odd numbers. Similar to Red/Black in terms of odds.SplitBetting on two adjacent numbers on the roulette layout. Increases the chance of winning compared to a straight bet but still risky.
High/LowBetting on either the low half of the numbers (1-18) or the high half (19-36).StreetBetting on a row of three numbers (e.g., 1-2-3). Offers higher payouts than outside bets but less likely to win.
ColumnsBetting on one of the three columns of numbers. Each column covers 12 numbers.Corner/SquareBetting on a block of four numbers on the layout. More chances to win than a straight or split bet but still carries significant risk.
DozensBetting on one of the three dozen number blocks (1-12, 13-24, 25-36).LineBetting on six numbers (two adjacent streets). Offers better odds than the most inside bet types, but still riskier than outside bets.

Luaj Ruletë live me aksione të ulëta

Është e qartë se lojtarët nuk kanë nevojë për një bankroll të madh për të luajtur dhe për të fituar lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Megjithëse këto lojëra nuk kanë versione demo si homologët e tyre RNG, aksionet e ulëta e bëjnë përvojën më emocionuese.

Por përpara se të luani ruletë me aksione të ulëta, zgjidhni me kujdes bastet. Është praktika më e mirë të luani baste të jashtme me para, pasi ato u ofrojnë lojtarëve më shumë se 45% shanse për të fituar një bast. Kjo gjithashtu i bën ato të përsosura për strategjitë e ruletit si bastet e sheshta dhe Martingale. Shijoni shfaqjen!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të përshkruajmë se si të zgjidhni kazinonë më të mirë të ruletit live. Njerëzit shpesh i japin përparësi komoditetit mbi të gjithë faktorët e tjerë, por kazinotë live ofrojnë jo vetëm komoditetin më të madh, por edhe një sërë përfitimesh të tjera.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni. 

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz. 

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Roulette është një lojë klasike e kazinosë që shijohet nga lojtarët në mbarë botën. Kjo lojë tavoline u ofron lojtarëve një mënyrë unike për të testuar aftësitë dhe fatin e tyre, thjesht duke parashikuar se ku do të bjerë topi pasi të ndalojë rrota. Megjithatë, versioni online i lojës ka evoluar për të përfshirë garat e turneut. Këto turne i shtojnë eksitim lojës klasike pasi lojtarët konkurrojnë për çmime të mëdha. Pra, ky udhëzues shikon se çfarë është një turne ruletë në internet dhe përfitimet e të luajturit në të. Ai gjithashtu ofron këshilla dhe burime për të fituar në ngjarje të tilla. 

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin në konsideratë edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemet e Ruletës Live Online

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta është një klasik që e ka gjetur jetën e saj të gjallë dixhitale në kazinotë live online. Ndërsa është një lojë e bazuar kryesisht në rastësi, shumë lojtarë përpiqen të mposhtin timonin me strategji të ndryshme. Megjithatë, jo të gjitha strategjitë janë krijuar të barabarta. Disa janë plotësisht të rrezikshëm, duke i çuar lojtarët entuziastë në rrugën e humbjeve të mundshme. Ky artikull hedh dritë mbi disa nga strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletit që kanë qarkulluar nëpër botën e drejtpërdrejtë të kazinosë. Të kuptuarit pse këto strategji nuk funksionojnë është thelbësore, pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose thjesht rrotulloni timonin për herë të parë në skenën live të ruletës në internet.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.