Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz.

Shumë njerëz luftojnë për të fituar këtë lojë, dhe nëse jeni një prej tyre, atëherë jeni në vendin e duhur. Ruleta është një lojë e drejtpërdrejtë, por mund të jetë e ndërlikuar. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë në detaje se si të fitoni në Ruletë në një kazino live.

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Zgjidhni ruletën që dëshironi të luani

Hapi i parë është të zgjidhni llojin e ruletës që dëshironi të luani. Sigurisht, ju mund të luani çdo ruletë që dëshironi, por mënyra më e mirë është të zgjidhni një dhe të shkëlqeni në të.

Të gjithë mund të mësojnë shpejt si të luani ruletë për shkak të strukturës së saj të thjeshtë. Gjithçka që duhet të bëni është të shikoni që kombinimi fitues të shfaqet në linjën e pagesës pasi rrota të jetë rrotulluar. Aspekti më i mirë i ruletës është probabiliteti për të fituar një shumë të madhe ndërsa humbni vetëm një shumë të vogël.

Ruleta Amerikane, Franceze dhe Evropiane janë tre variacionet kryesore. Të luash ndonjë nga të treja është e këndshme, dhe ata janë të gjithë të nivelit të lartë. Të tre lojërat e ruletit janë goxha të ngjashme me njëra-tjetrën, ndërsa Ruleta Amerikane dhe Evropiane është më e lehta për t'u kuptuar. Megjithatë, krahasuar me dy lojërat e tjera, Ruleta Franceze ka më shumë rregullore. Si rezultat, mësimi do të kërkojë më shumë kohë. Por ju mund ta luani këtë nëse dëshironi.

Luaj sipas rregullave

Lojërat moderne të ruletit mund të jenë shumë më të larmishme sesa tre variacionet që sapo përmendëm. Përveç kësaj, lojëra të reja ruletë kanë veçori dhe rregullore unike që mund të ndryshojnë ndjeshëm mënyrën se si funksionon gjithçka.

Le ta marrim Ruletë Rrufeja si shembull, një version jashtëzakonisht i popullarizuar me shumëzues nga Evolution. Me sa duket duhet t'i përfshini ato në bastet tuaja pasi shumëzuesit ndikojnë vetëm në bastet e drejtpërdrejta. Nëse jo, mund të luani edhe në një tryezë tjetër.

Por me pagesën bazë më të ulët, a nuk e ulin vërtet shumëfishuesit RTP-në? Po, RTP është teknikisht pak më e ulët. RTP nuk është arsyeja pse luani lojëra të rrezikshme si Lightning ose Quantum Roulette. Ju merrni pjesë në to për emocionet dhe çmimet maksimale të mëdha.

Për ta mbajtur shkurt, qasja më e mirë është të modifikoni strategjinë tuaj duke marrë parasysh rregulloret dhe karakteristikat e lojës që po luani. Përndryshe, zgjidhni një tabelë bazuar në taktikat që dëshironi të përdorni.

Për shembull, gjeni një tavolinë standarde të Rouletës Franceze nëse dëshironi të vazhdoni me baste edhe me para. Nga ana tjetër, lojtarët që vendosin baste të drejtpërdrejta mund të duan të marrin parasysh variacionet me shumëzues dhe shanse më të mira.

Bast në tavolina minimale/maksimumi të lartë dhe shmangni bastet me një numër

Duke vendosur baste më të vogla në të kuqe ose të zezë, ju mund të përmirësoni shpejt dhe lehtë shanset tuaja për të fituar. Ju gjithashtu mund t'i jepni një goditje basteve tek-çift, pasi ato ofrojnë shanset më të mira për të fituar. Për më tepër, njerëzit që sapo kanë filluar të luajnë Roulette duhet të ndihen më të sigurt pasi ta lexojnë këtë.

Për më tepër, mos iu afroni basteve me një numër. Një pagesë 1:35 për një numër të vetëm mund të duket e arsyeshme, por gjasat për ta fituar atë janë mjaft të vogla. Pra, bëje një pikë për të luajtur ndonjëherë dhe përqendrohu në të ndeshjet me shanset më të mira për fitore për lojtarin.

Mbroni bastet tuaja

Cili bast ruletë është më i mirë është një pyetje e bërë shpesh. Megjithatë, të gjitha alternativat e basteve kanë të njëjtën gjë kthimi i investimit (RTP). Përveç basteve Top Line/Basket në American Roulette, të cilat nuk duhet t'i luani sidoqoftë, shpërblimet janë gjithmonë të ndërlidhura me rrezikun.

Shumica e këshillave të ruletës në manualet e kazinosë theksojnë vlerën edhe të basteve me para. Ato janë bastet më pak të rrezikshme, gjë që i bën ato të përshtatshme për fillestarët. Kjo strategji, megjithatë, është në kundërshtim me arsyen që ne luajmë kumar në radhë të parë. Pavarësisht se sa logjike mund të jetë, kufizimi i kthimeve në 1:1 është i mërzitshëm. Përveç kësaj, ne duam të provojmë dhe të luajmë Lightning Roulette për pagesën 999:1.

Thjesht vendosja e disa basteve është një zgjidhje e lehtë. Të bësh një para të barabartë dhe një bast të drejtpërdrejtë për raund është një ilustrim i shkëlqyer. Basti i drejtpërdrejtë ekziston për të ndjekur fitime ose shumëzues të rëndësishëm. Nga ana tjetër, edhe bastet e parave janë atje për të mbajtur bankrollin tuaj të lartë dhe në rritje.

Baste të shumëfishta këndore për të rritur shanset?

Filloni lojën në tavolinën e ruletës duke vënë baste të ndryshme qoshe, dhe kazino live me pagesë më të lartë do t'ju ndihmojë për ta bërë këtë. Kjo do të rrisë shanset tuaja për të fituar. Megjithatë, zgjidhni anën që është më afër numrit fitues. Bastet e këndit zakonisht kanë shpërblime afërsisht 1:8 dhe duke pasur parasysh rritjen e probabilitetit të tyre për sukses, ato janë më të sigurta se shumica e llojeve të tjera të basteve.

Asnjëherë mos i besoni rrotave

Të njëjtat probleme që prekin produktet e tjera herë pas here prekin edhe rrotat e ruletit. Ato mund të mos jenë ideale dhe përdorimi i tyre do të shkaktojë konsumim. Kjo konsiderohet nga disa këshilltarë të strategjisë së ruletit si një sekret i mirëmbajtur fitues i ruletës. Teoria është se këto anomali mund të çojnë në disa rrota që godasin numra të caktuar më shpesh se të tjerët. Ne do të tregojmë pse kjo nuk është e rëndësishme në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Vetëm një numër i vogël njerëzish mund të luajnë tavolinë ruletë në një kazino konvencionale me bazë tokësore. Para se të bëhet shumë i mbushur me njerëz, jo më shumë se një duzinë ose dy. Kjo mund t'u japë rrotave me defekt një shans për të "fluturuar nën radar" përpara se kazinoja t'i kushtojë vëmendje.

Megjithatë, mijëra pjesëmarrës mund të luajnë njëkohësisht lojëra ruletë live. Kazinoja do të humbiste qindra milionë nëse do të kishte të meta dhe dikush do ta zbulonte. Faqet e internetit të kazinove nuk do të rrezikojnë të ardhurat e tyre nëse ka një gjë në të cilën mund të mbështeteni. Për më tepër, për shkak se loja është dixhitale, të gjitha rezultatet dhe raundet regjistrohen dhe vëzhgohen me kujdes. Ata do të ishin të vetëdijshëm menjëherë nëse do të kishte diçka të çuditshme në tryezë. Strategjitë për të luajtur ruletë që bazohen në pajisje inferiore nuk janë vërtet të besueshme. Në vend të kësaj, kërkoni udhëzime më të besueshme.

Strategji të ndryshme

Si fillestar, ju keni disa strategji për të luajtur Ruletë.

  • Ju duhet të merrni parasysh qasjen Bond, e cila ju kërkon të vendosni 3 baste njëkohësisht nëse jeni i ri në Roulette. Për shembull, ju bastni 10 dollarë në 0, 140 dollarë në kutitë 19 deri në 36 dhe 50 dollarë në kutitë 13 deri në 18. Prandaj, gjasat për të humbur reduktohen në mundësinë që topi të bjerë vetëm në një numër midis 1 dhe 12.
  • Ju gjithashtu mund të përdorni Strategjinë Martingale, e cila fokusohet në rritjen e bastit pas çdo humbjeje për të kompensuar humbjet. Kjo strategji ka qenë prej kohësh e preferuar në mesin e tifozëve të Roulette. Ai synon të fitojë një herë dhe të kompensojë të gjitha humbjet e kaluara. Sidoqoftë, duhet të filloni pak dhe të luani ekskluzivisht në të zezë ose të kuqe duke përdorur këtë teknikë të lojës.
  • Strategjia e tretë që mund të aplikoni është rregulli Fibonacci. Ky plan synon të kompensojë të gjitha humbjet e mëparshme dhe të mbajë një epërsi modeste. Në thelb, çdo shumë e tretë e bastit duhet të jetë e barabartë me totalin e dy basteve të mëparshme të humbura.

Përdorni Bonuset e Kazinosë Live

Duke i përdorur ato, ju do të jeni në gjendje të luani dhe të fitoni para falas. Do të merrni rrotullime falas, çmime dhe shumë lloje të tjera bonusesh që mund të përdorni. Ju tashmë po fitoni para me shpërblimet pasi ju dhanë para falas për të vënë bast. Thjesht luani atë në kohë të mjaftueshme për të arritur bastet e kërkuara. Nëse paratë tuaja të bonusit ia kalojnë kësaj procedure, jeni mirë të shkoni.

Edhe nëse humbni paratë e bonusit, nuk do të ketë rëndësi, pasi ky ishte vetëm një çmim që ju dha kazinoja. Por nëse fitoni më shumë para prej saj, atëherë kjo është një arritje e jashtëzakonshme. Kazinotë e sapohapura u ofrojnë përdoruesve bonuse të mëdha pasi ata duhet të fitojnë vendin e tyre në treg. Pra, është më mirë të gjesh një kazino live e re dhe e besueshme.

Dije kur të ndalosh

Vendosja e një kufiri kohor dhe financiar se sa kohë do të kaloni duke luajtur do të ishte më e mira. Asnjëherë mos dilni jashtë vijës që keni zgjedhur. Do të ishte më mirë të kufizosh edhe sa mund të fitosh. Supozoni se keni vendosur një objektiv 100 dollarë për veten tuaj dhe e arrini atë përpara se të ndaloni ditën. Mos lejoni që lakmia t'ju bëjë të humbni atë që keni fituar tashmë.

Nga ana tjetër, nëse kufiri juaj i humbjes është 50 dollarë, duhet të hiqni dorë nga loja sapo të keni humbur kaq shumë para dhe t'i jepni një pushim. Asnjëherë mos lejoni që ndjenjat tuaja të ndikojnë në një situatë. Ruajtja e qetësisë kur luani Ruletë duke marrë parasysh shanset në fushën e praktikës, duke provuar ide të reja dhe vazhdimisht në kërkim të ndonjë gjëje të freskët.

Do të humbni disa ndeshje; ju do të fitoni disa. Kështu funksionon. Pra, mos e lini të shqetësojë dhe luani me mendje të freskët për të fituar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë strategjitë më të mira të basteve për të fituar ruletë në një kazino live?

Për të rritur shanset e fitimit në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë, merrni parasysh strategji si sistemi Martingale, ku dyfishoni bastin tuaj pas një humbjeje, ose sistemi D'Alembert, i cili përfshin rritjen ose pakësimin e basteve me një shumë të caktuar bazuar në fitoret ose humbjet.

Sa i rëndësishëm është menaxhimi i bankrollit në ruletën e kazinosë live?

Menaxhimi i bankrollit është thelbësor në ruletën e kazinosë live. Vendosja e një buxheti dhe respektimi i tij ndihmon në shmangien e shpenzimeve të tepërta dhe lejon një lojë më të gjatë, duke rritur shanset për të fituar me kalimin e kohës.

A mund të përmirësojë shanset e mia për të fituar vëzhgimi i modeleve në ruletën live?

Ndërsa ruleta është një lojë fati, vëzhgimi i modeleve, të tilla si frekuenca e numrave ose ngjyrave të caktuara, ndonjëherë mund të ofrojë njohuri. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se çdo rrotullim është i pavarur dhe modelet nuk garantojnë rezultate në të ardhmen.

A duhet të zgjedh ruletën evropiane apo amerikane në një kazino të drejtpërdrejtë për shanse më të mira për të fituar?

Zgjedhja e ruletës evropiane në një kazino të drejtpërdrejtë është përgjithësisht më e mirë për të përmirësuar shanset e fitimit. Ruleta evropiane ka vetëm një zero, duke ofruar një avantazh më të ulët në krahasim me ruletën amerikane, e cila ka një zero dhe një zero të dyfishtë.

Sa efektive janë bastet e jashtme për të fituar në ruletën e kazinosë live?

Bastet e jashtme në ruletën e kazinosë live, si bastet në të kuqe/zi ose tek/çift, kanë probabilitet më të lartë fitimi, por ofrojnë pagesa më të ulëta. Këto baste janë efektive për fitore të qëndrueshme dhe të vogla dhe janë ideale për një lojë më të gjatë.

A ndikon luajtja në momente të caktuara në shanset e mia për të fituar në ruletë?

Të luash në kohë të ndryshme nuk ndikon në shanset aktuale për të fituar në ruletë në një kazino live. Rezultatet e ruletës janë të rastësishme, pavarësisht nga koha e ditës.

A ka ndonjë mënyrë për të parashikuar se ku do të bjerë topi në ruletën live?

Është e pamundur të parashikohet me siguri se ku do të bjerë topi në ruletë live. Rezultati i çdo rrotullimi është i rastësishëm, i përcaktuar nga dinamika e rrotës së ruletës dhe topit, duke i bërë parashikimet jo të besueshme.

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të përshkruajmë se si të zgjidhni kazinonë më të mirë të ruletit live. Njerëzit shpesh i japin përparësi komoditetit mbi të gjithë faktorët e tjerë, por kazinotë live ofrojnë jo vetëm komoditetin më të madh, por edhe një sërë përfitimesh të tjera.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni. 

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e prishni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Roulette është një lojë klasike e kazinosë që shijohet nga lojtarët në mbarë botën. Kjo lojë tavoline u ofron lojtarëve një mënyrë unike për të testuar aftësitë dhe fatin e tyre, thjesht duke parashikuar se ku do të bjerë topi pasi të ndalojë rrota. Megjithatë, versioni online i lojës ka evoluar për të përfshirë garat e turneut. Këto turne i shtojnë eksitim lojës klasike pasi lojtarët konkurrojnë për çmime të mëdha. Pra, ky udhëzues shikon se çfarë është një turne ruletë në internet dhe përfitimet e të luajturit në të. Ai gjithashtu ofron këshilla dhe burime për të fituar në ngjarje të tilla. 

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin në konsideratë edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemet e Ruletës Live Online

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta është një klasik që e ka gjetur jetën e saj të gjallë dixhitale në kazinotë live online. Ndërsa është një lojë e bazuar kryesisht në rastësi, shumë lojtarë përpiqen të mposhtin timonin me strategji të ndryshme. Megjithatë, jo të gjitha strategjitë janë krijuar të barabarta. Disa janë plotësisht të rrezikshëm, duke i çuar lojtarët entuziastë në rrugën e humbjeve të mundshme. Ky artikull hedh dritë mbi disa nga strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletit që kanë qarkulluar nëpër botën e drejtpërdrejtë të kazinosë. Të kuptuarit pse këto strategji nuk funksionojnë është thelbësore, pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose thjesht rrotulloni timonin për herë të parë në skenën live të ruletës në internet.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.