Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Roulette është një lojë klasike e kazinosë që shijohet nga lojtarët në mbarë botën. Kjo lojë tavoline u ofron lojtarëve një mënyrë unike për të testuar aftësitë dhe fatin e tyre, thjesht duke parashikuar se ku do të bjerë topi pasi të ndalojë rrota. Megjithatë, versioni online i lojës ka evoluar për të përfshirë garat e turneut. Këto turne i shtojnë eksitim lojës klasike pasi lojtarët konkurrojnë për çmime të mëdha. Pra, ky udhëzues shikon se çfarë është një turne ruletë në internet dhe përfitimet e të luajturit në të. Ai gjithashtu ofron këshilla dhe burime për të fituar në ngjarje të tilla.

Si të luani Turnetë e Ruletës Live në internet

Çfarë është një turne i ruletës në internet?

Një turne ruletë nuk është asgjë ndryshe nga turnet e lojërave elektronike. Ato janë ngjarje të organizuara nga një kazino live online ose zhvillues lojërash, duke bashkuar lojtarët për të konkurruar për çmimet kryesore. Shumica e ngjarjeve kanë disa raunde për të përcaktuar lojtarët që përfundojnë në tabelën më të lartë të drejtuesve.

Çdo raund i turneut zakonisht përfshin të njëjtin numër rrotullimesh dhe shumash bastesh. Në fund, lojtari me numrin më të madh të pikëve fiton. Paratë e çmimit zakonisht ndahen midis tre deri në dhjetë lojtarët e parë.

Rregullat e Turneut Live Ruletë

Pra, si funksionon një turne në ruletë? Shumica e turneve kanë një numër fiks raundesh, ku secili përbëhet nga i njëjti numër rrotullimesh dhe shumash bastesh. Lojtarët që nuk arrijnë të mbledhin pikë të mjaftueshme eliminohen pas çdo raundi. Gjithashtu, ata që mbarojnë kreditet e tyre të lojës përpara përfundimit të raundit, eliminohen. Lojtari i fundit në këmbë shpesh shpallet fitues.

Shumica e turneve përfshijnë gjithashtu blerje. Për shembull, lojtarët mund të paguajnë një tarifë prej 50 dollarësh dhe të marrin patate të skuqura me vlerë 500 dollarë. Lojtarët do t'i përdorin këto çipa për të luajtur turneun brenda periudhës standarde prej 30 minutash deri në një orë. Disa konkurse mund të jenë më të shkurtra ose më të gjata.

Ndërkohë, lojtarët me pikët më të larta kalojnë në raundin tjetër. Përfundimisht, një raund i vetëm loje do të mbetet ku lojtarët kualifikues do të fitojnë çmimet kryesore. Dhe si në çdo turne tjetër kazino, lojtarët që përfundojnë më lart në tabelën e liderëve të turneut të ruletës fitojnë pjesën e luanit të çmimit.

Llojet e Turneve të Ruletës

Turnetë e ruletës vijnë në dy kategori kryesore: garat Freeroll dhe Buy-In. Turnetë e blerjeve janë më të zakonshmet, pasi kazinotë kërkojnë të financojnë çmimin kryesor.

Me këtë u tha, ka nën-kategori të ndryshme për turnet Freeroll dhe buy-in. Ato përfshijnë:

  • Turnetë Sit & Go ruletë: Këto janë turne në internet që janë të hapura 24 orë dhe nuk kanë një kohë specifike fillimi dhe mbarimi. Por nga ana tjetër, këto ngjarje kanë vende dhe tavolina të kufizuara. Loja nuk do të pranojë më shumë lojtarë pasi të plotësohen të gjitha lojërat elektronike. Fatmirësisht, raundet mund të zgjasin vetëm për 10 minuta.
  • Turnetë e planifikuar: Këto janë turnet më të zakonshëm të ruletit. Siç sugjerojnë emrat e tyre, këto ngjarje janë të hapura për një periudhë të caktuar. Për të luajtur këtë turne, lojtarët duhet së pari të regjistrohen dhe të presin orën e fillimit pasi të rezervojnë me sukses një vend. Këto turne mund të jenë të hapura deri në një muaj.
  • Rifresko turnet: Këto janë gjithashtu relativisht të lehta për t'u gjetur. Sapo një lojtar të mbarojë kreditet e tij të blerjes, kazinoja mund t'i lejojë ata të blejnë më shumë kredite në turnetë e ringarkimit të ruletës. Microgaming dihet se organizon turne të tillë me automate.

Përfitimet e të luajturit në një turne të drejtpërdrejtë të ruletës

Ka shumë përfitime për të luajtur në një ngjarje ruletë. Më poshtë janë disa prej tyre:

Çmime të mëdha

Kjo është tërheqja kryesore për t'u bashkuar me një turne ruletë në internet. Shumica e lojtarëve pëlqejnë të luajnë në turne sepse grupet e çmimeve mund të jenë të mëdha. Kjo është veçanërisht e vërtetë me konkurset Buy-In, ku tarifat e hyrjes së lojtarëve kontribuojnë në paratë e çmimeve. Dhe po, më shumë pjesëmarrës do të thotë çmime më të mëdha.

Rritja e mundësive për të fituar

Lojërat konvencionale të kazinosë përfshijnë lojën kundër tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë ose sistemet RNG (Random Number Generator). Por me turnetë, kazino nuk ka asnjë aksion. E thënë thjesht, lojtarët luajnë kundër njëri-tjetrit, që do të thotë se lojtari më me fat dhe më strategjik fiton raundin.

Buxhetim i lehtë

Në një skenar tipik të lojërave të kazinosë, shumica e lojtarëve mund të vlerësojnë vetëm shumën që do të përdorin në një tavolinë ruletë. Për këtë arsye, merrni parasysh të luani turne sepse krijimi i një buxheti është relativisht i lehtë. Kazinoja do t'u japë lojtarëve kredite specifike për t'u përdorur në një raund turneu. Këta lojtarë eliminohen nga gara pasi kanë shteruar kreditet.

Strategjitë për të fituar një turne online të ruletës live

Nëse një lojtar dëshiron të ketë sukses në turnetë e ruletit, ai duhet të mësojë se si të bastojë në mënyrë konservative sepse konkurrenca në turne mund të jetë e lartë. Prandaj, përdorni kufijtë minimalë të basteve për të shmangur përjashtimin nga tabela për shkak të mungesës së krediteve të lojës.

Një strategji tjetër për turnetë është injorimi i tabelës së drejtuesve dhe shpërqendrimeve të tjera. Disa lojtarë do të bëjnë një shfaqje duke festuar të egër pas kualifikimit në raundin tjetër. Por është e rëndësishme të qëndroni të qetë dhe të mbledhur sepse rezultatet e ruletit janë 100% të rastësishme.

Strategjia e tretë është skautimi për turnetë Freeroll. Edhe pse këto turne nuk janë të përhapura, ato u ofrojnë lojtarëve një shans për të luajtur falas. Kjo është një strategji efektive e menaxhimit të parave në vetvete. Por mbani mend se grupi i çmimeve të turneut Freeroll mund të jetë më i vogël se turnet Buy-In.

Lojtarët me përvojë të turneut do t'ju thonë gjithashtu se praktika është e përsosur. Në çdo ngjarje kazino, lojtarët mund të kenë nevojë të jenë sa më të shpejtë që të jetë e mundur brenda një afati kohor të kufizuar. Pra, lojtarët duhet të përdorin bonuse dhe promovime të kazinosë live online për të mprehur aftësitë e tyre vendimmarrëse. Gjithçka ka të bëjë me mbledhjen e pikëve fituese.

Më e rëndësishmja, luani turne për argëtim. Kazinoja ka gjithmonë një avantazh, pavarësisht nëse luani ngjarje rulete ose tituj të drejtpërdrejtë të ruletit si Lightning Roulette dhe Speed ​​Roulette nga Evolution Gaming. Pra, hiqni çdo pritshmëri të madhe për të fituar çmimin kryesor.

Zgjedhja e turneut më të mirë të ruletës së tregtarit të drejtpërdrejtë

Përpara përfundimit të këtij udhëzuesi, është thelbësore të mësoni se si të dalloni turneun e duhur. Së pari, lojtarët duhet të sigurojnë që turneu të jetë i drejtë dhe transparent. Luaj vetëm turne të organizuara nga faqet më të mira të kazinosë live dhe rregullat duhet të shprehen qartë. Gjithashtu, kryeni një kontroll të sfondit rreth turneut për të mësuar se çfarë thonë lojtarët e tjerë për konkurrencën.

Së dyti, kontrolloni strukturën e çmimeve për t'u siguruar që çmimet vlejnë shumën e blerjes. Një turne ruletë që pranon një maksimum prej 50 lojtarësh dhe një grup çmimesh prej 1000 dollarësh nuk ia vlen mundimi. Kjo për shkak se çdo lojtar mund të fitojë vetëm 50 dollarë, duke supozuar se paratë e çmimit ndahen në mënyrë të barabartë.

Përmbledhja

Turnetë e ruletës janë padyshim emocionuese dhe shpërblyese. Megjithatë, lojtarët duhet të kuptojnë rregullat dhe të përdorin strategjitë e duhura për të përfituar sa më shumë nga përvoja e turneut. Me këto këshilla, zotërimi i artit për të luajtur një turne ruletë në internet do të jetë i lehtë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të hyni në një turne online live ruletë?

Për të hyrë në një turne online të ruletës live, regjistrohuni në një kazino që ofron turne, regjistrohuni për ngjarjen dhe shpesh paguani një tarifë hyrjeje nëse kërkohet.

Cilat janë rregullat tipike në turnet e ruletit live?

Rregullat tipike në turnet e ruletit të drejtpërdrejtë përfshijnë një numër të caktuar raundesh ose limit kohor, me lojtarët që konkurrojnë për të grumbulluar sasinë më të madhe të çipave ose pikëve.

Si funksionon sistemi i pikëve në këto turne?

Rezultati në turnetë e ruletës live zakonisht përfshin grumbullimin e çipave ose pikëve për çdo fitore, me golashënuesit më të mirë që kalojnë në raunde të mëtejshme ose fitojnë çmime.

A mund të përdorni strategji rulete në turne?

Po, ju mund të përdorni strategji rulete në turne, por është e rëndësishme t'i përshtatni ato me formatin e turneut dhe të jeni të vetëdijshëm për presionet dhe dinamikat e ndryshme në lojë.

Cilat janë ndryshimet kryesore midis ruletës së rregullt dhe lojës së turneut?

Dallimet kryesore përfshijnë elementin konkurrues ndaj lojtarëve të tjerë, rregullat specifike dhe sistemet e shënimit në turne, dhe shpesh një stil loje më agresiv për të grumbulluar shpejt çipat.

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Cila është kazinoja më e mirë e ruletës së drejtpërdrejtë për ju

Shumë njerëzve u pëlqen të luajnë në kazinotë e ruletit live, edhe nëse ka disa zhanre të tjera të lojërave në internet që kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të përshkruajmë se si të zgjidhni kazinonë më të mirë të ruletit live. Njerëzit shpesh i japin përparësi komoditetit mbi të gjithë faktorët e tjerë, por kazinotë live ofrojnë jo vetëm komoditetin më të madh, por edhe një sërë përfitimesh të tjera.

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Dallimet midis Ruletës Live dhe Ruletës Online

Ruleta është një nga lojërat më të njohura e cila luhet në një shkallë të gjerë. Kjo është arsyeja pse ka disa lloje të ndryshme të ruletit. Midis tyre, ju mund të gjeni Ruletë me tregtarë të drejtpërdrejtë dhe Ruletë në internet. Mund të mos e keni të qartë se cilat janë ndryshimet midis tyre dhe cilin të zgjidhni. 

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Këshilla dhe truket për Ruletën Live Online

Shumë lojtarë të rinj po i bashkohen kazinove të drejtpërdrejta në internet për të luajtur ruletë live online. Por ata nuk dinë për disa këshilla fitimprurëse. Fitimi në ruletë live nuk është aq i komplikuar, pasi kjo lojë bazohet kryesisht në fat. Kjo është arsyeja pse ne kemi hartuar këtë udhëzues të këshillave dhe trukeve të ruletës live.

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Ruleta më e mirë e drejtpërdrejtë me aksione të ulëta

Duke luajtur ruletë live në kazinotë më të mira live është argëtuese dhe e lehtë nëse nuk e prishni domosdoshmërisht bankën. Ruleta, siç e dini, është një lojë e bazuar në fat. Si i tillë, edhe sistemi më i mirë i basteve nuk do ta shpëtojë lëkurën tuaj nga skaji i shtëpisë. 

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Si të fitoni më shpesh në ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë

Të luash ruletë në një kazino të drejtpërdrejtë është njësoj si të luash në çdo lloj tjetër kazinoje. Dallimi i vetëm do të jetë versioni i tregtarit të drejtpërdrejtë (nëse është i disponueshëm). Pra, siç e dimë, Roulette është një nga lojërat më të luajtura në historinë e lojërave të fatit dhe është e dashur nga shumë njerëz. 

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Si të zgjidhni një tryezë Rulete Live miqësore për lojtarët

Ruleta e drejtpërdrejtë nuk është thjesht çdo lojë kazino live. Edhe pse është e thjeshtë për t'u luajtur dhe e bazuar në fat, kjo lojë ka variacione të shumta që mund të bëjnë ose prishin seancën tuaj të lojës. Përveç shikimit të llojit të rrotave, lojtarët duhet të marrin në konsideratë edhe faktorë kritikë si kufijtë e tabelës, shpejtësia dhe më shumë për të pasur sukses. 

Sistemet e Ruletës Live Online

Sistemet e Ruletës Live Online

Live Roulette është ndoshta loja më e famshme në një kazino live pasi ofron një nivel tjetër emocioni. Kjo për shkak se loja ofron atë që lojtarët e duan, që është argëtimi. Në ditët e sotme, Live Roulette po lulëzon për shkak të veçorisë jashtëzakonisht argëtuese të tregtarëve të drejtpërdrejtë dhe për shkak të popullaritetit në rritje të kazinove live online.

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletës së drejtpërdrejtë

Ruleta është një klasik që e ka gjetur jetën e saj të gjallë dixhitale në kazinotë live online. Ndërsa është një lojë e bazuar kryesisht në rastësi, shumë lojtarë përpiqen të mposhtin timonin me strategji të ndryshme. Megjithatë, jo të gjitha strategjitë janë krijuar të barabarta. Disa janë plotësisht të rrezikshëm, duke i çuar lojtarët entuziastë në rrugën e humbjeve të mundshme. Ky artikull hedh dritë mbi disa nga strategjitë më të këqija të lojërave të fatit të ruletit që kanë qarkulluar nëpër botën e drejtpërdrejtë të kazinosë. Të kuptuarit pse këto strategji nuk funksionojnë është thelbësore, pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose thjesht rrotulloni timonin për herë të parë në skenën live të ruletës në internet.

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Ruletës Live Online

Kazinotë e drejtpërdrejta po lulëzojnë në popullaritet falë veçorisë së tregtarit të drejtpërdrejtë. Me atë veçori, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara, të tilla si Live Roulette, me një përvojë të re. Nëse nuk dini asgjë rreth Live Roulette, atëherë duhet të shikoni udhëzuesin tonë të plotë mbi tavolinat e ruletës live.

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Udhëzues për Tavolinën e Ruletës Live Online

Ka shumë variacione të ruletit, por në ditët e sotme, një variacion i caktuar i njohur si Ruleta Live po lulëzon në popullaritet. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për tryezën e ruletës live dhe si ta luani atë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni më për këtë.