Si të hapni një llogari Skrill?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Ka shumë kazino të drejtpërdrejta në internet që mund të gjeni në ditët e sotme. Ato ju lejojnë të shijoni tavolinat tuaja të preferuara të tregtarëve të drejtpërdrejtë, vetëm duke përdorur telefonin inteligjent.

Për të filluar të luani në cilindo prej atyre celularëve të kazinosë live, jo vetëm që ju nevojitet një llogari, por edhe përgatituni me një metodë bankare. Kuletat elektronike janë një nga metodat më të preferuara për kryerjen e transaksioneve të kazinove live, ku Skrill dallohet nga të tjerët. Për t'ju ndihmuar të vendosni llogarinë tuaj Skrill, ne nga CasinoRank do t'ju japim një udhëzues hap pas hapi për këtë proces.

Si të hapni një llogari Skrill?

Hapi 1: Hapni llogarinë Skrill

Ka disa hapa të thjeshtë që duhet të kaloni, në mënyrë që të regjistroheni për Skrill:

 • Shkoni në faqen zyrtare të Skrill ose merrni aplikacionin celular,
 • Klikoni butonin "Regjistrohu",
 • Siguroni të gjitha të dhënat e kërkuara,
 • Pasi të keni plotësuar formularin e regjistrimit, thjesht dorëzojeni atë,
 • Shkoni në emailin tuaj dhe aktivizoni llogarinë tuaj.

Hapi 2: Verifikoni llogarinë tuaj Skrill

Përpara se të përdorni Skrill-in tuaj për transaksione në internet, duhet të verifikoni identitetin tuaj. Ky proces është standard për çdo organizatë online, e cila synon të konfirmojë identitetin dhe adresën tuaj. Për ta përfunduar atë, duhet të siguroni një kopje të skanuar ose një fotografi të një prej dokumenteve të mëposhtëm:

 • Karte identiteti,
 • Pasaportë,
 • Patentë shoferi,
 • Faturën e shërbimeve,
 • Pasqyra bankare.

Skrill gjithashtu mund t'ju kërkojë të dërgoni një selfie ku mbani një copë letër me datën aktuale.

Hapi 3: Shtoni fonde në Skrill-in tuaj

Pasi të keni kaluar me sukses procesin e verifikimit, mund të vazhdoni me shtimin e fondeve në llogarinë tuaj Skrill. Kjo mund të bëhet duke përdorur shumë opsione pagese si:

Për të shtuar fonde, ju duhet vetëm të zgjidhni një metodë dhe të shkruani të gjitha të dhënat e kërkuara për transaksionin.

Përdorimi i Skrill për transaksione të drejtpërdrejta në kazino në internet

Tani që keni një llogari të verifikuar dhe të financuar Skrill, mund ta përdorni për transaksione të drejtpërdrejta në kazino në internet. Këtu janë hapat që duhen ndjekur:

Hapi 1: Zgjidhni një kazino të mbështetur nga Skrill

Jo të gjitha kazinotë e drejtpërdrejta e pranojnë Skrill si një mënyrë pagese. Prandaj, është e rëndësishme të zgjidhni një kazino që mbështet Skrill. Ne nga CasinoRank kemi bërë kërkimin për ju dhe mblodhi kazinotë më të mira Skrill për ju.

Pasi të keni zgjedhur një kazino, mund të vazhdoni të bashkoheni me të dhe të aktivizoni llogarinë tuaj.

Hapi 2: Depozoni fonde në llogarinë tuaj të kazinosë duke përdorur Skrill

 1. Pasi të keni regjistruar me sukses një llogari në kazinonë e zgjedhjes suaj, mund të identifikoheni dhe të shkoni te seksioni "Arkëtari".
 2. Atje duhet të zgjidhni Skrill si një metodë depozitimi,
 3. Më pas, do të ridrejtoheni në faqen e Skrill,
 4. Më pas, shkruani shumën që dëshironi të depozitoni,
 5. Konfirmoni transaksionin.

Hapi 3: Tërhiqni fonde nga llogaria juaj e kazinosë duke përdorur Skrill

Nëse keni fitime në llogarinë tuaj të kazinosë që dëshironi të tërhiqni, mund të përdorni Skrill për ta bërë këtë.

 1. Së pari, hyni në llogarinë tuaj të kazinosë,
 2. Hyni në seksionin "Arkëtari" dhe shtypni skedën "Tërheqjet",
 3. Zgjidhni Skrill si një metodë tërheqjeje,
 4. Shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni,
 5. Do të ridrejtoheni te dritarja Skrill, ku duhet të shkruani kredencialet tuaja të hyrjes,
 6. Konfirmoni transaksionin dhe prisni që fondet tuaja të arrijnë.

Përparësitë e përdorimit të Skrill për transaksione të drejtpërdrejta në kazino në internet

Ka disa përparësi për të përdorur Skrill në kazinotë më të mira live.

 • Mbrojtje dhe siguri: Skrill përdor teknologjitë më të fundit të kriptimit për të mbrojtur identitetin dhe fondet tuaja.
 • Shpejtësia: Transaksionet Skrill përpunohen në çast.
 • Tarifa më të ulëta në krahasim me mënyrat e tjera të pagesës: Skrill ngarkon tarifa më të ulëta në krahasim me disa mënyra të tjera pagese. Në krye, do të keni akses në një program besnikërie për të mbledhur pikë bonus. Ato mund të transferohen për fonde reale më pas.

Disavantazhet e mundshme të përdorimit të Skrill për transaksione të drejtpërdrejta në kazino në internet

Ndërsa Skrill ofron shumë përparësi për transaksionet e drejtpërdrejta të kazinosë në internet, ka gjithashtu disa të meta të mundshme për t'u marrë parasysh, duke përfshirë:

 • Disponueshmëri e kufizuar: Skrill ende nuk është i aksesueshëm në rajone të caktuara.
 • Tarifat e mundshme për konvertimin e monedhës: Nëse kazinoja juaj e drejtpërdrejtë dhe llogaria juaj Skrill janë në monedha të ndryshme, do të tarifoheni.
 • Mundësia e kufizimeve ose kufizimeve të llogarisë: Skrill mund të kufizojë ose kufizojë llogarinë tuaj nëse zbulon aktivitet të dyshimtë ose nëse ju shkelni termat dhe kushtet e saj. Prandaj, është e rëndësishme të lexoni dhe kuptoni termat dhe kushtet e Skrill-it përpara se ta përdorni për transaksione të drejtpërdrejta në kazino në internet.

konkluzioni

Hapja e një llogarie Skrill për transaksionet e drejtpërdrejta të kazinosë në internet është një proces i drejtpërdrejtë, i cili zakonisht zgjat vetëm disa minuta. Por, ndonjëherë, ju mund të përballeni me disa probleme me të, kështu që ne nga CasinoRank ju ofrojmë një udhëzues të detajuar hap pas hapi për të.

Siç e dini, ju mund të zgjidhni ndonjë nga faqet më të mira të kazinosë live online dhe të shijoni udhëtimin tuaj të lojërave Skrill në të.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është e sigurt të përdoret Skrill për transaksione të drejtpërdrejta të kazinosë në internet?

Po, Skrill është një mënyrë e sigurt pagese që përdor teknologjitë më të fundit të kriptimit për t'ju mbrojtur.

Sa kohë duhet për të hapur një llogari Skrill?

Për të përfunduar një proces regjistrimi në Skrill, do t'ju duhen vetëm disa minuta, megjithatë, ndonjëherë mund të zgjasë më shumë. Për ta shmangur këtë, mund të ndiqni udhëzuesin që ju kemi ofruar nga CasinoRank.

A mund të përdor Skrill për të tërhequr fitimet e mia nga kazinotë live në internet?

Po, ju mund të përdorni Skrill për të bërë tërheqje nga kazinotë e mbështetura nga Skrill. Sidoqoftë, duhet të keni verifikuar llogaritë e Skrill dhe kazinosë për të përpunuar këtë lloj transaksioni.

Skrill vs PayPal Live Kazino 2024

Skrill vs PayPal Live Kazino 2024

Kuletat elektronike janë një nga zgjidhjet më të njohura bankare për adhuruesit e basteve online. Ato vijnë me transaksione shumë të shpejta dhe një nivel të lartë sigurie. Një nga kuletat elektronike më të përdorura nga lojtarët e kazinove është Skrill dhe PayPal. Të dyja janë perfekte për sa i përket basteve, por kanë dallime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni se cilin të përdorni.

Tarifat Skrill, Limitet, Koha

Tarifat Skrill, Limitet, Koha

Ka shumë opsione pagese mbi të cilat mund të mbështeteni për udhëtimin tuaj në kazino. Sidoqoftë, Skrill është një nga kuletat elektronike më të përdorura për këtë qëllim, pasi vjen me shumë përfitime.