Skrill vs PayPal Live Kazino 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Kuletat elektronike janë një nga zgjidhjet më të njohura bankare për adhuruesit e basteve online. Ato vijnë me transaksione shumë të shpejta dhe një nivel të lartë sigurie. Një nga kuletat elektronike më të përdorura nga lojtarët e kazinove është Skrill dhe PayPal. Të dyja janë perfekte për sa i përket basteve, por kanë dallime që mund t'ju ndihmojnë të vendosni se cilin të përdorni.

Pra, në këtë udhëzues, ne nga CasinoRank do të krahasojmë Skrill-in dhe PayPal-in, duke parë përfitimet dhe të metat e tyre, në mënyrë që të vendosni se në cilin prej tyre të mbështeteni.

Skrill vs PayPal Live Kazino 2024

Skrill dhe PayPal: Krahasimi

Skrill dhe PayPal kanë funksione të ngjashme, në kuptimin që ju mund t'i ruani fondet tuaja në internet dhe t'ju lejojnë të bëni pagesa.

 • Tarifat e transaksionit dhe koha e tërheqjes: Skrill ngarkon një tarifë më të ulët transaksioni në krahasim me PayPal, veçanërisht për transaksionet ndërkombëtare. Sidoqoftë, Skrill mund të marrë më shumë kohë për të përpunuar tërheqjet në krahasim me PayPal.
 • Karakteristikat e sigurisë: Ato vijnë me veçori të sigurisë së lartë si vërtetimi me dy faktorë dhe kriptimi SSL.
 • Disponueshmëria në vende të ndryshme: PayPal është i disponueshëm në më shumë vende se Skrill. Sidoqoftë, Skrill ofron më shumë mundësi pagese të lokalizuara në rajone të caktuara.

Avantazhet dhe disavantazhet e Skrill për kazinotë live në internet

Nëse po mendoni të përdorni Skrill për transaksionet tuaja të drejtpërdrejta të kazinosë në internet, këtu janë disa nga avantazhet dhe disavantazhet e tij:

Përparësitë:

 • Programi VIP - Nëse dëshironi të përfitoni nga tarifat më të ulëta dhe shumë përfitime të tjera, Skrill ka një program i pabesueshëm besnikërie.
 • Depozita të menjëhershme - Mund të bëni depozita të menjëhershme me Skrill.
 • Karta kryesore e parapaguar Skrill - Mund të porosisni një kartë debiti fizike me parapagesë nëse përdorni Skrill.

Disavantazhet:

 • Disponueshmëria e kufizuar - Ka shumë vende të ndryshme nga e cila nuk mund të hyni në Skrill.
 • Tarifa më të larta për transaksione të caktuara - Disa transaksione kanë tarifa më të larta në Skrill
 • Procesi i rreptë i verifikimit - Procesi i verifikimit mund të jetë i vështirë për disa përdorues.

Avantazhet dhe disavantazhet e PayPal për kazinotë live në internet

Nga ana tjetër, nëse po mendoni të përdorni PayPal, duhet të dini të mirat dhe të këqijat e tij kryesore.

Përparësitë:

 • Disponueshmëri e gjerë - PayPal është i disponueshëm pothuajse në çdo vend.
 • Ndërfaqja miqësore për përdoruesit - Ndërfaqja e PayPal është më e thjeshtë, duke ju lejuar të bëni pagesa vetëm me një klikim të thjeshtë.
 • Programi i Mbrojtjes së blerësit - PayPal ka një veçori shumë të dobishme, të quajtur Mbrojtja e blerësit.

Disavantazhet:

 • Tarifa më të larta të transaksionit - PayPal ka tarifa më të larta se Skrill
 • Opsione të kufizuara për lojërat e fatit në internet - Ka shumë kazino të drejtpërdrejta që nuk pranojnë PayPal si një mënyrë pagese.
 • Tarifa shtesë - Kazino PayPal ngarkon një tarifë shtesë prej 2.5% për pagesat ndërkombëtare.

PayPal vs Skrill për kazinotë live në internet

Kur bëhet fjalë për zgjedhjen midis Skrill dhe PayPal për kazinotë live online, këtu janë disa faktorë që duhen marrë parasysh:

 • Disponueshmëria: Kontrolloni nëse Skrill ose PayPal janë të disponueshme në vendin tuaj ose në sajti i drejtpërdrejtë i kazinosë që dëshironi të përdorni. PayPal është i disponueshëm në më shumë vende sesa Skrill. Sidoqoftë, Skrill ofron më shumë opsione pagese të lokalizuara në rajone të caktuara, të cilat mund të jenë më të përshtatshme për disa përdorues.
 • Tarifat: Merrni parasysh tarifat e ngarkuara nga çdo mënyrë pagese, veçanërisht për transaksionet ndërkombëtare. Kur bëhet fjalë për tarifat, Skrill në përgjithësi ngarkon tarifa më të ulëta transaksionesh në krahasim me PayPal, veçanërisht për transaksionet ndërkombëtare. Megjithatë, Skrill mund të ngarkojë tarifa më të larta për transaksione të veçanta, të tilla si tërheqjet e kartat e vizave.
 • Karakteristikat e sigurisë: Kërkoni veçori të avancuara sigurie të ofruara nga Skrill dhe PayPal, të tilla si vërtetimi me dy faktorë dhe kriptimi SSL.
 • Eksperienca e perdoruesit: Merrni parasysh lehtësinë e përdorimit dhe komoditetin e secilit Metoda e pagesës, duke përfshirë ndërfaqet e tyre të përdoruesit dhe kohën e përpunimit. Të dy Skrill dhe PayPal kanë ndërfaqe të thjeshta dhe intuitive të përdoruesit. Skrill lejon depozitat e menjëhershme, ndërsa PayPal mund të marrë pak më shumë kohë për të përpunuar depozitat.

konkluzioni

Zgjedhja e zgjidhjes më të mirë të pagesës mund të jetë vendimtare për ju që të keni një përvojë të qetë të lojërave të fatit në kazino. Siç e dini nga ky udhëzues, kuletat elektronike janë dy nga opsionet më të mira për të paguar në kazinotë live. Ato ofrojnë transaksione shumë të sigurta me kohë pritjeje shumë të ulëta.

Pavarësisht nëse zgjidhni faqet e kazinosë Skrill ose PayPal, nuk do të pendoheni, pasi të dyja ofrojnë zgjidhje të jashtëzakonshme pagese për udhëtimin tuaj në kazino në internet. Nëse jeni duke kërkuar për faqet më të mira të kazinosë Skrill, ose kazinotë që përdorin PayPal, mund të kontrolloni listën e CasinoRank ku kemi grupuar më të mirat.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A janë Skrill dhe PayPal metoda të sigurta dhe të sigurta pagese për kazinotë live në internet?

Po, si Skrill ashtu edhe PayPal kanë veçori të avancuara sigurie, të tilla si vërtetimi me dy faktorë dhe kriptimi SSL, për të mbrojtur informacionin e ndjeshëm të përdoruesve dhe për të parandaluar aktivitetet mashtruese.

A ngarkojnë Skrill dhe PayPal tarifa për transaksionet e kazinosë live në internet?

Po, si Skrill ashtu edhe PayPal ngarkojnë tarifa transaksioni për shërbimet e tyre. Skrill në përgjithësi ngarkon tarifa më të ulëta në krahasim me PayPal, veçanërisht për transaksionet ndërkombëtare. Megjithatë, Skrill mund të ngarkojë tarifa më të larta për transaksione të veçanta, të tilla si tërheqjet e kartave Visa.

Cila metodë pagese pranohet më gjerësisht në kazinotë live online, Skrill apo PayPal?

Si Skrill ashtu edhe PayPal shihen zakonisht si metoda pagese për kazinotë online live. Sidoqoftë, Skrill mund të pranohet më gjerësisht në disa rajone, ndërsa PayPal mund të pranohet më shpesh në të tjera.

A mund t'i tërheq fitimet e mia nga kazinotë live online në Skrill ose PayPal?

Po, shumica e kazinove të drejtpërdrejta në internet lejojnë përdoruesit të tërheqin fitimet e tyre në llogaritë e Skrill ose PayPal. Megjithatë, është e rëndësishme të kontrolloni tarifat e tërheqjes dhe kohët e përpunimit për secilën mënyrë pagese përpara se të zgjidhni një.

Si të hapni një llogari Skrill?

Si të hapni një llogari Skrill?

Ka shumë kazino të drejtpërdrejta në internet që mund të gjeni në ditët e sotme. Ato ju lejojnë të shijoni tavolinat tuaja të preferuara të tregtarëve të drejtpërdrejtë, vetëm duke përdorur telefonin inteligjent.

Tarifat Skrill, Limitet, Koha

Tarifat Skrill, Limitet, Koha

Ka shumë opsione pagese mbi të cilat mund të mbështeteni për udhëtimin tuaj në kazino. Sidoqoftë, Skrill është një nga kuletat elektronike më të përdorura për këtë qëllim, pasi vjen me shumë përfitime.