10 Kazino të drejtpërdrejta që përdorin UnionPay për depozita të sigurta

Që nga shpikja e tyre, kartat e debitit janë bërë një mënyrë jetese. Kjo për shkak se ato bëjnë të mundur që përdoruesit të kenë akses me lehtësi paratë e tyre dhe të kryejnë pagesa shpejt pa u marrë me mundësinë e grumbullimit të borxhit. Po, Visa dhe Mastercard janë dy kartat më të mëdha të kreditit në botë, por ekziston një tjetër kartë kryesore që u jep atyre netë pa gjumë. Ai njihet si UnionPay, një institucion financiar gjigant kinez përgjegjës për lëshimin e kartave bankare për qytetarët në territorin e Kinës. Ashtu si Visa dhe Mastercard, karta ka gjetur rrugën e saj në lojërat e kazinove dhe tani konsiderohet si një nga mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live.

10 Kazino të drejtpërdrejta që përdorin UnionPay për depozita të sigurta
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Rreth UnionPay

UnionPay, shkurtuar si UPI ose CUP, është një ofrues shërbimi ndërkombëtar i përpunimit të pagesave me bazë në Kinë me rreth 20 vjet funksionim, që ka hapur dyert e tij për herë të parë në vitin 2002. Kompania është produkt i përpjekjeve të përbashkëta të një numri të shquar Institucionet bankare kineze, duke përfshirë Bankën e Kinës, Bankën Industriale dhe Tregtare të Kinës, Bankën Bujqësore të Kinës dhe Bankën e Ndërtimit të Kinës. Megjithëse ofruesi ka arritur të zgjerojë mbulimin e tij në mbarë botën, Kina është ende baza e saj kryesore e klientëve. Selia e UnionPay ndodhet në Shangai.

Informacion i pergjithshem

Emri

UnionPay

themeluar

Kinë

E themeluar

2002

Shtabi

Shangai

Lloji i pageses

Kartë bankare, Transfertë bankare, Pagesa në celular

Faqja e internetit:

www.unionpayintl.com

Partneritete me Rrjete të tjera Ndërkombëtare të Pagesave

Në vitin 2005, UnionPay hyri në partneritete të shumta me ofrues të tjerë globalë të shërbimeve të pagesave, duke përfshirë American Express, Mastercard dhe Visa. Rrjedhimisht, janë zgjedhur karta krediti UnionPay të lidhura me këto kompani, duke bërë të mundur përdorimin e tyre jashtë territorit kinez. Në një përpjekje për të zgjeruar shtrirjen e saj, UnionPay ka krijuar gjithashtu partneritete me të paktën 300 institucione të tjera financiare në të gjithë botën, duke përfshirë sa vijon:

 • PayPal
 • RuPay
 • Zbuloni
 • Mir
 • Karta BC
 • Interac
 • Barclays
 • JCB

Opsionet e pagesës së UnionPay

Fillimisht, përdoruesit u lëshuan me karta debiti UnionPay nga bankat e tyre lokale (bankat në rrjetin UnionPay). Këto karta mund të përdoren në një gamë të gjerë të shitësve me pakicë online dhe offline. Më vonë, kompania filloi të ofrojë opsione të tjera, duke përfshirë kartat e kreditit, të parapaguara, premium dhe kartat tregtare. Si klient UnionPay, kërkohet të zgjedhë kartën që i përshtatet nevojave të tyre. Kur bëhet fjalë për kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë, mënyra e pagesës është e disponueshme si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

Depozitimi me UnionPay në Kazinotë Live

Nuk ka asgjë të vështirë kur bëhet fjalë për depozitimin me UnionPay në kazinotë live. Procesi është i ngjashëm me pagesat e tjera me kartë. Për të depozituar me këtë shërbim, lojtarët duhet të zgjedhin nëse duan të përdorin një kartë debiti ose me parapagesë. Depozitat janë përgjithësisht të menjëhershme, pavarësisht nga opsioni i depozitimit që lojtari përdor. Kur përdorni një kartë debiti UnionPay, lojtarët duhet:

 1. Hyni në llogarinë e tyre të kazinosë live, gjeni faqen bankare dhe zgjidhni të depozitoni me UnionPay. Në mënyrë tipike, do të ketë një listë të metodave të depozitimit për të zgjedhur.

 2. Futni numrin e kartës së tyre dhe informacionin e verifikimit siç kërkohet nga ofruesi

 3. Vendosni shumën e parave që duan të transferojnë nga karta e tyre në llogarinë e kazinosë dhe konfirmoni transaksionin

  Përpara se të konfirmojnë transaksionin, lojtarët duhet të kontrollojnë kufijtë e tyre. Në mënyrë tipike, dikush mund të depozitojë deri në 1$ me UnionPay, por disa kazino të drejtpërdrejta mund të vendosin të vendosin një minimum më të lartë. Ekzistojnë gjithashtu kufizime ditore, javore ose mujore në lidhje me depozitat maksimale. Këto ndryshojnë në bazë të kazinosë së preferuar të lojtarit dhe ato kanë për qëllim të zbutin sjelljet e lojërave të fatit. Sigurimi që karta ka bilanc të mjaftueshëm është gjithashtu i rëndësishëm pasi transaksioni do të anulohet nëse bilanci i kartës është i pamjaftueshëm.

Depozitimi me një kartë me parapagesë

Lojtarët që zgjedhin opsionin e kartës së parapaguar mund t'i mbushin ato kazino live balancon duke ndjekur të njëjtën procedurë të parashikuar më sipër. Megjithatë, kur përdorin këtë opsion, lojtarëve do t'u kërkohet të blejnë një kartë me parapagesë UnionPay, emërtimet e së cilës zakonisht variojnë nga 25 deri në 500 dollarë.

Akuzat

UnionPay nuk ngarkon asnjë tarifë depozite. Megjithatë, ata që nuk e përdorin kartën e tyre për më shumë se një vit duhet të marrin 4,95 dollarë. Prandaj, depozitat e kazinosë janë praktikisht pa pagesë, që është një nga pikat më të forta të shitjes së metodës.

Si të bëni një tërheqje në një kazino UnionPay Live

Siç u përmend në Opsionet e Pagesave, një gjë e mirë në lidhje me UnionPay është se, ndryshe nga disa mënyra të tjera pagese, lehtëson depozitimin dhe tërheqjen. Pra, për lojtarët që kanë fatin të fitojnë para duke luajtur lojëra live, ata mund të arkëtojnë fitimet e tyre duke ndjekur këto katër hapa:

 • Zgjidhni opsionin "Tërheqje" nga faqja e arkëtarit

 • Vendosni shumën e fitimeve që duan të tërheqin

 • Zgjidhni UnionPay si metodë tërheqjeje

 • Vendosni detajet e kartës së tyre UnionPay dhe konfirmoni transaksionin

  E rëndësishme: Tërheqjet zakonisht zgjasin nga 1 deri në 5 ditë dhe kufijtë ndryshojnë midis kazinove.

Monedhat dhe vendet e mbështetura nga UnionPay

UnionPay është një zgjidhje kineze e pagesave; pra, është në Kinë ku metoda është më e popullarizuar. Dhe ndërsa qeveria e Kinës është gjithmonë në mosmarrëveshje me operatorët dhe lojtarët e kazinove në internet, qytetarët e saj bëjnë çmos për të mos u kapur nga autoritetet e tyre duke përdorur metoda pagese që i mbajnë ata anonimë. Këtu hyn UnionPay. Por kompania bëri rrugën e saj edhe në vende të tjera, duke përfshirë Singaporin, Malajzinë, Tajlandën, Indonezinë, Japoninë, Korenë e Jugut dhe Vietnamin dhe Filipinet. Që nga viti 2022, UnionPay pranohet në më shumë se 180 vende të shpërndara nëpër Azi, Evropë, Amerikë dhe Afrikë.

Monedhat e mbështetura

Përveçse është i disponueshëm në shumë vende, UnionPay pranon një numër të mirë monedhash. Këto përfshijnë dollarin amerikan, euron, sterlinën paund, dollarin kanadez, dollarin e Zelandës së Re, jen japonez, dollarin e Hong Kongut, renminbi juan, dollarin australian dhe dollarin e Singaporit.

Bonuset kryesore të kazinosë për UnionPay

Ndër përfitimet e të luajturit në kazinotë e UnionPay të drejtpërdrejta janë bonuset, të cilat ofrohen në forma të tilla si bonuse të mirëseardhjes, bonuse të ringarkimit dhe shpërblime për kthimin e parave.

 • Bonuset e mirëseardhjes: Bonusi i mirëseardhjes është promovimi më i njohur që dikush do të hasë kur luan lojëra drejtpërdrejt tregtarët e gjallë në kazinotë UnionPay. Kualifikimi për këtë lloj bonusi është i thjeshtë; duhet të regjistrohet dhe të bëjë një depozitë. Shuma e bonusit do të varet nga madhësia e depozitës. Për shembull, nëse operatori ofron 100% me një limit prej 200 dollarësh, depozita e lojtarit (deri në këtë kufi) do të dyfishohet.

 • Rifresko bonuset: Kumarxhinjtë që luajnë për para të vërteta do të vazhdojnë gjithmonë të bëjnë depozita për të vazhduar të luajnë. Kur kazinoja u jep atyre një bonus për këto depozita (përveç depozitës së parë), ai quhet bonus rimbushjeje. Kazinotë e japin këtë bonus për të vlerësuar lojtarët e tyre ekzistues dhe për t'i inkurajuar ata të bëjnë edhe më shumë depozita.

 • Bonuset e kthimit të parave: Disa njerëz nuk mund ta imagjinojnë se kazinotë mund të jenë mjaft bujare për të kthyer një pjesë të humbjeve të lojtarëve. E vërteta e çështjes është; kazinotë më të mira të drejtpërdrejta e bëjnë këtë. Prandaj, një bonus i kthimit të parave është çdo para që lojtarët marrin mbrapsht pas numërimit të humbjeve në një vend kazinoje. Për shembull, nëse kazino ofron 4% kthim parash për një humbje prej 1000 dollarësh, lojtari do të marrë 25 dollarë.

Pse të depozitoni me UnionPay?

Si me çdo shërbim pagese, UnionPay ka të mirat dhe të këqijat e veta që lojtarët duhet t'i marrin parasysh përpara se të zgjedhin.

Pro

Kundër

UnionPay mbështet transaksionet e depozitave të menjëhershme

Kufijtë relativisht të ulët të depozitave. Kjo do të thotë që rrotulluesit e lartë mund të kenë nevojë të përdorin një metodë tjetër depozitimi me kufij të favorshëm.

Depozitat janë pa pagesë

Metoda është ende e padisponueshme në shumë kazino online

Lojtarët mund të zgjedhin midis kartave të debitit dhe kartave të parapaguara

Lojtarët që nuk e përdorin kartën e tyre UnionPay për një vit duhet të paguajnë 4,95 dollarë

Promovon lojërat e fatit të përgjegjshëm pasi lojtarët nuk mund të shpenzojnë më shumë se bilanci i kartës së tyre të debitit

I mban përdoruesit anonimë

Mbështet shumë monedha

Në dispozicion në më shumë se 180 vende

Siguria dhe siguria në kazinotë UnionPay

Asgjë nuk i shqetëson lojtarët si siguria dhe siguria e një shërbimi pagese. Kjo për shkak se hakerat mund të përfitojnë nga sistemi i dobët i sigurisë së të dhënave të shërbimit dhe të nxjerrin para nga llogaritë e lojtarëve. Pra, si arrin të jetë i sigurt dhe i sigurt një shërbim pagese që kërkon nga lojtarët të japin informacionin e tyre personal financiar? Epo, fakti që UnionPay bashkëpunon me disa nga institucionet bankare më me reputacion është, në vetvete, më i qetë. Në fakt, disa nga kartat e saj të kreditit/debitit përmbajnë një logo Mastercard ose Visa, duke u dhënë më tej përdoruesve një ndjenjë sigurie.

Megjithëse UnionPay do të kërkojë detaje të kartës së kreditit/debitit, shërbimi përdor standardet më të larta të enkriptimit të të dhënave për të siguruar që çdo përpjekje për vjedhje identiteti të bjerë; prandaj, është një nga metodat më të sigurta të pagesave në kazinotë live. Për të mbrojtur përdoruesit e celularëve, kompania ofron kode QR, të cilat mund të skanohen duke përdorur një kamerë telefoni. Me çdo transaksion që mban një kod unik, lojtarët do të shijojnë të preferuarin e tyre lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë në lëvizje ndërsa sigurojnë transaksionet e tyre me një nga teknologjitë më inovative.

Për më tepër, lojtarëve u kërkohet të verifikojnë identitetin e tyre kur depozitojnë në UnionPay. Kjo veçori bazë e sigurisë nuk duhet të merret lehtë pasi mund të bëjë ose prishë transaksione.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi