10 Kazino të drejtpërdrejta që përdorin UPayCard për depozita të sigurta

Kumarxhinjtë që kënaqen duke luajtur lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë dhe janë në kërkim të një mënyre të shpejtë dhe të lehtë për të ngarkuar fonde në llogaritë e tyre të kazinosë ose për të tërhequr fitimet e tyre, gjithmonë mund t'i japin UPayCard një goditje. Ndërsa është një hyrje mjaft e re në botën e lojërave të kazinove të drejtpërdrejta, ajo tashmë ka një ndjekës të madh, edhe pse gjithnjë e më shumë kazino e miratojnë atë. Dhe çfarë mund të jetë më mirë se një kazino live që u ofron lojtarëve një zgjidhje të besueshme dhe të përshtatshme pagese? Po, lojtarët do të dëshironin të përdornin lojëra nga ofruesit kryesorë të softuerit, por nëse mungon një mënyrë e mirë pagese, ata nuk do të kenë përvojën më të mirë.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Informacion i pergjithshem

Emri

UPayCard

Metoda e pagesës

portofolin elektronik

Shtabi

Londër, MB

Rreth UPayCard

Ashtu si PayPal, Neteller, Skrill dhe shumë të tjera, UPayCard është një portofol elektronik (e-portofol). Ajo regjistroi praninë e saj në tregun e transfertave të parave në vitin 2013, që do të thotë se është në rrugën e duhur për të arritur një moment historik 10-vjeçar. Është produkt i Moorwand LTD, një institucion i parave elektronike me qendër në Londër, MB. Shërbimi funksionon nën Autoritetin e Sjelljes Financiare, kuadri rregullator i Mbretërisë së Bashkuar për ofruesit e shërbimeve financiare.

UPayCard mund të përdoret si në internet ashtu edhe jashtë linje dhe vjen me siguri të shkëlqyer për transaksionet e drejtpërdrejta të kazinosë. Siç u përmend më lart, kjo metodë pagese po pranohet gjithnjë e më shumë dhe shumë kazino të drejtpërdrejta e renditin atë në opsionet e tyre të pagesës. Një fushë ku UPayCard duket se shkëlqen më shumë se shumë kuleta të tjera elektronike është se ajo ofron zgjidhje për depozitimin dhe tërheqjen. Jo të gjitha kuletat elektronike e kanë arritur këtë arritje; prandaj, UPay meriton një duartrokitje të madhe për këtë.

Vlen gjithashtu të theksohet se UPayCard është një filial i Mastercard, që do të thotë se ka një licencë për të lëshuar oferta dhe produkte Mastercard. Dhe kush nuk e njeh Mastercard! Është një kompani lider globale e pagesave, kështu që çdo lidhje me të është një plus i madh për çdo ofrues shërbimi.

Upay ofron tre karta, duke përfshirë kartën fizike UPay, kartën virtuale UPay dhe kuletat elektronike UPay.

  • Karta fizike UPay – Çdo mbajtës i llogarisë UPay mund të kërkojë një kartë fizike nga kompania nëse dëshiron. Kjo mund të përdoret në ATM që pranojnë Mastercard.
  • Karta virtuale UPay – Pasi dikush të ketë hapur një llogari UPayCard, do të marrë një kod sigurie, numrin e kartës dhe datën e skadimit të kartës. Kjo kartë do të jetë gati për përdorim në çdo kazino të drejtpërdrejtë.
  • Portofoli elektronik Upay – Një portofol elektronik UPayCard është një portofol dixhital që lojtarët mund të financojnë dhe transferojnë para në llogaritë e tyre të kazinosë live.

Depozitimi me UPayCard në Kazinotë Live

Përdorimi i UPayCard për të financuar a kazino live llogaria është aq e thjeshtë sa të ecësh në park. Lojtarët në thelb duhet të marrin një llogari UPayCard përmes faqes zyrtare të kompanisë. Regjistrimi është falas dhe i lehtë dhe zgjat vetëm disa minuta. Pasi lojtari të ketë llogarinë, ai do të duhet të shtojë fonde në portofolin e tyre elektronik UPay. Ata gjithashtu mund të kërkojnë një kartë virtuale ose fizike nëse duan të shkojnë në atë rrugë; këto karta mund të përdoren në kazinotë live të UPay që pranojnë Mastercard.

Pas regjistrimit dhe financimit të llogarisë UPayCard, lojtari mund t'i transferojë paratë në llogarinë e tij të kazinosë siç do të bënte me çdo portofol tjetër elektronik, si Neteller ose PayPal.

Si të depozitoni në një kazino të drejtpërdrejtë

Hapi i parë është të identifikoheni në llogarinë e kazinosë live dhe të hyni në seksionin e Arkëtarit. Seksioni mund të gjendet nën menunë kryesore në shumicën e rasteve. Seksioni i arkëtarit zakonisht do të përmbajë dhjetëra opsionet e pagesës, kështu që lojtari do të duhet të zgjedhë UPayCard si zgjidhjen e tij të preferuar. Më pas ata mund të zgjedhin midis një karte virtuale/fizike ose një portofol elektronik. Pasi ta bëjnë këtë, atyre do t'u kërkohet të zgjedhin Depozitë dhe të fusin shumën e parave që dëshirojnë të depozitojnë. Pas kësaj, do të hapet një dritare identifikimi në UPay dhe lojtari do të duhet të identifikohet për të përfunduar transaksionin.

Monedhat e mbështetura

UPayCard ofron një gamë të gjerë të monedhave, duke përfshirë edhe fiat-in dhe kriptomonedhën. Monedhat fiat përfshijnë Euro dhe Euro, të cilat janë monedhat kryesore. Të tjera përfshijnë dollarin kanadez, paundin e Britanisë së Madhe, Kronën suedeze, dollarin australian, frangun zviceran dhe kronën norvegjeze. Sa i përket kriptove, Bitcoin, Ethereum, Ripple dhe Litecoin janë në dispozicion.

Kufijtë dhe tarifat

Ka kufizime të caktuara kur bëhet fjalë për përdorimin e UPayCard, dhe ato ndryshojnë në varësi të llojit të kartës që dikush përdor. Shuma maksimale që mund të shpenzojnë mbajtësit e kartelave fizike është 9,000 € çdo 24 orë, ndërsa limitet javore dhe mujore janë përkatësisht 25,000 € dhe 100,000 €. Të njëjtat kufizime vlejnë edhe për mbajtësit e kartave virtuale.

Për sa i përket tarifave, banorët e Bashkimit Evropian tarifohen 1.2% për të transferuar fonde në portofolin e tyre elektronik UPayCard duke përdorur Mastercard ose VISA. Jorezidentët paguajnë një tarifë shtesë prej 2.9%. Për lojtarët kinezë që përdorin UnionPay për të ngarkuar kuletat e tyre UPay, ata ndahen me tarifa shtesë prej 5% të parave që po depozitojnë. Depozitat nëpërmjet Bitcoin kushtojnë 1%.

Pse të depozitoni me UPayCard?

Ajo që e bën unike UPayCard është se ajo mund të përdoret për të financuar një llogari kazino edhe nëse kazinoja nuk ofron UPayCard si një nga shërbimet e saj të pagesave. Si është e mundur kjo? Epo, është për shkak të kartës fizike ose virtuale të UPay. Këto karta mund të përdoren si zëvendësues të kartave të kreditit. Që lojtarët të përdorin kartën UPayCard, ata duhet të transferojnë fonde nga kuletat e tyre elektronike UPayCard në kartë. Kjo vjen me një shtresë shtesë sigurie për mbajtësin e kartës. Nëse dikush tjetër i qaset kartës, ai nuk do të jetë në gjendje të aksesojë të gjitha fondet në portofolin elektronik UPayCard.

Falë popullaritetit në rritje të UPayCard, numri i kazinove të drejtpërdrejta që pranojnë këtë metodë pagese po rritet gjithashtu me një ritëm të shpejtë. Shumë kazino të drejtpërdrejta do të donin të ofronin UPayCard për shkak të komoditetit të saj për lojtarët. Fakti që lojtarët mund të përdorin UPayCard si një kartë krediti dhe një portofol elektronik do të thotë se nuk ka kufizime se kur dhe ku e përdor këtë zgjidhje pagese. Këtu është një përmbledhje e përfitimeve të UPayCard:

Të mirat dhe të këqijat

Depozita të menjëhershme

Nuk disponohet në shumë vende

Mbështet tërheqjet

Imponon të larta veçanërisht për banorët jashtë BE-së

Vepron si ndërmjetës midis kazinove dhe bankave

Nuk disponohet në shumë kazino të drejtpërdrejta

Softuer i fortë sigurie

Mbështet pagesat me kartë

Në dispozicion në shumë kazino të drejtpërdrejta

Siguria dhe siguria në kazinotë UPayCard Live

Paratë dhe të dhënat personale të lojtarit duhet të jenë të sigurta gjatë gjithë kohës. Në fakt, çdo sistem pagese që nuk garanton këtë siguri nuk është i përshtatshëm për pagesat e drejtpërdrejta të kazinosë! Fatmirësisht, UPayCard e kupton rëndësinë e mbajtjes së të dhënave të klientëve të tyre nën çelës dhe kyç.

Sa herë që dikush përdor UPayCard, ai mund të jetë që paratë dhe informacioni i tij personal mbrohen duke përdorur teknologjinë dhe softuerin më të fundit kundër mashtrimit. Ofruesi i shërbimit përdor teknologjinë e enkriptimit Secure Socket Layer (SSL), duke siguruar që asnjë palë e tretë nuk mund të lexojë të dhënat e transmetuara përmes UPayCard. Kjo teknologji është adoptuar nga shumë kompani atje dhe është dëshmuar të jetë më efektive kur bëhet fjalë për mbrojtjen e të dhënave. Prandaj, përdoruesit e UPayCard nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar për sa i përket informacionit të tyre financiar dhe personal.

Si për të treguar se kujdesen për sigurinë e klientëve të tyre, kompania është regjistruar në Zyrën e Komisionerit të Informacionit. Kjo do të thotë se është në përputhje me rregullat strikte në lidhje me mbrojtjen e përdoruesit dhe askush nuk mund të keqpërdor të dhënat e klientëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi