Platinum Play

Age Limit
Platinum Play
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Platinum Play Casino ka funksionuar që nga viti 2004 dhe u premton lojtarëve të saj një "Përvojë të Platinum Plated". Ai është në pronësi të kompanisë malteze të regjistruar Digimedia Ltd. dhe rregullohet dhe licencohet nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Faqja e internetit Platinum Play ka një pamje shumë elegante dhe me stil dhe ofron lojërat më të mira.

Games

Me Platinum Play, klientët kanë akses në më shumë se 700 lojëra kazino në internet. Kategoritë përfshijnë lojëra elektronike, lojëra tavoline, lojëra jackpot progresive, lojëra kazino live, video poker dhe lojëra me letra gërvishtëse. Lojërat më të reja shtohen rregullisht, kështu që repertori mbresëlënës i lojërave të Platinum Play është gjithmonë i përditësuar.

Withdrawals

Klientët mund t'i tërheqin fitimet e tyre shpejt dhe lehtë duke përdorur një nga opsionet e shpejta dhe të sigurta bankare të ofruara nga Platinum Play. Këto përfshijnë ecoPayz, Neteller, Skrill, Solo, Entropay, Maestro, Visa, Çeku, kartat e kreditit, kartat e debitit dhe Transferimi Bankar. Kufiri javor i tërheqjes është 5000 dollarë. Sa kohë duhet për të kaluar një tërheqje varet nga metoda e përdorur.

Languages

Faqja e internetit Platinum Play Casino është e aksesueshme në anglishten australiane, evropiane dhe kanadeze, në frëngjisht, gjermanisht, spanjisht, norvegjeze, suedeze, greqisht dhe portugalisht braziliane. Kjo hap Platinum Play për një audiencë mbarëbotërore. Ashtu si me të gjitha kazinotë në internet, ekziston një listë e gjatë e vendeve të kufizuara, ku Platinum Play nuk është i disponueshëm.

Live Casino

Mbështetja e klientit në Platinum Play mund të kontaktohet 24/7 në çdo ditë të vitit nëpërmjet funksionit të bisedës live, përmes numrave të telefonit pa pagesë ose përmes postës elektronike. Aksesueshmëria e lehtë për mbështetjen e klientit sugjeron që të ndihmosh klientët të gjejnë përgjigje për pyetjet e tyre dhe të zgjidhin çdo problem është me rëndësi të madhe për Platinum Play.

Promotions & Offers

Play Platinum ofron një bonus bujar mirëseardhjeje për klientët e rinj, i cili mund të shtojë deri në $800. Në secilën nga tre depozitat e para prej të paktën 10 $ në të njëjtën kohë, lojtarët e regjistruar rishtazi marrin një bonus ndeshjeje 100%. Bonuset kreditohen automatikisht në llogarinë e lojtarit pasi të jenë paguar depozitat përkatëse. Zbatohen kushtet e bonusit.

Software

Të gjitha lojërat e kazinosë në Platinum Play ofrohen nga Microgaming, e cila është një nga liderët në zhvillimin e softuerit të lojrave. Puna e ngushtë me Microgaming mundëson që Platinum Play t'u sigurojë lojtarëve lojërat më të fundit dhe më të mira. Gaming nga Microgaming janë të njohur për integrimin e tyre të qetë dhe grafika të shkëlqyera, të cilat mund të jenë edhe në 3D.

Support

Platinum Play është një kazino shkarkimi, e cila i lejon klientët të shkarkojnë softuerin e kazinosë në kompjuterin e tyre, duke u mundësuar atyre të luajnë lojëra kazino jashtë linje. Faqja e internetit e kazinosë Platinum Play është optimizuar për të punuar në telefonat inteligjentë dhe tabletë iOS dhe Android. Klientët me pajisje Apple mund të shkarkojnë gjithashtu aplikacionin e kazinosë direkt nga iTunes.

Deposits

Përpara se klientët të fillojnë të luajnë në Platinum Play Casino, ata duhet të bëjnë një depozitë në llogarinë e tyre. Platinum Play ofron një sërë opsionesh bankare në internet, të cilat të gjitha përdorin masa të avancuara sigurie dixhitale dhe ofrojnë shkallën më të lartë të sigurisë. Metodat e pranuara të depozitimit janë Visa Debit ose Creditcard, Mastercard, Maestro, iDebit, Trustly, Skrill dhe Neteller.

Total score7.2
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2004
BonusetBonuset (6)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (7)
Angleze
Franceze
Gjermane
Greke
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (8)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (9)
Credit CardsDebit Card
Interac
NetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Australian
Dollari i Zelandës së Re
Euro
Franga Zvicerane
Krona Daneze
Krona Norvegjeze
Paund sterlina
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (5)
Brazili
Irlanda
Kanadaja
Kili
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (3)