Studiot më të mira të kazinove të drejtpërdrejta në Filipine

Ka studio kazino live në mbarë botën, me disa prej tyre të vendosura në Filipine. Dhe ndërsa lojtarët e kazinove në vendet perëndimore priren të jenë mjaft të kënaqur me lojërat RGN, homologët e tyre lindorë, përfshirë filipinasit, duket se nuk u besojnë edhe aq produkteve të tilla. Kjo është arsyeja pse studiot e kazinove live nuk janë një fenomen i ri në Filipine. Vendi është shtëpia e një numri studiosh të kazinove të drejtpërdrejta që paraqesin një gamë të gjerë titujsh. Kjo pjesë zhytet thellë në veçoritë unike të këtyre studiove dhe ofruesve të tyre të lojërave, duke përfshirë emra të mëdhenj si Playtech, SA Gaming dhe HoGaming.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Karakteristikat unike të studiove filipinase

Një veçori e rëndësishme për kazino live bazuar në Filipine është se tregtarët e tyre janë përgjithësisht folës vendas aziatikë. Kështu, lojtarët filipinas mund të presin që të përshëndeten dhe të mirëpriten në gjuhën e tyre amtare. Tregtarët mund të jenë gjithashtu me veshje tradicionale aziatike, duke i bërë lojtarët të ndihen të sigurt për kodin e tyre të veshjes amtare. Shumica e këtyre tregtarëve janë të trajnuar nga instruktorë nga kazinotë me tulla dhe llaç në Macau, kështu që ata dinë se si t'i trajtojnë lojtarët me profesionalizëm.

Ndërsa ndërveprimi social është një nga tiparet më të mira të kazinove live në Filipine, ka edhe karakteristika të tjera të dobishme të këtyre institucioneve. Ato përfshijnë sa vijon:

  • Rrethinat ekzotike dhe magjepsëse, përmirësojnë ndjeshëm përvojën e kazinosë me tregtar të drejtpërdrejtë
  • Lehtë për të lundruar në tabela
  • Një ndërfaqe e mirë për luajtje më të mirë
  • Një gamë e gjerë lojërash kazino live, duke përfshirë tituj me temë aziatike

Ofruesit më të mirë të softuerit në studiot e kazinove të drejtpërdrejta filipinase

Të paktën një pjesë e vogël e ofruesve të programeve kompjuterike përdorin studiot me bazë në Filipine. Kjo perfshin:

Playtech

Playtech është një nga ofruesit më të njohur të softuerit të kazinosë live në botë, dhe çdo filipinas do të ishte i lumtur të dinte se titujt nga një ofrues i tillë i profilit të lartë transmetohen nga studiot me bazë në vendin e tyre. Playtech u themelua në vitin 1999 dhe lançoi softuerin e saj të kazinosë live në 2003. Përveç lojërave të drejtpërdrejta, kompania ofron gjithashtu përmbajtje online bingo, poker, libra sportive dhe lojëra. Studiot live të Playtech janë të bazuara në Letoni (studio evropiane) dhe Filipine (studio aziatike).

Disa tituj kryesorë të ofruar në studiot live të Playtech përfshijnë Live Roulette, Live Blackjack, Live Baccarat, Live Hi-Lo, Live Sic Bo dhe Live Poker (Casino Hold'em). Të gjithë këta tituj janë të përputhshëm me celularin, që do të thotë se lojtarët mund të luajnë në lëvizje.

HoGaming

HoGaming është një zhvillues i softuerit të kazinosë me bazë në Hong Kong me një studio me tregtar të drejtpërdrejtë në Filipine. Kompania ka krijuar tituj të drejtpërdrejtë për gati dy dekada, gjë që shpjegon pse shumë lojtarë u besojnë lojërave të saj në tregun aziatik të kazinove. Nuk ka rëndësi se në cilën orë të ditës dikush dëshiron të luajë; ata mund të hyjnë në llogarinë e tyre të kazinosë live në Playtech dhe të shijojnë përvojën pasi studioja është aktive gjatë gjithë kohës.

Disa nga më të njohurat tregtar i gjallë titujt nga HoGaming përfshijnë Ruletë me shumë lojtarë të drejtpërdrejtë, Baccarat me shumë lojtarë të drejtpërdrejtë dhe Blackjack me shumë lojtarë të drejtpërdrejtë. Të gjithë këta tituj i lejojnë lojtarët të ndërveprojnë me tregtarët, të cilët janë gjithmonë të lumtur të përgjigjen në një mënyrë të sjellshme.

SA Gaming

SA Gaming është një ofrues i vlerësuar me çmime i programeve të kazinosë live themeluar në vitin 2009. Ai krenohet me një portofol të larmishëm lojërash, duke filluar nga titujt klasikë të kartave të drejtpërdrejta, si blackjack dhe baccarat, ruleta e deri te mutacionet. Kompania gjithashtu ka bërë shumë përpjekje për të siguruar që lojërat e saj të jenë të adaptueshme për pajisjet mobile.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi