Malta

Malta është ndoshta shtëpia e disa prej ofruesve të njohur dhe më të shquar të kazinove live. Çdo kazino live në Maltë përbëhet nga një ekip tregtarësh me përvojë, të cilët janë të gjithë të trajnuar dhe të informuar siç duhet për lojërat e kazinosë live. Për më tepër, Malta ka një akademi për pozicione të tilla, e njohur si Akademia e Kazinosë Live Online.

Ofrohet një arsim me dy nivele që kombinon aftësitë e krupierëve dhe tregtarëve të gjallë. Kështu lojtarët mund të sigurohen se tregtarët nga studiot live të Maltës janë të aftë dhe njohin mjaftueshëm punët e tyre. Për më tepër, sepse anglishtja është gjuha zyrtare e vendit. Të gjithë tregtarët e flasin gjuhën rrjedhshëm, duke i lejuar lojtarët të kuptojnë dhe të flasin me ta lehtësisht.

Karakteristikat unike të Malta StudiosOfruesi më i mirë i softuerit në Malta Live Casino Studios
Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Karakteristikat unike të Malta Studios

Karakteristikat unike të Malta Studios

Lojtarë të ndryshëm kazino favorizojnë një studio kazino live mbi një tjetër për arsye të ndryshme. Por lojtarët mund të parashikojnë një shkallë shumë të lartë profesionalizmi kur bëhet fjalë për studiot e jetesës në Maltë. Prandaj, lojtarët mund të rrinë duar dhe të shijojnë lojërat e tyre të preferuara drejtpërdrejt pa u shqetësuar për nivelin e aftësive të tregtarit.

Pse të zgjidhni një studio kazinoje live në Maltë?

Studiot e Maltës kanë tregtarë që flasin gjuhën amtare me përvojë dhe lidhje të thella me lojtarët. Këto kryeministri kazinove të drejtpërdrejta dhe infrastruktura ofrojnë kapacitetin për të monitoruar të gjitha aktivitetet e lojërave nëpërmjet dhomës së kontrollit të misionit. Kjo mundëson ndërhyrjen e shpejtë dhe zgjidhjen e problemit. Gjithashtu, transmetimi i drejtpërdrejtë nga studiot dhe vendndodhjet fizike, si Portomaso Casino, është i disponueshëm.

Shumë kazino online tani ofrojnë kazino të drejtpërdrejta ku lojtarët mund të luajnë një sërë lojërash tavoline në kohë reale dhe me një lojë reale tregtar i gjallë. Ky është rezultat i rritjes së internetit dhe teknologjisë inovative si transmetimi i drejtpërdrejtë dhe, në disa raste, realiteti virtual. Teknologjia rezulton në një nivel të lartë autenticiteti sikur lojtarët të ishin në një kazino fizike. Për më tepër, tregtarët në kazinotë live me reputacion janë profesionistë të trajnuar plotësisht. Kjo do të thotë se ata do të drejtojnë një lojë në mënyrë të përshtatshme dhe profesionale.

Për të rritur angazhimin e lojtarëve, shumë shtëpi përfshijnë një opsion të bisedës live. Kjo veçori i lejon lojtarët të ndërveprojnë me tregtarin dhe lojtarët e tjerë nëse dëshirojnë. Kështu, biseda e drejtpërdrejtë krijon një lidhje personale dhe rrit kënaqësinë e lojtarit.

Karakteristikat unike të Malta Studios
Ofruesi më i mirë i softuerit në Malta Live Casino Studios

Ofruesi më i mirë i softuerit në Malta Live Casino Studios

Një lob lojërash live do të sjellë në jetë një faqe kazinoje dhe do ta bëjë atë konkurrues. Ky funksion është konsideruar prej kohësh si një nga shpikjet më të shkëlqyera që ka zbukuruar ndonjëherë botën e lojërave online. Shumë faqe interneti tani ofrojnë lojëra të drejtpërdrejta, por jo të gjitha platformat e lojërave mund të ofrojnë të gjithë përvojën e bazuar në tokë. Ka një shumëllojshmëri të madhe të softuerët e kazinosë live në dispozicion, duke përfshirë ruletin, baccarat dhe blackjack.

NetEnt

Evolution bleu NetEnt në nëntor 2020. Kjo korporatë suedeze ka funksionuar për dekada. Megjithatë, shërbimet e saj të drejtpërdrejta të kazinosë u bënë të disponueshme vetëm në vitin 2013. Oferta inauguruese e kazinosë live të NetEnt ishte Live Roulette. Por ofruesi i softuerit të kazinosë live në Maltë tani është zgjeruar duke përfshirë blackjack live dhe ruletë live.

Evolucioni

Ofruesi është i mirënjohur për Crazy Time dhe Live Blackjack, ndër lojërat e tjera në Maltë. Evolution është kujdesur si për sasinë ashtu edhe për cilësinë. Çdo lojë ka një tregtar llafazan dhe të dashur. Kur përdoruesit e kombinojnë atë me kamerën dhe pikëpamjet e shumta, ata do të kenë një përvojë të nivelit të lartë të lojërave. Ndërsa ata filluan me bazat, Evolution ka lançuar së fundmi zgjidhje të reja që kanë rritur portofolin.

Lojtarët mund të luajnë çdo lojë në pajisjet celulare për shkak të ndërfaqeve të thjeshta të përdoruesit dhe zgjidhjeve të lehta të dizajnit. Përvoja e kompjuterit është fantastike, veçanërisht nëse dikush pëlqen të shikojë burimet HD të Evo-së në një monitor me ekran të gjerë. Për shkak se gjithçka është zhvilluar duke përdorur standardin HTML5, ai është i pajtueshëm me pothuajse çdo version modern të shfletuesit. Për përdoruesit që kënaqen duke luajtur në një smartphone, ata duhet të sigurohen që të kenë një lidhje të fortë interneti dhe RAM të mjaftueshëm për të përpunuar filmin me cilësi të lartë.

Të tjerët

Ofruesi i softuerit të kazinosë MediaLive njihet mirë për ruletën live në Maltë. Edhe pse Portomaso Gaming nuk është një emër i njohur, ato janë rritur vitet e fundit. Këta ofrues të lojërave të kazinove të drejtpërdrejta kanë përdorur lojërat e tyre të drejtpërdrejta të ruletit dhe Punto Banco për shkak të qasjes së tyre unike ndaj tavolinave të tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Ofruesi më i mirë i softuerit në Malta Live Casino Studios