Çmime të fituara në kazino drejtpërdrejt

Çmimet live të kazinosë janë vërtet shumë të rëndësishme. Ato ofrojnë njohje për punën e palodhur dhe qëndrimet e përgjegjshme të ofruesve më të mirë të lojërave të kazinove. Ata gjithashtu u japin klientëve dhe lojtarëve mundësinë për të mësuar më shumë rreth kazinove të ndryshme live, në mënyrë që ata të mund të bëjnë zgjedhjen perfekte për nevojat dhe preferencat e tyre personale.

Këta janë dy nga faktorët që qëndrojnë pas procesit të çmimeve këtu në Live CasinoRank. Çmimet janë krijuar për të ofruar motivim dhe nxitje për kazinotë për të përmirësuar veten dhe shërbimet e tyre, duke ofruar gjithashtu një burim të dobishëm për të gjithë lojtarët dhe përdoruesit e lojërave të kazinove live atje në treg.

Vivo Gaming merr çmimin e Furnizuesit të Kazinosë Live EGR 2022
2022-10-18

Vivo Gaming merr çmimin e Furnizuesit të Kazinosë Live EGR 2022

2022 është viti për të luajtur në një kazino live në Vivo Gaming. Përveç sigurimit të licencave në juridiksione kritike dhe lançimit të lojërave të suksesshme, Vivo Gaming u emërua Furnizuesi më i mirë i Kazinosë Live në EGR Awards. Kjo shënon një arritje të rëndësishme, duke marrë parasysh konkurrencën e mprehtë në industrinë e kazinosë live. Vivo Gaming duhej të shmangte konkurrencën nga ofruesit e tjerë të softuerit të kazinosë live si Evolution Gaming, Ezugi dhe Pragmatic Play.

Çmime në kazinotë e drejtpërdrejta – Pse të gjithë janë të etur për të bërë përshtypje
2022-06-23

Çmime në kazinotë e drejtpërdrejta – Pse të gjithë janë të etur për të bërë përshtypje

Kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë po mbijnë kudo si kërpudhat. Këto kazino u ofrojnë lojtarëve të lojërave me letra dhe zare një përvojë gjithëpërfshirëse të lojërave të drejtpërdrejta të organizuara nga tregtarë profesionistë. Është gjithashtu e njohur se variantet e lojës live ofrojnë më shumë mundësi fitimi, falë basteve dhe shumëzuesve të shumtë anësor.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter

Procesi ynë i çmimeve

Çfarë përfshin në të vërtetë procesi i çmimeve Live CasinoRank? Ka shumë faktorë për t'u marrë parasysh, të gjithë të cilët synojnë t'u japin klientëve përvojën më të mirë të mundshme kur ata luajnë online. Hidhini një sy këtij procesi më poshtë.

Lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë

Lojërat duhet të jenë të larmishme, lehtësisht të aksesueshme dhe të dizajnuara duke pasur parasysh përvojën e madhe të lojtarit.

Software lojërash

Produktet duhet të bazohen në programe lojërash me reputacion nga kompani që janë të njohura për sigurinë, aksesin dhe aftësinë e lojtarëve.

Rishikimet e lojtarëve

Në mënyrë që një faqe kazinoje e drejtpërdrejtë të fitojë një çmim, duhet të ofrojë lojë të shkëlqyer për klientët e saj. Kjo do të pasqyrohet në rishikimet e paanshme dhe të pavarura nga lojtarët në internet.

Krahasimi dhe kontrasti

Ka shumë ofrues të ndryshëm të lojërave të kazinove të drejtpërdrejta atje, që do të thotë se ka shumë opsione të ndryshme për lojtarët. Në mënyrë që të caktohen dhe shpërndahen çmimet, kërkohet shumë krahasime dhe kontrasti për të vlerësuar se kush është në krye të grupit.

Monitorimi dhe përditësimi i vazhdueshëm

Gjërat ndryshojnë shpejt në tregun e kazinosë live. Duke pasur parasysh këtë, rishikimet duhet të monitorohen dhe përditësohen në përputhje me rrethanat dhe kur kërkohet. Kjo e bën vlerësimin dhe analizën e vazhdueshme dy pjesë shumë të rëndësishme të procesit të ndarjes së çmimeve.

Çmimet e Kazinosë Live

Çmimet Live CasinoRank nuk janë të vetmet vlerësime dhe akreditim që ofruesit e lojërave të kazinosë mund të arrijnë në treg. Në fakt, ka shumë mënyra të tjera në të cilat kazinotë më të mira live janë të njohura në treg, duke përfshirë një sërë ceremonish çmimesh me profile shumë të larta.

Këto ceremoni çmimesh përfshijnë çmimet SBC, çmimet e eGaming Review, çmimet Global Gaming, çmimet Gaming Intelligence dhe shumë të tjera. Ekipi i Live CasinoRank do t'i marrë parasysh këto çmime kur vlerëson cilësinë e një ofruesi të kazinosë live dhe përvojën që ata ofrojnë për klientët e tyre.

Kazinotë e zgjedhura të drejtpërdrejta në internet dhe Historia e tyre e çmimeve

Ceremonitë e çmimeve mbahen shpesh në baza vjetore, me shumë fitues të ndryshëm në shumë kategori të ndryshme. Si rezultat, është pothuajse e pamundur të renditësh të gjitha çmimet e ndryshme të fituara nga kazinotë dhe ofruesit e lojërave.

Më poshtë, përdoruesit mund të shohin disa shembuj të ofruesve të lojërave të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë që kanë fituar çmime të mëdha, si dhe disa informacione se çfarë i bën këta ofrues të dallohen në treg. Mos harroni se ofruesi mund të ketë fituar çmime të shumta që nuk janë renditur këtu dhe mund të ketë fituar çmime specifike në disa raste të ndryshme.

1xBet

 • Çmimi SBC për Yllin në Ngritje në Inovacionin e Basteve Sportive
 • Çmimi SBC për Inovacionin më të Mirë të Produktit të Filialit
 • Çmimi SBC për Operatorin e Vitit të Sporteve

1xBet është shpërblyer falë zhvillimit të shpejtë të ndërfaqes së saj celulare - si dhe ndërfaqeve të përdoruesve për pajisje të tjera - dhe partneriteteve të nivelit të lartë që firma ka me ekipet kryesore sportive, si klubi i futbollit Barcelona.

Kazino 888

 • Çmimi i Rishikimit të eGaming për Operatorin e Vitit të Kazinosë
 • Çmimi i Inteligjencës së Lojërave për Operatorin e Vitit të Kazinosë
 • Çmimi i Inteligjencës së Lojërave për Operatorin më të Mirë të Kazinosë
 • Çmimi Global i Lojërave për Operatorin Dixhital të Vitit
 • Çmimi i Operatorit të Rishikimit të eGaming për Operatorin e Vitit
 • Çmimi i Operatorit të Rishikimit të eGaming për Operatorin më të Mirë të Kazinosë

888 kazino angazhimi për të prishur tregun e kazinosë dixhitale të drejtpërdrejtë ka parë që firma të fitojë një sërë çmimesh të ndryshme në industri. Ekipi pas 888 ka fituar disa nga çmimet e mësipërme më shumë se një herë.

Kazumo

 • Çmimi Ndërkombëtar i Lojërave për Operatorin e Kazinosë Online
 • Çmimi Nordic i Rishikimit të eGaming për Operatorin celular
 • Çmimi i Rishikimit të eGaming Nordic për Inovacionin In-House
 • Çmimi i Rishikimit të eGaming për Produktin e Vitit të Kazinosë Mobile
 • Çmimi i Rishikimit të eGaming për Inovacionin në Kazino
 • Rishikimi i eGaming Çmimi Rising Star

Një nga faktorët kryesorë prapa Suksesi i konsiderueshëm i çmimit Casumo është përvoja celulare që u ofron klientëve uebfaqja e kazinosë live. Proceset e përshpejtuara të hyrjes që nuk cenojnë sigurinë, një panel intuitiv përdoruesi dhe njoftime të përshtatura kanë rënë në sy të shumë organeve të çmimeve të industrisë.

10 bast

 • Çmimi Fresh për Dizajn dhe Branding
 • Çmimi Graphis për Dizajn

10bet pozicionohet si një kazino online e orientuar drejt klientit me lojëra të drejtpërdrejta, dhe kjo reflektohet në markën e saj dhe identitetin e korporatës. Është kjo markë e fortë, përvoja intuitive e përdoruesit dhe dizajni miqësor për përdoruesit që ka ndihmuar 10bet arrin një njohje të konsiderueshme në industrinë e kazinove.

BetVictor

BetVictor ka ekzistuar për më shumë se gjysmë shekulli dhe fillimisht u lançua në Gjibraltar. E famshme për një shumëllojshmëri produktesh të ndryshme të lojërave të fatit, kompania po bën gjithnjë e më shumë emër në hapësirën e kazinosë live. Live CasinoRank dëshiron të njohë BetVictor për ndërfaqet e produkteve miqësore për përdoruesit dhe përkushtimin ndaj lojërave të fatit të përgjegjshëm dhe përvojën e përgjithshme të klientit.

Çmimet e Lojërave Live

Prodhuesit e softuerit të kazinosë live mund të fitojë çmime për një sërë arsyesh të ndryshme. Megjithatë, është e rëndësishme të mbani mend se është kazinoja e ofruesit lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë që janë në ballë të përvojës së lojtarit. Pa lojëra të shkëlqyera, përvoja e lojtarit vuan. Kur përvoja e lojtarit vuan, zhvilluesit e softuerit dhe ofruesit e lojërave nuk mund të fitojnë çmime.

Pra, cilat janë disa nga lojërat, produktet dhe platformat më të suksesshme të kazinove online? Cilat aplikacione dhe pjesë softuerike kanë fituar më shumë çmime - apo kanë marrë çmimet më të rëndësishme? Ky informacion është shumë i dobishëm për lojtarët pasi ata kërkojnë përvojën më të mirë të mundshme në kazino live.

Ruletë zhytëse

Ruleta zhytëse e Evolution Gaming me të vërtetë filloi të shtyjë kufijtë e asaj që ishte e mundur nga lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Koncepti i shfaqjes së lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë ishte ende në fillimet e tij relative në vitin 2014, por Evolution Gaming e çoi industrinë përpara me lojën e saj të ruletit të vlerësuar me çmime. Immersive Roulette fitoi lojën e vitit në çmimet eGR në 2014, mes vlerësimeve të tjera.

Ruletë Rrufeja

Lightning Roulette është një tjetër sukses i Evolution Gaming, dhe u shënoi prodhuesve të softuerëve një tjetër sukses në kategorinë e lojërave të vitit eGR. Kjo ofertë ruletë u shfaq në vitin 2018, katër vjet pasi u shfaq për herë të parë Roulette Immersive. Loja e shpejtë dhe përvoja e shkëlqyer e përdoruesit e bënë këtë lojë një sukses të menjëhershëm dhe çoi në një sërë çmimesh të ndryshme.

Monopoly Live

Paraqitja e tretë nga Evolution Gaming në këtë listë, Monopoly Live shkaktoi një emocion të madh kur u lançua në vitin 2020. Monopoly u njoh në çmimet IGA të atij viti, duke marrë çmimin Loja e Vitit. Ky ishte larg nga nominimi i vetëm që loja do të merrte. Duke kombinuar formatin e provuar dhe të testuar të lojës me rrota me markën e mirënjohur Monopoly, Monopoly Live u bë shpejt një hit midis lojtarëve.

Live Casino Hold Em

Live Casino Hold Em u jep lojtarëve mundësinë të shijojnë një përvojë pokeri me cilësi të lartë nga çdo vend me një lidhje interneti dhe një pajisje inteligjente. Prodhuar nga BetConstruct, Live Casino Hold Em ka qenë veçanërisht i suksesshëm në tregun aziatik, ku ka fituar njohje të konsiderueshme. BetConstruct është gjithashtu një nga sponsorët kryesorë të Asian Gaming Awards, duke demonstruar përkushtimin e tyre për rritjen në këtë treg.

Jetojnë Blackjack Pafund

Playtech's Live Blackjack Pafund ka dëshmuar të jetë një zgjedhje popullore në mesin e lojtarëve në mbarë botën. Kjo është kryesisht falë përvojës së gjatë të Playtech në prodhimin e softuerit të lojrave me cilësi të lartë që i afrohet sa më shumë përvojës së një dyshemeje të vërtetë kazinoje fizike.

Shkathtësia e lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë në internet të Playtech ka fituar një sërë çmimesh për zhvilluesit. Këto çmime përfshijnë çmime Platforma e Vitit dhe B2B Poker Software në çmimet eGR. Playtech gjithashtu mori vlerësime në Çmimet e Diversitetit të Grave në Gaming, Çmimet e Përsosmërisë së iGaming në Malta, Çmimet CiliBingo dhe Çmimet Rregullatore Globale të Përputhshmërisë së Gambling në të njëjtin vit.

Çmimet e Softuerit të Kazinosë Live

Cilët ofrues të programeve kompjuterike të kazinosë live duhet të kenë kujdes lojtarët? Cilët janë emrat më të respektuar në industri që ofrojnë një përvojë të shkëlqyer për lojtarët? Historia e çmimeve të disa prej ofruesve më të mëdhenj të softuerit mund t'i ndihmojë klientët të kuptojnë më shumë rreth lojërave me të cilat ndërveprojnë. Kjo mund të jetë çelësi për të bërë zgjedhjen e duhur kur ata vizitojnë kazinonë online live.

Evolucioni

Evolution ka fituar shumë çmime të industrisë. Zhvilluesi ka fituar çmimin eGR B2B për Furnizuesin e Vitit të Kazinosë për 12 vjet me radhë që nga viti 2021. Këto suksese — të arritura kaq konsistente dhe gjatë një periudhe kaq të gjatë kohore — tregojnë saktësisht pse Evolution është ndër emrat më të mëdhenj në transmetim fushë ofruesi i softuerit të kazinosë. Nivelet e larta të besueshmërisë dhe sigurisë dhe një përvojë e shkëlqyer e përdoruesit do të thotë që lojtarët mund të qetësohen sa herë që shohin logon e Evolution.

Playtech

Playtech është një tjetër ofrues shumë i dekoruar i softuerit të lojërave të kazinove online, duke arritur shumë çmime gjatë historisë së saj. Zhvilluesi ka fituar çmime të shumta "Furnizuesi Industrial i Vitit" ose ekuivalent, duke përfshirë çmimet e lakmuara Global Gaming. Së bashku me Evolution, Playtech është ndër krijuesit e lojërave të drejtpërdrejta të kazinove në internet dhe vazhdon të shtyjë kufijtë e asaj që është e mundur në këtë fushë.

Ezugi

Ezugi nuk ka mundur të arrijë të njëjtat nivele të larta njohjeje si Evolution dhe Playtech, megjithëse ofruesit kanë marrë shumë nominime. Këto përfshijnë nominimet për Furnizuesin e Përmbajtjes së Kazinosë dhe Lojën më të Mirë të Re në eGR America North Awards 2022 në dy kategori. Ezugi po shënon vazhdimisht nominime në ceremonitë më prestigjioze të çmimeve të industrisë dhe duket se zhvilluesi është afër fitimit të shpërblimeve të mëdha si rezultat.

NetEnt

NetEnt ka fituar një sërë çmimesh të ndryshme ndërkombëtare. Ndër çmimet më mbresëlënëse në vitet e fundit përfshijnë çmimin Global Gaming Launch Produkti më i Mirë në 2021 dhe Furnizuesi më i Mirë i Softuerit të Lojërave Mobile në eGR's B2B Awards në të njëjtin vit. Përvoja celulare është kaq thelbësore për zhvillimin e vazhdueshëm të lojërave të drejtpërdrejta të kazinove dhe kjo e vendos NetEnt ndër novatorët kryesorë të industrisë.

Lojë pragmatike

Lojë pragmatike Së fundmi fitoi iGaming Furnizuesi i Vitit në Gaming Intelligence Awards në Amerikën Latine në vitin 2021. Në të njëjtën ceremoni, Pragmatic fitoi gjithashtu lojën e vitit. Angazhimi që Pragmatic me bazë në Mbretërinë e Bashkuar tregon për të eksploruar tregje në rritje si Amerika Latine e bën zhvilluesin një perspektivë shumë interesante.

Çmimet e industrisë së kazinosë

Ndërsa çmimet e drejtpërdrejta të kazinosë në internet synojnë njohjen e industrisë, ato janë gjithashtu një burim shumë i dobishëm për lojtarët dhe lojtarët. Kjo sepse çmimet u tregojnë lojtarëve se cilat kazino dhe produkte kazinoje janë më të mirat — përdorimi i këtij informacioni i ndihmon lojtarët të zgjedhin rrugën e tyre me kujdes kur kërkojnë operatorë kazino.

Por me kaq shumë ceremoni të ndryshme çmimesh atje, lojtarët lehtë mund të hutohen. Cilat janë ceremonitë më prestigjioze? Cilat çmime janë më mbresëlënëse për lojtarët? Më poshtë, lojtarët mund të mësojnë pak më shumë rreth disa prej këtyre ceremonive të çmimeve të kazinosë, në mënyrë që të dinë se çfarë duhet të kenë kujdes kur luajnë.

Ekipi në Live CasinoRank gjithashtu i kushton vëmendje këtyre ceremonive të çmimeve. Ky është një faktor i rëndësishëm që ndikon në rishikimet e Live CasinoRank dhe në shpërblimet e industrisë së ekipit.

EGR

Çmimet e eGaming Review (eGR) ofrojnë një numër vlerësimesh për kazinotë e drejtpërdrejta, filialet, partnerët e softuerit dhe entitetet e tjera të industrisë. Nuk ka vend të dytë apo të tretë - vetëm një fitues i përgjithshëm - edhe pse lavdërimet speciale u jepen pjesëmarrësve që sapo humbën çmimet. Operatori i Kazinosë është ndër çmimet kryesore të eGR dhe është një nga çmimet më të lakmuara të industrisë.

Çmimet G2E Asia

Çmimet G2E ofrohen në më pak kategori sesa çmimet eGR - vetëm 12 - por këto kategori janë më të specializuara. Për shembull, nuk ka kategori "Operatori më i mirë i kazinosë". Në vend të kësaj, ka, ndër të tjera, lojërat më të mira të tavolinës, inovacioni më i mirë i industrisë dhe promovuesi më i mirë i lojërave VIP. Çdo kategori ka vetëm një fitues të vetëm, me përjashtim të kategorisë Newcomer ose Rising Star, e cila mund të japë gjithsej pesë çmime për të ardhurit.

Çmimet e Inteligjencës së Lojërave

Çmimet Gaming Intelligence Awards ofrohen në tetë kategori të ndryshme. Ndryshe nga çmimet G2E, këto priren të jenë më të përgjithshme dhe të përqendruara në industri. Për ofruesit e kazinove të drejtpërdrejta, kategoritë iGaming Operatori i Vitit dhe Loja e Vitit vlerësohen shumë, por është Kontributi i Jashtëm në Çmimin e Industrisë që përfaqëson ndoshta nxitjen më të madhe për subjektet e lojërave të kazinove që kërkojnë të rrisin profilin e tyre dhe të zhvillojnë shërbimet e tyre .

Çmimet Globale të Lojërave

Global Gaming Awards mban ceremoni në Londër, Las Vegas dhe në Azi, duke njohur përsosmërinë në kazinotë dixhitale, kazinotë live dhe kazinotë fizike. Kazinoja Online e Vitit, Ofruesi i Kazinos Online i Vitit - që synon prodhuesit dhe studiot e softuerëve - dhe Kazino Produkti i Vitit kanë interesin më të madh për shifrat brenda tregut të kazinosë live. Këto janë çmime prestigjioze në industri.

Çmimet Ndërkombëtare të Lojërave (IGA)

Çmimet Ndërkombëtare të Lojërave janë një punë e madhe në industri dhe janë shumë të kërkuara nga zhvilluesit e programeve kompjuterike të kazinosë, ofruesit e platformave të lojërave të drejtpërdrejta dhe shumë entitete të tjera në të gjithë peizazhin e lojërave të fatit dixhital. Siç sugjeron emri, kjo ceremoni çmimesh ka një pamje globale dhe njeh përsosmërinë në industri në më shumë se 30 kategori të veçanta. Çdo kategori ka vetëm një fitues dhe aktualisht nuk ka vlerësime të veçanta për nënkampionët. Ndërsa ka çmime për rajone specifike gjeografike, janë kategoritë globale ato që janë më të kërkuarat për ofruesit e lojërave të kazinove.

Çmimet SBC

Çmimet SBC ofrohen për mbi 43 kategori të veçanta, duke mbuluar 14 çmime për operatorët, 20 për furnitorët, katër për ofruesit e pagesave dhe tre për programet e filialeve. Ekzistojnë gjithashtu dy çmime të specializuara që do t'u jepen fituesve të merituar. Çdo kategori përfundon me një fitues të artë në vendin e parë dhe një fitues të argjendtë që zë vendin e dytë. Për operatorët e kazinosë, fituesi i artë në kategorinë Operatori i Vitit i Kazinosë është çmimi më i dëshirueshëm.

Çmimet Sigma Europe Gaming

Në 29 kategori, Sigma Europe Gaming Awards njohin dhe shpërblejnë përsosmërinë në të gjithë industrinë e lojërave të fatit në internet. Për kazinotë e drejtpërdrejta, Sigma ofron një vlerësim të specializuar - çmimin Operatori i Vitit në Kazino Live. Edhe pse më e fokusuar në rajon se ceremonitë e tjera në këtë listë - Sigma drejton ngjarje të tjera globale, por Sigma Europe është vetëm për hyrjet evropiane - kjo ceremoni është kyçe për industrinë në tërësi, falë angazhimit të saj ndaj inovacionit. Kategori të tilla si Zgjidhja Alternative Bankare e Vitit dhe Kazinoja Kripto e Vitit nënvizojnë këtë këndvështrim inovativ dhe ndihmojnë për të çuar industrinë përpara.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi