A mashtrojnë kazinotë live në internet?

Lajme

2021-11-29

Të luash në kazinotë më të mira live është kaq e përshtatshme dhe përmbushëse. Kjo për shkak se këto kazino mburren me komoditetin e kazinove në internet dhe natyrën realiste të kazinove me bazë tokësore. Por ndërsa disa lojtarë janë mirënjohës për këtë teknologji, disa dyshojnë se është përfshirë ndonjë ligësi. Që shtron pyetjen; a mashtrojnë lojtarët kazinotë live online?

A mashtrojnë kazinotë live në internet?

Lojtari skeptik kundër tregtarit mashtrues

Teknikisht, duke luajtur lojëra kazino live do të thotë të luash vetëm në shtëpi ose kudo që të jesh. Edhe pse të luash në komoditetin e shtëpisë suaj është një avantazh i shtuar, mund t'ju lërë skeptikë për atë që po ndodh në anën tjetër.

Supozoni se jeni duke luajtur blackjack në internet, dhe ju humbisni një dorë që mendonit se ishit shumë afër fitores. Sigurisht, nëse do të ishte në një kazino me bazë tokësore, ju do t'i kanalizonit zhgënjimet tuaja te lojtarët e tjerë. Por meqenëse jeni vetëm në shtëpi, mund të dyshoni se kazinoja online bëri diçka të keqe. Sidoqoftë, mos e fajësoni veten, sepse kjo është natyra njerëzore!

Por në fund të fundit mund të keni të drejtë në të qenit skeptik. Në vitin 2017, një lojtar ngarkoi një video në YouTube që tregonte një tregtar duke mashtruar në një nga kazinotë më të njohura të drejtpërdrejta. Shitësi shihet duke shpërndarë letrën e dytë nga maja e këpucës/kuvertës në kapëse. Kjo metodë është përdorur nga mashtruesit e bixhozit për shekuj me radhë.

A mashtrojnë vërtet kazinotë e drejtpërdrejta?

Nga shembulli i mësipërm, lojtarët janë të lirë të jenë të dyshimtë për çdo veprim në kazino. Kjo është ndoshta mënyra e vetme për t'u siguruar që nuk jeni të manipuluar nga loja. Por tek mashtrimi shpëtimi i tregtarit, nuk është e qartë nëse akti i kapur në video ishte i qëllimshëm apo jo.

Përpara se të drejtoni gishtin në kazino, është jetike të mbani mend se fitorja dhe humbja janë të gjitha pjesë e lojës. Shpesh, avantazhi i shtëpisë do të sigurojë që të humbni shumicën e basteve tuaja më shumë sesa t'i fitoni ato. Për më tepër, të gjitha veprimet e drejtpërdrejta të kazinosë në internet transmetohen në kohë reale pikërisht përpara jush. Pra, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar.

Si të shmangni mashtrimin e kazinove të tregtarëve të drejtpërdrejtë

A dyshoni në aftësitë tuaja inteligjente në kazino? Nëse po, vazhdoni dhe zbatoni këto këshilla për të shmangur të luajturit në një kazino mashtruese:

Lexoni komente

Asgjë nuk mund të jetë më e saktë se informacioni i dorës së parë nga lojtarët e tjerë dhe rishikimet. Këtu në LiveCasinoRank, do të merrni komente të thelluara të kazinove më të mira të drejtpërdrejta për të luajtur. Pasi të keni vendosur në një kazino specifike live, vazhdoni të zbuloni përvoja nga lojtarët e mëparshëm dhe aktualë. Kjo do t'ju ndihmojë të dini gjëra të tilla si drejtësia e lojës, cilësia e mbështetjes, shpejtësia e transaksionit, etj.

Furnizuesit e lojërave

Shumica e kazinove të drejtpërdrejta nuk i transmetojnë lojërat nga studiot e tyre. Në vend të kësaj, ata kontraktojnë shërbime nga zhvilluesit e softuerit. Me këtë në mendje, faqet më të mira të kazinove të drejtpërdrejta duhet të ofrojnë lojëra nga furnitorë të njohur. Ezugi, Microgaming, Evolution, Pragmatic Play dhe Betsson janë vetëm disa nga emrat për t'u favorizuar. Mos harroni, këta zhvillues lojërash kanë një reputacion për t'u mbrojtur.

Qëndroni në dijeni

Nëse jeni serioz në lidhje me shkurtimin e tij në këtë industri, atëherë qëndroni të informuar me lajmet e industrisë. Do të habiteni kur të kuptoni se incidenti famëkeq i 2017-ës nuk është i vetmi. Por mos nxitoni të fshini një faqe bastesh përpara se incidenti të përfundojë. Disa lojtarë thjesht nuk dinë të pranojnë humbjet. Si rezultat, ato përfundojnë në kazino të ligjshme të drejtpërdrejta.

Shkoni përpara dhe luani!

Shpresoj se keni mësuar shumë pasi të keni lexuar këtë postim. Shumica e kazinove të drejtpërdrejta, veçanërisht ato të licencuara, janë të ligjshme dhe nuk mashtrojnë. Shpesh, ju mund të zbuloni se është me të vërtetë lojtari akuzues ai që është fajtor. Pra, bëni kërkimin tuaj përpara se të bashkoheni në një kazino. Gjithashtu, mos mashtroni!

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?
2023-02-07

A duhet që lojtarët e kazinosë t'i japin këshilla shitësit të drejtpërdrejtë?

Lajme