Lajme

November 21, 2022

Cilat lojëra të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë janë më të mirat për të luajtur tani?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Po kërkoni të futeni në lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë? Ideja për të luajtur të gjitha lojërat e kazinosë që ju pëlqejnë ndërsa jeni në komoditetin e shtëpisë tuaj duket mjaft tërheqëse. Ju mund të shijoni lojërat tuaja të preferuara të kazinosë dhe nuk duhet të dilni nga dhoma apo edhe nga shtrati juaj. 

Cilat lojëra të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë janë më të mirat për të luajtur tani?

Sidoqoftë, cilat lojëra kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë duhet të filloni të luani tani? Për t'ju ndihmuar t'i përgjigjeni kësaj, këtu është mendimi ynë për lojërat më të mira të tregtarëve të drejtpërdrejtë për t'u luajtur në këtë moment, ku ne hedhim një vështrim se cilat lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë do të ishin më të mirat për ju, në varësi të situatës në të cilën ndodheni aktualisht. 

Ruletë e drejtpërdrejtë

Nëse jeni një fillestar në lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë, një nga opsionet më të mira për ju është ruleta live. Ruleta është ndoshta një nga lojërat më të njohura të kazinosë, dhe versioni i lojës me tregtar të drejtpërdrejtë ka fituar gjithashtu shumë popullaritet. 

Ruleta live është mjaft e thjeshtë për t'u luajtur. Loja përfshin një rrotë me 37 numra nga 0 në 36. Të gjithë numrat çift janë të zinj, të gjithë numrat tek janë të kuq dhe zeroja është jeshile. Mund të ketë gjithashtu një seksion tjetër të etiketuar me zero të dyfishtë në të gjelbër, që varet nga versioni i ruletës që po luani. 

Tregtari rrotullon rrotën e ruletës dhe lëshon një top metalik mbi të. Para kësaj, ju mund të vendosni baste se në cilin numër mendoni se do të bjerë topi. Rrota e ruletës rrotullohet dhe ulet në një numër. Ju fitoni nëse topi bie në një numër ku keni vënë bast. Është kaq e thjeshtë.

Ju keni mijëra opsione për Llojet e basteve në ruletë live. Për shembull, mund të vini bast në një numër të vetëm, mund të vini bast në dy numra të lidhur me një rresht të vetëm, mund të bastni në një kolonë të plotë numrash dhe madje mund të bastni në të gjithë numrat e kuq. 

Blackjack live

Ruleta live është një lojë argëtuese dhe supozohet të jetë më shumë një përvojë sociale sesa një lojë në të cilën jeni të përqendruar ta fitoni. Arsyeja kryesore është se loja ka të bëjë shumë me fatin, me pak ose aspak strategji të përfshirë. Sidoqoftë, kjo mund të mos jetë e shkëlqyeshme për ju nëse jeni serioz në lidhje me lojërat e tregtarëve të drejtpërdrejtë. 

Nëse jeni lloji i personit që preferon të ketë një strategji ndërsa luan një lojë me tregtarë të drejtpërdrejtë, atëherë patjetër që do t'ju pëlqejë blackjack live. Blackjack live gjithashtu ka të bëjë me një sasi fati sepse, në fund të fundit, është një lojë kazino. 

Megjithatë, ju mund të përdorni disa strategji për të drejtuar shanset në favorin tuaj dhe për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Më e zakonshme nga këto strategji është strategjia bazë e blackjack-ut.

Blackjack live fillon me tregtarin që shpërndan letra me të gjithë lojtarët dhe veten e tyre. Tregtari merr një kartë me fytyrë lart, dhe një me fytyrë poshtë. Të gjithë lojtarët e tjerë marrin dy letra të cilat vetëm ata mund t'i shohin. Më pas lojtarët mund të kërkojnë më shumë letra nga tregtari ose të qëndrojnë me dorën e tyre. Qëllimi është të arrijmë sa më afër 21-shit pa kaluar 21-shin.

Poker Live

Nëse keni luajtur lojëra kazino për një kohë të gjatë dhe dëshironi të luani diçka që është pak më sfiduese, mund të shikoni pokerin live. Pokeri live ka një sërë kombinimesh duarsh që vendosin se kush është fituesi. Nëse keni nevojë luani poker live, ju duhet t'i mësoni të gjitha. 

Ju mund të mendoni se blackjack live është më i avancuar për shkak se sa e ndërlikuar është strategjia bazë e blackjack. Megjithatë, ju mund të luani blackjack pa e mësuar nëse jeni duke kërkuar për argëtim. Rregullat e blackjack live nuk janë aq të komplikuara. Nga ana tjetër, rregullat e pokerit live janë shumë më të komplikuara se blackjack live, dhe ju duhet t'i mësoni ato nëse doni të luani poker live. 

konkluzioni

Ka një ton lojërash kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë që mundeni luani në kazino live, me më të njohurat që janë pokeri live, ruleta live dhe blackjack live. Të tre këto janë lojëra të shkëlqyera për t'u luajtur, ku secila ofron një nivel të lartë emocioni ndërsa luani dhe secila është super e këndshme. 

Megjithatë, cilën duhet të luani tani varet nga preferencat tuaja personale dhe nga situata në të cilën jeni. Nëse jeni fillestar në lojërat e kazinosë ose dëshironi të argëtoheni, duhet të zgjidhni ruletën live. Është mjaft e thjeshtë dhe nuk kërkon që ju të mësoni strategji të ndërlikuara. 

Nga ana tjetër, nëse preferoni të keni një sfidë dhe të përdorni disa strategji për t'u përmirësuar në një lojë kazino, duhet të provoni blackjack live. Për t'i ngritur gjërat edhe më shumë në nivelin e vështirësisë, mund të provoni poker live.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024
2024-01-10

Cilat lloje të reja bonusesh duhet të presim në kazinotë live në internet në 2024

Lajme