Top 5 lojërat më të paguara të kazinove live në 2021

Lajme

2021-08-21

Ethan Tremblay

Kur hulumtoni lojërat më të mira për të luajtur në një kazino të drejtpërdrejtë, konsiderata e pagesës është zakonisht në krye të axhendës. Sot, ju mund të luani lojëra tavoline live si ruletë, blackjack, poker dhe baccarat kazinoja juaj e preferuar në internet.

Top 5 lojërat më të paguara të kazinove live në 2021

Por siç mund ta dini tashmë, të gjitha këto lojëra nuk janë të barabarta, të paktën për sa i përket pagesës. Që shtron pyetjen; cilat jane lojërat më të paguara të kazinosë për të luajtur në një dhomë tregtari të drejtpërdrejtë? Vazhdoni të lexoni!

Blackjack

Blackjack është 'mbreti' i të gjitha lojërave të kazinosë. Kjo për shkak se loja ka një avantazh shtëpie që rrallë tejkalon 1% dhe madje mund të bjerë deri në 0.17% me strategjinë e duhur. Për shembull, varianti ONE Blackjack i ofruar nga Pragmatic Play ofron një normë joshëse RTP (Kthimi te lojtari) prej 99,47%.

Ne anen tjeter, NetEnt Blitz Blackjack shkon edhe më mirë me një normë 99.5%. Me pak fjalë, ka dhjetëra variacione blackjack ju mund të luani online, secila me pagesa të ndryshme. Dhe po, kjo lojë i lejon lojtarët të numërojnë letra për të zvogëluar skajin e shtëpisë.

Texas Hold'em

Video poker renditet ndër lojërat më të mira të kazinosë live, menjëherë pas blackjack. Por, pavarësisht kësaj, loja shkon keq në shumicën e dyshemeve të kazinove me tulla dhe llaç. Thënë kështu, versioni online i kësaj loje mund të ofrojë një avantazh shtëpie që mund të shkojë deri në 0.5% me disa variante.

Për shembull, Texas Hold'em Bonus Poker i Evolution Gaming u ofron lojtarëve një avantazh miqësor të shtëpisë deri në 0,53%. Përveç kësaj, kjo lojë pokeri u ofron lojtarëve një shans për të fituar mbjelljen progresive të tenxhere me $50,000. Megjithatë, RTP varet nga madhësia e jackpot-it në kohën e lojës.

Craps

Craps është një lojë tavoline që mbështetet shumë te rastësia, ndryshe nga dy lojërat e bazuara në aftësi të përmendura më sipër. Kështu, kjo lojë është më e mira për fillestarët, megjithëse shumica e lojtarëve fillestarë mund të kenë vështirësi të mbajnë mend llojet e basteve të përfshira.

Duke ecur shpejt përpara, loja e drejtpërdrejtë e craps ka një avantazh shtëpiak miqësor për lojtarët që varion nga 0,6% në 1,2%. Sidoqoftë, shanset tuaja për të fituar dhe madhësia e pagesës varen nga lloji i bastit që vendosni. Për shembull, bastet Pass Line janë më të lehta për t'u fituar dhe pagesa është e konsiderueshme. Pra, studioni llojet e basteve dhe bëni lëvizjet e duhura.

Ruletë

Ruleta është një shembull tjetër i shkëlqyer që nuk keni nevojë për aftësi për të fituar para duke luajtur lojërat më të mira të kazinosë. Me këtë lojë fati, lojtarët me përvojë dhe fillestarë kanë një shans për të shkuar në shtëpi fituesi duke zgjedhur vetëm numrin e duhur të xhepit.

Por përpara se të luani ruletë live, duhet të zgjidhni variantin me kujdes. Së pari, është rrota amerikane me xhepa të dyfishtë zero dhe një skaj të shtëpisë prej 5.26%. Më pas, është varianti evropian me një xhep të vetëm zero dhe një skaj të shtëpisë 2,70%. Bëj llogaritë!

Sette e Mezzo

Sette e Mezzo është një lojë me letra italiane e disponueshme në shumicën e kazinove të drejtpërdrejta të rregulluara. Kjo lojë live është zhvilluar nga Playtech dhe ofron shanse të mëdha fitimi në 0.69%. Loja përdor një kuvertë napolitane me 40 letra, e përbërë nga mbreti, jack, asi, kalorësi dhe 2-7. Kuverta ka gjithashtu dhjetë letra me monedha, shpata, kupa dhe klube.

Sa i përket vlerave të kartës, 2-7 përfaqëson 3 pikë, një ACE për një pikë të vetme dhe Cavalier, Jack ose King që përfaqësojnë 0,5 pikë secili. Qëllimi kryesor është të arrijmë një dorë më afër 7.5 fitoreve. Në përgjithësi, është një lojë e shkëlqyer e kazinosë live nëse jeni duke kërkuar për një përvojë të re lojrash.

konkluzioni

Këto janë lojërat më të paguara të kazinosë për të luajtur në kazinonë tuaj të preferuar live. Por një gjë është evidente; lojërat e aftësive si blackjack dhe video poker ofrojnë pagesa më të larta se lojërat e fatit. Çështja është të mësosh njohuritë e lojërave të bazuara në aftësi dhe të jesh profesionist në të. Në një kohë të shkurtër, ju do të grumbulloni fitore se kurrë më parë.

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme