Mitet më të zakonshme të Baccarat live në internet të shkatërruar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Për të luajtur baccarat online dhe për të fituar diçka, duhet të ndani faktet nga trillimet. Kjo për shkak se disa mite të baccarat janë hedhur në erë. Në fakt, lojtarët me përvojë do t'ju thonë se ato ndodhin vetëm në filmat e Hollivudit.

Pra, cilat janë disa nga këto histori fiktive që dëgjoni për baccarat që dëshironi të sqaroheni? Ky artikull diskuton pesë mite të zakonshme që nuk duhet t'i besoni kurrë.

Mitet më të zakonshme të Baccarat live në internet të shkatërruar

Miti i Baccarat #1. Rezultatet e Baccarat live janë të manipuluara

Kur ti luaj baccarat online për herë të parë, është në rregull të dyshosh për rezultate. Në fund të fundit, ju nuk mund të shihni se çfarë po ndodh në anën tjetër si në një kazino tradicionale. Por a është e vërtetë që kazinotë e drejtpërdrejta në internet krijojnë rezultate baccarat?

varet! Nëse luani në faqet më të mira të baccarat, nuk keni pse të shqetësoheni për rezultatet e lojës. Zakonisht, të kazinotë më të mira të drejtpërdrejta në internet janë të licencuara dhe të rregulluara nga organe jo të pakuptimta si UKGC, MGA dhe Curacao e-Gaming. Gjithashtu, lojërat janë nga grumbulluesit kryesorë si Evolution, Ezugi, Playtech, etj. Pra, luani në një kazino të licencuar për të shmangur lojërat e fajësimit.

Miti i Baccarat #2. Baccarat është për Rollers Lartë

Prisni, ky mit ishte vërtet një fakt dikur. Më parë, vetëm të pasurit e qelbur mund të luanin baccarat me paratë e tyre pa fund. Megjithatë, shumëçka ka ndryshuar, veçanërisht pas prezantimit të kazinove me tregtarë të drejtpërdrejtë në internet.

Megjithëse kazinotë maskojnë baccarat si një lojë për lojtarët e pasur, shumica e faqeve të lojërave të fatit ofrojnë kufij të ndryshëm tavoline. Aktualisht, është e mundur të vihet bast me aq pak sa 1 dollarë për raund. Akoma më mirë, shumica e kazinove live ofrojnë bonuse baccarat, të cilat lojtarët mund t'i përdorin për të rritur llogarinë e tyre. Në përgjithësi, baccarat live online është larg nga të qenit një lojë elitare.

Miti i Baccarat #3. Numërimi i kartave është një strategji funksionale

Nëse ju pëlqen duke luajtur blackjack në internet ose në një kazino tradicionale, nuk keni nevojë të njiheni me numërimin e kartave. E shpikur nga Ed Thorp në vitet 1960, numërimi i letrave është një strategji blackjack ku lojtarët mund të gjurmojnë letrat e ulëta dhe të larta që mbeten në kuvertën e krupierit.

Duke thënë këtë, numërimi i letrave nuk do të ndihmojë shumë kur luani baccarat live. Megjithëse të dyja lojërat përdorin një kuvertë të ngjashme letrash, ndryshimi është se disa letra, si aset dhe fytyrat, favorizojnë lojtarët në blackjack. E njëjta gjë nuk vlen kur luani baccarat me tregtar të drejtpërdrejtë. Pra, është e këshillueshme që të përqendroheni më shumë në menaxhimin e bankrollit sesa në numërimin e kartave.

Miti i Baccarat #4. Ka strategji fituese në Baccarat

Ju nuk e besoni këtë mit, apo jo? Siç u tha më lart, numërimi i letrave ose ndonjë strategji tjetër nuk do t'ju çojë askund në baccarat. Ashtu si lojërat elektronike në internet, baccarat është thjesht një lojë fati. Prandaj, asnjë sasi e të menduarit nuk mund të rrëzojë skajin e shtëpisë.

Fatkeqësisht, disa "ekspertë" mashtrojnë lojtarët me sisteme të rreme baccarat vetëm për të fituar disa dollarë prej tyre. Nëse hulumtoni me kujdes, do të hasni në uebfaqe të shumta që pretendojnë se kanë strategji fituese. Por këtu është e vërteta e qartë: kurrë mos i besoni një strategjie baccarat njëqind për qind.

Miti i Baccarat #5. Ndjekja e modeleve të basteve mund të ndihmojë

Një tjetër mit mashtrues i baccarat-it është se ka modele sekrete që duhen ndjekur. Por në realitet, nuk ka asnjë. Gjithmonë mbani mend se baccarat live është një lojë kazino me rrokullisje. Me fjalë të tjera, ju nuk mund të parashikoni rezultatin e një loje.

Për shembull, nëse bankieri fiton pesë herë radhazi, kjo nuk do të thotë se ata do të humbasin raundin tjetër. Thjesht thuaj se lojtari dhe bankieri kanë shanse të barabarta për të fituar një dorë. Por, si rregull, bankieri fiton më shpesh, falë skajit të shtëpisë.

konkluzioni

A jeni më në fund gati për të marrë baccarat live? Nëse jeni adhurues i baccarat-it, mos lejoni që këto mite të zakonshme t'ju dekurajojnë të shijoni lojën. Ju duhet vetëm të gjeni një faqe të mirë të kazinosë live dhe të përqendroheni më shumë në menaxhimin e parave. Plus, kurrë mos e kaloni një shans për të kërkuar një bonus baccarat. Do të habiteni se sa fitimprurëse mund të jetë kjo lojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A mund të manipulohen Lojërat Baccarat Live Online?

Jo, lojërat live online Baccarat nuk mund të manipulohen. Ato monitorohen dhe auditohen nga organet rregullatore për të garantuar drejtësi. Përdorimi i tregtarëve të vërtetë dhe teknologjia e transmetimit të drejtpërdrejtë siguron më tej integritetin e lojës.

A garanton gjithmonë një fitore bastet mbi bankierin?

Ndërsa bastet në Banker në Baccarat shpesh kanë një avantazh më të ulët, ai nuk garanton një fitore. Çdo raund është i pavarur dhe rezultatet përcaktohen rastësisht.

A mund t'ju japë kartat e numërimit një avantazh në Baccarat Online?

Numërimi i kartave në Baccarat në internet është i paefektshëm për shkak të përzierjes së shpeshtë të kuvertës dhe natyrës së rastësishme të marrëveshjeve të drejtpërdrejta, gjë që e bën të pamundur marrjen e një avantazhi të rëndësishëm.

A është e vërtetë që modelet mund të parashikojnë rezultatet e ardhshme në Baccarat?

Jo, njohja e modeleve në raundet e kaluara nuk mund të parashikojë rezultatet e ardhshme në Baccarat. Çdo raund është një ngjarje e pavarur dhe rezultatet e mëparshme nuk ndikojnë në rezultatet e ardhshme.

A i rrisin bastet anësore shanset tuaja për të fituar në Baccarat?

Bastet anësore në Baccarat zakonisht kanë një avantazh më të lartë, që do të thotë se ato nuk rrisin domosdoshmërisht shanset tuaja për të fituar. Ato janë baste opsionale që mund t'i shtojnë eksitim lojës, por duhet të bëhen me kujdes.

Baccarat live online kundër Baccarat me bazë tokësore

Baccarat live online kundër Baccarat me bazë tokësore

Baccarat është një nga lojërat më të vjetra të kazinosë që lojtarët nga e gjithë bota ende i shijojnë këto ditë. Natyra emocionuese e lojës e bën atë të përsosur për këdo.

Këshilla dhe truket e Baccarat live në internet

Këshilla dhe truket e Baccarat live në internet

Live Baccarat është një nga lojërat më emocionuese të kazinosë live në internet që mund të luani në ditët e sotme. Rregullat e thjeshta të lojës, të shoqëruara nga pjesa e poshtme e shtëpisë, e bëjnë baccarat live online zgjedhjen e parë për kaq shumë adhurues të lojërave të fatit. Sidoqoftë, nëse doni të jeni të suksesshëm në baccarat live, do t'ju duhet të ndiqni një lloj strategjie kur luani.

Shtrydhni veçorinë në Baccarat Live

Shtrydhni veçorinë në Baccarat Live

Baccarat është një lojë e njohur me letra në kazinotë online dhe live. Është i pëlqyer shumë nga kumarxhinjtë për shkak të rregullave të tij të drejtpërdrejta dhe avantazhit të ulët të shtëpisë. Në kazinotë live, lojtarët mund të shijojnë emocionet e lojës me një tregtar të vërtetë dhe lojtarë të tjerë në tavolinë.

Strategjitë më të mira të Baccarat të tregtarëve të drejtpërdrejtë për të ndihmuar lojtarët

Strategjitë më të mira të Baccarat të tregtarëve të drejtpërdrejtë për të ndihmuar lojtarët

I njohur për elegancën dhe thjeshtësinë e tij, Baccarat sjell emocionin e lojërave të fatit tradicional në epokën dixhitale. Me tregtarët e drejtpërdrejtë që transmetojnë në kohë reale, lojtarët mund të përjetojnë ndjenjën autentike të një kazinoje nga komoditeti i shtëpive të tyre. Ndërsa popullariteti i saj rritet, të kuptuarit e strategjive për të pasur sukses në këtë lojë bëhet thelbësore. Ky artikull shqyrton strategjitë më të mira për tregtarin e drejtpërdrejtë Baccarat, duke u ofruar lojtarëve, si të rinj ashtu edhe me përvojë, njohuri të vlefshme për të përmirësuar lojën e tyre dhe për të rritur shanset e tyre për të fituar.

Të mirat dhe të këqijat e Baccarat Live Online

Të mirat dhe të këqijat e Baccarat Live Online

Baccarat ka qenë një nga lojërat më emocionuese të kazinosë që luajnë kumarxhinjtë nga e gjithë bota. Me interesin në rritje në platformat e basteve në internet, adhuruesit e baccarat mund ta shijojnë lojën nga çdo vend në botë. Për më tepër, me prezantimin e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë, mund të përjetoni baccarat me tregtarë të jetës reale nga shtëpia juaj.

Udhëzues për tryezën e Baccarat live në internet

Udhëzues për tryezën e Baccarat live në internet

Me zhvillimin e teknologjive, gjatë viteve të fundit, adhuruesit e lojërave të fatit filluan të përdorin telefonat e tyre inteligjentë për të luajtur lojërat e tyre të preferuara me tregtarë të drejtpërdrejtë. Pa dyshim, baccarat live online është një nga lojërat që bie në sy në kazinotë live.