Teknika të provuara dhe të provuara të menaxhimit të parave të Blackjack

Blackjack

2021-10-04

Benard Maumo

Këtu është e vërteta e dhimbshme; mos luani ndonjë lojë në një kazino live me paratë e destinuara për qiranë e shtëpisë, tarifat e shkollës, ilaçet ose ndonjë buxhet tjetër thelbësor. Nëse e bëni këtë, me shumë mundësi do të përfundoni të thyer dhe të thyer psikologjikisht. Me pak fjalë, vini bast vetëm me para që mund të përballoni të humbni.

Teknika të provuara dhe të provuara të menaxhimit të parave të Blackjack

Por duhet një lojtar profesionist për të menaxhuar në mënyrë korrekte një bankroll të lojërave të fatit. Në fund të fundit, Ed Thorp pretendon se ju mund ta mposhtni tregtarin me ose pa një bankroll. Megjithatë, më poshtë janë disa këshilla për bankroll-in e blackjack për t'ju ndihmuar të menaxhoni paratë tuaja si një profesionist.

A ka një madhësi perfekte të bankrollit?

Epo, varet. Me sinqeritet të plotë, ju duhet një bankroll dhe truri për ta ulur atë në një tavolinë blackjack. Sidoqoftë, shumica e lojtarëve thjesht i kushtojnë vëmendje të parës dhe harrojnë të dytën. E thënë thjesht, ju mund të keni një bankroll prej $10,000 dhe t'i humbni të gjitha nëse nuk keni një strategji të lojës.

Filloni duke përcaktuar bastin tuaj mesatar për dorë dhe shumëzojeni atë me të paktën 1000 dollarë. Për shembull, nëse jeni duke luajtur në një tavolinë prej 5 dollarësh, atëherë ju duhen të paktën 5000 dollarë për të hyrë në lojë. Pra, nëse nuk doni të shkoni në shtëpi me një xhep bosh, merrni një bankroll të madh.

Numri i njësive të basteve

Nëse nuk doni të hasni një zhdukje shkatërruese në kazinotë më të mira live, ndarja e bankrollit tuaj në njësi më të vogla është një domosdoshmëri. Në fakt, shumica e lojtarëve të sprovuar do t'ju thonë se humbjet nuk duhet të hanë bankën tuaj të lojërave të fatit. Pra, një bankroll i madh duhet të mbështesë bastet e një lojtari.

Duke qëndruar me shembullin e mësipërm, nëse vini bast 5 dollarë për dorë me një bankroll prej 100 dollarësh, atëherë kjo shumë nuk është e mjaftueshme për t'ju mbrojtur nga goditjet e një brezi humbjesh. Në të vërtetë, dhjetë humbje në trot do të fshijnë gjysmën e bankrollit tuaj, duke i dhënë fund mundësive tuaja për të fituar diçka domethënëse. Pra, ndajini paratë në qindra njësi për të shmangur shkatërrimin.

Mos i Injoroni Bonuset e Blackjack

Nga të gjitha këshillat e menaxhimit të bankrollit në këtë listë, kjo është më e thjeshta. Për të mbrojtur bankrollin tuaj dhe për të gjetur strategjinë e duhur të lojës pa paguar asnjë monedhë, përdorni bonuset. Zakonisht, bonuset e kazinosë në internet i bashkëngjiten makinave të fatit, megjithëse disa site lojërash fati ofrojnë para bonus për t'u përdorur në çdo lojë kazinoje.

Kur luani në një kazino, mund të gjeni një bonus ndeshjeje ose bonus pa depozite për t'u përdorur në një lojë blackjack. Disa kazino madje do të rimbursojnë një përqindje të aksioneve tuaja pasi të keni humbur një bast. Sidoqoftë, lexoni me kujdes termat dhe kushtet e bonusit për të shmangur hyrjen në rrjetën e merimangës pa e ditur. Gjithashtu, shmangni pretendimin për gjithçka që ju vjen, pasi kjo mund t'ju pezullojë.

Koha e largimit

Ajo që i ndan lojtarët e zakonshëm të blackjack nga lojtarët e suksesshëm është aftësia për të bërë thirrjet e duhura. Po, kjo përfshin të dish saktësisht se kur të largohesh. Në këtë rast, nuk duhet të largoheni vetëm kur jeni duke humbur, por edhe kur jeni përpara. Është e rëndësishme të dini se skaji i shtëpisë është gjithmonë zgjuar 24/7.

Supozoni se keni një bankroll prej $2,500 dhe ndani atë në pesë seanca. Kjo do të thotë që ju do të vini bast 500 dollarë për seancë. Nga ana tjetër, padyshim që nuk doni t'i rrezikoni të gjitha në një udhëtim të vetëm. Prandaj, vendosni orët maksimale të lojës. Nëse e keni humbur gjysmën e bankrollit të seancës në më pak se një orë, hidheni në peshqir dhe provoni herën tjetër. Vazhdoni të luani nëse shtoni 200 ose 100 dollarë në bankroll tuaj brenda kësaj kohëzgjatjeje.

Mendime mbyllëse

Me teknikat e mësipërme të menaxhimit të parave të blackjack-ut, shtëpia do ta ketë të vështirë të mbajë paratë tuaja. Mbani mend, blackjack-u është një lojë aftësish, kështu që njohja se si të vendosni baste dhe të menaxhoni bankrollin tuaj mund të bëjë ndryshimin. Paç fat dhe argëtohu!

Lajmi i fundit

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar
2022-09-05

Ezugi merr licencën e lakmuar të Kazinosë Live në Mbretërinë e Bashkuar

Lajme