Luaj drejtpërdrejt Dragon Tiger në internet - Kazinotë më të mira në 2024

Live Dragon Tiger është deri tani loja më e thjeshtë e kazinosë, megjithëse grupi i saj i gjerë i basteve të mundshme anësore i shton njëfarë kompleksiteti lojës. Loja është e ngjashme me Baccarat në atë që lojtarët nuk konkurrojnë kundër tregtarit, por ata zgjedhin midis dy rezultateve të mundshme; dragoi apo tigri. Dragon Tiger është shumë i përshtatshëm për formatin live pasi është një lojë e shpejtë dhe lehtësisht e shkallëzueshme. Tërheqja e Dragon Tiger është thjeshtësia e tij, duke çuar në një lojë të qetë pa ndërprerje ose hezitim. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth Dragon Tiger në kazinotë live, të cilat kazino ofrojnë këtë lojë dhe shumë më tepër.

Luaj drejtpërdrejt Dragon Tiger në internet - Kazinotë më të mira në 2024
Live Dragon Tiger
Live Dragon Tiger
Live Dragon Tiger
Isabelle Lacroix
ExpertIsabelle LacroixExpert
ResearcherRajesh NairResearcher

Si të luani lojën Live Dragon Tiger

Live Dragon Tiger është shpesh përshkruar si një version me dy letra të Baccarat. Në thelbin e saj, është një lojë shumë e thjeshtë, me baste anësore më të komplikuara në dispozicion. Dragon Tiger është ndër më të shumtët lojëra të njohura të kazinosë live të epokës moderne. Ka një thjeshtësi dhe shpejtësi që e bën lojën argëtuese për të gjithë lojtarët. Është një lojë e mrekullueshme si për fillestarët që luajnë për herë të parë ashtu edhe për lojtarët me përvojë të cilët kanë nevojë për diçka të thjeshtë por emocionuese. Në këtë lojë, lojtarët vendosin pagat e tyre ose te dragoi ose tigri, së bashku me çdo baste anësore.

Kazinotë e drejtpërdrejta u ofrojnë lojtarëve një lojë me tetë kuvertë me tregtarë të vërtetë të paraqitur menjëherë në ekran, kështu që nuk ka vonesa gjatë lojës. Vetëm një lojë me ritme të shpejta ndërsa tregtari shpërndan letra me fytyrë poshtë. Ata i kthejnë ato duke i mbajtur letrat drejt vetes, duke i bërë ato të padukshme për lojtarin, përpara se të zbulojnë përfundimisht se çfarë kishte nën të panjohurën.

Rregullat e Tigerit të Dragoit të Gjallë

Kur lojtarët kanë gjetur një kazino të drejtpërdrejtë që u përshtatet më së miri, është koha për të kuptuar rregullat e lojës së preferuar. Për të shijuar lojën, lojtarët duhet të vendosin bastet e tyre me para të vërteta ose në një Tigër ose Dragon. Më pas, tregtari i drejtpërdrejtë shpërndan të dyja letrat me fytyrë lart dhe nuk ka veprime të mëtejshme në këtë raund të drejtpërdrejtë bastesh.

Në Dragon Tiger, dy rregulla e bëjnë lojën më interesante.

Të gjitha aset llogariten si letra të ulëta. Nëse të dyja pikat marrin një kartë me vlerë të barabartë, atëherë ajo bëhet e barabartë. Këtu, gjysma e bastit të lojtarit do t'i shkojë kujtdo që ka vënë bast në dorën fituese (ose dikush mund t'i ndajë ato në mënyrë të barabartë). Megjithatë, përveç këtyre dy përjashtimeve, loja është e drejtpërdrejtë - madje e lehtë.

Aset vlerësohen gjithmonë me vlerën e tyre më të ulët dhe qëllimi është të parashikohet nëse dragoi apo tigri do të jenë karta më e lartë. Ekziston një gamë e gjerë bastesh anësore.

 • Ka kufizime në numrin e kuvertës standarde që mund të përdoren. Për këtë analizë, artikulli përdor numrin tetë.
 • Letrat vlerësohen në mënyrë të ngjashme me pokerin, me përjashtim që aset janë gjithmonë të ulëta.
 • Dora e Dragoit dhe Tigrit marrin një kartë të vetme.
 • Basti kryesor është se cila dorë do të marrë kartën më të lartë.

Këshilla Live Dragon Tiger për fillestarët

Për të fituar, këto truket fituese të lojës Dragon tiger do të jenë të dobishme:

 • Numërimi i kartave
  Loja e Dragoit Tiger është një lojë letrash e thjeshtë dhe e lehtë për t'u kuptuar. Nuk ka shumë letra, kështu që lojtarët mund t'i numërojnë ato kur merren me dorëzimet, si blackjack ose poker.
  Bastorët gjithashtu mund të monitorojnë se sa shpesh dalin numra specifikë sepse dikush përfundimisht do të humbasë pa marrë parasysh çfarë bast vendos. Nëse një numër i caktuar (7) hyn gjithashtu në lojë, meqenëse gjithmonë vlen pikë negative, kjo e bën këtë mundësi të lojërave të fatit edhe më joshëse se të tjerët.
 • Vëzhgimi i kujdesshëm i tregtarit
  Kur dikush është vetëm duke luajtur një lojë Dragon Tiger, mos nxitoni në bast kur nuk ka analizuar dhe hartuar fare një strategji specifike. Lojtarët duhet të marrin kohën e nevojshme për vëzhgim përpara se të hyjnë në ndonjë bast. Ata duhet të kujtojnë se kjo do t'u mundësojë të gjenerojnë më shumë fitime sesa nëse nuk do të kishin informacion për lojën.

Ofruesit e softuerit të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë

Jo të gjitha lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë Dragon Tiger janë të barabarta. Ofrues të ndryshëm softuerësh ofrojnë përvoja të ndryshme për lojtarët. Hidhini një sy disa prej ofruesve kryesorë për t'u kujdesur.

 • Playtech — Një nga zhvilluesit kryesorë të softuerit në botën e lojërave.
 • SoftGamings - Një tjetër lider tregu në lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë Dragon Tiger.
 • Lojëra evolucionare — Specializohet në një sërë opsionesh të ndryshme lojrash, duke përfshirë baccarat dhe Dragon Tiger. Në 2018, Evolution Gaming përfundoi gamën e lojërave të drejtpërdrejta në stilin Baccarat duke shtuar Dragon Tiger në portofolin e saj. Futja e lojës u motivua nga rritja e interesit për lojën nga lojtarët aziatikë. Dragon Tiger inkurajon lojtarët e rinj të provojnë lojëra live dhe kështu ishte një mundësi e madhe për Evolution Gaming. Dragon Tiger i tyre është pritur në një studio vizualisht të këndshme me dekorime të dukshme orientale. Evolution ofron një sërë bastesh anësore. Basti Barazues ofron një pagesë prej 11:1 ndërsa basti i barazimit Suited fiton një pagesë prej 50:1.

Pse është i rëndësishëm softueri i duhur i lojrave?

Është joshëse për lojtarët që thjesht të kontrollojnë bonuset kur kërkojnë një kazino të drejtpërdrejtë. Megjithatë, duke zgjedhur një ofrues me reputacion të softuerit është gjithashtu kritike. Ja pse:

 • Lojtarët kanë nevojë për softuer të besueshëm që nuk ka të ngjarë të dalë jashtë linje pa paralajmërim.
 • Përvoja e lojtarit është shumë e rëndësishme, dhe ofruesit më të mirë të softuerit do të punojë për të ofruar përvoja udhëheqëse në industri.
 • Lojtarët duhet të sigurojnë që lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë që përdorin janë të licencuara në juridiksionin e tyre specifik dhe identiteti i zhvilluesit të softuerit është i rëndësishëm këtu.
 • Softuer të ndryshëm do të jenë në përputhje me opsione të ndryshme pagese, prandaj është e rëndësishme që lojtarët të sigurojnë që llojet e tyre të dëshiruara të pagesave të mbështeten.
 • Zhvilluesit më të mirë të softuerit do të ofrojnë një sërë veçorish të ndryshme për lojtarët që të shijojnë kur të vizitojnë kazinonë.

Mënyrat më të mira të pagesës në kazinotë live Dragon Tiger

Lojtarët mund të zgjedhin nga një numër opsione të ndryshme pagese kur luajnë Dragon Tiger në një kazino live. Këtu janë disa nga më të njohurat dhe më të përshtatshmet për përdoruesit.

 • Kartat e kreditit ose debitit Visa, Maestro dhe Mastercard
 • Kartat e transaksionit me parapagesë Paysafecard
 • PayPal dhe platforma të tjera pagesash
 • Alipay dhe ofruesit e tjerë të pagesave të njohura në tregjet aziatike — Loja Dragon Tiger filloi në komunitetet e Lindjes së Largët, duke e bërë këtë një opsion të njohur për lojtarët
 • Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera — Disa kazino të drejtpërdrejta pranojnë pagesa direkt nga kuletat e kriptove
 • ApplePay dhe aplikacione të tjera pagesash të bazuara në celular
 • ecoPayz dhe porta të ngjashme pagese

Ofertat më të mira të bonusit live të kazinosë Dragon Tiger

Lojtarët e Dragon Tiger mund të përfitojnë nga një sërë bonuse të drejtpërdrejta të kazinosë kur luajnë. Hidhni një sy disa nga opsionet më të zakonshme të bonusit për lojërat live Dragon Tiger.

 • Bonusi i depozitës së mirëseardhjes - Një bonus u shpërndahet lojtarëve kur ata regjistrohen në kazino. Kazinoja live ose mund të përputhet me depozitën ose të sigurojë një bonus përqindjeje për të luajtur.
 • Bonus besnikërie — Një opsion më i mirë për lojtarët afatgjatë. Kazinoja mund të ofrojë prova falas në lojën Dragon Tiger ose bonuse për kthimin e parave për lojtarët që kthehen.
 • Bonuset e kthimit të parave — Kazinoja live mund t'u ofrojë lojtarëve një mënyrë për të rikuperuar humbjet që kanë pësuar me një bonus kthimi parash.
 • Duart Falas të Dragon Tiger - Kazinoja live mund t'u japë lojtarëve mundësinë për të provuar Dragon Tiger me disa duar të lira. Në thelb, këto janë prova falas në lojë.

Bonuset e Dragoit Tiger - Çfarë duhet të keni parasysh

Lojtarët duhet të kenë parasysh sa vijon kur zgjedhin bonuset:

 • Bonuset e mirëseardhjes nuk janë të mira për lojtarët që kthehen. Lojtarët e rikthyer duhet të kërkojnë bonuse besnikërie.
 • Duart e lira mund të jenë të dobishme edhe për lojtarët me përvojë, pasi ato ofrojnë mundësi lojrash falas.
 • Jo të gjitha bonuset do të jenë të disponueshme në lidhje me të gjitha opsionet e pagesës.

Pagesat e drejtpërdrejta të kazinosë Dragon Tiger

Çfarë duhet të kërkojnë lojtarët kur bëhet fjalë për pagesat e Dragon Tiger? Këtu janë disa aspekte kryesore:

 • RTP e ofruar nga kazinoja live
 • Shtëpia e Dragoit Tiger është marrë nga kazino në të gjitha fitoret
 • Shanset Dragon Tiger për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë

RTP Dragon Tiger

Kur lojtarët i afrohen lojërave online të Dragon Tiger live, ata duhet të jenë të vetëdijshëm për shumë faktorë të ndryshëm. Ndërsa shanset dhe shpërblimet e Dragon Tiger janë të rëndësishme, RTP është një tjetër faktor kritik që duhet mbajtur parasysh.

Le të hedhim një vështrim se çfarë do të thotë kjo për lojtarët e lojërave të drejtpërdrejta në internet Dragon Tiger.

Kuptimi i RTP për lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë Dragon Tiger

RTP nuk është e njëjtë me shanset e Dragon Tiger. Në vend të kësaj, RTP qëndron për "kthimin te lojtari" përqindje. Në thelb, nëse një lojtar fiton 100 dollarë në një lojë Dragon Tiger, ai nuk do t'i mbajë të gjitha këto para.

Ata do të mbajnë një përqindje të parave, minus buzën e shtëpisë. Ky është RTP - përqindja që lojtari duhet të mbajë. Pra, nëse një lojtar fiton 100 dollarë dhe mban 98 dollarë, RTP është 98%. Kazinotë më të mira të drejtpërdrejta të Dragon Tiger do ta mbajnë RTP të lartë dhe skajin e shtëpisë të ulët.

Cili është një nivel i mirë i RTP?

Si e dinë lojtarët nëse kanë të bëjnë me një nivel të mirë RTP në një lojë Dragon Tiger? Hidhini një sy disa vlerave tipike.

 • Në përgjithësi, një RTP prej 98% ose më lart do të konsiderohet i lartë.
 • Çdo gjë nga 95% në nën 98% do të konsiderohet RTP me rreze të mesme.
 • Normat e RTP nën 95% konsiderohen të ulëta.

Skaji i shtëpisë së Tigrit të Dragoit

Buza e shtëpisë është në thelb ana tjetër e ekuacionit ndaj normës RTP. Kjo është shuma e parave që kazinoja live do të marrë nga fitimet e një lojtari.

Për shembull, nëse një lojtar i Dragon Tiger fiton 100 dollarë dhe ai merr vetëm 95 dollarë si rezultat, skaji i shtëpisë do të jetë 5%. Është e rëndësishme që lojtarët të jenë të vetëdijshëm për këtë avantazh në kazinotë live.

Cili është niveli i mirë i avantazhit të shtëpisë për lojërat live Dragon Tiger?

Çfarë lloj avantazhi shtëpie duhet të kërkojnë lojtarët kur luajnë drejtpërdrejt Dragon Tiger në internet? Hidhini një sy disa vlerave tipike.

 • Një skaj i shtëpisë nën 2% konsiderohet të jetë i mirë për lojtarët.
 • Një avantazh shtëpie midis 2% dhe 5% është i nivelit të mesëm.
 • Një skaj i shtëpisë mbi 5% konsiderohet të jetë i lartë dhe jo i mirë për lojtarët.

Baste Live Dragon Tiger

 • Përparësia standarde e shtëpisë në një lojë Dragon Tiger është 3.73%. Kjo është duke pranuar faktin se një rezultat barazimi kthen gjysmën e bastit të lojtarit. Bazuar thjesht në statistika, është më mirë t'i përmbahemi bastit të Dragon Tiger. Megjithatë, nëse jeni adhurues i numërimit të letrave, ka një sërë bastesh anësore me shanse që mund të përmirësohen shpejt nga një strategji e qëndrueshme numërimi. Fakti që Dragon Tiger është një lojë krahasimi me dy letra e bën të thjeshtë mbajtjen e shënimeve të kartave që janë përdorur dhe kështu të vlerësoni se cilat letra mbeten në kuvertë.
 • Basti Barazues kthen një bast 8 me 1, megjithatë, shanset e tij janë më të këqijat nga më të këqijat me avantazhin e shtëpisë që është 32.77!
 • Megjithatë, basti i përshtatshëm i barazimit është shumë më i sjellshëm me lojtarin me një avantazh shtëpie prej 13,98% dhe pagesa të mundshme prej 50 deri në 1.
 • Basti Big Small është një tjetër bast anësor i mundshëm për lojtarët. Në këtë bast anësor, lojtarët zgjedhin nëse një kartë e caktuar do të jetë mbi 7 ose më pak. Nëse letra është saktësisht e barabartë me 7, atëherë basti humbet. Përparësia e këtij basti është 7.69%.
 • Tek/ Çift është një tjetër bast ku, siç sugjeron emri, lojtarët parashikojnë nëse letra do të jetë tek apo çift. Ky bast anësor nuk ofrohet nga të gjitha kazinotë.
 • Basti Suit paguan 3:1 me një avantazh shtëpie prej 7,69%. Nëse një lojtar zgjedh këtë bast anësor, ai synon të parashikojë saktë përshtatjen e një karte të caktuar.
 • Bastet Dy Red dhe Two Black ofrohen nga teknologjia Asia Live dhe u lejojnë lojtarëve të bastojnë nëse të dyja letrat do të jenë të zeza apo të kuqe. Paguhet 3 me 1 dhe ka një avantazh shtëpie prej 3.73%. Paralelisht me këtë është bast anësor një i kuq një i zi, i cili natyrisht ka të njëjtin probabilitet. Sigurisht, këto lloj bastesh shkojnë shumë mirë me numërimin e letrave…

Vendi dhe rajonet

Kazinotë e drejtpërdrejta kanë hapur dyert për lojtarë nga e gjithë bota, duke i lidhur këta klientë me produkte të përshtatshme dhe shumë të aksesueshme të lojërave të fatit. Megjithatë, ka ende disa faktorë që klientët duhet të marrin parasysh kur kërkojnë lojëra të drejtpërdrejta për të luajtur në internet.

 • A është loja e drejtpërdrejtë Dragon Tiger e licencuar për përdorim në një juridiksion specifik? Autoritete të ndryshme zbatojnë rregulla dhe politika të ndryshme mbi të cilat mund të luhen lojërat.
 • A i mbështet loja të gjitha mënyrat e pagesës? Ka shumë mënyra të ndryshme pagese të disponueshme për lojtarët, por jo të gjitha mënyrat e pagesës do të mbështeten në të gjitha rajonet.
 • A ofron kazino live ndihmë dhe mbështetje në rajone të veçanta? Ndihma dhe mbështetja nga kazinotë drejtpërdrejt janë thelbësore për përvojën e përdoruesit dhe lojtarët do të duhet të sigurohen që kjo të jetë e disponueshme kudo që ata luajnë.
 • A është lidhja e internetit e mjaftueshme për lojë? Fatkeqësisht, shpejtësitë e internetit nuk janë uniforme në të gjithë botën, dhe kjo duhet të merret parasysh.

Duke luajtur drejtpërdrejt Dragon Tiger me para të vërteta

Kur luani dragon tiger në një kazino në internet, lojtarët mund të luajnë kumar me para të vërteta. Dragon Tiger me para të vërteta është një nga lojërat më të njohura të kazinosë live sot. Megjithëse i ka rrënjët në Azi, ai arriti nivelet kryesore vetëm pasi u shfaq në faqet ndërkombëtare si ato që gjenden në kazinotë në të gjithë Amerikën dhe Evropën.

Kur luan në një kazino live Dragon Tiger me para të vërteta, sigurisht që qëllimi i lojtarit është jo vetëm të kalojë mirë, por edhe ta përfundojë lojën me më shumë para sesa kur filloi. Pa dyshim që ka shumë fat me Dragon Tiger, megjithatë, ka disa strategji që lojtarët mund të përdorin për të përmirësuar shanset e tyre. Shihni seksionin Strategjitë e Tigerit të Dragoit të Gjallë për disa këshilla.

Së pari, rregullat bazë janë të njëjta si për lojërat e lojërave ashtu edhe për lojërat me para të vërteta. Dikush duhet të vendosë një bast ose te Dragoi ose Tiger dhe më pas të tërheqë letra derisa njëri lojtar të ketë një vlerë më të lartë se tjetri. Lojtari me kartën më të lartë fiton Dragon Tiger.

Duke luajtur për para të vërteta, ka disa gjëra shtesë që duhen mbajtur parasysh. E para është se aksionet janë zakonisht më të larta se në lojërat argëtuese, kështu që ata mund të fitojnë ose humbin më shumë para.

Çfarë po luhen blerjet për para të vërteta?

Bli-in është shuma e parave që duhet të vendosni në një lojë përpara se të luani. Kur luani drejtpërdrejt Dragon Tiger me para të vërteta, ka dy blerje: njëra është për para në dorë dhe tjetra për patate të skuqura.

Turne me para në dorë kërkojnë një pagesë paraprake për të marrë pjesë. Në të kundërt, turnet e çipave nuk kanë ndonjë tarifë paraprake, por ofrojnë çmime ose hyrje në një ngjarje tjetër si pjesë e strukturës së tyre të pagesës.

Kumar i përgjegjshëm

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë. Varësitë ndaj lojërave të fatit mund të jenë të vështira për t'u dalluar, kështu që ju lutemi sigurohuni që gjithmonë të luani kumar me përgjegjësi.

About the author
Isabelle Lacroix
Isabelle Lacroix
About

Nga zemra e gjallë e Quebec, Isabelle Lacroix qëndron si fener për të gjitha gjërat që lidhen me lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë. Me një përzierje elegance dhe njohurish të mprehta të lojës, ajo është zëri i besuar për lojtarët që kërkojnë përvojën autentike të kazinosë nga ekranet e tyre.

Send email
More posts by Isabelle Lacroix

Shfaq më shumë

Kuptimi i një fillestari të lojës Dragon Tiger Live

Kuptimi i një fillestari të lojës Dragon Tiger Live

Dragon Tiger, një lojë e njohur për thjeshtësinë dhe shpejtësinë e saj, është bërë me shpejtësi një e preferuar në kazinotë e tregtarëve të drejtpërdrejtë në internet. Natyra e tij e drejtpërdrejtë e bën atë veçanërisht tërheqës për fillestarët. Ndryshe nga lojërat më komplekse të kazinosë, Dragon Tiger është e lehtë për t'u kuptuar, duke ofruar një përvojë të shpejtë dhe emocionuese të lojërave. Ndërsa fiton popullaritet, më shumë lojtarë tërhiqen nga rregullat e tij të qarta dhe emocioni i menjëhershëm që ofron. Ky artikull synon t'ju prezantojë me botën e Dragon Tiger, duke ju udhëhequr nëpër bazat dhe duke ju ndihmuar të kuptoni pse është një zgjedhje e shkëlqyer për këdo që është i ri në lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë.

Të rejat e fundit

Dragon ose Tiger - Si të luani Playtech's Dragon Tiger
2022-01-21

Dragon ose Tiger - Si të luani Playtech's Dragon Tiger

Kur konkurrenca juaj është si Evolution dhe Authentic Gaming, ju duhet të jeni në maksimumin tuaj për të qëndruar në krye. Epo, Playtech nuk po rrezikon pasi zgjeron katalogun e saj të drejtpërdrejtë me Dragon Tiger. Është një lojë unike e drejtpërdrejtë e kazinosë që lejon lojtarët të parashikojnë rezultatin e çdo raundi në vend që të luajnë vetë lojën. Pra, si e bëni këtë?

6 gabime të kumarit që tregtari nuk do t'ju tregojë
2021-06-11

6 gabime të kumarit që tregtari nuk do t'ju tregojë

Pavarësisht nëse jeni duke luajtur në një kazino të vërtetë ose në një kazino live, tregtari është gjithmonë në qendër të veprimit. Tregtari mbikëqyr veprimin e lojës së tavolinës për të siguruar që të gjithë lojtarët t'u përmbahen rregullave. Dhe nëse gjeni një tregtar të mirë, mund të filloni një bisedë, duke e bërë të gjithë përvojën e lojës argëtuese dhe relaksuese.

Pse lojtarët e duan Dragon Tiger
2020-11-28

Pse lojtarët e duan Dragon Tiger

Tigri i Dragoit është një lojë që tërheq më së shumti lojtarët aziatikë në kazinotë fizike. Megjithatë, kur luhet online, ekziston mundësia që të shijoni këtë lojë të shpejtë aksioni dhe gjithashtu kazino live version i dragontiger. Kjo është shumë e dobishme. Kur kjo lojë luhet dhe më pas e luani me një grup letrash të rregullta. Përdoret midis gjashtë deri në tetë kuvertë në një këpucë. Në të, lojtarët nuk do të luajnë kundër tregtarit. Është shumë e ngjashme me baccarat dhe lojtarët do të zgjedhin se cila dorë ka të ngjarë të marrë kartën më të lartë.

Këshilla kryesore për Dragon Tiger live
2020-11-14

Këshilla kryesore për Dragon Tiger live

Tigri i Dragoit tërheq kryesisht lojtarët aziatikë në kazinotë fizike, por kur luan në kazino live, lojtarët mund të shijojnë patjetër veprimin e lojës dhe një tregtar të drejtpërdrejtë. Dragon tiger luhet me një kuvertë normale letrash dhe zakonisht kjo lojë përdor midis 6 dhe 8 kuverta. Lojtarët nuk luajnë kundër tregtarit. Në thelb, lojtarët do të duhet të zgjedhin se cili do të marrë kartën me vlerën më të lartë. Vetëm një kartë do t'i jepet hapësirës së Dragoit dhe Tigrit.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Dragon Tiger në internet?

Është një lojë krahasuese me dy letra. Lojtari duhet të vë bast ose nëse dragoi ose tigri janë më të larta në rang pasi të dyja palët të jenë shpërndarë dhe më pas të vazhdojë në varësi të faktit nëse ata fitojnë atë raund bastesh.

A është Dragon Tiger një lojë fati?

Po, çdo rezultat është i mundur. Kartat mund të shpërndahen një flush mbretëror (asgjë nuk e kalon atë moment). Ekziston një strategji e përfshirë me strategjinë klasike të këtij qyteti. Vini baste të larta dhe të ulëta në letra të caktuara sipas sasisë së parave të fituara ose humbura që kur lojtarët filluan të luajnë.

Mos harroni as për bastet anësore, ku njerëzit mund të vendosin fonde shtesë në lojë pa ndryshuar madhësinë e tyre fillestare të bastit ndërmjet raundeve. Të tilla përfshijnë "pikat shtesë", të cilat u japin lojtarëve një pikë për çdo dollar të shpenzuar brenda çdo kufiri kohor të lejuar me ligj.

Ku është Dragon Tiger më popullor?

Rrënjët e lojës janë në Azi, por ajo arriti nivelet kryesore pasi u shfaq në faqet ndërkombëtare si ato që gjenden në kazinotë në të gjithë Amerikën dhe Evropën - me shumë njerëz që e luajnë këtë lojë për para të vërteta. Tani është më popullor në Azi dhe Shtetet e Bashkuara.

A është i manipuluar Dragon Tiger Online?

Jo. Është një lojë fati ku letrat përzihen dhe shpërndahen në prani të të gjithë lojtarëve.

Cili është fituesi më i popullarizuar i Dragon Tiger Online?

Dragon Tiger në internet garanton lojtarët që të gëzojnë pagesa të mëdha si ato që disponohen në disa vende. Ato përfshijnë Campobet dhe Genesis, të njohur për të pasur një, nëse jo dy lojëra kryesore Dragon Tiger në qytet.

Cili është qëllimi i Tiger Dragon?

Loja e Dragoit Tiger është e drejtpërdrejtë dhe me ritme të shpejta. Qëllimi kryesor është të merret me mend nëse dragoi ose tigri do të tërheqë një kartë me vlerë më të lartë, të fitojë. Mund të vihet bast nëse vlerat e parashikuara të kafshëve të tyre do të jenë të barabarta. Kështu që dikush mund të futet gjithashtu në një situatë barazimi, nëse kjo është ajo që lëkundet në këtë aventurë të lojërave të fatit në Perëndimin e Egër për disa njerëz që shijojnë lojëra të qeta, lojëra strategjike tepër të komplikuara si shahu.

Si mund ta mposht Dragon Tiger Online?

Ka shumë mënyra për të mposhtur një kazino, por mënyra më e mirë është me strategji dhe kërkime. Bastorët do të duan të dinë se sa duhet të fitojnë përpara se të investojnë paratë e tyre të fituara me vështirësi në ndonjë lojë ose të refuzojnë plotësisht të luajnë fare nëse duket shumë e rrezikshme për atë që ofrojnë.

Gjëja kritike në lidhje me kazinotë në internet si Dragon Tiger është se gjithmonë vjen një mundësi tjetër, kështu që mos u dekurajoni.

A mund të luaj Dragon Tiger në celular?

Po. Aktualisht, loja ka mbi 3 miliardë shkarkime të telefonave celularë në mbarë botën. Një kërkim i shpejtë në versionin Android të dyqanit Google Play zbulon mbi dhjetë aplikacione, disa me mbi një milion shkarkime. Klientët e kanë adoptuar tashmë këtë lojë popullore, duke treguar se ajo është e pëlqyer.

Sa karta ka në Dragon Tiger?

Loja e Dragoit Tiger është e preferuar në mesin e lojtarëve aziatikë. Luhet vetëm me 52 letra. Në këtë variant të shpejtë të pokerit nga Azia, nuk lejohen shaka apo karaktere të egra. Për të luajtur lojën, ata do të kenë nevojë për gjashtë kuvertë për tetë persona për t'i përdorur, pasi ata vënë bast ose në "dragon" (kartën e lartë) ose "tiger" (të ulët).

Si të fitoni lojën Dragon Tiger

Një lojtar duhet t'i përmbahet ose bastit të dragoit ose bastit të tigërve. Për të dyja bastet, avantazhi i shtëpisë është 3.73%, duke e bërë atë më të ulëtin në të gjitha bastet e mundshme. Bast në cilindo nga dy që mendoni se do të ketë një kartë të rangut më të lartë. Në këtë mënyrë, ju merrni edhe para.

Ku është origjina e Dragoit Tiger?

Edhe pse duket se ka shumë pak informacion në lidhje me origjinën e Dragoit Tiger, ai pothuajse me siguri u krijua në Kamboxhia. Loja filloi të bëhej e njohur në kazinotë live në Kamboxhia, megjithatë, thjeshtësia dhe shkallëzueshmëria e saj e lehtë e bëjnë atë një lojë të njohur në formatin live.

Cili është kuptimi Dragon vs Tiger

Emri Dragon Tiger vjen nga filozofia budiste e ekuilibrit të fuqisë. Tigri përfaqëson stilin e fortë dhe të vështirë të goditjes së kundërshtarit me buldozë, ndërsa dragoi është më i butë, më i durueshëm dhe më i mençur. Kuptimi i dragoit dhe tigrit është se asnjëri nga konkurrentët nuk mund të mposhtë tjetrin dhe kështu ata janë kundërshtarë të denjë.