Live Sic Bo i zbuluar: Opsionet dhe pagesat më të mira të basteve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerClara McKenzieFact Checker

Ndërsa zhyteni në aventurën e nxitur nga adrenalina të lojërave të drejtpërdrejta të kazinosë, padyshim që do të hasni Live Sic Bo, një lojë magjepsëse me zare me rrënjë në Kinën e lashtë. Duke ofruar një gamë të gjerë opsionesh bastesh dhe pagesash, Live Sic Bo i mban lojtarët të angazhuar dhe argëtuar me çdo hedhje të zarit.

Në këtë artikull, ne do të shikojmë në internet Live Sic Bo në detaje, duke ju udhëhequr përmes opsioneve të ndryshme të basteve dhe pagesave përkatëse. Duke fituar një kuptim të plotë të basteve dhe strategjive të ndryshme, do të jeni të pajisur mirë për të maksimizuar përvojën tuaj Live Sic Bo, duke rritur shanset tuaja për sukses dhe kënaqësi.

Live Sic Bo i zbuluar: Opsionet dhe pagesat më të mira të basteve

Llojet e basteve Live Sic Bo në internet

Baste të vogla dhe të mëdha

Disa nga më të zakonshmet Lojë kazino Sic Bo live bastet janë baste të vogla dhe të mëdha. Këto baste janë relativisht të thjeshta për t'u kuptuar dhe ofrojnë një pikënisje të mirë për fillestarët. Disa lojtarë i konsiderojnë këta të dy si më të mirët në lojë.

Bast i vogël: duke vënë bast se shuma totale e tre zareve do të jetë midis 4 dhe 10.

Bast i madh: duke vënë bast që shuma totale e tre zareve do të jetë midis 11 dhe 17.

 • Pro: rrezik më i ulët dhe probabilitet më i lartë për të fituar.
 • Kundër: pagesa më të ulëta të Sic Bo në krahasim me opsionet e tjera të basteve.

Bastet me një numër të vetëm

Nëse jeni duke kërkuar për pak më shumë eksitim, merrni parasysh të vendosni një bast me një numër të vetëm. Është një bast që një numër specifik do të shfaqet në një, dy ose të tre zare.

 • Pro: potencial për pagesa më të larta Sic Bo në varësi të numrit të zareve që tregojnë numrin e zgjedhur.
 • Kundër: probabiliteti më i ulët për të fituar në krahasim me bastet e vogla dhe të mëdha.

Baste të dyfishta dhe të trefishta

Për lojtarët që kërkojnë pagesa më të larta dhe me një strategji më të zhvilluar bastesh Live Sic Bo, janë të disponueshme bastet e dyfishta dhe të trefishta.

Bast i dyfishtë: duke vënë bast që një numër specifik do të shfaqet në të paktën dy nga tre zare.

Bast i trefishtë: duke vënë bast që një numër specifik do të shfaqet në të tre zaret.

 • Pro: pagesa dukshëm më të larta nëse janë të suksesshme.
 • Kundër: probabiliteti shumë më i ulët për të fituar në krahasim me llojet e tjera të basteve.

Bastet e kombinuara

Bastet e kombinuara Sic Bo ju lejojnë të vendosni bast në çifte specifike ose kombinime numrash që shfaqen në tre zare.

 • Pro: pagesa të moderuara dhe probabilitet më i lartë për të fituar se bastet e dyfishta dhe trefishtë.
 • Kundër: pagesa më të ulëta në krahasim me bastet e dyfishta dhe të trefishta.

Shuma totale e basteve

Një tjetër bast i njohur i lojës së kazinosë Live Sic Bo është basti Total Sum. Është një bast mbi shumën e saktë totale të tre zareve (duke filluar nga 4 në 17).

 • Pro: potencial për pagesa të larta në varësi të shumës totale të zgjedhur.
 • Kundër: probabilitet më i ulët për të fituar në krahasim me bastet e vogla dhe të mëdha.

Baste të tjera Live Sic Bo

Përveç disa prej basteve më të mira Sic Bo të përmendura më lart, ka opsione të tjera bastesh të disponueshme me pagesa interesante Live Sic Bo.

 • Bastet tek/çift: Bastet që shuma totale e tre zareve është tek ose çift.
 • Baste me kombinime me katër numra: Bastet në çdo katër numra specifikë që shfaqen në tre zare.

Pagesat Live Sic Bo në internet

Njohja e pagesave të lidhura me çdo lloj basti është thelbësore për marrjen e vendimeve të informuara dhe maksimizimin e fitimeve tuaja në kazinotë më të mira live. Pagesat ndryshojnë në varësi të llojit të bastit dhe gjasave për të fituar. Në tabelën më poshtë, mund të shihni normat tipike të pagesave dhe buza e shtëpisë për baste të ndryshme Live Sic Bo.

Lloji i bastitNormat e pagesësBuzë shtëpie
Baste të vogla dhe të mëdha1:1Përafërsisht. 2.78%
Bastet me një numër të vetëmNjë vdekje: 1:1
Dy zare: 2:1
Tre zare: 3:1
Përafërsisht. 7,87%
Baste të dyfishta8:1 ose 10:1 (në varësi të kazinosë live)Përafërsisht. 18.52%
Baste të trefishta180:1 ose 150:1 (në varësi të kazinosë live)Përafërsisht. 16.20%
Bastet e kombinuara5:1 ose 6:1 (në varësi të kazinosë live)Përafërsisht. 16.67%
Shuma totale e basteve6:1 deri në 60:1 (në varësi të shumës totale të zgjedhur)Shkon nga 9.72% në 29.17%
Baste të tjera live sic boBastet tek/çift: 1:1
Bastet e kombinimit me katër numra: 7:1
N/A

Strategjia më e mirë e basteve Live Sic Bo

Pasja e një strategjie të qëndrueshme bastesh mund të përmirësojë ndjeshëm përvojën tuaj Live Sic Bo dhe të rrisë shanset tuaja për sukses.

 1. Menaxhimi i bankrollit: Një nga aspektet më të rëndësishme të një strategjie të suksesshme bastesh është menaxhimi i duhur i bankroll-it. Vendosni kufij për veten tuaj dhe shmangni ndjekjen e humbjeve, të cilat mund të çojnë në probleme financiare.
 2. Zgjedhja e basteve të duhura me shanset më të mira: Përqendrohuni te bastet me avantazhe më të ulëta dhe shanse më të mira, të tilla si bastet e vogla dhe të mëdha, për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar në afat të gjatë.
 3. Përdorimi i basteve të kombinuara: Bastet e kombinuara mund të ofrojnë një ekuilibër midis rrezikut dhe shpërblimit. Përfshirja e tyre në strategjinë tuaj të basteve mund të rrisë shanset tuaja për sukses.
 4. Rregullimi i strategjisë bazuar në lojën: Jini të përgatitur për të përshtatur strategjinë tuaj të basteve Sic Bo bazuar në përparimin e lojës, duke rregulluar bastet tuaja sipas nevojës për të maksimizuar shanset tuaja për të fituar, gjithmonë duke marrë parasysh pagesat Live Sic Bo.

konkluzioni

Zbulimi i basteve të ndryshme të lojërave të kazinosë Live Sic Bo dhe pagesave përkatëse të tyre është thelbësore për të maksimizuar fitimet tuaja të mundshme dhe kënaqësinë e përgjithshme të kësaj loje emocionuese të kazinosë live. Duke u njohur mirë në llojet e ndryshme të basteve, duke u njohur me pagesat dhe duke formuluar një strategji të fortë bastesh, ju mund ta ngrini përvojën tuaj Live Sic Bo në lartësi të reja.

Për më tepër, mbani gjithmonë parasysh rëndësinë e menaxhimit të bankrollit dhe praktikat e përgjegjshme të lojërave. Me qasjen e duhur, Live Sic Bo mund të ofrojë argëtim të pafund dhe një përvojë dinamike të lojërave që ju bën të ktheheni për më shumë. Së fundi, gjithmonë sigurohuni që të luani në një kazino të besuar live për përvojën dhe sigurinë më të mirë. Për ta bërë këtë të lehtë, referojuni listës sonë të verifikuar me kujdes të kazinove më të mira të drejtpërdrejta në internet, ku mund të shijoni një aventurë emocionuese dhe të sigurt Live Sic Bo.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë opsionet bazë të basteve në Live Sic Bo?

Opsionet bazë të basteve në Live Sic Bo përfshijnë baste të vogla dhe të mëdha, baste me një numër, baste të dyfishta dhe trefishe, baste të kombinuara, baste të shumës totale, baste tek/çift dhe baste kombinimi me katër numra. Çdo lloj basti ka shanse dhe pagesa të ndryshme, duke i lejuar lojtarët të zgjedhin bastet që i përshtaten më mirë preferencave të tyre dhe tolerancës ndaj rrezikut.

Si ndryshojnë pagesat midis basteve të ndryshme Live Sic Bo?

Pagesat në Live Sic Bo varen nga lloji i bastit dhe shanset e lidhura me të. Për shembull, bastet e vogla dhe të mëdha zakonisht kanë një pagesë 1:1, ndërsa bastet e trefishta mund të kenë pagesa deri në 180:1 ose 150:1, në varësi të kazinosë live. Është thelbësore të kuptohen normat e pagesës për çdo lloj basti për të marrë vendime të informuara.

Cili është avantazhi i shtëpisë për lloje të ndryshme bastesh Live Sic Bo dhe si ndikon ai në fitimet e mia të mundshme?

Skaji i shtëpisë i referohet përqindjes së avantazhit që ka kazino ndaj lojtarit. Ai ndryshon midis llojeve të ndryshme të basteve në Live Sic Bo. Për shembull, bastet e vogla dhe të mëdha kanë një avantazh të përafërt prej 2,78%, ndërsa bastet Triple kanë një avantazh shtëpie prej rreth 16,20%. Një skaj më i ulët i shtëpisë do të thotë një kthim potencial më i lartë për lojtarin në planin afatgjatë. Duke zgjedhur baste me skajet e shtëpisë së poshtme, ju mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar me kalimin e kohës.

Si mund të zhvilloj një strategji të suksesshme bastesh për Live Sic Bo?

Një strategji e suksesshme bastesh Live Sic Bo përfshin të kuptuarit e rregullave të lojës, opsionet e basteve dhe pagesat përkatëse. Është thelbësore të përqendroheni në baste me skaje më të ulëta dhe shanse më të mira, si bastet e vogla dhe të mëdha. Përfshirja e basteve të kombinuara në strategjinë tuaj mund të sigurojë një ekuilibër midis rrezikut dhe shpërblimit.

A ka ndonjë këshillë për të menaxhuar bankrollin tim ndërsa luaj Live Sic Bo?

Menaxhimi i bankrollit është një aspekt jetik i lojërave të fatit të përgjegjshëm. Për të menaxhuar bankrollin tuaj në mënyrë efektive, merrni parasysh këshillat e mëposhtme:

 • Vendosni një buxhet për seancën tuaj të lojrave dhe përmbahuni me të.
 • Përcaktoni madhësinë e bastit tuaj bazuar në buxhetin tuaj dhe shmangni vendosjen e basteve që tejkalojnë kufijtë tuaj.
 • Jini të disiplinuar në lidhje me largimin nëse arrini kufirin tuaj të buxhetit ose arrini një qëllim fitues të paracaktuar.
 • Shmangni ndjekjen e humbjeve, pasi kjo mund të çojë në humbje të mëtejshme dhe probleme financiare.
 • Bëni pushime të rregullta për të mbajtur një mendje të pastër dhe për të marrë vendime më të mira.
Duke analizuar përfitimet dhe të metat e Live Sic Bo

Duke analizuar përfitimet dhe të metat e Live Sic Bo

Kur futeni në botën e kazinove të drejtpërdrejta, mund të hasni në internet Live Sic Bo, një lojë magjepsëse me zare që ka marrë vrull në tavolinat më të mira Live Sic Bo. Me rrënjët e tij në Kinën e lashtë, Sic Bo ka evoluar me kalimin e kohës dhe tani versioni i tij live tërheq lojtarë nga e gjithë bota. Edhe pse një përvojë emocionuese e lojrave, Live Sic Bo ka pjesën e saj të mirat dhe të këqijat, ashtu si çdo lojë tjetër kazino. 

Krahasimi i Live Sic Bo, Live Craps dhe lojëra të tjera me zare në kazino

Krahasimi i Live Sic Bo, Live Craps dhe lojëra të tjera me zare në kazino

Lojërat me zare kanë rrëmbyer vazhdimisht zemrat e lojtarëve në sferën emocionuese të lojërave të drejtpërdrejta të kazinove. Live Sic Bo dhe Live Craps janë dy shembuj të njohur që tërheqin shumë entuziastë në kazinotë live. Ky artikull do të eksplorojë dallimet dhe të përbashkëtat midis këtyre lojërave emocionuese, duke ju ndihmuar të zgjidhni atë që përputhet me stilin dhe shijet tuaja të lojës. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose i ri në kazinotë live online, të mësuarit rreth këtyre lojërave do të përmirësojë përvojën tuaj të përgjithshme të lojërave.

Live Sic Bo Këshilla, Etiketa dhe Strategji për Sukses

Live Sic Bo Këshilla, Etiketa dhe Strategji për Sukses

Si një adhurues i lojërave të kazinosë live, mund të jeni të etur për të eksploruar përvoja të reja dhe emocionuese. Në këtë artikull, ne do t'ju ofrojmë këshilla të vlefshme Live Sic Bo, duke përfshirë mënyrën se si të fitoni në Sic Bo dhe rëndësinë e etikës kur luani në një kazino live.

Live Sic Bo variacionet, ofruesit dhe kufijtë e basteve

Live Sic Bo variacionet, ofruesit dhe kufijtë e basteve

Sic Bo, një lojë magjepsëse e lashtë kineze me zare, ka rrëmbyer zemrat e entuziastëve të kazinove live në mbarë botën. Ndërsa loja përqendrohet në parashikimin e rezultateve të tre zareve të hedhura njëkohësisht, është e lehtë të merret dhe të mësohet. Kombinimi i fatit, strategjisë dhe një gamë të gjerë opsionesh bastesh e bëjnë Sic Bo një zgjedhje tërheqëse si për lojtarët e rastësishëm ashtu edhe për lojtarët me përvojë, duke i lejuar ata të ndjejnë atmosferën elektrizuese të një kazinoje me bazë tokësore nga komoditeti i shtëpive të tyre.