Kazino Drejtpërdrejt Bitcoin

Bitcoin është një monedhë dixhitale që lojtarët e shumë kazinove të drejtpërdrejta mund të përdorin për të tërhequr të ardhurat e tyre. Bitcoin është një monedhë e decentralizuar, që do të thotë se asnjë bankë qendrore apo ndonjë autoritet qeveritar nuk e rregullon atë. Me rritjen e çmimit të monedhës dhe normës së adoptimit, gjithnjë e më shumë kazino në internet u lejojnë lojtarëve të shijojnë lojërat duke përdorur Bitcoin.

Kazino Drejtpërdrejt Bitcoin
Financimi i një llogarie kazinoje me BitcoinArsyet e përdorimit të Bitcoin

Që lojtarët e kazinosë live në internet të tërhiqen duke përdorur Bitcoin, ata duhet të hapin një portofol Bitcoin dhe të japin adresën e tyre Bitcoin. Zakonisht, kazinotë në internet që ofrojnë Bitcoin si metodë tërheqjeje ofrojnë më pak lojëra. Sidoqoftë, përfitimi i përdorimit të kësaj monedhe për të tërhequr fitimet e tyre është se ata nuk do të paguajnë asnjë tarifë transaksioni. Kërkesa për bitcoin po rritet çdo ditë pasi më shumë njerëz mësojnë rreth kriptomonedhës. Bitcoin u jep njerëzve një mundësi për të fituar para dhe gjithashtu të bëjnë transaksione me lehtësi. Nëse keni Bitcoin, mund ta përdorni në kazino të zgjedhura në internet që mbështesin përdorimin e tij.

Këtu janë disa hapa për t'ju ndihmuar të filloni në kazinotë Bitcoin live ku lojtari mund të ulet në shtëpi dhe të luajë. Lojtarët mund të shikojnë listën e plotë të kazinove më të mira live të CasinoRank që pranojnë bitcoin.

Ndiqni këto hapa pas hapi për të krijuar një portofol legjitim dhe të sigurt bitcoin.

kazino live duke marrë bitcoin

Merrni një llogari Bitcoin live të kazinosë

Pasi të keni gjetur një kazino të drejtpërdrejtë që merr bitcoin, do t'ju duhet një llogari Bitcoin për të dërguar dhe marrë Bitcoin. Kuleta të ndryshme Bitcoin kanë nivele të ndryshme sigurie. Ju mund të përdorni kuletat e bitcoin në internet për të blerë bitcoin me një tarifë më të ulët. Rekomandohet të blini një portofol harduerësh nëse dëshironi të jeni një blerës i rregullt i Bitcoin ose të blini një vëllim të madh Bitcoin. Ky lloj i portofolit Bitcoin është shumë i sigurt dhe i lehtë për t'u përdorur.

Merrni Bitcoins

Ju mund të merrni Bitcoin në mënyra të ndryshme. Mënyra më e lehtë dhe më e zakonshme është blerja e Bitcoin nga një treg. Mënyra e dytë është përmes minierave të Bitcoin. Më pas, verifikoni transaksionet tuaja përmes softuerit kompjuterik për t'u shpërblyer me Bitcoin. Të fitosh para me miniera është një praktikë e vështirë që kërkon njohuri dhe burime. Mënyra tjetër për të marrë Bitcoin është duke shkëmbyer produkte ose shërbime për Bitcoin.

Siguroni kazinonë tuaj live Bitcoin

Merrni kontrollin e çelësave tuaj privatë. Kjo do t'ju mbrojë dhe do të kontrollojë paratë tuaja. Që Bitcoin-ët tuaj të jenë të sigurt, duhet t'i zhvendosni në një llogari të sigurt Bitcoin ose në një portofol të sigurt harduerësh. Nuk këshillohet të lini Bitcoin tuaj në këmbim.

Section icon
Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin

Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin

Pasi të keni para në portofolin tuaj Bitcoin, më pas mund t'i depozitoni në llogarinë tuaj të kazinosë në internet. Thjesht duhet të zgjidhni një kazino që pranon Bitcoin. Kaloni në faqen e depozitave të kazinosë tuaj në internet për të depozituar paratë tuaja. Klikoni opsionin Bitcoin për të vazhduar. Do t'ju jepen udhëzime specifike për kazinonë se si të bëni depozitën tuaj. Kazino të ndryshme në internet ndjekin procese të ndryshme dhe kanë nivele të ndryshme sigurie.

Pasi të keni fituar, mund t'i tërheqni fitimet tuaja në portofolin tuaj Bitcoin. Ju kërkohet vetëm të përpunoni një kërkesë tërheqjeje përmes kazinosë në internet. Bitcoin-ët tuaj do të transferohen përsëri në portofolin tuaj Bitcoin pasi të përfundojë kërkesa për tërheqje. Pasi të keni marrë Bitcoin-et tuaja, mund t'i përdorni ato për të blerë gjëra nga faqet që pranojnë pagesa përmes Bitcoin. Ju gjithashtu mund t'i konvertoni ato në monedhën tuaj vendase. Është e këshillueshme që të hulumtoni nëse një kazino e caktuar pranon Bitcoin përpara se të krijoni një llogari.

Është gjithashtu mirë të theksohet se kazinotë nuk shkëmbejnë Bitcoin. Nëse depozitoni Bitcoin, do të luani dhe do të tërhiqni Bitcoin në fund. Nëse keni një problem në kryerjen e një transaksioni Bitcoin në llogarinë tuaj të kazinosë në internet, mos ngurroni të kontaktoni mbështetjen e klientit.

Financimi i një llogarie kazinoje me Bitcoin
Arsyet e përdorimit të Bitcoin

Arsyet e përdorimit të Bitcoin

Bitcoin është në mbarë botën valutë që mund të përdoret në çdo vend. Gjithashtu mund të ndryshohet lehtësisht në çdo monedhë. Këtu janë disa nga arsyet e përdorimit të Bitcoin në kazinotë online.

Siguria

Të gjithëve u pëlqen të përdorin kanale të sigurta për të dërguar dhe marrë para. Bitcoin është mënyra më e sigurt për të ruajtur paratë për sa kohë që çelësi juaj privat mbrohet me fjalëkalime të forta. Çelësat dhe fjalëkalimet private të Bitcoin janë shumë të vështira për t'u aksesuar përmes çdo faqeje.

Pagesat e menjëhershme

Transaksionet me Bitcoin janë shumë më të shpejta se transaksionet me portofolin elektronik. Shumica e transaksioneve në Bitcoin kryhen brenda disa minutave, ndërsa disa zgjasin disa orë. Disa kuleta elektronike kërkojnë pothuajse një ditë ose më shumë për të përfunduar një transaksion të thjeshtë. Kjo mund t'ju shqetësojë nëse keni nevojë urgjente për fonde.

Me kosto efektive

Përdorimi i Bitcoin në kazinotë në internet është shumë më i lirë sesa përdorimi i metodave tradicionale të pagesës në internet. Tarifa e tij e transaksionit është një pjesë e shumës së ngarkuar në pagesat me kartë krediti ose transferta bankare. Si kumarxhi, do të keni mundësi të mbani më shumë nga fitimet tuaja.

Arsyet e përdorimit të Bitcoin

Të rejat e fundit

Cilat janë kazinotë Bitcoin Live?
2022-11-01

Cilat janë kazinotë Bitcoin Live?

Bitcoin ka qenë kryefjala kohët e fundit në një sërë bisedash në mediat sociale dhe vende të tjera në internet. Bitcoin bazohet në teknologjinë revolucionare, blockchain, e cila e lejon atë të jetë një nga metodat më të shpejta të transaksionit me vlerë. Është një nga arsyet kryesore pse një ton njerëzish dhe biznesesh kanë filluar ta inkorporojnë atë si një opsion transferimi të vlerës.