Studiot më të mira të kazinove live në Estoni

Disavantazhi i vetëm i kazinove live të licencuara nga Estonia është se nuk ka shumë prej tyre. Kështu, shumë lojtarë preferojnë të marrin paratë e tyre dhe të luajnë kumar në faqet ndërkombëtare të kazinove. Deri në vitin 2009, Estonia ishte përgjithësisht në mënyrë shurdhuese për çështjen e lojërave të fatit në internet. Megjithatë, në gusht të të njëjtit vit, qeveria tregoi se do të zhvillonte legjislacion specifik për lojërat e fatit në internet.

Një vit më pas, legjislacioni u miratua dhe në vitin 2013 dhe kazinotë e drejtpërdrejta në Estoni filluan të shfaqen. Amaya Gaming bashkëpunoi me HoGaming për të krijuar një nga studiot e para live me bazë në Estoni. Ofruesit estonezë operojnë çdo ditë për të siguruar që titujt e lojës janë gjithmonë të hapur për klientët globalë.

Karakteristikat unike të Estonia StudiosOfruesi më i mirë i softuerit në Studiot e Kazinosë Live Estonia
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Karakteristikat unike të Estonia Studios

Kazino me tregtarë të drejtpërdrejtë janë një trend modern në vendin evropian. Ka një lajm të mirë për operatorët që kërkojnë një licencë për të operuar objekte të tilla në Estoni. Për sa kohë që plotësohen kërkesat ligjore, aplikantët e Estonisë për licencat e kazinosë mund të operojnë ose si ndërmarrje aksionare ose si subjekte private.

studiot e kazinosë live Tregtarët janë kryesisht nga Australia, Amerika e Veriut dhe Evropa, dhe të gjithë flasin anglisht shkëlqyeshëm. Ata të gjithë kalojnë një program trajnimi profesional përpara se të autorizohen për të kryer lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë. Tregtarët e studios konsiderohen të sjellshëm dhe profesionistë, por jo aq angazhues sa tregtarët e tjerë të studios, siç janë fqinjët letonezë të vendit.

Pse të zgjidhni një kazino të drejtpërdrejtë në Estoni?

Ofruesit e programeve kompjuterike të kazinosë live estoneze zhvillojnë të drejtpërdrejtë dhe të lehtë për t'u kuptuar lojëra të drejtpërdrejta. Ata gjithashtu mund të marrin shpejt dhe me lehtësi rregullat e lojës dhe informacione të tjera. Këto studio ofrojnë cilësi video me zë teknologjikisht, me imazhe të lëmuara dhe të mprehta. Kompania e softuerit përdor shitës që flasin anglisht dhe italisht. Shumica e operatorëve ofrojnë një platformë të gjithanshme, lojëra ekskluzive dhe aftësinë për të bashkëvepruar me përmbajtjen më të mirë në klasë të palëve të treta.

Estonezët kënaqen duke luajtur lojëra kazino në internet. Çdo lojë ka një bazë të konsiderueshme tifozësh në vend. Në fund të fundit, zbatueshmëria e çdo ndeshjeje është tërësisht subjektive. Disa lojëra, megjithatë, kanë një bazë shumë më të madhe fansash se të tjerat. Disa nga faqet më të njohura të basteve në internet midis estonezëve janë lojëra elektronike, poker, ruletë, blackjack, craps dhe Baccarat.

Ofruesi më i mirë i softuerit në Studiot e Kazinosë Live Estonia

Çdo lojë transmetohet drejtpërdrejt dhe organizohet nga ekspertë tregtarët e kazinosë live, dhe disa madje përfshijnë një bisedë të drejtpërdrejtë. Kështu, lojërat e drejtpërdrejta janë opsioni më i shkëlqyeshëm për lojtarët estonezë që kënaqen duke luajtur lojëra tavoline me tregtarë miqësorë dhe bisedues. Në shumicën e rasteve, lojtarët janë në gjendje të ndryshojnë cilësinë e transmetimit të videos nëse lidhja e tyre në internet dështon ose nuk është mjaft e shpejtë.

Lojëra Amaya

Lojëra Amaya ishte ndër zhvilluesit e parë që hapi një objekt në Estoni. Që nga fillimi i studios live, kompania ka ofruar Live Blackjack, Live Baccarat dhe European Roulette. Një disavantazh i vogël i softuerit të kazinosë live të Amaya është se ai nuk mund të integrohet në pajisjet celulare, duke e bërë atë një opsion të papërshtatshëm për individët që pëlqejnë lojërat në lëvizje. Megjithatë, teknologjia e ofruar nga Amaya Games nëpërmjet studios estoneze më shumë se sa e kompenson këtë, duke ofruar cilësi të shkëlqyera për transmetimin e videos, furnizimin audio dhe ekspertizën e tregtarit.

Amaya ofron gjithashtu tre pamje alternative të lobit, mundësinë për të luajtur shumë lojëra në të njëjtën kohë dhe aftësinë për të përdorur çipa magjikë duke vendosur vlera unike të çipave. Për më tepër, baccarat mund të luhet në tre mënyra të ndryshme; Super 6 Baccarat, Tri Tavolina Baccarat, dhe Hi Rollers' Tavolina VIP. Në të kundërt, lojërat blackjack lejojnë lojtarët të bastojnë prapa edhe kur tavolinat janë plot. Ky zhvillues ofron gjithashtu demonstrime të të gjitha lojërave të kazinosë live.

HoGaming

HoGaming ka selinë në Ishullin e Manit dhe ka zyra në Filipine dhe Estoni. Është një nga prodhuesit në shkallë më të vogël të softuerit të kazinosë me tregtarë të drejtpërdrejtë. Megjithatë, ata kanë siguruar marrëdhënie me disa nga kompanitë më të njohura dhe më të mëdha në sektorin e kazinove online në një periudhë kaq të shkurtër.

Shumica e lojërave të tyre ofrojnë një sërë diapazoni bastesh, ndërfaqesh dhe mënyrash shikimi, duke lejuar lojën e drejtpërdrejtë të tregtarit shumë të personalizuar. Lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë në HoGaming mund të luhen në anglisht, kinezisht ose rusisht. Baccarat, blackjack, ruletë dhe Sic Bo janë ndër lojërat më të njohura live të ofruara nga furnizuesi.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi