Studiot më të mira të kazinove të drejtpërdrejta në SHBA

Shtetet e Bashkuara kanë qenë prej kohësh të lidhura me biznesin e kazinosë, për shkak të sektorit të saj të gjallë me bazë tokësore. Ka kazino të famshme si ato në Las Vegas dhe ikonën e saj Strip, e cila shtrihet në Bulevardin në Kontenë Clark. Ky konsiderohet gjerësisht si destinacioni më i ngarkuar dhe më i popullarizuar në mesin e kazinove live në Shtetet e Bashkuara.

Kumari online, i cili është plotësisht i rregulluar në vetëm disa shtete, po bëhet një temë e madhe në Shtetet e Bashkuara. Ndryshe nga pjesët e tjera të botës, njerëzit në Shtetet e Bashkuara e kanë veçanërisht të vështirë lojën e fatit në internet për shkak të këtyre rregullave ligjore. Por gjithnjë e më shumë qeveri shtetërore po përballen me sfida ligjore për rregullat e kazinove në internet për të kapur hapin me pjesën tjetër të globit.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherRajesh NairResearcher

Karakteristikat unike të Studiove të Shteteve të Bashkuara

Shumica e studiove të tregtarëve të drejtpërdrejtë në SHBA janë të orientuara drejt lojtarëve të New Jersey. Lojtarët në shtet kanë mundësinë unike për të shijuar ofertat më të fundit të tregtarëve të drejtpërdrejtë të mundësuar nga këta operatorë. Ofruesit përdorin grupin e nivelit më të lartë B2B të disponueshëm në pajisjet desktop, tablet dhe smartphone. Shumë lojëra të drejtpërdrejta të kazinosë ofrohen me tregtarë profesionistë lokalë, duke u dhënë lojtarëve përvojën më të jashtëzakonshme të lojërave të drejtpërdrejta.

Pse të zgjidhni një Studio Kazinoje Live në Shtetet e Bashkuara?

Lojëra të drejtpërdrejta në kazino është një industri masive dhe inxhinierët e softuerëve janë motorët që e mbajnë atë në funksion. Ato ofrojnë lojëra kazino me tregtarë të transmetuar drejtpërdrejt në ekranet e lojtarëve. Kërkohet një infrastrukturë e gjerë, gjë që e arrijnë këto kompani. Zhvilluesit kryesorë të programeve kompjuterike të kazinosë live i mbajnë produktet e tyre me standarde të shkëlqyera, nga dizajni i seteve deri te cilësia e transmetimit.

Objektet e studios kanë pajisje moderne. Ka shumë lojëra të kazinosë të drejtpërdrejta ndër-platformë dhe me shumë dritare të disponueshme. Përvoja e drejtpërdrejtë e tregtarëve në kohë reale nga disa prej kazinove më të njohura është e disponueshme në studiot e tregtarëve të drejtpërdrejtë në Shtetet e Bashkuara.

Ofruesi më i mirë i softuerit në Studiot e Kazinove Live të Shteteve të Bashkuara

Si një biznes i ri, tregtar i gjallë kumari ka filluar të gjejë shtëpinë e tij në Shtetet e Bashkuara, falë shumë njerëzve studiot e kazinove live hapja në vend. Disa nga emrat më të shquar të industrisë, si Evolution, Ezugi dhe Authentic Gaming, kanë filluar të hapin rrugën ndërsa amerikanët nisin revolucionin e tyre të lojërave të fatit në internet.

Evolucioni

Evolucioni është vendosur si një nga furnizuesit më të shquar në botë të kazinove live. Kompania zgjeroi bazën e saj të tregtarëve të drejtpërdrejtë në Shtetet e Bashkuara duke u partnerizuar me tre nga kazinotë më të famshme të Atlantic City. Këto tre janë kazinoja Ocean Resort, Hotel & Casino Hard Rock dhe Hotel Casino Resorts.

Kazinoja transmeton tavolina ruleti dhe një shumëllojshmëri versionesh të lojës Evolution. Lojërat e njohura janë Blackjack, i cili përfshin baste prapa dhe anësore. Lojëra të tjera të zakonshme janë ruleta me llastiqe, poker me tre letra dhe poker Texas Hold'em.

Ezugi

Ezugi, një central elektrik i tregtarit të drejtpërdrejtë në pronësi të Evolution, është një tjetër shërbim që ka arritur në Shtetet e Bashkuara. Kjo organizatë ndërtoi studion e parë të tregtimit të drejtpërdrejtë me bazë në Shtetet e Bashkuara në 2017. Studiot ndodhen në kazinonë legjendare Gold Nugget në Atlantic City. Lojërat kryesore live të Ezugi, si Dragon Tiger, One Day Teen Patti Classic, Casino Hold'em dhe Salsa Baccarat, ofrohen nga këto studio.

Lojëra autentike

Titujt kryesorë nga Lojëra autentike studiot janë Roulette Turbo, XL Roulette, Roulette Double Wheel dhe St. Vincent Casino Professional Roulette. Ofruesi u bashkua me Foxwood Resorts & Casino në 2018. Duke bërë këtë, ai u bë operatori i parë i tavolinave në kazino me bazë në SHBA që ofron shërbime për lojtarët jashtë SHBA.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi