Udhëzime

December 25, 2022

Si të krijoni një karrierë të suksesshme të tregtarit të kazinosë live në internet

Nathan Williams
WriterNathan WilliamsWriter
ResearcherRajesh NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

A duket se karriera juaj e lojërave të fatit në internet ka arritur në një qorrsokak pasi keni marrë të gjitha lojërat me letra që ofrohen? Të bëhesh një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë në internet nuk është një mendim i largët. Kompanitë e lojërave me tregtarë të drejtpërdrejtë si Pragmatic Play, Ezugi dhe Evolution kërkojnë gjithmonë individë të përkushtuar për t'u bërë krupierë në studiot e tyre të reja. Dhe pagesa është e mirë, meqë ra fjala.

Si të krijoni një karrierë të suksesshme të tregtarit të kazinosë live në internet

Por një punë e drejtpërdrejtë e tregtarit të kazinosë nuk është e lirë për të gjithë. Aspirantët duhet të kenë kërkesa bazë si pamja e mirë, karakteri, aftësitë e lojës dhe më shumë. Pra, ky artikull diskuton se çfarë ju nevojitet për t'u bërë një tregtar kazinoje në internet nëse zemra juaj është e vendosur në këtë karrierë. 

Kush është një tregtar i kazinove të drejtpërdrejta në internet?

Me pak fjalë, një tregtar i kazinosë në internet është një person i ngarkuar të sigurojë që lojërat e drejtpërdrejta të kazinosë të zhvillohen pa probleme dhe lojtarët të ndjekin rregullat e përcaktuara. Krupieri mirëpret lojtarët në bord dhe shpjegon rregullat e lojës përpara se të fillojnë raundet. Krupieri zakonisht shpërndan letrat në lojëra të drejtpërdrejta si blackjack, baccarat, poker, Andar Bahar, Dragon Tiger dhe më shumë. Mund të paraqesin gjithashtu shfaqje të drejtpërdrejta të lojërave si Monopoly Live dhe Crazy Time nga Evolution.

Kërkesat profesionale për t'u bërë një krupier i suksesshëm i gjallë

Dikush duhet të ketë disa kërkesa profesionale për t'u bërë një krupier i drejtpërdrejtë në zhvilluesit kryesorë të lojërave. Së pari, ju duhet të jeni në moshën ligjore të lojërave të fatit, në varësi të ligjeve tuaja lokale të lojërave të fatit. Për shembull, Evolution kohët e fundit shpalli një vend vakant për tregtar të drejtpërdrejtë me kohë të plotë në Michigan, SHBA dhe aspirantët duhet të kenë të paktën 21 vjet për t'u kualifikuar. Kjo është një kërkesë standarde, duke pasur parasysh se shumica e zhvilluesve të lojërave të fatit në internet janë kundër kumarit të mitur.

Përveç moshës minimale, më poshtë janë kërkesat e tjera profesionale që mund t'ju nevojiten për t'u punësuar nga Evolution si tregtar i drejtpërdrejtë në MI:

 • Diplomë e shkollës së mesme ose ekuivalente
 • Plotësoni një kontroll të sfondit para punësimit
 • 1-2 vjet eksperiencë në një rol mikpritjeje ose shërbimi ndaj klientit
 • Flisni rrjedhshëm anglisht
 • Duhet të ketë një licencë Michigan Gaming

Nuk kërkohen aftësi lojërash

Siç mund ta shihni, Evolution nuk përmend askund se aplikantët kanë nevojë për ndonjë aftësi lojërash për t'u kualifikuar si një tregtar i drejtpërdrejtë në studion e tyre MI. Kjo nuk është gabim, duke pasur parasysh se shumica e kompanive do t'ju çojnë në trajnime të reja të drejtpërdrejta për tregtarët për t'u siguruar që mund të drejtoni në mënyrë profesionale lojëra si baccarat, ruletë dhe blackjack. 

Nëse gjeni një punë në Evolution, do t'i kaloni dy javët e para në Akademia e Evolution duke mësuar se si të luani dhe të prezantoni lojërat në një kamerë të drejtpërdrejtë. Shënoni se do të merrni pagesën e plotë gjatë periudhës së trajnimit. Kjo është bujare!

Kërkesat individuale për t'u bërë një krupier i suksesshëm i gjallë

Përveç kërkesave profesionale të tregtarëve të drejtpërdrejtë, do t'ju nevojiten këto aftësi individuale për të krijuar një karrierë të drejtpërdrejtë të tregtarit:

Pamje e mirë

Shumica e kompanive nuk do ta rendisin këtë si pjesë të kërkesës për punë. Por thellë brenda vetes, ata e dinë se pamja e bukur është kritike për të hyrë në listën përfundimtare. Për shembull, gjetja e një pune si prezantuese e drejtpërdrejtë ose krupier mund të jetë e pamundur nëse jeni mbipeshë. Puna është se ju do të jeni fytyra e kompanisë në dhomën e tregtarëve të drejtpërdrejtë. Prandaj, njerëzit me pamje të bukur kanë një avantazh të konsiderueshëm.

Personaliteti i pëlqyeshëm

Për të qenë një krupier i kazinosë live, duhet të keni një personalitet të pëlqyeshëm që në fillim. Lojtarët do të duan të ndihen rehat pranë jush brenda dhomës së tregtarëve të drejtpërdrejtë. Për këtë arsye, ju duhet të jeni në gjendje të filloni një bisedë me lojtarët shpejt dhe të vishni gjithmonë një buzëqeshje, megjithëse nuk keni nevojë ta teproni. Në një lojë si Live VIP Blackjack nga Evolution, lojtarët mund të kërkojnë të ndryshojnë tregtarin nëse nuk ndihen rehat. Dhe ju nuk e dëshironi këtë, apo jo?

Aftësi të shkëlqyera komunikimi

Tregtarët në faqet më të mira të kazinosë live kanë një gjë të përbashkët – aftësi të shkëlqyera komunikimi dhe prezantimi. Prezantimi i një loje me tregtarë të drejtpërdrejtë kërkon që ju të flisni me një ton të qëndrueshëm dhe të qartë në mënyrë që lojtarët t'ju kuptojnë shpejt. Për këtë arsye, praktikoni aftësitë tuaja të komunikimit për të hequr "um" dhe "ah". Me pak fjalë, shmangni belbëzimin në fjalitë tuaja. 

Aftësi të shkëlqyera të të dëgjuarit

Aftësitë e komunikimit dhe dëgjimit janë dy anët e së njëjtës medalje. Të bëhesh tregtar i drejtpërdrejtë është më shumë si të bëhesh prezantues televiziv ku njerëzit bëjnë pyetje dhe ju jepni përgjigje të qarta. Në një dhomë tregtari të drejtpërdrejtë, do të gjeni shumë lojtarë që nuk i dinë rregullat e lojës. Një tregtar profesionist duhet t'i dëgjojë këta lojtarë dhe t'u përgjigjet pyetjeve të tyre me respekt. Megjithatë, mos u jepni lojtarëve këshilla se si të fitojnë lojëra. 

Ruani qetësinë nën presion

Realiteti është se puna e një tregtari të drejtpërdrejtë mund të jetë stresuese dhe rraskapitëse në lojëra konkurruese si poker dhe blackjack. Disa lojtarë nuk dinë të pranojnë humbjen, duke çuar në tension në dhomë. Në dritën e kësaj, punëdhënësi juaj pret që ju të ruani qetësinë dhe qetësinë nën presion. Tregtarët e drejtpërdrejtë duhet të kenë aftësi për zgjidhjen e problemeve për të ndërmjetësuar mosmarrëveshjet dhe për të rikthyer qetësinë në dhomë. Mbani mend, nuk është një kazino me bazë tokësore ku lojtarët 'kokëfortë' tërhiqen nga ndërtesa. 

Eksperienca është çelësi

Edhe pse shumica e zhvilluesve të lojërave të kazinosë live do t'ju trajnojnë si të luani lojëra kazino, pervoja e meparshme perben avantazh te shtuar. Punëdhënësi juaj i mundshëm do të jetë i lumtur të dijë se ju mund të përballoni lehtësisht situata komplekse në lojëra aftësish si blackjack dhe poker. Gjithashtu, përvoja e mëparshme si tregtar në një kazino të lartë me bazë tokësore mund t'ju japë një avantazh. Është më mirë për të gjithë nëse mund të futeni menjëherë.

Sa fiton një tregtar i kazinosë live në internet?

Përpara se të bëheni një tregtar i drejtpërdrejtë i kazinosë, është thelbësore të dini përfitimet e përfshira dhe nëse ato ia vlejnë kohën dhe investimin tuaj. Lajmi i mrekullueshëm është se tregtarët e kazinove të drejtpërdrejta janë disa nga profesionistët më të paguar. 

Për shembull, nëse mund të gjesh një punë si tregtar ose prezantues i drejtpërdrejtë në Evolution Gaming, do të marrësh në shtëpi 20 deri në 25 dollarë në orë. Studiot e lojërave live funksionojnë 24/7, me tregtarë që punojnë me turne. Pra, duke supozuar se punoni 8 orë në ditë, kjo është një pagë e pabesueshme 200 dollarë. 

Përveç pagës së madhe për orë, një karrierë e drejtpërdrejtë e tregtarit vjen gjithashtu me përfitime të tilla si:

 • Përparimet në karrierë
 • Stërvitje me pagesë dhe ditë pushimi
 • Bonus i performancës mujore
 • Mbulesa mjekësore
 • Rimbursimi i licencës së kazinosë 
 • Orare fleksibël të punës
 • Puna brenda një studio moderne me pije freskuese dhe një dhomë pushimi.
 • Këshilla nga lojtarë të lumtur

konkluzioni

Deri në këtë pikë, duhet të jeni të bindur të ndiqni një karrierë të drejtpërdrejtë të tregtarit të kazinosë nëse jeni një entuziast i lojërave të fatit. Kompanitë me reputacion si Evolution dhe Lojë pragmatike  u paguajnë punonjësve të tyre disa nga përfitimet më të mira në industrinë e punësimit. 

Por vini re se një karrierë e drejtpërdrejtë e tregtarit mund të jetë shumë e kërkuar me orare të paparashikueshme ndërrimi në mesnatë ose në orët e vona. Gjithashtu, duhet të jeni gati për t'u marrë me lojtarë të padisiplinuar që zakonisht nuk pranojnë humbje. Mund ta përballosh atë? Nëse po, kjo është puna për ju!

Të rejat e fundit

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta
2023-11-02

Optimizoni shëndetin tuaj me ushtrime të rregullta

Lajme